Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: [E90] 320 DIESEL

  1. #1
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    809
    Thanked
    1834
    Rides
    1

    Προεπιλογή [E90] 320 DIESEL

    Ας δημιουργησω κι εγω με την σειρα μου ενα thread για το αυτοκινητο που έχω- και που για πολλους ειναι απαγορευμενος καρπός- με την ελπίδα πως θα γίνει ένα ημερολογιο στο οποιο οι κατοχοι -και μη- θα γραφουμε τις εμπειριες μας ειτε θετικες ειναι αυτες, ειτε αρνητικες.
    Και ξεκιναω πρωτος λεγοντας πως εχω ενα e90 320d πρωτης κυκλοφοριας το 2005 με το αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων, αγορασμενο πριν 7 μηνες απο γερμανια με 141000 χλμ τωρα στο κοντερ του. Σ'αυτη την σύντομη συνυπαρξη μας, εχω να του καταλογησω στα θετικά την απίστευτη για 2,0 lt ροπή του, την μεγάλη οικονομία και την 'λαχτάρα' του- αν μου επιτραπει ο όρος- να καταπίνει χιλιόμετρα. Οσο για τα αρνητικά, η θορυβώδης λειτουργία του κινητήρα, η απογορευμένη (λεμε τωρα) κυκλοφορία του στις 2 μεγαλουπόλεις και η υψηλή ευαισθησία του σε τυγχών νοθευμένο καυσιμο είναι αυτά που εχω εντοπίσει εγώ. Από βλάβες, είχα μία στα 138000 χλμ όταν ξεράθηκε το καουτσούκ της τροχαλίας του στροφάλου με αποτέλεσμα να φευγει το λουρι από την θέση του. Με την αντικατάστασή της το πρόβλημα λύθηκε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη YAz : 31-12-09 στις 02:48 Αιτία: Διόρθωση τίτλου.
    Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος

  2. #2
    Εγγραφή
    25-01-10
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πόσα χιλιόμετρα έχεις κάνει? Εγώ έχω μια BMW 320D του 2000.

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP