Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 54

Θέμα: Τι γνωμη εχετε για το κυνηγι?

  1. #31
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doctore Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι γνώμη έχω ?
    To Daewoo Matiz με το ζαντολάστιχο τα λέει όλα νομίζω ...
    Αν βάλουμε και καμιά φωτογραφία με τζιπάρες με το γνωστό καφάσι πίσω
    που κουβαλάνε τα σκυλιά, θα έχουμε πληρέστερη εικόνα.
    Όποιος θέλει να ξεχαρμανιάσει, υπάρχουν και τα σκοπευτήρια.
    Απλώς εκεί είναι δύσκολα τα πράγματα, και έτσι τα αποφεύγουν.

    u catch da point doc!

    !σου ξεφυγε το μανικι παραλλαγης που φαινεται,απο τον οδηγο-κιλλερ-τερμινεητορ!!!

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  2. The Following User Says Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    doctore (05-11-12)

  3. #32
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δεν εχω παει ποτε γιατι προτιμω αψυχους στοχους στα 50-70 μετρα (με διοπτρα).μια φορα που δοκιμαζοντας την ρυθμιση διοπτρας εριξα σε ενα περιστερι καπου 70 μετρα και το ειδα να πεφτει, στεναχωρεθηκα.

    ισως για κυνηγι αν πηγαινα ποτε να πηγαινα μονο για γουρουνι
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  4. #33

    Προεπιλογή

    Για οικολόγους κυνηγούς.
    Σας δίνουμε την δυνατότητα να χαρειτε το κυνηγι με φιλικό τρόπο στο περιβάλλον.
    Σε ιδιόκτητο χώρο 5.000τμ με πυκνή βάστηση , με παροχή της πανάρχαιης σφεντόνας σας δίνεται η ευκαιρία να κυνηγήσετε λογής λογής ζώα. Το εξειδικευμένο προσωπικό μας, ντυμένο το αγαπημλενο σας ζώο θα σας περιμενει να το ξεκ@λιασετε!
    Δεν έχετε παρά να διαλέξε ανάμεσα από τα 25 διαφορετικά κοστούμια.

    Τιμοκατάλογος
    20 ευρω εισοδος με σφεντόνα
    5 ευρω 100 βολια

    30 ευρω η ωρα στο top player
    25 ευρω η ωρα στο hard
    20 ευρω η ωρα στο medium
    15 ευρω η ωρα στο floros

    *Για κυνήγι πτηνών 5 ευρω επιπλέον.
    *Για ''στημένη'' βολή 300 μετρων 20 ευρώ.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (05-11-12), GiannisRob (05-11-12), halkida116mpack (06-11-12)

  6. #34
    Εγγραφή
    08-02-10
    Μηνύματα
    22
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σε όλους,

    Ένα νέο πόρταλ για το κυνήγι ετοιμάζεται πολύ σύντομα, είναι κάτι που δεν υπήρχε ποτέ στην Ελλάδα.

    θα παρέχει πάρα πολλές πληροφορίες για το κυνήγι. Ακόμα και ο αρχάριος θα μπορεί να πληροφορηθεί για τα πάντα για το hobby αυτό...

    www.greekhunter.gr

  7. The Following 3 Users Say Thank You to diamond For This Useful Post:

    Bitz (06-11-12), halkida116mpack (06-11-12), Samaro (10-11-12)

  8. #35
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για οικολόγους κυνηγούς.
    Σας δίνουμε την δυνατότητα να χαρειτε το κυνηγι με φιλικό τρόπο στο περιβάλλον.
    Σε ιδιόκτητο χώρο 5.000τμ με πυκνή βάστηση , με παροχή της πανάρχαιης σφεντόνας σας δίνεται η ευκαιρία να κυνηγήσετε λογής λογής ζώα. Το εξειδικευμένο προσωπικό μας, ντυμένο το αγαπημλενο σας ζώο θα σας περιμενει να το ξεκ@λιασετε!
    Δεν έχετε παρά να διαλέξε ανάμεσα από τα 25 διαφορετικά κοστούμια.

    Τιμοκατάλογος
    20 ευρω εισοδος με σφεντόνα
    5 ευρω 100 βολια

    30 ευρω η ωρα στο top player
    25 ευρω η ωρα στο hard
    20 ευρω η ωρα στο medium
    15 ευρω η ωρα στο floros

    *Για κυνήγι πτηνών 5 ευρω επιπλέον.
    *Για ''στημένη'' βολή 300 μετρων 20 ευρώ.

    μπορεις να μου ντυσεις τον μπεμβελοβερ λαγουδακι και χωρις σφεντονα παρα μονο με μια βιτσα...
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  9. The Following User Says Thank You to halkida116mpack For This Useful Post:

    Nick bmwlover (06-11-12)

  10. #36
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισως για κυνηγι αν πηγαινα ποτε να πηγαινα μονο για γουρουνι
    θα φωνάξω τον θωμα να έρθει βολτα στο βουνό........αποκλείετε να εχεις δει μεγαλύτερο γουρούνι ....θα το σκοτώσεις σιγουρα



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  11. #37
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν φιλαράκια εγώ είμαι κυνηγός ! Και δεν ντρέπομαι επειδη είμαι κυνηγός ! Το κυνήγι, όπως και το ψάρεμα, υπάρχει απο τότε που ο άνθρωπος πάτησε το πόδι του στη γή.

    Το θέμα για μένα δεν είναι αν το κυνήγι (η το ψάρεμα) ειναι η δεν είναι σωστή δραστηριότητα. Το γεγονός οτι σε όλο τον πλανήτη, υπάρχουν άνθρωποι που διαλέγουν αυτη την δραστηριοτητα νομίζω είναι η απάντηση πως το κυνήγι αυτό καθ'αυτό δεν είναι το πρόβλημα .

    Το πρόβλημα είναι οι μ@λ@κες που δεν καταλαβαίνουν οτι σε όλα τα πράγματα στη ζωή υπάρχουν κανόνες. Κανόνες γραφτοί και αγραφοι. Νόμοι αλλά και κοινός νούς.
    Κυνηγάς για να φάς και ότι μπορείς να φάς και όχι για να κάνεις σκοποβολή η για να το πουλήσεις.
    Κυνηγάς οταν πρέπει , όπως πρέπει και μόνον οτι επιτρέπεται. Τελεια και παύλα .

    Δηλαδή πόσο λιγότερο εγκληματίας, είναι αυτός που κάνει κόντρες στους δρόμους με το αυτοκίνητο η την μηχανή αντι να πάει σε κάποια πίστα ;;;

    Παντού φυσικά υπάρχουν μ@λ@κες λαθροκυνηγοι, οπως υπάρχουν μ@λ@κες λαθρεπιβάτες ,,φοροφυγάδες,παιδεραστές και ότι άλλο σκεφτείς.

    Ειναι σωστό, να ενημερονόμαστε για ορισμένα πράγματα πρίν εκφέρουμε γνώμη γι'αυτά γιατί πολλές φορές διαπιστώνουμε εκ των υστέρων οτι αυτα δεν έχουν καμμια σχέση με οτι νομίζαμε.

    Για παράδειγμα είμαι σιγουρος οτι λίγοι γνωρίζουν πόσα χρήματα ξοδεύουν οι κυνηγοί μέσω των συλλογων τους, για μελέτες με το Υπουργείο Γεωργίας, για αμοιβές των θηροφυλάκων για προστασία της πανίδας και της χλωρίδας και για εκτροφή θηραμάτων.Αλλωστε αν κάποιοι ενδιαφέρονται για την φυση περισσότερο, δεν πρέπει να είναι αυτοί, που θέλουν την φύση πλούσια να προσφέρει τα αγαθά της ;;

    Δεν αναφέρθηκα και στα επαγγέλματα που ζούν απο την δραστηριότητα αυτή. Καταστήματα , εμποροι ,βιοτέχνες κατασκευαστές ρούχων, οπλουργοί,συνεργεία αυτοκινητων κλπ
    αλλα και το κράτος απο φόρους βενζίνες διόδια κλπ

    Δεν είναι σωστό να αφορίζουμε κάτι πρίν ενημερωθούμε γι'αυτό και στην συνέχεια να δούμε πως θα το βελτιώσουμε.

    -

  12. The Following 12 Users Say Thank You to Samaro For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (10-11-12), Bitz (10-11-12), hades7 (10-11-12), Nick bmwlover (12-11-12), nikos1400 (10-11-12), Nino (25-01-13), NS-conv (03-02-13), Panos 316T (25-01-13), pilot (10-11-12), Ptboul (12-11-12), S8N (25-01-13), Κωνσταντίνος (10-11-12)

  13. #38
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Υ.Γ. Το ξέχασα.
    α) Διαφωνώ φυσικά με την φωτογραφία που δείχνει τα πουλιά στο καπό του αυτοκινητου. Ποτέ δεν κρέμασα θήραμα στο αυτοκίνητο η στην ζώνη γιατι το θεωρώ επίδειξη,όπως επίσης ποτέ δεν εβγαλα φωτογραφία και δεν θα το κάνω.
    Χρησιμοποιώ σακίδιο στο οποία βάζω το θήραμα για να το πάω στο σπίτι.

    β) Δεν έχει σημασία για μένα αν πιάσω θήραμα, όσο να το δώ να υπάρχει.

    Για παραδειγμα πρίν δύο εβδομάδες στα Βαρδούσια μου περασε ένας λαγός στα 30 μέτρα , αλλα δεν τον βάρεσα γιατί τον έβγαλαν ξένα σκυλάκια.
    Πολύ χάρηκα που τον είδα να περνάει μπροστά μου και ας μην τον τουφέκισα.

  14. The Following 5 Users Say Thank You to Samaro For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (10-11-12), Eleni (25-01-13), hades7 (10-11-12), Panos 316T (25-01-13), pilot (10-11-12)

  15. #39
    Εγγραφή
    21-01-13
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    193
    Thanked
    136
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ας πω και εγω δυο λογια καθως καταγομαι απο ορεινο χωριο και πηγαινω για κυνηγι απο μικρος για αγριογουρουνα κ.λ.π..Ευχαριστιεμαι ολη την διαδικασια το περπατημα το να βρουμε οι ιδιοι τους ντορους να παρουν τις μυρωδιες τα σκυλια και ακομα και το κυνηγητο που θα ριξουν τα σκυλια και το γαβγησμα οταν ''σηκωσουν' το θυραμα..Ειναι ωραιο ολο αυτο και ξεφευγεις για λιγο απ την καθημερινοτητα...Φυσικα και εχουμε βγαλει φωτογραφιες ολοι μαζι οταν γυρναμε με μεγαλα αγριογουρουνα κ.λ.π αλλα τις κραταμε για εμας και οχι για να κανουμε επειδηξη σε αλλους
    https://www.bmwfans.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=2883&dateline=1359059  637 O-PELάτης

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Gregor_Marga For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (25-01-13), pilot (25-01-13), Samaro (03-02-13)

  17. #40
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Απο που εισαι ?

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP