Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 55

Θέμα: bmw vs λακούβα διπλό

  1. #21
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΛΑ τα τιμολόγια θα τα κρατήσεις εις διπλούν.

    Βγάλε και φωτογραφίες στις οποίες να φαίνεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ η ημερομηνία ΜΕ ΤΗΝ ΛΑΚΟΥΒΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ (δλδ βάλε σε ΟΛΑ τα πλάνα μια εφημερίδα πχ) και ζήτα από τον δήμο τον αρμόδιο εργολάβο και τρέχα αυτόν.

    Έτσι την είχα πατήσει και εγώ,και στην απειλή και μόνο κίνησης διαδικασίας δικαστηρίου αποζημιώθηκα.

    Επίσης ενεργοποίησε επί τόπου τη νομική προστασία της ασφάλειάς σου και ΜΗΝ αφήσεις το θέμα πάνω από εβδομάδα.

    ΥΓ: στα λέω καθώς είχα 2 εμπειρίες από σπασμένα κάρτερ, η μία εκ των οποίων την πήρα από πίσω και στην άλλη έβγαλα και τα σπασμένα της πρώτης.
    Δεν το είχα σκεφτεί να τρέξω τον εργολάβο. Σωστό μου φαίνεται, αλλά και ο αρμόδιος ΟΤΑ σίγουρα είναι υπεύθυνος που δεν τον έλεγξε. Οι κινήσεις θα γίνουν άμεσα από αύριο. Στο μόνο που έχω ενδοιασμό είναι αν θα πρέπει να επισκευαστεί χωρίς να το δει κάποιος πραγματογνώμονας, καθώς απ'ότι μου λένε όσοι έχω μιλήσει δεν χρειάζεται

  2. #22
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lefterishatzi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν να μοιραστώ μαζί σας λίγο τον πόνο μου. Χθες το ξημερώματα που γυρνούσα σπίτι από βραδυνή έξοδο έπεσα σε μία λακούβα με τα αποτελέσματα που βλέπετε στις φώτο. Ήρθε η τροχαία κατέγραψε το συμβάν και γερανός από την οδική άφησε το αυτοκίνητο στο συνεργείο. Από Δευτέρα θα ελεγθεί το αμάξι. Ελπίζω η ζημιά να είναι μόνο στο λάστιχο. Εννοείται ότι το μπιλιετάκι θα πάει στον αρμόδιο δήμο και αν δεν δεχθεί να πληρώσει θα το κυνηγήσω όσο πάει νομικά. Ο κώνος της τροχαίας φυσικά μπήκε μετά το συμβάν.
    Δεν ξέρω πως δουλεύει το σύστημα στο Ήλιον, αλλά όταν έπαθα ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια ζημιά εδώ στην Πάτρα, και από τα νεύρα μου το κυνήγησα όσο πήγαινε, έμαθα ότι μόνο με μύνηση μπορείς να διεκδικήσεις αποζημίωση εδώ. Τελικά άλλαξα μόνο ένα λάστιχο και δεν χρειάστηκα ζάντες, ευθυγραμμίσεις, ψαλίδια και λοιπά. Σε διαφορετική περίπτωση θα προχωρούσα κανονικά στη μύνηση.

    Όπως έμαθα αργότερα, αλλάξανε το σύστημα (από αποζημίωση με τα χαρτιά της τροχαίας και της ασφαλιστικής σε μύνηση στο δήμο) για να αποθαρρύνουν αρκετούς από το να ζητήσουν αποζημίωση, επειδή τα έξοδα για αποζημιώσεις είχαν φτάσει στο θεό. Άλλωστε είναι γνωστό ότι στην πάτρα έχουμε ίσως τους χειρότερους δρόμους στην ελλαδα.

  3. The Following User Says Thank You to GiannisRob For This Useful Post:

    lefterishatzi (01-10-12)

  4. #23
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χαλάλι, δεν αποθαρρύνομαι εγώ....

  5. #24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    που ρε παιδιά σπάσατε τις ελαιολεκάνες( ) ??
    Στο Ε30, είναι αρκετά χαμηλά... σαν να περισεύει. Οπότε αν το εχεις χαμηλωμένο, είναι στανταρακι

  6. The Following 2 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    panose30 (01-10-12), Ptboul (01-10-12)

  7. #25
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω αλλάξει πανω από 4-5 καρτερ... δεν κινήθηκα ποτέ εναντιον κανενος.
    Νιώθω λίγο χαζός τωρα
    Περνούσα επανάσταση τότε και αν θυμάμαι καλά ήταν η περίοδος που έκανα χρήση της νομικής προστασίας έναντι ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ δήμου/εργολάβου πατούσα λακκούβα, αλήθεια, αφού ξεμπέρδεψα με δικαστήρια και τέτοια (απανωτά) καμιά 3ετία μετά. Έτσι πρέπει να γίνεται Σπύρο, είτε για προσωπικό στοίχημα είτε για να αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του είτε λέγεται εργολάβος είτε λέγεται δήμος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    που ρε παιδιά σπάσατε τις ελαιολεκάνες( ) ??
    E30 παλήκαρε, Ε30 λέμε και κλαίμε! Και στο τελευταίο χτύπημα στράβωσε και το ποτήρι της αναρόφησης δε το πήρα χαμπάρι το επισκευάζω, το βάζω μπροστά ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΕΙ ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΤΗΣ ΕΝΔΕΙΞΗΣ στο καντράν και έχασα το μοτέρ... (το χτύπημα έγινε στον παλιό δρόμο Αργοστολίου Σάμης (πάνω στον Αίνο) 3 και 30 το πρωί παρέα με τους λύκους επειδή πέρασα μια άσπρη πέτρα ξέξασπρη για χαρτί από σουβλάκια...)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lefterishatzi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το είχα σκεφτεί να τρέξω τον εργολάβο. Σωστό μου φαίνεται, αλλά και ο αρμόδιος ΟΤΑ σίγουρα είναι υπεύθυνος που δεν τον έλεγξε. Οι κινήσεις θα γίνουν άμεσα από αύριο. Στο μόνο που έχω ενδοιασμό είναι αν θα πρέπει να επισκευαστεί χωρίς να το δει κάποιος πραγματογνώμονας, καθώς απ'ότι μου λένε όσοι έχω μιλήσει δεν χρειάζεται
    Όχι καλό είναι να το δει πραγματογνώμονας ή κάποιος που μπορεί να το πιστοποιήσει ότι το όχημα έχει πάθει ζημιά. Ας είναι και από την δική σου ασφαλιστική. Το κ@λ@σύστημα και την Κ@λ@γραφειοκρατία με πρόγραμμα και γραφειοκρατία την νικάς.- Απλά πρέπει να κάνεις εντοπισμένες κινήσεις και γρήγορα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

  8. The Following User Says Thank You to oldcarskickass For This Useful Post:

    Ptboul (01-10-12)

  9. #26
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περνούσα επανάσταση τότε και αν θυμάμαι καλά ήταν η περίοδος που έκανα χρήση της νομικής προστασίας έναντι ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ δήμου/εργολάβου πατούσα λακκούβα, αλήθεια, αφού ξεμπέρδεψα με δικαστήρια και τέτοια (απανωτά) καμιά 3ετία μετά. Έτσι πρέπει να γίνεται Σπύρο, είτε για προσωπικό στοίχημα είτε για να αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του είτε λέγεται εργολάβος είτε λέγεται δήμος.
    Κάπως έτσι νιώθω κι εγώ....
    Σήμερα σηκώθηκε το αυτοκίνητο. Οπτικά δεν φάνηκε κάτι εκτός από το σινεμπλόκ που πάει για πέταμα. Βέβαια αύριο που θα έρθει το λάστιχο που έχω παραγγείλει και το αμάξι θα πάει για ευθυγράμμιση θα δείξει σίγουρα. Εντύπωση μου έκανε που η ζάντα δεν φάνηκε να έχει στραβώσει.

  10. #27
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οχι μονο εσχισε λαστιχο αλλα βρηκε και ζαντα στο χειλος φαινετε καθαρα
    θες και επισκαυη ζαντας με κοληση ARGON 100% για να γινη σωστο

  11. #28
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι μονο εσχισε λαστιχο αλλα βρηκε και ζαντα στο χειλος φαινετε καθαρα
    θες και επισκαυη ζαντας με κοληση ARGON 100% για να γινη σωστο
    Δεν φαίνεται κάτι παραπάνω από βρομιά και κάποια γδαρσίματα στο χείλος από πεζοδρόμια. Θα δείξει και η ζυγοστάθμιση.

  12. The Following User Says Thank You to lefterishatzi For This Useful Post:

    m-power_01 (02-10-12)

  13. #29
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ + ΣΕΡΡΕΣ
    Μηνύματα
    778
    Thanked
    287
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    σε παρομοιο περιστατικο αλλα σε καιρο που γινοταν εργα..με αουντι 80 σπασαμε ζαντα λαστιχο απο λακουβα...επιτοπου τοπικο καναλι των Σερρων και τηλεφωνο στον εργολαβο.Την αλλη μερα ολα πληρωμενα απο τον εργολαβο!

  14. #30
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπόν για να επανέλθω στο θέμα. Η ζημιά πήγε στα 280Ε. Ένα λάστιχο, συνεμπλοκ, ευθυγράμμιση και εργασία. Σήμερα πήγα από την τεχνική υπηρεσία του δήμου. Δυστυχώς δεν μπορούσα ούτε την προηγούμενη εβδομάδα, ούτε άλλη μέρα. Εκεί φυσικά σε κατάσταση διάλυσης (και καλά λόγω ημέρας) μια κυρία παρέλαβε τα χαρτιά και μου έδωσε κάτι τηλέφωνα για να μάθω την απάντηση. Όπως είπε δεν πληρώνουν χωρίς δικαστήριο και πολύ ευγενικά της απάντησα κακώς, αλλά δεν πειράζει, τα δέχομαι και με τόκο... η ασφάλεια να είναι καλά. Δυστυχώς όλοι αυτοί ευελπιστούν στον οχαδερφισμό μας... αλλά κάπου πάει πολύ....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lefterishatzi : 09-10-12 στις 14:13

  15. The Following 5 Users Say Thank You to lefterishatzi For This Useful Post:

    Eleni (12-01-13), Kostas_1 (09-10-12), mark e92 (09-10-12), nikos1400 (10-10-12), STREETRACING (09-10-12)

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP