Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 59

Θέμα: Μoto Ssouter ΑΡ ΕΣ ΧΙΛΙΑ με ΧΙΛΙΑ!!!

  1. #1
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή Μoto Ssouter ΑΡ ΕΣ ΧΙΛΙΑ με ΧΙΛΙΑ!!!

    Προκειται για την αλλη ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ Αγαπη το Σκουτερακι μου που ηθελα να το Βαλω στο θρεντ που ειδα εχθες (παρουσιαστε τα μηχανακια σας ) η καπως ετσι αλλα δεν το βρηκα κι'ετσι ανοιγω αυτο εδω το δικο μου.
    Μου το'στειλαν συγγενεις απο Γερμανια το 2010 το πασχα .
    απλος η Προελευση της Πατεντας που πηρε Καπιο κινεζικο Εργοστασιο ειναι PIAGIO και απλα πηρανε ενα PIAGIO βγαλανε καλουπια ιδια (σε σασι-μοτερ)και αρχισανε σε δικη τους παραγωγη τωρα τα γυρω πλαστικα αυτο ειναι ευκολο το να βγαλης και να προσαρμοσης.
    Εδω θεσ/κη κατι καλους γνωστους που εχω μηχανικους και ιδιοκτητες του XTclub, λενε:
    Ο Κινεζικος Κινητηρας ΚΑΙΕΙ λαδια ΑΚΟΜΑ και καινουργιος απο την πρωτη μερα ΜΗ σας φανη παραξενο.
    Τωρα εμενα αρχισε να καιει μια ποσοτητα μετα τα 30.000 χιλμ. παει να πη ηταν και καλο κομματι αλλα ειχε και Εμενα
    Ο Ηρωας 6 μερες την βδομαδα δευτ-παρ. κανει χιλιομετρα Πιο πολυ κι'απο ταξι,,,130 την μερα ,,
    απο Νικοπολη λαγκαδα στο σπιτι μου ως τον κοκορα Νεαπολης θεσ/κης που παω καθε πρωι για τα φραντζολακια ειναι 55 χιλ. μετα σταυρουπολη- περιφεριακο και κανη τη Γυρα της δουλειας απο α'κτεο ως την γεφυρα γαλικου - καλωχορι και μετα παλι καμια βολτα - δουλεια μεσα στη πολη ,και μετα πισω σπιτι Νικοπολη ΑΝ τα Βαλουμε ΟΛΑ Αυτα ειναι 130 χιλμ. ΣΤΑΡΑΤΑ.
    και ολα λιγοτερο απο ενα ρεζερβουαρ του 6,15 L δλδ. με 7-7,5 Ευρω.
    Χωρια που Ταιζη και ΣΥΝΤΗΡΗ το Μεγαλο Αδερφο της Οικογενειας το ΤΕΡΑΣ Δρακο με τα 12 Καταχθονια Στοματα σαν κατι Προιστορικα Τερατα με Αγκυλωτα δοντια το BMW Original 850CSI M8 Version.
    Oλη αυτη την βενζινα που Καταναλωνει το Καυμενο να κανει ΟΛΗ την Γυρα και στο τελος της βδομαδας το σαβ/κο να τον Ταιση Βενζινα για να Σουρωτηριαση στην εγνατια οτι βρη μπροστα του και να Σαρωση πληθος απο οφθαλμολουτρο Χαζεματος το Τερας την εχει σαν Ορεκτικο μπουκια μαγιονεζας σε μαρουλακι σε κανα δυο Γκαζια απο ρελαντι ,,,,,,,,,γκου γκου γκου μπου μπου απο ρελαντι σε ΜΠΠΠΡΡΡΡΑουουουουου Γριιιιιιουουουου Ψηλα σειωντας τα τειχη του σπιτιου οταν μου την δινη καμια φορα προθερμενοντας το στο Γκαραζ.
    Παρ'ολο που μιαζη σαν Ηλεκτρονικη οδοντοβουρτσα μπροστα του ειναι ο,,,,,,,Συντηριτης του.
    Τωρα εχει Ομως Πανω απο 80.000 χλμ. και κοντευει να μηδενιση και τους τελευταιους 2 μηνες εκαιγε λαδι του, σκοτωμου,: απο τα 900μλγκρ. που παιρνει συνολικα εκαιγε τα 600-700 κοντα σε μια μερα γιατι οταν γυρισα μια μερα εβγαλα την ταπα να δω τι εχει μεσα και,,,,,,εβγαλε μονο ενα νεροποτηρο. οποτε σε μια φαση αφου εβαζα καθε μερα εβαζα και απο 2 αλαγες του σι ες αιη που τα ειχα κρατημενα ετσι κι'αλλιως οτι του βαζες το καιγε.
    στο βαρδαρι θεσ/κης ενας πολυ φιλος μου με ανταλακτικα Μοτο λεγετε Mexis πηγα και συζητησα με τα παιδια τους φιλους μου πωλητες εκει που ειναι τσακαλοι σ'αυτα για ενα αλλο πιστονι με ελλατηρια κομπλε και μου λενε εχουμε με 40 ευρω για σενα κιλινδροπιστονο Ολοκληρο με τις φλαντζες του Κομπλε καινουργιο με τη διαφορα ειναι 150 κυβικα (ενω το Δικο μου ειναι μανισιο 125 κυβ.) και ,,,,,,το αγορασα με την Προυποθεση Να το Περασω κατα την ανοιξη τον απριλη που θα,χη λιγο ζεστα κατω στην αυλη μου γιατι το να προσθετης καθε μερα λαδι ειναι καλλυτερα και,βαριομουνα να λυσω τα κεφαλαρια,,,,,,,,,,μανουρα.
    ΝΑ ομως που την περασμενη πεμτη που πηγαινα στη δουλεια ειρθε η φαση Να το Περασω επειγοντως:
    Πρεπει να πω οτι εκανα τη λαλακια οταν το καλοκαιρι ρυθμησα Βαλβιδες προσεξα οτι το ελλατηριο που πιεζη τη βαλβιδα να ανεβοκατεβενη ειχε σπαση και εκανε τσακα-τσακα και,,,,,,,ο βλακας για να μην κατεβω κατω να παρω ενα αλλο εβαλα ενα ιδιας διαμετρου απο ενα παλιο αμορτισερακι απο Καδο πληντηριου που ειχα αλλα εκεινο εκτος απο οτι ηταν και ψιλοσκουριασμενο ειχε μαλακο μεταλο ΑΚΑΤΑΛΗΛΟ για τετια δουλεια,,,,,,,,Οποτε την περασμενη πεμτη μολις κατεβενα το χωριο ασηρο για θεσ/κη πρωι στη δουλεια το μηχανακι κοβη κανη ενα γκρρρρρρρμπ -- μπιχχ και τραβηξε κολια ,,,,,λεω Τι σκ@τα μαμωτο εγινε παλι?????
    πηγε το μιαλο μου πως ελιωσε τον ιμαντα κινησης και τον εκανε μαλια - κουβαρια και φρακαρε στη καμπανα του συμπλεκτη οπως μετα 2 μηνες απο καινουργιο που το.κανε στο δερβενι και φρεναρησε 8 μετρα θα με σκοτονε τοτε σκεφτηκα αλλα κατω απο τη σελα ειχα ταλιγα κλειδια αλεν και 8κι καστανης εβγαλα το καπακι και εμεινα ,,,,,Αφωνος το Βαριατορο ο Ιμαντας κινησης η Καμπανα - συμπλεκτη ΟΛΑ Αθυκτα,,,,, εκει,,,,,,,,λεω αστα,,,,,κατι εγινε μεσα κανω τη μανιβελα κι'εκανε ενα ειδος Φιλαρμονικης - Θορυβο μεσα::::::
    τζτζτζτζζζζζζζζζμιιιιιιιι ουουουουουουοτστστστστ
    σκουντημα ως ενα φιλο ασηριωτη που εχει Μηχανουργειο και Συνεργειο για Τρακτερια (ευτυχως εκει ακριβως κοντα) και λυσημο μολις βγαζω το καπακι κεντροφορου το ελατηριο του καλοκαιριου απο το Καδο πληντηριου ειχε γινη ΤΡΙΑ κομματια και το καλαμακι της βαλβιδας ειχε καρφωθη πανω στο πιστονι που δεν τρυπησε,,,,αλλα ηταν καρβουνιασμενο και αχρηστο,,, το κατω πιατακι της Βαλβιδας το ειχε Διπλωση σαν τσοφλι φυστικιου.
    φερνω αργοτερα το κιλινδροπιστονο απο 150 το βαζω και βλεπω δεν καθετε,,,,,,,,ΔΕΝ προσεξα εξ αρχης ΜΟΥ'ΠΑΝ ειναι ΟΛΟΙΔΙΟ,,, κατω το χιτωνιο εχει μια προεξοχη 2.5 εκκ. που χωνετε στο μπλοκ του κινητηρα και του 150ριου ηταν πιο πλατυ απο το μανισιο 125.
    τους παιρνω στον Μεξη απο το κινητο μου λενε μετα απο εκπληξη ,,,,,ενταξη φερτα και τα 2 θα το παμε σε ενα δικο μας μηχανουργο να το τορνιρη οπως και εγινε (ενταξει τα 10 ευρω του τορνιριζματος τα'βαλε το καταστημα γιατι ειναι πολυ φιλοι μου ειμαι και πελατης) Παντως το αφησε 1 χιλιοστο το χιτωνιο κατω αλλα απο οτι ειδα η μπιελλα με το πιστονι το κατω χαμηλωτερο σημειο που κατεβενη τα ελλατηρια πιστονιου βρησκωνται μεσα στο κιλινδρο 3 εκκατοστα και εκει κατω το πιστονι ουτε καν κατεβενη απλως ειναι προεξοχη για να μπη και να κεντραριστη καλυτερα ο κιλινδρος στο μπλοκ γιατι το βιδωμα στα 4 μακρια μπουλωνια δεν ειναι αρκετο οποτε δεν υπαρχη περιπτωση επαφης με το πιστονι εκει κατω για καπια ανεπαρκεια ακετου πλατους στο Χιτωνιο.
    Παντως τα 150 REX εχουν μεγαλυτερη καμπανα συμπλεκτη και Γενικα ειναι πιο βαρια σε σασι και ολα του το δικο μου Μανισιο ελαφρυ Ολα Πλαστικα ειναι μονο πολυ λιγο μερος με σωληνες ειναι το σασι ως τοις μπουκαλες του πηρουνιου και 150ρι τωρα αγριεψε αρκετα στις Ανηφορες οπως της Σοφουλας (στον παλιο δρομο σερρων που γυριζω σπιτι) παη Μαμιωντας με 90-100 ενω πριν κομπιαζε ειδικα στις ανηφορες απο δορκαδα για νικοπολη των Χωριων εκει τωρα πρεπει να αλλαξω και τροπο Οδηγησης Πλαγιαζοντας το γιατι Δυναμωσε και ενδεχετε αλλιως να φαω κανενα μπιστο και κανα συρσιμο στο εδαφος.
    και,,,,,,,,,,,,, κατι Φωτο απο την Αγαπη μου REX RS100 ετοιμο για δραση αναχωροντας το πρωι για δουλεια:
















  2. The Following 8 Users Say Thank You to 850CSI For This Useful Post:

    alexk (16-01-13), aristent (16-01-13), fanisk (16-01-13), hades7 (16-01-13), oldcarskickass (23-01-13), PANOS-E60 (16-01-13), S8N (18-01-13), spar@ (16-01-13)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Χωρια που Ταιζη και ΣΥΝΤΗΡΗ το Μεγαλο Αδερφο της Οικογενειας το ΤΕΡΑΣ Δρακο με τα 12 Καταχθονια Στοματα σαν κατι Προιστορικα Τερατα με Αγκυλωτα δοντια το BMW Original 850CSI M8 Version.

    Oλη αυτη την βενζινα που Καταναλωνει το Καυμενο να κανει ΟΛΗ την Γυρα και στο τελος της βδομαδας το σαβ/κο να τον Ταιση Βενζινα για να Σουρωτηριαση στην εγνατια οτι βρη μπροστα του και να Σαρωση πληθος απο οφθαλμολουτρο Χαζεματος το Τερας την εχει σαν Ορεκτικο μπουκια μαγιονεζας σε μαρουλακι σε κανα δυο Γκαζια απο ρελαντι ,,,,,,,,,γκου γκου γκου μπου μπου απο ρελαντι σε ΜΠΠΠΡΡΡΡΑουουουουου Γριιιιιιουουουου Ψηλα σειωντας τα τειχη του σπιτιου οταν μου την δινη καμια φορα προθερμενοντας το στο Γκαραζ.
    Παρ'ολο που μιαζη σαν Ηλεκτρονικη οδοντοβουρτσα μπροστα του ειναι ο,,,,,,,Συντηριτης του.

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εσταξε αιμα το ματι μου, το δακρυ ειναι λιγο για να περιγραψω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fanisk : 16-01-13 στις 20:30

  4. The Following 9 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    A8hnaios (16-01-13), alexk (16-01-13), BILL007 (16-01-13), gant (17-01-13), Konstantinos E60 (17-01-13), Leonidas_E39 (16-01-13), Ptboul (17-01-13), S8N (18-01-13), soc12r (16-01-13)

  5. #3
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εσταξε αιμα το ματι μου
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  6. #4
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή



    Ρε Γιωργο αυτη η αλυσίδα η καραβίσια στην κολόνα, ειναι για να δένεις το σκούτερ????
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  7. The Following 4 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    BILL007 (16-01-13), fanisk (16-01-13), gant (17-01-13), Kazakos Garage (16-01-13)

  8. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Πωωωωπωπωπωπωπω εχω λιωσει, κατουριεμαι και κλαιω μαζι αχαχαχαχαχαχα ΓΙΩΡΓΟ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ !!!!!!!!! Το εχω διαβασει 3 φορες και παλι κλαιω αχαχαχαχ

    Κοιτα μη φρεναρει το μοτερ σε καμια στροφη και σκοτωθεις για ενα ελατηριο απο πλυντηριο...

    Οπως και να εχει το θεμα αυτο δεν υπαρχει, παω να βαλω σταγονες στα ματια για να το ξαναδιαβασω

  9. The Following 4 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    alexk (16-01-13), Leonidas_E39 (16-01-13), oldcarskickass (23-01-13), Ptboul (17-01-13)

  10. #6
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ,το αγορασα με την Προυποθεση Να το Περασω κατα την ανοιξη τον απριλη που θα,χη λιγο ζεστα κατω στην αυλη μου γιατι το να προσθετης καθε μερα λαδι ειναι καλλυτερα και,βαριομουνα να λυσω τα κεφαλαρια,,,,,,,,,,μανουρα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  11. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Γιωργαρα ντττοιτττσεεε πινακιδα και το 100αρι το σκουτερ? Σαν κατι φαντασματα με ληγμενες βιζες στην Αμερικη εισαι ρε αχαχαχαχαχαχ!

  12. The Following 3 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    alexk (16-01-13), Leonidas_E39 (16-01-13), Skyline_IS (21-01-13)

  13. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωχ, τον κόβω τώρα που έγινε 150 κυβικά το σκούτερ ν'αρχίσει να λέει ότι περνάει Hayabusa και Νinja.
    Κακό που μας βρήκε πάλι...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  14. The Following 14 Users Say Thank You to Driver M For This Useful Post:

    A8hnaios (16-01-13), aristent (17-01-13), BILL007 (16-01-13), hades7 (16-01-13), joseph (17-01-13), Leonidas_E39 (16-01-13), mormon (18-01-13), Nikos (21-01-13), nikos valvetronic (18-01-13), PANOS-E60 (16-01-13), Ptboul (17-01-13), S8N (18-01-13), Stamatis (16-01-13), Thomelef (16-01-13)

  15. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μαγκαϊβερ εισαι ρε φούστη μου.Βλέπω και το ζαρζαβατικό απο τον κήπο κομένο !! Ετσι μπράβο μην βρούμε και κανα μπελά.

    Βαλε καμια φωτο και απο το τρειλερ ρε συ, κομπλέ όμως, μαζι με αυτά που σου εφτιαξε ο Θωμάς.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Konstantinos E60 : 16-01-13 στις 21:00

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Konstantinos E60 For This Useful Post:

    Ptboul (17-01-13), S8N (18-01-13), Skyline_IS (21-01-13)

  17. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωχ, τον κόβω τώρα που έγινε 150 κυβικά το σκούτερ ν'αρχίσει να λέει ότι περνάει Hayabusa και Νinja.
    Κακό που μας βρήκε πάλι...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP