Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Απόψεις για λάστιχα

Ψήφισαν
106. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Continental ContiSportContact 5

    58 54,72%
  • Dunlop SP SportMaxx RT

    14 13,21%
  • Michelin Pilot Sport 3 PS3

    35 33,02%
Δημοσκόπιση Πολλαπλής Επιλογής
Σελίδα 18 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 81617181920 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 171 έως 180 από 233

Θέμα: Απόψεις για λάστιχα..

  1. #171
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ποια Goodyear έχεις και σε ποια διάσταση;

    Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  2. #172
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    547
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    goodyear efficient grip rof .https://www.mytyres.co.uk/cgi-bin/rs...n&typ=R-217106
    τα ειχα δει στην αντιπροσωπεια φορεμενα σε ενα ασσο mpack και μου αρεσε που το προφιλ τους σαν σχεδιο ηταν διαφορετικο και εχουν και πολυ καλη προστασια ζαντας που οπως ειπα ηταν σωτηρια για εμενα.στην αρχη διστασα λογω W αλλα κανενα προβλημα,ειναι ζεστα απο την αρχη..λιγο τωρα στο πολυ κρυο στην εκκκινηση αλλα μετα ειναι σουπερ..αυτο που μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση ειναι οτι κυλαει πολυ γρηγορα,δεν κραταει πισω την επιταχυνση,θα ελεγα οτι ειναι ενα γρηγορο ελαστικο..και στις στροφες παραλληλα λογω ρανφλατ τοιχωματων κραταει πολυ καλα..ομως επειδη εχω χαμηλωσει τις πιεσεις για ανεση νιωθω ελαχιστο βουλιαγμα στις κλειστες στροφε μονο..φυσικα δεν βουλιαζει οπως ενα συμβατικο,παιρνει τις στροφες ακομα και με χαμηλεες πιεσεις σαν τρενο,εχει πολυ καλο κρατημα..ειμαι στα 35.000 χιλ. τωρα και δοξα τω θεω ολα καλα,νιωθω οτι εχει αλλα 10.000 γεματα ακομα...φυσικα δεν εχει την γομα ενος ελαστικου επιδοσεων με μαλακη γομα οπως ενα zero η' sportcontact αλλα για την κατηγορια του ειναι πολυ καλο..εγω σε 17αρια συμβατικα θα εβαζα το ασιμετρκ της γκουντγιαρ αλλα αφου λες οτι δεν ειναι τοσο καλο το τελαυταιο θα πηγαινα σε ενα απο απο τα αλλα 2 συμβατικα που ανεφερα...

  3. The Following 3 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (04-01-19), topmar (01-01-19), tsapi (01-01-19)

  4. #173
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπερα και καλη χρονα σε ολους....εχει δοκιμασει κανεις τα KUMHO Ecsta PS91 ? Φαινεται πολυ καλο σαν πελμα και σαν τιμη...εγω εχω τα conti sport contact 5 για 2 χρονια και 3 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απλα ειναι αρκετα ακριβα...

  5. #174
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    goodyear efficient grip rof .https://www.mytyres.co.uk/cgi-bin/rs...n&typ=R-217106
    τα ειχα δει στην αντιπροσωπεια φορεμενα σε ενα ασσο mpack και μου αρεσε που το προφιλ τους σαν σχεδιο ηταν διαφορετικο και εχουν και πολυ καλη προστασια ζαντας που οπως ειπα ηταν σωτηρια για εμενα.στην αρχη διστασα λογω W αλλα κανενα προβλημα,ειναι ζεστα απο την αρχη..λιγο τωρα στο πολυ κρυο στην εκκκινηση αλλα μετα ειναι σουπερ..αυτο που μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση ειναι οτι κυλαει πολυ γρηγορα,δεν κραταει πισω την επιταχυνση,θα ελεγα οτι ειναι ενα γρηγορο ελαστικο..και στις στροφες παραλληλα λογω ρανφλατ τοιχωματων κραταει πολυ καλα..ομως επειδη εχω χαμηλωσει τις πιεσεις για ανεση νιωθω ελαχιστο βουλιαγμα στις κλειστες στροφε μονο..φυσικα δεν βουλιαζει οπως ενα συμβατικο,παιρνει τις στροφες ακομα και με χαμηλεες πιεσεις σαν τρενο,εχει πολυ καλο κρατημα..ειμαι στα 35.000 χιλ. τωρα και δοξα τω θεω ολα καλα,νιωθω οτι εχει αλλα 10.000 γεματα ακομα...φυσικα δεν εχει την γομα ενος ελαστικου επιδοσεων με μαλακη γομα οπως ενα zero η' sportcontact αλλα για την κατηγορια του ειναι πολυ καλο..εγω σε 17αρια συμβατικα θα εβαζα το ασιμετρκ της γκουντγιαρ αλλα αφου λες οτι δεν ειναι τοσο καλο το τελαυταιο θα πηγαινα σε ενα απο απο τα αλλα 2 συμβατικα που ανεφερα...
    Κι αυτό το Efficient Grip Performance είναι Touring ελαστικό, εγώ θέλω πιο σπορτιφ...

    Για το AS3, δεν είναι ότι έχω εγώ αρνητική άποψη, είναι το ότι διαβάζω πολύ αρνητικές κριτικές στο Skroutz από όσους το έβαλαν... Ομολογώ ότι το είχα σαν πρώτη επιλογή.... Κι ακόμα το σκέφτομαι....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ///Maniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα και καλη χρονα σε ολους....εχει δοκιμασει κανεις τα KUMHO Ecsta PS91 ? Φαινεται πολυ καλο σαν πελμα και σαν τιμη...εγω εχω τα conti sport contact 5 για 2 χρονια και 3 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απλα ειναι αρκετα ακριβα...
    Εδώ δείχνει κριτικές μέτριες, στα τεστ είναι στις τελευταίες θέσεις, έχει όμως ωραίο sport πέλμα όντως...

    https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-PS91.htm

    Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  6. #175
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στα specs του tyre reviews ξεπερναει το conti sport contact 5 σε ολα ...οποτε κατα ποσο ειναι ρεαλιστικα αυτα τα ποσοστα που δειχνει δεν ξερω...αλλα αν ειναι να εχει τα 9/10 της αποδοσης σχετικα με το πιο ακριβο και καλο ελαστικο με τα 2/3 της τιμης του τοτε μου φαινεται σαν πολυ καλη επιλογη...

  7. #176
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ///Maniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα specs του tyre reviews ξεπερναει το conti sport contact 5 σε ολα ...οποτε κατα ποσο ειναι ρεαλιστικα αυτα τα ποσοστα που δειχνει δεν ξερω...αλλα αν ειναι να εχει τα 9/10 της αποδοσης σχετικα με το πιο ακριβο και καλο ελαστικο με τα 2/3 της τιμης του τοτε μου φαινεται σαν πολυ καλη επιλογη...
    Ποιο εννοείς;

    Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  8. #177
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Eννοω οτι αν θεωρησουμε σαν τα τοπ ελαστικα αυτης της κατηγοριας τα κοντινενταλ , τα μισελεν κλπ, που στις δικες μου διαστασεις (225-40-18 και 245-35-18) βγαινουν κοντα στην 600αρα (το 2016 εβαλα τα κοντι σπορτ κοντακτ 5 εναντι 580ευρω) τοτε τα KUMHO Ecsta PS91 που βγαινουν γυρω στα 400κατι η τετραδα δεν ειναι καθολου ασχημη επιλογη αν λαβω υποψη τις κριτικες που εχει...επισης εγω κανω ελαχιστα χλμ το χρονο (5 6 χιλιαδες) ...στο μυαλο μου επισης εχω και τα hankook ventus v12 evo2 που ειναι και κατευθυντικα ωστε να μπορω να τα κανω αλλαγη απο πλευρα σε πλευρα πανω στη διετια να μην τριβονται απο το καμπερ στο εσωτερικο τους..βγαινουν και αυτα στο ιδιο κοστος και ειναι ιδιας κατηγοριας...αλλα σε παλιοτερη εμπειρια με τα ventus v12 evo1, σε peugeot 206cc ηταν τραγικα, οποτε προς το παρον μενω στα Kumho

  9. The Following 2 Users Say Thank You to ///Maniac For This Useful Post:

    BILL007 (04-01-19), topmar (02-01-19)

  10. #178
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    547
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    επειδη γραφω και διαβαζω και σε ξενα σαιτ της μαρκας μας,η ταση ειναι για πιο οικονομικα ελαστικα οχι γιατι ειναι μονο πιο φθηνα αλλα και γιατι οι ξενοι θεωρουν οτι οι πιο πριμιουμ μαρκες δεν δικαιολογουν πλεον σε ποιοτητα και αντοχη τα παραπανω χρηματα..μιλαμε παντα για τα συμβατικα..γιατι τα ρανφλατ ναι μεν κοστιζουν μεχρι τωρα 100 ευρω παραπανω-στην δικια μου τουλαχιστον διασταση-αλλα βγαζουν και ενα χρονο παραπανω η' 10.000.οποτε ερχεται στα ιδια χρηματα με την χρηση που κανω με ενα συμβατικο..
    αλλα ειπαμε αντοχη και σπορτιφ ελαστικο δεν συνδυαζονται!

  11. The Following 2 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (04-01-19), topmar (02-01-19)

  12. #179
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    θα συμφωνήσω οτι πλέον οι premium μάρκες δεν δικαιολογούν τα χρήματα τους . όχι τόσο σε ποιότητα αλλά στο value for money . στις αρχές του 17 φόρεσα τα starmax.
    μια εταιρεία γνωστή για ελαστικά σε αγροτικά μηχανήματα .
    για την χρίση που τα θέλω , σε ένα αυτοκίνητο δηλαδή που κάνει λίγα χιλιόμετρα 5 Χιλ. βαριά το χρόνο , είναι άψογα. να τονίσω οτι η χρήση του πλέον ειναι για διασκέδαση που περιλαμβάνει αρκετή σπορτιφ οδήγηση
    μια χαράν τα έχουν πάει
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  13. #180
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    μετά από την πώληση των Hankook Ventus V12 EVO2 με τις 18αρες μου, έχω μείνει μόνο με τα χειμερινά ελαστικά στις υπάρχουσες 17αρες. Οπότε, μετά το τέλος της χειμερινής περιόδου, πρέπει να τοποθετηθούν νέα καλοκαιρινά ελαστικά σε διάσταση 225/45 R17 σε XL (όχι Runflat, με βαθμό Α στο βρεγμένο).

    Είχα δοκιμάσει πέρσι για ένα δίμηνο τα Dunlop SportMaxx RT2 τα οποία ήταν μπαλόνια, εντελώς μάπα βγήκαν, οπότε αποκλείονται εξ αρχής. Αποκλείονται επίσης τα Michelin + Continental, λόγω φιλοσοφίας μου. Επιπλέον, μετά από 3 φορές Hankook, λέω να αλλάξω μάρκα σε κάτι που θα βγάλει περισσότερα χιλιόμετρα (από τα 30.000 ΚΜ που αντέχουν στα χέρια μου τα Hankook), όχι να τα αλλάξω σε 2,5 χρόνια πάλι! Τουτέστιν, οι επιλογές στις οποίες έχω καταλήξει (τιμές χωρίς περαστικά) είναι:

    1) Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 (320€)

    2) Falken Azenis FK510 (400€)

    3) Pirelli P-Zero (410€)

    4) Nexen Nfera SU4 XL (304€)

    Διάβασα αρκετά reviews των παραπάνω, με πολλές αρνητικές απόψεις για τα Goodyear (δεν το περίμενα) και είμαι διστακτικός, έχουν όμως πολύ δελεαστική τιμή. Τα Falken διάβασα ότι είναι εκπληκτικά και πολύ καλά στα τεστ βγήκαν (στη συγκεκριμένη διάσταση). Τα Pirelli είναι All Time Classic, σκυλιά σε διάρκεια, αλλά δεν ξέρω εάν θα ζεσταίνονται γρήγορα, είναι και τα ακριβότερα. Τα NEXEN τα έχω τώρα σε χειμερινά, αρκετά ικανοποιημένος είμαι, αλλά σε καλοκαιρινό ελαστικό (που το πιέζω πολύ περισσότερο) δεν ξέρω αν θα είναι εξίσου καλό, όμως είναι τα πιο φθηνά.

    Για πείτε μου απόψεις επί του θέματος....

    .... κι εκεί που έλεγα ότι δεν θα βάλω στις επιλογές για νέα καλοκαιρινά ελαστικά, τα ήδη δοκιμασμένα επιτυχώς Hankook, μόλις έλαβα μια προσφορά πάρα πολύ καλή, τόσο καλή που δεν βλέπω να μπορώ να αντισταθώ...

    Λοιπόν, ενώ τα απλά Hankook Ventus S1 Evo2 K117 εβγαιναν στα 320€ (όσο και τα Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2), μου προσφέρουν πάλι τα Hankook Ventus S1 Evo2 K117 225/45R17 91W αλλά σε έκδοση HRS (Runflat), με κόστος 365€ (+45€ από τα απλά).

    Νομίζω ότι κατέληξα λοιπόν, ταυτόχρονα και ήδη δοκιμασμένα Hankook, και σε Runflat, και λογικό κόστος.... Ελπίζω να είναι εξίσου καλά με τα απλά αυτά τα Runflat (έχουν ίδια χαρακτηριστικά A βρεγμένο και C κατανάλωση).

    Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

Σελίδα 18 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 81617181920 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP