Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 171 έως 174 από 174

Θέμα: Αντλια υψηλης και αντιπρoσωπείες του κ@λου....

  1. #171
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οι ίδιες απροσεξίες πριν 20 χρόνια (όταν είχα 316) οι ίδιες εξακολουθούν και τώρα βλέπω.

    Ενα από τα πράγματα που μου την δίνουν σ' αυτές τις μάρκες (bmw, audi, m-b) είναι ότι ο ίδιος θα κάνει service σε ένα 116 και ο ίδιος σε Μ5.

    Ο νοών νοείτω......

  2. #172
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο friendgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ίδιες απροσεξίες πριν 20 χρόνια (όταν είχα 316) οι ίδιες εξακολουθούν και τώρα βλέπω.

    Ενα από τα πράγματα που μου την δίνουν σ' αυτές τις μάρκες (bmw, audi, m-b) είναι ότι ο ίδιος θα κάνει service σε ένα 116 και ο ίδιος σε Μ5.

    Ο νοών νοείτω......
    Φιλε μου, απ'τη μια καταλαβαινω περιπου πως το εννοεις,
    αλλα απ'την αλλη, στο 116 δικαιολογουνται "λαθη" κατα το σερβις και στο Μ5 οχι ??
    Το σερβις (αλλαγη λαδιων/φιλτρων, αισθητηρων κλπ) νομιζω δεν απαιτει ξεχωριστες ικανοτητες.

    Η επιλυση βλαβων βεβαια ειναι αλλο θεμα. Εκει θελεις τον "ειδικο"...
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  3. The Following 2 Users Say Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    alexk (27-11-12), Panos 316T (27-11-12)

  4. #173
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σε κανένα αμάξι δεν δικαιολογούνται βλάβες. Δεν λέω αυτό.

    Λέω ότι όταν πας για service ένα αυτοκίνητο αξίας ενός διαμερίσματος, ΑΠΑΙΤΕΙΣ, δεν παρακαλάς, ΑΠΑΙΤΕΙΣ να ασχοληθεί με αυτό ο μηχανικός και όχι ο βοηθός που του δίνουν τρεις κι εξήντα και είναι για όλες τις δουλειές.

    Και εννοείται δεν έχει την ίδια βαρύτητα μια σταγόνα λάδι από 116 με ένα Μ5,Μ6. Πως να το κάνουμε τώρα. Μόνο το σηματάκι έχουν κοινό τα δύο αυτά αυτοκίνητα.

    Και η εμπειρία μου σε αυτά τα συνεργεία-πολυκαταστήματα όπως τα λέω εγώ, μου έχει δείξει ότι οι αρχιμηχανικοί πιό πολύ κάνουν P.R. παρά είναι σκυμμένοι πάνω από την μηχανή. Με το που φεύγεις από την πόρτα, θα ασχοληθεί ο βοηθός. Είτε θες από κεκτημένη ταχύτητα, είτε από "έλα μωρέ κι αυτό bmw είναι", είτε από απειρία, θα την κάνει την κουτσουκέλα του. Και τρέχα εσύ μετά να δεις από που στάζουν τα λάδια. Λεω ψέματα;

    Για να μην πω για την άλλη κορυφαία ατάκα που σου πετάνε :" καθίστε στο σαλονάκι" ...... Με το 316 ναι καθόμουν στο σαλονάκι. Με το Μ5 δεν θα κάτσω σε ΚΑΝΕΝΑ σαλονάκι.

  5. The Following 4 Users Say Thank You to friendgr For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (27-11-12), nikos1400 (27-11-12), Thomelef (27-11-12), Vassilis ///M (27-11-12)

  6. #174
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο friendgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κανένα αμάξι δεν δικαιολογούνται βλάβες. Δεν λέω αυτό.

    Λέω ότι όταν πας για service ένα αυτοκίνητο αξίας ενός διαμερίσματος, ΑΠΑΙΤΕΙΣ, δεν παρακαλάς, ΑΠΑΙΤΕΙΣ να ασχοληθεί με αυτό ο μηχανικός και όχι ο βοηθός που του δίνουν τρεις κι εξήντα και είναι για όλες τις δουλειές.

    Και εννοείται δεν έχει την ίδια βαρύτητα μια σταγόνα λάδι από 116 με ένα Μ5,Μ6. Πως να το κάνουμε τώρα. Μόνο το σηματάκι έχουν κοινό τα δύο αυτά αυτοκίνητα.

    Και η εμπειρία μου σε αυτά τα συνεργεία-πολυκαταστήματα όπως τα λέω εγώ, μου έχει δείξει ότι οι αρχιμηχανικοί πιό πολύ κάνουν P.R. παρά είναι σκυμμένοι πάνω από την μηχανή. Με το που φεύγεις από την πόρτα, θα ασχοληθεί ο βοηθός. Είτε θες από κεκτημένη ταχύτητα, είτε από "έλα μωρέ κι αυτό bmw είναι", είτε από απειρία, θα την κάνει την κουτσουκέλα του. Και τρέχα εσύ μετά να δεις από που στάζουν τα λάδια. Λεω ψέματα;

    Για να μην πω για την άλλη κορυφαία ατάκα που σου πετάνε :" καθίστε στο σαλονάκι" ...... Με το 316 ναι καθόμουν στο σαλονάκι. Με το Μ5 δεν θα κάτσω σε ΚΑΝΕΝΑ σαλονάκι.
    Μα γι'αυτο σου λεω καταλαβαινω τι λες.

    Μ5 ΔΕΝ ειναι, αλλα εχω τωρα δυο (και ενα ο φαδερ) πεμβε, και ενας λογος ειναι οτι εχω μηχανικο που μπορω να εμπιστευθω.
    Ειναι πρωην αγωνιζομενος (με bmw), εξειδικευμενος, πεπειραμενος, εργαζομενος και ιδιοκτητης του συνεργειου.

    Το προηγουμενο μου αυτοκινητο το πηγαινα σε "καθετη" μοναδα της εταιριας με μαστορους, αρχιμηχανικο, ανταλλακτικατζη και ιδιοκτητη, ολα διαφορετικα προσωπα. Σε αυτη την περιπτωση, οπως ξερετε καλα η συννενοηση ειναι πιο δυσκολη...
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP