Σελίδα 3 από 25 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 248

Θέμα: Υγραεριοκινηση-LP

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    μολις μιλησα με αντιπροσωπο-εμπορο-τοποθετη για κιτ υγραεριοκινησης.....

    εχω τα κατωθι νεα (τα οποια εν συντομια κουβεντιασα δια τηλεφωνου):

    Μιλησα για το κιτ της 5ης γενιας...το οποιο δεν περιλαμβανει πνευμονα κ δεν εχει κυτταρα για αισθητηρες....Ειναι οτι πιο προχωρημενο υπαρχει (ιταλικης προελευσης https://www.ygraeriokinisi.gr/5.html# jtg icom.....).\

    Ειναι υγρου ψεκασμου , διατιθετε πληρως το κιτ με ασφαλειες - μπουκαλες επιλογης μας μεχρι 80lt που αντεχουν μεχρι 100atm πιεση....κ τοποθετημενο ετοιμο με τα χαρτια του για το υπουργειο εχει κοστος 1700 ευρα για 4κυλινδρα μεχρι 200hp κ 2300 ευρα για 6κυλινδρο πανω απο 200Hp....Μην ξεχασω οτι ρωτησα κ για 3λιτρα με κομπρεσερ....κ μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα κ οτι τοποθετειται κανονικα...!!!!

    Το βαρος του ολου κιτ ανερχεται στα 80kg τοποθετημενο με γεματο υγραεριο!!!(περιπου κ παντα αναλογα την μπουκαλα που θα επιλεξουμε-τα 80kg ειναι με την μεγαλυτερη επιλογη μπουκαλας η οποια μπορει να ειναι κ στην θεση της ρεζερβας για οσους εχουν)

    Επισης ..για την τοποθετηση χρειαζετε το αυτοκινητο για 3 εργασιμες ημερες , κ ειναι διαθεσιμος μετα την 20 Ιουλιου ... φαντασου δουλεια που χει πεσει....!

    Για οποιον ενδιαφερεται για μια κατ ιδιαν ενημερωση....το τηλ ειναι 2104930205 κ η δ/νση ΑΓ.ΑΝΝΗΣ 46 κ Μακρυγιαννη (πισω απο τα γηπεδακια του καρουλια ενα πρατηριο της Shell)

    Για χρηματικες διευκολυνσεις.....ΔΕΝ κατεβαζει ευρω...αλλα δεχεται 6 ατοκες με VISA!!!


    Με ενημερωσε κ για φτηνα Κιτ (βουλγαρικης προελευσης) τα οποια δεν συστηνει κ εχει παψει να τοποθετει...!
    τα συγκεκριμενα τα εχει τοποθετησει μεχρι κ σε cayenne....κ σε αλλα ΠΟΛΥΤΙΜΑ αυτοκινητα με τις εγγυησεις που παρεχονται κ ολα κομπλε...!

    Η δυνατοτητα να λειτουργεις κ με βενζινη φυσικα κ παραμενει...κ μου μιλησε για ΑΥΞΗΣΗ της Ιπποδυναμης με το συγκεκριμενο ΚΙΤ!!

    Για οτι αλλο νεοτερο εχουμε...ας το ποσταρουμε εδω...για να εχουμε μια πληρη εικονα...!!!!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  2. The Following 5 Users Say Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    GIWRGOSPR (17-10-10), Samaro (11-03-10), Stefanos_Cool (12-08-11), VanVIC (17-10-10), yannisv (11-03-10)

  3. #22
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τελευταία έκανε και σεμινάρια και τοποθέτησε και στο Α5 του (νομίζω το πήγε και Ιταλία σαν demo car) δηλαδή έχει εμπειρία και σε αυτοκίνητα με τούρμπο, πολλαπλό ψεκασμό κλπ. Είναι πολλά χρόνια στη δουλειά αυτή ο Χρήστος τον ξέρω προσωπικά γιατί το μαγαζί του είναι δίπλα στα γήπεδά μας Βασίλη. Έχω αρχίσει και το σκέφτομαι το υγραέιο.
    Στο εξωτερικό είχα μια 518 και μια C180 που τα δούλεψα σαν ταξί και τα μετέτρεψα σε υγραέριο. 0 μυρωδιά αερίου, 0 φθορές, αυξημένη ελάχιστα κατανάλωση και ελαφρώς μειωμένη ιπποδύναμη (2ης γενιάς συστήματα Lovatto), αλλαγή από LPG σε βενζίνη με το πάτημα ενός κουμπιού. Στη C180 το ντεπόζιτο τύπου ντόνατ χωούσε 77 λίτρα.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to yannisv For This Useful Post:

    NickE60 (11-03-10), Vasilis (11-03-10)

  5. #23
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    το μονο που με συγκρατει....ειναι μην την πεσουμε στο υγραεριο ...κ αφου γινουμε πολλοι το αυξησουν κ αυτο..!!!!!!!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  6. #24
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν το έχουν πειράξει τόσα χρόνια και με το που γίνει η απόσβεση πάλι λιγότερο θα κοστίζει...πιστεύω θα είμαστε κερδισμένοι πάντα. Το θέμα είναι πόσα χιλιόμετρα κάνετε και πότε θα αποσβεσθεί το κόστος αυτό είναι όλο.

  7. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    για να το κανουμε με πραξεις.....

    στα 10000χλμ....τι οφελος θα εχουμε με τα σημερινα δεδομενα?

    ποια η τιμη του LPG σημερα?

    κ ποια της Αμολυβδης?
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  8. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yannisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το έχουν πειράξει τόσα χρόνια και με το που γίνει η απόσβεση πάλι λιγότερο θα κοστίζει...πιστεύω θα είμαστε κερδισμένοι πάντα. Το θέμα είναι πόσα χιλιόμετρα κάνετε και πότε θα αποσβεσθεί το κόστος αυτό είναι όλο.
    Πλέον Γιάννη με τη τιμή που θα φτάσει η βενζίνη, η απόσβεση θα γίνει μέσα σε ένα χρόνο!!!

  9. #27
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    65 με 1.30 (1.50+ για 100άρα) αν δεν κάνω λάθος Βασίλη.

  10. #28
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bill987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον Γιάννη με τη τιμή που θα φτάσει η βενζίνη, η απόσβεση θα γίνει μέσα σε ένα χρόνο!!!
    Σε εμένα λιγότερο Μπίλ. Μόνο δεν ξέρω που στην ευχή θα βάλω το ντεπόζιτο στο 92άρι.

  11. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yannisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    65 με 1.30 (1.50+ για 100άρα) αν δεν κάνω λάθος Βασίλη.

    κ ποσα χλμ κανεις με αυτα τα λιτρα???


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yannisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα λιγότερο Μπίλ. Μόνο δεν ξέρω που στην ευχή θα βάλω το ντεπόζιτο στο 92άρι.
    φιλε...θα στερηθεις απο το πορτμπαγκαζ....εγω θα πεταξω την ρεζερβα...!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  12. #30
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βασίλη πλέον με τα εξελιγμένα συστήματα θεωρητικά η κατανάλωση παραμένει ίδια με βενζίνη οπότε τα μισά και βάλε χρήματα μένουν στην τσέπη. Μπακαλίστικα αν χαλάς 100 τη βδομάδα για καύσιμα πλέον θα χρειάζεσαι λιγότερα από 50!!

Σελίδα 3 από 25 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP