Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 27

Θέμα: Ερωτευμενος .... αρχαιοκαπηλος

  1. #1
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή Ερωτευμενος .... αρχαιοκαπηλος

    Να και μια φορα που με σκεφτηκε/ λυπηθηκε , η γυναικα μου ....
    Αφησε κατα μέρους την γκρινια που ακουω καθε φορα του τυπου και τι θα το κανεις και πως θα το συντηρεις ... εχεις και τα αλλα 2 κτλ κτλ , καθε φορά τις λεω πως θελω να αγορασω εκεινο το BMW ή εκεινο το BMW ή το αλλο το BMW.
    Ηρθε λοιπον και μου το ειπε...
    Η φιλη μου η Δ.. εχει ενα BMW .... σειρα 7 αν δεν κανω λαθος και απο τα λιγα που καταλαβα δεν το θελουνε πλέον , τους πιανει χώρο στο γκαραζ οπως μου ειπε .... Με ρωτησε λοιπον αν το θελεις .....
    Η πρωτη μου σκεψη ηταν πως θα ειναι κανενα Ε23 .... Δεν λεω ..καλο και αυτο αλλα ...ΕΙΠΑΜΕ ...αρχαιοκαπηλος αλλα οχι και τοσο ....
    Τεσπα....εκανα την καρδια μου πετρα και δεχτηκα να παω να το δω ... ( Χαχαχα λες και τους εκανα και χαρη ακουστηκε αυτο )
    Φτασαμε στο σπιτι και μολις ο αντρας της μου ανοιξε το γκαραζ .... γιατι ουτε αυτος ηξερε για ποιο αμαξι προκειται καθως ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ το παλικαρι με BMW αφου το Focus τους ειναι κλασεις ανωτερο αυτοκινητο .... ...στεκομουν πισω απο ενα πανεμορφο κατ'εμε τουλαχιστον Ε32 735 .
    Παγωσε το αιμα μου στιγμιαια στην ιδεα και μονο πως ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΑΝ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝ
    Ν. - Το θελεις τελικα ???
    Εγω - Εεε ααα οοο ηηη εεε ..... ΝΑΙ ....
    Ν. - Ναι αλλα εχει να παρει μπροστα 2 χρονια .... Δεν εχει μπαταρια ..... Πως θα το βαλουμε μπροστα ???
    Εγω. - ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ....ντριν τηλεφωνο ...ΒΑΣΙΛΗ ΕΠΕΙΓΟΝ .... ΚΑΛΩΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑ .....
    Πραγματικα μετα απο λιγη ωρα να και ο Βασιλης με τα καλωδια .... Βαλαμε το Χ μου διπλα στο 7ρι , τσακ μια ενωση τα καλωδια και το 7ρι αρχισε να γαυγιζει ....
    Εντυπωσιακο γεγονος 1ο ..... Δυο χρονια σχεδον ειχε να παρει μπροστα το αμαξι και μολις ακουμπησαν τα καλωδια πανω του ...Τσακ αμεσως ...οχι κολληματα ουτε τσαμπουκαδες ουτε τιποτα ..... Αμεσως πηρε μπροστα
    Εντυπωσιακο γεγονος 2ο .... Δυο χρονια σε ακινησια και ακουγες ενα μοτερ ( Μ30 Β35 ) να δουλευει χωρις αρρυθμιες χωρις μπερδεματα και γενικα χωρις προβληματα .....
    Ελεγχος λοιπον μια τσακ στα νερακια του μην το καψουμε σε περιπτωση που δεν ειχε , τα λαδακια τα ξεχασαμε μεσα στην κα@λα της στιγμης αλλα δεν ακουσα οστηρια να χτυπανε περιεργα οσο δουλεψε και ας ηταν δυο χρονια ακινητο.
    Οκ Νικολα φιλε ....Θα το παρω ..... αντε καλο απογευμα
    Ν.- Τι ??? Τωρα θα το παρεις ? Χωρις να κανουμε χαρτια ? χωρις πινακιδες ?
    Εγω.- ΝΑΙ ..Καλο απογευμα
    Ν.- Οκ ..Καλο απογευμα .....
    Και εφυγα .... Ο αδελφος μου μπροστα να κοβει κινηση σε περιπτωση που βρεθουν στρουμφ στο διαβα μας αλλα που στρουμφ Κυριακατικα στον παραδρομο προς Μαλακασα ..... Για τον φοβο των Ιουδαιων παντςω στην κατηφορα πριν τον καρτοδρομο , εκει που ειναι η πρωτη αριστερη για να μπεις στον παραδρομο για Κιουρκα , του αναψα τα φωτα και το αριστερο φλας να μπει απο'κει να μην παμε διπλα απο τα διοδια μπας και ..... Περνωντας κατω απο τη γεφυρα εχει μια ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ αριστρεροστροφη ψιλοανηφορικη φουρκετα που πολλα βραδια μας εχει φιλοξενησει ωστε να μυρισει λιγο λαστιχο .... Εκει λοιπον , το 7ρακι με το κουμπακι στο SPORT ... ( ναι εχει και τετοιο μεσα με τις επιλογες S - E- M ...To M δεν ξερω τι σημαινει αλλα μαλλον εννοει λιγο πιο κουλ απο το S ) μου εδωσε την πρωτη του μεγαλη χαρα και ενα απιστευτο χαμογελο στα χειλη ..... Ενω δεν το περιμενα και ελεγα μεσα μπα δεν .... Κολλησα το πενταλ του γκαζιου στο πατωμα και ...να να να .... ΕΝΑ ΤΕΛΕΙΟ ΜΠΑΣΙΜΟ ΣΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ σαν να μην ειχε κιλα καθολου το τερας ..... Ηταν πραγματικα απιστευτη η ΜΗ αναμενομενη ολη φαση ... Ξαφνικα αλαρμ μπροστα ο αδελφος μου ...πλησιαζω διπλα , ανοιγω παραθυρο ....ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΡΕ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ???? ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΤΣΙ , ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ????? ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΜΙΑ ...... ( σαν να ειμαστε πιστιρικαδς και να ζηταμε βολτα το νεο ποδηλατο του φιλου μας ) .
    Πραγματικα κατεβηκα , αραξε το Χ μου παραπερα και ....χαθηκε πισω κατω απο την γεφυρα .... Ξαφνικα ακουω να ερχεται με λυσσα και ναι ..... Αλλο ενα φανταστικο μπασιμο με το "λεωφορειο" στην στροφη ....ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΥΛΗΣΗ/ ΠΛΑΓΙΟΛΙΣΘΗΣΗ για το μεγεθος και τα κιλα του ...Πραγματικα δεν το περιμενα και για τα χρονια του .
    Φτανουμε λοιπον στο κτημα μας οπου και πλεον θα αναπαυθει για λιγο το νεο μου αποκτημα και θα αρχισει να ρετουσαριστει λιγακι ..... Εκει αρχισε ενας εξωνυχιστικος ελεγχος του αυτοκινητου ..... Για 20 χρονων αυτοκινητο εχω να πω ενα μονο ...... ΤΥΦΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ..... Θα μου πεις ... 7ρι ειναι φιλε ...Ο γιατρος που το ειχε παρει το ειχε πληρωσει ακριβα λογικα , γιατι το ειχε απο καινουργιο και θα επρεπε να εχει πολλα πραγματα μεσα αλλα ..... Ηλεκτρικα δερματικα θερμαινομενα καθισματα , on board comp. δυζωνικο κλιματισμο , τηλεφωνο επιλογεα για Sport οδηγηση κ.α ... Δεν τα βρισκεις ευκολα σε σημερινα αυτοκινητα σωστα ????
    Εκτος αυτου , στις πρωτες εντυπωσεις για το νεο μου αποκτημα εχω να προσθεσω και το εξης που μου εκανε φοβερη εντυπωση .... Αυτοκινητο 20 χρονων , δυο χρονια παρατημενο σε γκαραζ , προσεγμενο ναι μεν απο τον προκατοχο του αλλα ....να εχει τετοια φανταστικη συμπεριφορα ακομα στον δρομο ???? Δυσκολευομαι πλεον να διαλεξω τι θα κυκλοφορω ...το Χ μου η το 7 .... Και απο χωρους ???? Σιγουρα οι κορες μου θα ευχαριστηθουν να παιζουν ...μπαλα και κρυφτο πλεον στο πισω καθισμα .....
    Τωρα .... σαν πρωτη δουλεια που πρεπει να γινει ειναι ενα καλο πλυσιμο γιατι εχει κολλησει η σκονη πανω και χανει το 198 Royalblau Metallic , ενα καλο γυαλισμα .... ενα καλο σερβις πριν απο ολα αυτα ..... Σαν πρωτο μπαξιμο σκεφτομαι μια πολυ ωραια γνησια 17ρα alpina ζαντουλα που εχω να παρει την θεση των αλλων που φοραει το " λεωφορειο" μιας και δεν μου πολυαρεσουν και σιγα σιγα ψιλομαζεματακια που χρειαζονται ...πχ ...αλλαγη το μπροστινο νυχι κατω απο τον προφυλακτηρα που εχει κατι ψιλοτσαμπουκαδες και μετα ...... βουρ για τους δρομους .....
    Αυτα λοιπον για το νεο μου αποκτημα ....
    Συγνωμη αν σας κουρασα με την πολυλογια μου αλλα .... ο ερωτας μου πλεον για τα αυτοκινητα , εκει που πηγαινε να σβησει , ξαφνικα μπαμ ξαναφουντωσε και με καποιους ηθελα να τον μοιραστω ....
    Ελπιζω συντομα να καταφερω να το τελειοποιησω οπως το εχω στο μυαλο μου και να το δειτε και απο κοντα ....
    Φυσικα θα ηθελα να ακουσω και προτασεις για εξωτερικη εμφανιση ΑΛΛΑ με μετρο παντα και με πραγματα που φορουσε το αυτοκινητο ..... Δεν ειμαι fun του fast n' the furious οποτε και ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ το αυτοκινητο να καγκουρευτει ..... Ζηταω προτασεις ΜΟΝΟ για πραγματα MONO BMW που μπορει να ομορφυνουν πραγματικα το αυτοκινητο .....

    Ευχαριστω ολους εκ των προτερων.

    Φιλικα Κωστας .


    Υ.Γ ...Ανεβαζω και μερικες φωτο να δειτε και εσεις περι τινος προκειται .....
    Attached Images Attached Images
    Μνημόσυνο με ΞΕΝΑ κόλυβα ....

  2. The Following 48 Users Say Thank You to E39COMP For This Useful Post:

    A8hnaios (12-11-12), alexk (12-11-12), anisos (12-11-12), aristent (12-11-12), Bazil Van Sinner (12-11-12), beliris (13-11-12), bill_m3 (12-11-12), chief (12-11-12), chrisgiapz3 (15-11-12), Civileng (12-11-12), deepBLUE (12-11-12), doctore (12-11-12), Dr. Yamastura (12-11-12), E60_Arkadia (12-11-12), Eleni (13-11-12), fan1s_e21 (12-11-12), gant (13-11-12), GiannisRob (12-11-12), giannis_compact (12-11-12), gnx (12-11-12), imolarot (13-11-12), jannisa (12-11-12), joseph (12-11-12), Konstantinos E60 (13-11-12), Kostas_1 (12-11-12), limnios.m3 e36 (12-11-12), Loukas (13-11-12), Nick bmwlover (13-11-12), nikos valvetronic (13-11-12), nikos1400 (12-11-12), NIKOZ (07-10-14), Nino (12-11-12), ntinos (12-11-12), PANOS-E60 (12-11-12), pilot (12-11-12), Ptboul (13-11-12), S8N (12-11-12), saulm3 (12-11-12), Skyline_IS (12-11-12), Stamatis (12-11-12), Stathis (12-11-12), STREETRACING (12-11-12), Tsakirakos (13-11-12), vasilis e46 (12-11-12), Vasilis M3 (12-11-12), zaharias (13-11-12), Ε91 (12-11-12), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ (12-11-12)

  3. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλοτάξιδο.
    Απο τα πολύ αγαπημένα αυτοκίνητα.
    Θα το ευχαριστηθείς οσο δεν παίρνει άλλο.

    Καλά χιλιόμετρα.

  4. #3
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    1.809
    Thanked
    4003
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πολύ ωραίο όχημα !

    Να το χαρείς !

  5. #4
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Με γειά Κώστα, να την χαρείς όπως της αξίζει, είναι υπέροχο αυτοκίνητο.

    Συμφωνώ με τις προτεραιότητες που βάζεις. Και η alpina ....

    ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩ !

  6. #5
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Αυτά τα ποστ φίλε μου δεν κουράζουν, μάλλον ενθουσιάζουν!

  7. The Following 2 Users Say Thank You to gnx For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (15-11-12), Ptboul (13-11-12)

  8. #6
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να το χαρείς και να το βολτάρεις πολύ...


    καλοτάξιδο!

  9. #7
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πολυ ωραιο το οχημα!κανε βολτες και δωσε ποστ και φωτο στο λαο!!!

  10. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    μπραβο κωστα, ειναι το πιο ωραιο 7αρι και απο τα πιο ωραια sedan bmw γενικως...!

  11. The Following User Says Thank You to Stathis For This Useful Post:

    alexk (12-11-12)

  12. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.965
    Thanked
    20068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλοταξιδο Κωστα !!!!
    Ειναι ομορφο !!!!
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  13. #10
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Με γεια και καλοταξιδη η 7αρα!!!

    πολυ το χαρηκα που δουλευει κανονικα μετα απο τοση ακινησια,ασε που μιλαμε για ενα οχημα προεδρικων προδιαγραφων!!!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP