Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 83

Θέμα: [Ε46 M3] Αντικατασταση Δερματινων Καθισματων?

  1. #1
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή [Ε46 M3] Αντικατασταση Δερματινων Καθισματων?

    Λοιπόν, επειδή μ έχει πιάσει μαμουνίαση με το αμάξι και τα θέλω όλα στην εντέλεια, αποφάσισα να πάω στο φίλο μου το Ρέλλα για να ξαναφτιάξω τα δύο εμπρός καθίσματα.

    Ο λόγος, αν και με το restoration που έκανα, ήρθαν κατά ένα μεγάλο ποσοστό, δεν είναι τέλεια (κατ' εμέ) και πλέον έχω τέσσερις επιλογές, ανάλογα με το τι θα μου πει / προτείνει.

    1) Τα βγάζει έξω (τα μπροστινά), τα τρίβει ολόκληρα και τα βάφει κανονικά με πιστόλα.

    2) Τους αλλάζει το δέρμα με καινούριο NAPPA παραπλίσιας ποιότητας που θα βρούμε.

    3) Τα βγάζει όλα (και τα πίσω & πόρτες) και τα βάφει cinnamon, το αγαπημένο μου χρώμα στο δέρμα.

    4) Επειδή η αλλαγή χρώματος μπορεί να μην έχει και αυτή το επιθυμητό αποτέλεσμα, η τελευταία πια λύση είναι η αλλάγη παντού με καινούριο δέρμα cinnamon.

    Ενοοείτε ότι θα μου αλλάξει και δέρμα στο τιμόνι με φρέσκο. Θα του ζητήσω να μου βάλει δέρμα ΧΩΡΙΣ ρυτίδες, γιατί αυτό που βάζει η bmw το τιμόνι στα Ε46 Μ3 που έχει ραγάδες, δε μ αρέσει καθόλου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stamatis : 19-03-10 στις 21:26

  2. #2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, επειδή μ έχει πιάσει μαμουνίαση με το αμάξι και τα θέλω όλα στην εντέλεια, αποφάσισα να πάω στο φίλο μου το Ρέλλα για να ξαναφτιάξω τα δύο εμπρός καθίσματα.

    Ο λόγος, αν και με το restoration που έκανα, ήρθαν κατά ένα μεγάλο ποσοστό, δεν είναι τέλεια (κατ' εμέ) και πλέον έχω τέσσερις επιλογές, ανάλογα με το τι θα μου πει / προτείνει.

    1) Τα βγάζει έξω (τα μπροστινά), τα τρίβει ολόκληρα και τα βάφει κανονικά με πιστόλα.

    2) Τους αλλάζει το δέρμα με καινούριο NAPPA παραπλίσιας ποιότητας που θα βρούμε.

    3) Τα βγάζει όλα (και τα πίσω & πόρτες) και τα βάφει cinnamon, το αγαπημένο μου χρώμα στο δέρμα.

    4) Επειδή η αλλαγή χρώματος μπορεί να μην έχει και αυτή το επιθυμητό αποτέλεσμα, η τελευταία πια λύση είναι η αλλάγη παντού με καινούριο δέρμα cinnamon.

    Ενοοείτε ότι θα μου αλλάξει και δέρμα στο τιμόνι με φρέσκο. Θα του ζητήσω να μου βάλει δέρμα ΧΩΡΙΣ ρυτίδες, γιατί αυτό που βάζει η bmw το τιμόνι στα Ε46 Μ3 που έχει ραγάδες, δε μ αρέσει καθόλου.
    Μπορεις να ανφερεις πανω κατω το κοστος για τις επεμβασεις αυτες? Για να εχουμε μια ταξη μεγεθους!
    Χωρις να ξερω ποσο παει η βαφη ,θα σου ελεγα ή να τα αφησεις οπως είναι ή καποια στιγμη να πας να τα αλλαξεις! (Βεβαια δεν εχω δει επαναβαφη καθισματων) Εχεις δει ?

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτό δεν το έχω ξανακούσει, Κώστα μόλις μάθεις για την βαφή μπορείς να μας πεις το κόστος??

  4. #4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bill987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν το έχω ξανακούσει, Κώστα μόλις μάθεις για την βαφή μπορείς να μας πεις το κόστος??
    Βασιλη οτι γινεται ,γινεται...ηξερα οτι το εκαναν σε δερματινα ενδυματα!

  5. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασιλη οτι γινεται ,γινεται...ηξερα οτι το εκαναν σε δερματινα ενδυματα!
    To θέμα φίλε είναι πόσο θα πάει το μαλλί.....

    cinnamon

  6. #6
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να ανφερεις πανω κατω το κοστος για τις επεμβασεις αυτες? Για να εχουμε μια ταξη μεγεθους!
    Χωρις να ξερω ποσο παει η βαφη ,θα σου ελεγα ή να τα αφησεις οπως είναι ή καποια στιγμη να πας να τα αλλαξεις! (Βεβαια δεν εχω δει επαναβαφη καθισματων) Εχεις δει ?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bill987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν το έχω ξανακούσει, Κώστα μόλις μάθεις για την βαφή μπορείς να μας πεις το κόστος??
    Οι τιμές πάνω-κάτω για βάψιμο των 2 εμπρός καθισμάτων είναι στα 180 ευρώ.

    Για όλα υπολογίζω κάνα 350άρι.

    Τώρα για αλλαγή λίγο πολύ όλοι γνωρίζουμε, οι τιμές είναι από 1.200-1.500, αν και για νάππα μπορεί να είναι λίγο ακριβότερα.

    Μόλις μάθω πάντως θα ενημερώσω.

  7. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τιμές πάνω-κάτω για βάψιμο των 2 εμπρός καθισμάτων είναι στα 180 ευρώ.

    Για όλα υπολογίζω κάνα 350άρι.

    Τώρα για αλλαγή λίγο πολύ όλοι γνωρίζουμε, οι τιμές είναι από 1.200-1.500, αν και για νάππα μπορεί να είναι λίγο ακριβότερα.

    Μόλις μάθω πάντως θα ενημερώσω.
    Κώστα δλδ τι κάνουνε, τα βγάζουν τα βάφουν και τα τοποθετούν??

    Αν είναι αυτή η τιμή που λες τότε

  8. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Pakistan
    Μηνύματα
    326
    Thanked
    175
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μεταχ. nappa cinnamon
    Δεν μου ακουγεται καλα η βαφη αλλα και το ''περιπου'' ναπα
    Για δες απο Γερμανια κομπλε σαλονι

  9. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή


    πφφφφφφφφφφφφ!!!!

    αντε καλοφορετο Κωστα οτι κι αν αποφασισεις.

    Μιας και εισαι ειδικος στο θεμα συντηρηση νομιζεις οτι θα ειναι το ιδιο ενα ξανα-βαμενο σαλονι με ενα νεο???



  10. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για τη σειρά ///Μ, ///Μόνο ΑΑΑΑΑΑΑΥΤΟ

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP