Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 115

Θέμα: [E39] Αγορά 520

  1. #11
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αν αντεχεις οικονομικα τελη -ασφαλειες προχωρα.η ε39 ειναι απο τα καλυτερα αυτοκινητα που εχει βγαλει η εταιρεια σε επιπεδο σχεδιασης, ανεσης και αξιοπιστιας ,εφοσον την προσεχε ο προηγουμενος ιδιοκτητης.η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι κρυβει καλυτερα τα χρονια της και φαινεται νεωτερο μοντελο απο το σκοντα.το οκταβια μου θυμιζει την μανια που ειχε πιασει τους Ελληνες και αγοραζαν ολοι νισσαν σανυ στις αρχες της 10 ετιας του 90.καλο το σκοντα για τα λεφτα του αλλα εως εκει,καμια σχεση με 5αρα

  2. #12
    Εγγραφή
    10-09-11
    Περιοχή
    Under the hood
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.162
    Thanked
    1967
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GIANNHS M Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια...λογο οτι η οικογενεια μεγαλωνει κοιταω για πιο μεγαλο αμαξι,ετσι βρηκα ενα 520 ε39, 2002 μοντελο, 150 αλογα, μαυρο, ζαντα, αναρτηση, οροφη, συναγερμο, αυτοματο πιλοτο, ηλ.παραθυρα,αεροσακους, κλιμα, angels eyes, λουκ Μ, καθρεφτες Μ,την τηλεοραση bmw, δερματινο σαλονι κ οτι αλλο ειχε το αμαξι στο στανταρ εξοπλισμο του που δεν θυμαμαι,χλμ δεν θυμαμαι αλλα φαινεται σε καλη κατασταση ολο το συνολο κ θα παω να το δω κ στο συνεργειο μες την βδομαδα.το δινει 5000 ευρωαυτο που ηθελα να ρωτησω,ειναι αμαξι κ μοτερ αξιοπιστο ή μπορει να με τρεχει για τιποτα???τι γνωμη εχετε,αξιζει????φωτο δεν εχω μιας κ το αμαξι δεν ειναι σε αγγελια αυτη την περιοδο.ο λογος που ρωταω αν αξιζει ειναι οτι δευτερη επιλογη μου ειναι κανενα Octavia για το οποιο εχω αποψη απο φιλο που το εχει.αλλα σαν μπεμβεδακιας παντα πρωτα κολλαω εκει.
    Πας στο BMW. Άσε το Skoda κατά μέρος.... 1.8Τ δεν υπάρχει που να μην του έχουν στραγγίξει τα σπάργανα. Είναι μοτέρ που όσοι το παίρνουν το ξεφτιλίζουν. Λίγα είναι αυτά (για να μην πω κανένα) που πραγματικά τους γίνεται σωστή συντήρηση και μπορούν να κυκλοφορήσουν αξιόμαχα. Καταρχάς όσο υπερβολικό και να ακούγεται λίγοι είναι οι μηχανικοί που ξέρουν και κάνουν σωστές συντηρήσεις σε αυτούς τους κινητήρες. Οι περισσότεροι κάνουν αυτά που πρέπει για να κρατηθεί το κόστος χαμηλά. Πας στην ατμόσφαιρα και έχεις ήσυχο το κεφάλι σου. Του κάνεις ένα δυνατό σέρβις και είσαι ωραίος. Στην άλλη περίπτωση; Δε λέω παίρνεις ένα μεγάλο αυτοκίνητο, ικανό για ταξίδια, αλλά απο τη στιγμή που είναι 1.8Τ και θες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (μιας και που και οικογενειάρχες πυρκαυλοι υπάρχουν...) με το καλημέρα ακολουθείς τον παρακάτω δρόμο. Καταρχάς αλλάζεις φλάντζα στην κεφαλή (γιατί έχουν απλή και όχι μεταλλική όπως τα RS, TT, S3). Έχεις έξω το κεφαλάρι, δεν θα το πρεσάρεις να δεις για ραγίσματα; (Αν θες να είσαι ήσυχος...) Το κάνεις! Έλεγχο στην τουρμπίνα δε θα του κάνεις; Θα του κάνεις... Τσιμουχάκια, σωληνάκια και ό,τι άλλο σκατάκια έχουν να κάνουν με υποπίεση, Ν249, Ν75 κτλ, δε θα τα αλλάξεις;; Τα αλλάζεις για να μην έχεις το κεφάλι σου διαρκώς στην τουρμπίνα. Και τέλος;;;; Σέρβις.... Αν έχει κάνει κιόλας καμμιά εκατοστή χιλιάδες χιλιόμετρα, άσχετα με το αν ο προηγούμενος γράφει οτι τα έχει κάνει, αλλάζεις θερμοστάτη, αντλία νερού (και βάζεις μεταλλική και όχι πάλι την άθλια πλαστική), αντλία βενζίνης και κάνεις καθαρισμό και όγκομέτρηση τα μπεκ. Και όλα αυτά για να είσαι σίγουρος οτι ο 1.8Τ σου είναι τζαμάτος όσο θα του πίνεις το αίμα και δεν πρόκειται να σπάσει... Κόστος; Άστα να πάνε στο @#!@.... Φυσικά υπάρχει και η άλλη επιλογή. Το αγοράζεις και μετά περιμένεις πότε θα χαλάσει το ένα μετά το άλλο... Για να καταλάβεις, πρόσφατα ξόδεψα μόνο σε συμμαζέματα 1000 ευρώ (χώρια τις άλλες ταρζανιές που έκανα). Τουλάχιστον είμαι ήσυχος οτι το μοτέρ μου όσο και να το είχε ξεσκίσει ο προηγούμενος, είναι πλέον καινούργιο. Τα χίλια γιούρα όμως δεν μου περισεύανε... ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ. ΤΕΛΟΣ!

  3. The Following 7 Users Say Thank You to Azurius For This Useful Post:

    A8hnaios (20-01-13), aristent (20-01-13), Bazil Van Sinner (20-01-13), dark knight (20-01-13), nikos valvetronic (20-01-13), nikos1400 (20-01-13), PANOS-E60 (20-01-13)

  4. #13
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    φαντασου οτι υπαρχουν ιδιοκτητες οκταβια τουρμπο που αλλαζουν λαδια στις 15.000χιλ.ειναι γνωστος μου και του εχω εξηγησει οτι δεν κανει καλο στο μοτερ και οτι εγω που εχω ατμοσφαιρικο αλλαζω στις 10.απαντηση <εσυ ξερεις καλυτερα απο την σκοντα>

  5. #14
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η Ε39 ισως ειναι η καλυτερη bmw που βγηκε σε ολη την ιστορια της!!
    Ειναι αμαξι ομορφο και αξιοπιστο και θα μεινεις απολυτα ευαριστημενος!!
    Ομως.. βλεπουμε οτι πλεον για να συντηρησει καποιος διλιτρο και πανω θα πρεπει να εχει αντοχες...

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    A8hnaios (20-01-13), aristent (20-01-13)

  7. #15
    Εγγραφή
    12-09-11
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    626
    Thanked
    303
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ειναι πολυ καλη προταση το 39αρι.
    νομιζω ι θα σε καλυψει 100%, ενας ουσιαστικος ελεγχος είναι απαραιτητος για να ξερεις τι θα αγορασεις.
    οσο για το octavia είνια πολυ καλο αυτοκινητο αλλα δεν θα το συγκρινα.

    ο κυβισμος και η καταναλωση παντος ειναι ενα θεμα που θα πρεπει να σκεφτεις

  8. #16
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Azurius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πας στο BMW. Άσε το Skoda κατά μέρος.... 1.8Τ δεν υπάρχει που να μην του έχουν στραγγίξει τα σπάργανα. Είναι μοτέρ που όσοι το παίρνουν το ξεφτιλίζουν. Λίγα είναι αυτά (για να μην πω κανένα) που πραγματικά τους γίνεται σωστή συντήρηση και μπορούν να κυκλοφορήσουν αξιόμαχα. Καταρχάς όσο υπερβολικό και να ακούγεται λίγοι είναι οι μηχανικοί που ξέρουν και κάνουν σωστές συντηρήσεις σε αυτούς τους κινητήρες. Οι περισσότεροι κάνουν αυτά που πρέπει για να κρατηθεί το κόστος χαμηλά. Πας στην ατμόσφαιρα και έχεις ήσυχο το κεφάλι σου. Του κάνεις ένα δυνατό σέρβις και είσαι ωραίος. Στην άλλη περίπτωση; Δε λέω παίρνεις ένα μεγάλο αυτοκίνητο, ικανό για ταξίδια, αλλά απο τη στιγμή που είναι 1.8Τ και θες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (μιας και που και οικογενειάρχες πυρκαυλοι υπάρχουν...) με το καλημέρα ακολουθείς τον παρακάτω δρόμο. Καταρχάς αλλάζεις φλάντζα στην κεφαλή (γιατί έχουν απλή και όχι μεταλλική όπως τα RS, TT, S3). Έχεις έξω το κεφαλάρι, δεν θα το πρεσάρεις να δεις για ραγίσματα; (Αν θες να είσαι ήσυχος...) Το κάνεις! Έλεγχο στην τουρμπίνα δε θα του κάνεις; Θα του κάνεις... Τσιμουχάκια, σωληνάκια και ό,τι άλλο σκατάκια έχουν να κάνουν με υποπίεση, Ν249, Ν75 κτλ, δε θα τα αλλάξεις;; Τα αλλάζεις για να μην έχεις το κεφάλι σου διαρκώς στην τουρμπίνα. Και τέλος;;;; Σέρβις.... Αν έχει κάνει κιόλας καμμιά εκατοστή χιλιάδες χιλιόμετρα, άσχετα με το αν ο προηγούμενος γράφει οτι τα έχει κάνει, αλλάζεις θερμοστάτη, αντλία νερού (και βάζεις μεταλλική και όχι πάλι την άθλια πλαστική), αντλία βενζίνης και κάνεις καθαρισμό και όγκομέτρηση τα μπεκ. Και όλα αυτά για να είσαι σίγουρος οτι ο 1.8Τ σου είναι τζαμάτος όσο θα του πίνεις το αίμα και δεν πρόκειται να σπάσει... Κόστος; Άστα να πάνε στο @#!@.... Φυσικά υπάρχει και η άλλη επιλογή. Το αγοράζεις και μετά περιμένεις πότε θα χαλάσει το ένα μετά το άλλο... Για να καταλάβεις, πρόσφατα ξόδεψα μόνο σε συμμαζέματα 1000 ευρώ (χώρια τις άλλες ταρζανιές που έκανα). Τουλάχιστον είμαι ήσυχος οτι το μοτέρ μου όσο και να το είχε ξεσκίσει ο προηγούμενος, είναι πλέον καινούργιο. Τα χίλια γιούρα όμως δεν μου περισεύανε... ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ. ΤΕΛΟΣ!
    συμφωνω σε αυτα που λες (κ οντως αυτα ολα για να ειμαι ειλικρινης δεν προκειται να τα κανω) κ ξαναλεω δεν το συγκρινω με κανενα bmw,απλα,επειδη δεν θελω να παρω αμαξι 2.000 κυβικα μικροτερο της 10ετιας για λογους φορολογικους σκεφτομαι τι αλλο μπορω να παρω ναι μεν σε ποιο καινουργιο αλλα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ σε 1.8-1.6 παλι για λογους φορολογικους!τωρα θα μου πειτε γιατι δεν περνω ενα ε46 4πορτο 1.6-1.8 να κανω την δουλεια μου που κακα τα ψεματα θα με καλυψει σε ενα πολυ μεγαλο ποσοστο στις αναγκες μου.ο πρωτος λογος που μου ερχεται ειναι οτι θα ειναι ενας επιταφιος που θα με εχει ΠΑΛΙ στο τρυπακι της μετατροπης κ δεν το θελω αλλο αυτο το συναισθημα!ενω το ε39 που κοιταω ειναι ναι μεν αργο ΑΛΛΑ ειναι ενα κυριλε,αλητικο,οικογενειακ ο αργο που σε βαζει σε αλλη ιδεα οδηγησεις που δεν αναζητας τα 0-100 ή τα παντιλικια με 2ερες κτλ.(οχι βεβαια οτι δεν τουμπανιαζεται οσο αντεχει η τσεπη σου,)!!!κ ενταξει μεταξυ μας να παραδεχτουμε οτι ειναι κ αμαξι με προοπτικες σε περιπτωση που θεληση καποιος να μπει στο χορο των μετατροπων!!!κραταει απο καλο σοι!!!τελικα μεχρι ποιο ετος εβγαιναν τα 2000 κυβικα με τους 150 ιππους???

  9. The Following User Says Thank You to GIANNHS M For This Useful Post:

    Azurius (20-01-13)

  10. #17
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μηπως να κοιταζες για 2 λιτρο κομπρεσορατο σνιτζερ με 211 αλογα?μερικα στο καρ ειναι κοντα στην τιμη που ανεφερες και με λιγο παζαρι πεφτουν.αν το οχημα που σε ενδιαφερει ειναι επαρχια τοτε καποιο μελος που κατοικει εκει μπορει να το ελεγξει για σενα

  11. #18
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Κάποια αυτοκίνητα παρήχθεισαν και το 2001. Στην Ελλάδα πωλούνται μέχρι τις αρχές του 2003.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #19
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dark knight Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως να κοιταζες για 2 λιτρο κομπρεσορατο σνιτζερ με 211 αλογα?μερικα στο καρ ειναι κοντα στην τιμη που ανεφερες και με λιγο παζαρι πεφτουν.αν το οχημα που σε ενδιαφερει ειναι επαρχια τοτε καποιο μελος που κατοικει εκει μπορει να το ελεγξει για σενα
    εχω ακουσει οτι εχουν θεματακια!!!δεχομαι προτασεις....το αμαξι που με ενδιαφερει ειναι εξωτερικα σαν αυτο εδω
    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3172331/

  13. #20
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GIANNHS M Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω ακουσει οτι εχουν θεματακια!!!δεχομαι προτασεις....το αμαξι που με ενδιαφερει ειναι εξωτερικα σαν αυτο εδω
    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3172331/
    επιφυλασσομαι οτι μπορει να εχει λιγο διαφορετικο πισω προφυλαχτηρα.σε καμια περιπτωση το κλασσικο εργοστασιο μαμισιο απλο της bmw.

Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP