Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 13 από 13

Θέμα: ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΩΛΗΝΩΝ-ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΨΥΓΕΙΩΝ ΚΛΠ

  1. #11
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    οχι φιλε μου,δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο να αντικατασταθει..........
    και στον ''μαστρο-μητσο'' της γειτονιας σου να το πας,στο αλλαζει.....
    αν βγαλεις τα πλαστικα καλυματα της μηχανης,φενεται......
    κοστος αν θυμαμαι καλα......50-60 ευρω περιπου το φιλτρο+10-20 ευρω τεχνικα.
    οσο για την αντιπροσωπεια,πλεον δεν εχω καμια εμπιστοσυνη,οσων αφορα τα ''πρεπει'' και τα ''δεν πρεπει''.
    ενδεικτικα να αναφερω τις αλλαγες λαδιων στα απειρα χλμ.
    απαγορευση αλλαγης λαδιων σασμαν και διαφορικου,μαζι με τα αναλογα φιλτρα κλπ.
    ειναι δικη μου διαπιστωσηαυτη βλεπωντας με τα ιδια μου τα ματια την κατασταση.
    αλλαξα λαδια προχθες στα 10.000 χλμ τα οποια ηταν αριστης ποιοτητας.....και ηταν καρβουνο........
    πως θα ηταν δηλαδη στα 25.000 χλμ????που λεει η ''μαμα''????
    για να μην σου πω για τα λαδια του αυτοματου σασμαν(life time),τα οποια ειχαν γινει πιο ''λεπτα'' και απο το νερο και μυριζαν ''τηγανήλα''........αλλα δεν ειχα την φωτ. μηχανη μαζι μου,και να τα ''ανεβαζα'' για να τα ''θαυμασουν'' ολοι.
    ολα τα παραπανω ειναι η αποψη μου.....και δεν θελω να παρω στο λαιμο μου κανεναν
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη individual : 09-03-10 στις 21:29

  2. The Following 2 Users Say Thank You to individual For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (30-08-13), Stefanos_Cool (16-11-10)

  3. #12
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.574
    Thanked
    2226
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο individual Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι φιλε μου,δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο να αντικατασταθει..........
    και στον ''μαστρο-μητσο'' της γειτονιας σου να το πας,στο αλλαζει.....
    αν βγαλεις τα πλαστικα καλυματα της μηχανης,φενεται......
    κοστος αν θυμαμαι καλα......50-60 ευρω περιπου το φιλτρο+10-20 ευρω τεχνικα.
    οσο για την αντιπροσωπεια,πλεον δεν εχω καμια εμπιστοσυνη,οσων αφορα τα ''πρεπει'' και τα ''δεν πρεπει''.
    ενδεικτικα να αναφερω τις αλλαγες λαδιων στα απειρα χλμ.
    απαγορευση αλλαγης λαδιων σασμαν και διαφορικου,μαζι με τα αναλογα φιλτρα κλπ.
    ειναι δικη μου διαπιστωσηαυτη βλεπωντας με τα ιδια μου τα ματια την κατασταση.
    αλλαξα λαδια προχθες στα 10.000 χλμ τα οποια ηταν αριστης ποιοτητας.....και ηταν καρβουνο........
    πως θα ηταν δηλαδη στα 25.000 χλμ????που λεει η ''μαμα''????
    για να μην σου πω για τα λαδια του αυτοματου σασμαν(life time),τα οποια ειχαν γινει πιο ''λεπτα'' και απο το νερο και μυριζαν ''τηγανήλα''........αλλα δεν ειχα την φωτ. μηχανη μαζι μου,και να τα ''ανεβαζα'' για να τα ''θαυμασουν'' ολοι.
    ολα τα παραπανω ειναι η αποψη μου.....και δεν θελω να παρω στο λαιμο μου κανεναν
    Αν το κάνω θα το κάνω μόνος μου, αν φτάσω μέχρι εκεί θα τη λύσω μόνος μου, τι στο καλό την πληρώνω την οδική;

    Κακό δεν κάνεις σίγουρα, έχω αντίθετη άποψη, αν και σιγά σιγά τείνω να αλλάξω...

  4. #13
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εσυ ξερεις φιλε μου.......αν βασιζεσαι στον εαυτο σου να το κανεις......καντο,αλλιως αγορασε το φιλτρο και πανε σε ενα συνεργειο για τοποθετηση.
    Οσο για την αντιπροσωπεια.........σαφως και ειναι απαραιτητη ειδικα στη διαγνωση βλαβων.......οχι επειδη εχει καλα ¨μαστορια¨ αλλα για τα διαγνωστικα μηχανηματα πιο πολυ.
    Φαντασου να γινει το καντραν ¨ντισκοτεκ¨ απο λαμπακια που αναβοσβηνουν........δεν θα μοορεσει ο καλυτερος μαστορας που ξερεις να κανει τιποτα......αν δεν εχει το γνησιο
    Διαγνωστικο.....το λεω αυτο γιατι οι περισσοτεροι εχουν αυτο που ειναι για ολα τα αυτοκινητα και φυσικα γιατι το γνησιο ειναι πολυ ακριβο.
    Οποτε σε αυτην την περιπτωση πας αντιπροσωπεια.

  5. The Following User Says Thank You to individual For This Useful Post:

    Stefanos_Cool (16-11-10)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP