Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Απόψεις για λάστιχα

Ψήφισαν
107. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Continental ContiSportContact 5

    58 54,21%
  • Dunlop SP SportMaxx RT

    14 13,08%
  • Michelin Pilot Sport 3 PS3

    36 33,64%
Δημοσκόπιση Πολλαπλής Επιλογής
Σελίδα 5 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 234

Θέμα: Απόψεις για λάστιχα..

  1. #41
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο merbeind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει κανεις αποψη απο 255/35/18 σε conti5 να δημιουργουνται σχισμες σκισιματα καθετα στο προφιλ του λαστιχου;
    Πηγα σημερα να τα περασω και ο λαστιχας μου εδειξε 4ζευγαρια που ειχε συμβει το ιδιο. Μιλαμε μονο για χαμηλο προφιλ σε conti5.
    Ειδα το mail που απαντουσε η μαμα εταιρεια οτι εφταιγε η χαμηλη πιεση στα λαστιχα αλλα και παλι το γεγονοςμε προβληματισε.
    Εχει κανεις αποψη για τα goodyear assymetric;Μου τα προτεινε αλλα δεν εχω αποψη.Να πω οτι δεν εχει κανενα λογο να πει ψεματα το παιδι καθως ειναι φιλος και αγοραζω μονο απο αυτον ολα τα χρονια σε ολα τα αυτοκινητα της οικογενειας.
    Από εμπειρία γνωστού μου αλλά και τεστ περιοδικών είναι από τα καλύτερα ελαστικά της αγοράς.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  2. #42
    Εγγραφή
    15-05-11
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    66
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο merbeind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει κανεις αποψη απο 255/35/18 σε conti5 να δημιουργουνται σχισμες σκισιματα καθετα στο προφιλ του λαστιχου;
    Πηγα σημερα να τα περασω και ο λαστιχας μου εδειξε 4ζευγαρια που ειχε συμβει το ιδιο. Μιλαμε μονο για χαμηλο προφιλ σε conti5.
    Ειδα το mail που απαντουσε η μαμα εταιρεια οτι εφταιγε η χαμηλη πιεση στα λαστιχα αλλα και παλι το γεγονοςμε προβληματισε.
    Εχει κανεις αποψη για τα goodyear assymetric;Μου τα προτεινε αλλα δεν εχω αποψη.Να πω οτι δεν εχει κανενα λογο να πει ψεματα το παιδι καθως ειναι φιλος και αγοραζω μονο απο αυτον ολα τα χρονια σε ολα τα αυτοκινητα της οικογενειας.
    Συμφωνώ και εγώ για τα Asymmetric 2.

    Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή ίσως και να είναι το καλύτερο ελαστικό που κυκλοφορεί στην αγορά στην κατηγορίοα του, και στις τιμές που πλέον μπορείς να το βρεις (450-470 ευρώ σε 225/47/17) είναι 'μονόδρομος'.

  3. #43
    Εγγραφή
    23-10-12
    Περιοχή
    Άνδρος
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    660
    Thanked
    676
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    gia ta Bridgestone Potenza τι γνώμη εχετε???
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα με τα Michelin δεν εχω μεινει καθολου μα καθολου ευχαριστημενος ,πολλα προβληματα,βουητα ,γλυστριματα ,τρεμουλα !!!
    Αντιθετα τα conti τα θεωρω πολυ καλυτερα και τα οποια θα βαλω με τη πρωτη ευκαιρια μια και τα ειχα στο 330 και τα conti 3 και τα 5 !!!

  4. #44
    Εγγραφή
    23-10-12
    Περιοχή
    Άνδρος
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    660
    Thanked
    676
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κ εγω φιλαρακι Bridgestone Potenza φοράω 3 χρονια τωρα κ είναι λες κ τα εβαλα χθες, ειμαι πολύ ευχαριστημένη.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού οι γνώμες είναι σαν... τους ομφαλούς, να πω κι εγώ τη δική μου:

    Από Michelin δεν ήμουν ποτέ ευχαριστημένος. Φθείρονταν γρήγορα και δεν είχαν πρόσφυση.

    Τα Continental ήταν πιο ανθεκτικά και κρατούσαν καλά, αλλά μετά από μερικές χιλιάδες Km γυάλιζαν κι έχαναν την πρόσφυση. Δε θα τα συνιστούσα.

    Τα Dunlop είναι μακράν ό,τι χειρότερο έχω δοκιμάσει.

    Αυτή τη στιγμή έχω τα Bridgestone Potenza RE050 RFL και είμαι κατευχαριστημένος. Τα καλύτερα συμβατικά λάστιχα που έχω δοκιμάσει είναι τα Pirelli PZero Rosso (μακράν καλύτερα κι από τα Nero) καθώς και τα Goodyear Eagle F1 asymmetric. Τα τελευταία τα φορούσα στο GTI που υπέφερε από torque steer και βελτίωσαν την κατάσταση σε απίστευτο βαθμό. Βέβαια, ό,τι ήταν καλό σε εκείνο το αυτοκίνητο ενδεχομένως να είναι μέτριο σε κάποιο άλλο.

  5. #45
    Εγγραφή
    13-10-13
    Μηνύματα
    769
    Thanked
    1395
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλος λαστιχας μου ειπε οτι οσο πιο χαμηλο ειναι τοσο πιο καλυτερο ειναι .
    Ειναι η αναλογια λαστιχο που υπαρχει στο πελμα πχ τα semi εχουν 100 τα Ρ7 260. Τωρα δεν ξερω αν λεει αληθεια...
    Treadwear απ όσο ξέρω είναι κατά πόσο μαλακή γόμα έχουν και πόσο εύκολα τρώγονται δηλαδή... τα Pzero που είχα είχαν 220, σε Ps3 έχω δει 320. Σε σχέση με το Pzero και PS3 τα pirelli είναι ποιο σκληρά απ τα μισελεν. Ξέρει κανείς να μας απαντήσει ?
    Από 330 θέλω να μεγαλώσω να γίνω M3.

  6. #46
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    να μην ανοιγω νεο θεμα........
    ερχεται η ωρα για λαστιχα,ακουω προτασεις!!!!!
    τι παιζει αυτην την περιοδο στην αγορα????

    το αυτοκινητο ειναι Ε90 320 Ν43 με 225/40/18 μπροστα και 255/35/18 πισω.


  7. The Following User Says Thank You to scania124 For This Useful Post:

    JiMk86 (17-12-15)

  8. #47
    Εγγραφή
    13-10-13
    Μηνύματα
    769
    Thanked
    1395
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να μην ανοιγω νεο θεμα........

    ερχεται η ωρα για λαστιχα,ακουω προτασεις!!!!!

    τι παιζει αυτην την περιοδο στην αγορα????



    το αυτοκινητο ειναι Ε90 320 Ν43 με 225/40/18 μπροστα και 255/35/18 πισω.




    Είχα διαβάζει ένα post σου, ήσουν ορκισμένος continental, θα αλλάξεις μάρκα;

    Επειδή και γω θα αλλάξω λάστιχα στα κοντά, να ξέρεις ότι κυκλοφορεί conti 6 το οποίο προς το παρών δεν είναι διαθέσιμο σε 18... Επίσης ιανουάριο 2016 έρχεται το michelin pilot sport 4...

    Απο κει και πέρα πολύ καλά σχόλια ακούγονται για τα goodyear eagle f1 assymetric 2... Αναφέρομαι σε παιδιά από το φόρουμ και όχι σε review...

    Ο ΆλεξΜ έβαλε τα yokohama advan v105s είναι πολύ ευχαριστημένος ακόμα είναι καινούργια όμως, καταλαβαίνεις τι εννοώ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Από 330 θέλω να μεγαλώσω να γίνω M3.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to JiMk86 For This Useful Post:

    alexm (17-12-15), scania124 (17-12-15)

  10. #48
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 είναι πλέον παλιά, από 1/1/16 βγαίνουν τα 3.....

    Έχε υπόψιν σου και τα Hankook Ventus S1 Evo 2, πολύ καλό ελαστικό....

    Sent from my Xiaomi Redmi Note 2
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  11. The Following User Says Thank You to topmar For This Useful Post:

    scania124 (17-12-15)

  12. #49
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JiMk86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα διαβάζει ένα post σου, ήσουν ορκισμένος continental, θα αλλάξεις μάρκα;

    Επειδή και γω θα αλλάξω λάστιχα στα κοντά, να ξέρεις ότι κυκλοφορεί conti 6 το οποίο προς το παρών δεν είναι διαθέσιμο σε 18... Επίσης ιανουάριο 2016 έρχεται το michelin pilot sport 4...

    Απο κει και πέρα πολύ καλά σχόλια ακούγονται για τα goodyear eagle f1 assymetric 2... Αναφέρομαι σε παιδιά από το φόρουμ και όχι σε review...

    Ο ΆλεξΜ έβαλε τα yokohama advan v105s είναι πολύ ευχαριστημένος ακόμα είναι καινούργια όμως, καταλαβαίνεις τι εννοώ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    και ακομα ειμαι απλα βαρεθηκα και ψαχνω μηπως και αλλαξω λιγο στρατοπεδο .......
    μιλησα με τον Αλεξη και ειναι υπερ ευχαριστημενος.
    στην ακρη του μυαλο μου εχω και τα michelin,δεν εχω διαβασει καλα σχολια για το pilot3 βεβαια.
    θα μιλησω το πρωι και με τον Χριστο να δουμε.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to scania124 For This Useful Post:

    alexm (17-12-15), JiMk86 (17-12-15)

  14. #50
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα hankook και Yokohama αρκετά καλά λάστιχα αλλα με αρκετά σκληρό σκελετό και λίγο θορυβώδη! Θανο μετα απο δοκιμή conti και Goodyear σίγουρα θα επέλεγα το 2ο!! Πολύ καλύτερο μεχρι στιγμής σε ολα! Τωρα για τα νέα μοντέλα που θα βγουν δεν ξέρω να σου πω...

Σελίδα 5 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP