Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Απόψεις για λάστιχα

Ψήφισαν
106. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Continental ContiSportContact 5

    58 54,72%
  • Dunlop SP SportMaxx RT

    14 13,21%
  • Michelin Pilot Sport 3 PS3

    35 33,02%
Δημοσκόπιση Πολλαπλής Επιλογής
Σελίδα 21 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 111920212223 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 201 έως 210 από 233

Θέμα: Απόψεις για λάστιχα..

  1. #201
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ολοι εχουμε ακουσει οτι τα αυτοκινητα μας πρεπει να φορανε ρανφλατ γιατι ετσι τα εχουν φτιαξει να ειναι πιο ασφλης και κλαυτερη η συμπεριφορα τους. επισης εχουμε ακουσει οτι αυτο ισχυει λογω ρυθμισεων στα μοντελλα μας και οτι αν βαλουμε συμβατικα θα εχει κακη συμπεριφορα λογω αυτων των ειδικων ρυθμισεων.
    εχω ακουσει διαφορες γνωμες για το ποιες ειναι αυτες οι ρυθμισεις.αμορτισερ,ελατηρ ια,ηλεκτρονικα κ.λ.π. αλλα μου φαινονται πολυ απλες τουλαχιστον εαν οχι χαζες οι γνωμες αυτες.επισημα δεν μας εχουν πει κανενας ποιες ειναι αυτες οι ρυθμισεις.ουτε στις αντιπροωπειες ξερουν.τα δικα τους λενε ο καθενας.η' θα πουνε αυτες τις οδηγιες εχουμε.

    τελικα υπαρχει απαντηση ποιες ειναι αυτες οι ρυθμισεις? πολυ θα ηθελα να μαθω ..
    Μια α π΄τα ίδια!
    Νομίζω πως ό,τι γίνεται αυτή τη στιγμή από τις αυτοκινητοβιομηχανίες περί ασφαλείας και τα ρέστα είναι για τον below average οδηγό...που θέλει να οδηγεί αυτοκίνητο
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    bakalos (31-07-19), BILL007 (31-07-19)

  3. #202
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    στις αντιπροσωπειες δινουν μια κλιμακωτη εγγυηση για τα ελαστικα αν τοποθετηθουν εκει.τιμες σχεδον ιδιες με εξω για ρανφλατ(αν βαλω τελικα).αυτο που θελω να επιβεβαιωσω ειναι αν στην θεσσαλονικη βελμαρ τα ελαστικα τα ξεζανταρουν τοποθετουν εκει ,αν εχουν τετοιο μηχανημα η' τα πανε εξω σε λαστιχα συνεργατη τους και τα φερνουν ετοιμα μετα να τα βαλουν.και αν οντως τα στελνουν εξω, ξερει κανεις με ποιον συνεργαζονται στην βελμαρ?

  4. #203
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Συμπλήρωσα σχεδόν 10.000χλμ με τα Goodyear F1 asymmetric5. Μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από την επιλογή μου.
    Πρώτη φορά βάζω Goodyear γενικώς. Σε διάσταση 225/45-17 δεν είναι το σούπερ σπορ λάστιχο αλλά έχει πολύ καλή ισορροπία
    σε όλα. Ευθύβολο άνετο πολύ ήσυχο και σίγουρο στο βρεγμένο. Δεν είναι ΤΟ ξυράφι στο turn in ούτε έχει την φοβερή ανάλυση στις μικροδιορθώσεις
    μέσα στην στροφή αλλά έχει μια προοδευτικότητα που σου επιτρέπει να μπαίνεις φορτωμένος χωρίς να τρομάζεις. Φτάνει πολύ εύκολα
    στην θερμοκρασία λειτουργίας του και γενικά έχει ικανοποιητικότατη πρόσφυση, ειδικά ελκτική. Έχω παρατηρήσει ότι μετά από ταξίδι
    πιάνω το πέλμα και είναι πολύ ζεστό συγκριτικά μέ ότι λάστιχο έχω βάλει στο BMW. Σε γενικές γραμμές το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

  5. The Following 8 Users Say Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    alexm (10-10-19), BILL007 (10-10-19), doctore (14-10-19), dreamer (10-10-19), Georgebm (10-10-19), isou (09-10-19), pilot (10-10-19), zaharias (10-10-19)

  6. #204
    Εγγραφή
    27-08-19
    Περιοχή
    Νέα σμύρνη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    127
    Thanked
    126
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καί εγώ αυτά έχω αποφασίσει να βάλω!Η τιμή τους 365 την τετράδα τοποθετημένα σε γνωστό μαγαζί στην Καλλιθέα!

  7. #205
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εγω σε 205/55/16 ρανφλατ ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τα Goodyear.ησυχα σε καλη ασφαλτο, και τα υπολοιπα οπως τα περιεγραψε ο νικος πιο πανω.και μετα απο 40.000 εχουν ακομη ταακουνι αρκετο αν και εχουν αρχισει να ξεραινονται.παντως θεωρω οτι τα Goodyear ειναι καλη επιλογη για την ελλαδα που θελει ενα μετριο σκληροτητας ελαστικο και να ειναι ανθεκτικο σε σκληρη μεταχειριση,λακουβες και πεζοδρομια.εχιε βελτιωθει πολυ η Goodyear

  8. The Following 3 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (10-10-19), Georgebm (16-10-19), nikos valvetronic (10-10-19)

  9. #206
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πιαδια πηγα σε ενα λαστχια και του λεω να βαλω συμβατικα και τι να βαλω...μου λεει ποσα χιλ. εχεις? του λεω 100.000.λεει οποτε αλλαζεις και αμορτισερ σε λιγο.εμενα ομως στο κτεο μου βγαζουν 70 αρα ειμαι καλα.λεει οτι εκει δεν κανουν ολοκληρωμενη μετρηση.δεν ξερω αν λεει αληθεια.και πως εγω που εχω 10 χρονια το αυτοκινητο σε 3 κτεο που περασα μου βγαζει συνεχεια αποδοση 70? δεν εχασαν ακθολου? μηπως εχει δικιο? δεν γνωριζω απο μετρησεις αμορτισερ γιατι συνηθως εκιε στα 100 αλλαζα αυτοκινητο.

    επισης μου ειπε οτι αν αλλαξω αμορτισερ θα βαλουμε πιο σκληρα τα κιτρινα billstein και μετα βαζω οτι συμβατικο θελω.εμενα επειδη μου αρεσουν τα sachs ποια ειναι τα αντισιοιχα στα κιτρινα billstein?

  10. #207
    Εγγραφή
    14-10-13
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    4
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γεια σας εχω το bmw f30 318 και σκεφτομαι να βαλω χειμερινα λαστιχα,αν ειναι συμβατικα και οχι ran flat θα εχω προβλημα με τους αισθητηρες?και κατι ακομα αν παραγγειλω απο γερμανια ζαντες ξερει κανεις αν θα πληρωσο τελωνειο?

  11. #208
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8022
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο franki13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας εχω το bmw f30 318 και σκεφτομαι να βαλω χειμερινα λαστιχα,αν ειναι συμβατικα και οχι ran flat θα εχω προβλημα με τους αισθητηρες?και κατι ακομα αν παραγγειλω απο γερμανια ζαντες ξερει κανεις αν θα πληρωσο τελωνειο?
    Τους αισθητήρες του Tpms εννοείς?

    Εντός της ΕΕ υπάρχει ελεύθερη διακίνηση αγαθών, συνεπώς όχι δεν πληρώνεις δασμούς αν ψωνίσεις από Γερμανία

    Send from Redmi Note 7 using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to wheelman For This Useful Post:

    BILL007 (19-10-19)

  13. #209
    Εγγραφή
    14-10-13
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    4
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω για της πληροφοριες.Ναι για τα Tpms με λαστιχα συμβατικα και οχι run flat θα εχω προβλημα?

  14. The Following User Says Thank You to franki13 For This Useful Post:

    BILL007 (19-10-19)

  15. #210
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο franki13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για της πληροφοριες.Ναι για τα Tpms με λαστιχα συμβατικα και οχι run flat θα εχω προβλημα?
    Εγώ στο Χ3 άλλαξα από runflat σε συμβατικά, κανενα πρόβλημα με το ΤPMS

Σελίδα 21 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 111920212223 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP