Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 28 από 28

Θέμα: Το τρίλιτρο twin turbo "πειράζεται" ;

  1. #21
    Εγγραφή
    07-01-10
    Περιοχή
    malmo ,sweden
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.280
    Thanked
    917
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    oti thes mporeis na kaneis ston n54, apo programma apla, se exatmisi apo to xtapodi, intercooler ,mexri kai na allaxeis turbo ama thes toso megales allages stin dynami.
    katanalosi epireazetai giati apla to gazoneis perisotero .bale ena 20% pano na eisai mesa.
    live free and drive hard

  2. The Following User Says Thank You to atha For This Useful Post:

    friendgr (12-02-13)

  3. #22
    Εγγραφή
    07-10-11
    Μηνύματα
    230
    Thanked
    248
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο friendgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά δεν ρώτησα πόσο θα καίει. Σαφώς και θα καίει. Απλά ρώτησα πόσο θα επιβαρυνθεί. 20-30-40% ; Δεν ξέρω. π.χ. το 13 l/100km που λέει στα χαρτιά θα γίνει 20; 25 με το πείραγμα;

    Κι ας πούμε ότι γίνεται 20. Θα λέω χαλάλι δεν πειράζει ή θα καίει "τσάμπα" ;

    Πάντως μου φαίνεται είναι ερωτήσεις που δεν απαντώνται σε φόρουμ παρά μόνο σε συνεργεία....

    Απ' ότι φαίνεται δεν υπάρχει κανένας ανάμεσά μας που να έχει "πειραματιστεί" με τρίλιτρο twin turbo 740i/F01
    Οι απαντησεις που ψαχνεις δεν βρησκονται ουτε εδω ουτε στα συνεργεια, δεν βρησκονται γενικως στην Ελλαδα.
    Κυκλοφορουν ισως 10 7αρια σε ολη την Χωρα .

    Η επιλογη του αυτοκινητου λογω οικογενειας αλλα και κοστους κατα τα γουστα μου ειναι περισσοτερο απο αψογη!

  4. The Following User Says Thank You to race850i For This Useful Post:

    friendgr (13-02-13)

  5. #23
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    για το θεμα καταναλωσεις μεγααλο ρολο παιζει κ το ποδι που το παταει!!!!επομενως η απαντηση που ψαχνεις θα ειναι σχετικη οποιον κ οπου να ρωτησεις.......αυτο ειναι το μονο στανταρ!!!!αλλα σιγουρα την ωρα που θα το πατας θα καιει παραπανω απο πριν αφου θα πρεπει να θρεψει παραπανω αλογα!!!στην κυριλε - νορμαλ οδηγηση ενδεχεται να εχεις το αναποδο αποτελεσμα,,ενδεχεται!!!να αναφερω ενα παραδειγμα με ενα ασχετο αμαξι αλλα φιλοσοφιας τουρμπο φιλου....σκοντα οκταβια με 192 βελτιωμενο πρωτο σταδιο στα 210-220.δηλωνει οτι σε χαλαρη οδηγηση εχει λιγοτερη καταναλωση κ σε τσιτες καιει παραπανω.

  6. The Following User Says Thank You to GIANNHS M For This Useful Post:

    friendgr (13-02-13)

  7. #24
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο friendgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά δεν ρώτησα πόσο θα καίει. Σαφώς και θα καίει. Απλά ρώτησα πόσο θα επιβαρυνθεί. 20-30-40% ; Δεν ξέρω. π.χ. το 13 l/100km που λέει στα χαρτιά θα γίνει 20; 25 με το πείραγμα;

    Κι ας πούμε ότι γίνεται 20. Θα λέω χαλάλι δεν πειράζει ή θα καίει "τσάμπα" ;

    Πάντως μου φαίνεται είναι ερωτήσεις που δεν απαντώνται σε φόρουμ παρά μόνο σε συνεργεία....

    Απ' ότι φαίνεται δεν υπάρχει κανένας ανάμεσά μας που να έχει "πειραματιστεί" με τρίλιτρο twin turbo 740i/F01
    Νομίζω ότι είναι αυτονόητο ότι δύσκολο να βρείς γαργαλημένα F01 σε ελληνικό φόρουμ...Τώρα 13 λιτρα κατανάλωση δεν μου φαίνεται να παίζει ακόμα και να σε οδηγεί ο Ντίνος.

    Εάν κρίνουμε από άλλες καρότσες με Ν54, μία αύξηση ιπποδύναμης στα 380 θα φανεί σίγουρα στο στο δρόμο, χαλάλι θα λες.

  8. The Following User Says Thank You to gnx For This Useful Post:

    friendgr (13-02-13)

  9. #25
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο race850i Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυκλοφορουν ισως 10 7αρια σε ολη την Χωρα .
    εκ των οποίων τα 5 πωλούνται...

    Σιγά μην υπάρχουν μόνο 10 7άρια. Το ότι δεν βρίσκονται άμεσα ανάμεσά μας δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. Ειδικά Η πλειοψηφία αυτών που θα αγοράσει 7 σειρά πιστεύω ούτε ασχολείται με φόρουμ ούτε με βελτιώσεις. Αν θέλει κάτι το πάει στο εξουσιοδοτημένο και λέει φτιάχτο και πες μου το λογ/σμό.

    Πάντως μην νομίζεις. Πιστεύω και το έχω δει ότι υπάρχουν πιό πολλά και ακριβότερα και πιό περίεργα ακόμα αυτοκίνητα "κρυμμένα" στα γκαράζ από 7άρι....

  10. The Following User Says Thank You to friendgr For This Useful Post:

    Vasilis M3 (13-02-13)

  11. #26
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα 13 λιτρα κατανάλωση δεν μου φαίνεται να παίζει ακόμα και να σε οδηγεί ο Ντίνος.
    Κανά 15άρι το κόβω με normal οδήγηση. Υποτίθεται είναι νέας τεχνολογίας μηχανή πιό οικονομική.

  12. #27
    Εγγραφή
    13-12-11
    Περιοχή
    Mαρκόπουλο Αττικής
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    1.734
    Thanked
    3234
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μόνο εδώ στην περιοχή μου (Μαρκόπουλο-Πόρτο Ράφτη) κυκλοφορούν 2.

    Και τα βλέπω συχνα όχι μια φορά και τέρμα...

  13. #28
    Εγγραφή
    07-10-11
    Μηνύματα
    230
    Thanked
    248
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο friendgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκ των οποίων τα 5 πωλούνται...

    Σιγά μην υπάρχουν μόνο 10 7άρια. Το ότι δεν βρίσκονται άμεσα ανάμεσά μας δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. Ειδικά Η πλειοψηφία αυτών που θα αγοράσει 7 σειρά πιστεύω ούτε ασχολείται με φόρουμ ούτε με βελτιώσεις. Αν θέλει κάτι το πάει στο εξουσιοδοτημένο και λέει φτιάχτο και πες μου το λογ/σμό.

    Πάντως μην νομίζεις. Πιστεύω και το έχω δει ότι υπάρχουν πιό πολλά και ακριβότερα και πιό περίεργα ακόμα αυτοκίνητα "κρυμμένα" στα γκαράζ από 7άρι....
    Μωρε μακαρι να ειναι και 100,εγω απλα εβαλα ενα ασχετο νουμερο για να ειμαι μεσα.
    Δηστηχως ομως ειναι και παλι πολυ λιγα για να αποκτηθει αρκετη εμπειρια απο τα ελληνικα συνεργεια.
    Ειχα καμποσο καιρο επαφη με τα θωρακισμενα 7αρια της γερμανικης πρεσβειας τα οποια πηγαιναν μονο στον Σπανο,υπηρξαν αρκετοι αλλοι που δεν ηθελαν να τα βαλουν ουτε μεσα στο συνεργειο.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP