Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 46

Θέμα: [E46] βύσμα Aux Input DIY

  1. #11
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπραβο Παρη για το diy.

    υπαρχη επισης και εδω ενα αντιστοιχο θρεντ:https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1043
    Ωπ δεν το ειχα δει........ μεχρι να βρω το κυκλωμα και τις τιμες των πυκνωτων οταν εφτιαξα αυτο ειχα φαει το κοσμο.........επρεπε να ειχα ψαξει και εδω!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    aristent (15-09-12), Kostas_1 (16-09-12)

  3. #12
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Exclamation

    Εχουμε κανα ηλεκτρονικο εδω ρε παιδια?
    Το diy που εκνα παραπανω ολα καλα...........αλλα σημερα για πρωτη φορα μετα απο καιρο εβαλα να φορτιζω το κινητο απο τον αναπτηρα και συγχρονως στο aux για μουσικη και το αποτελεσμα ηταν....... ......παρασιτα. Μολις εβγαζα τον φορτιστη ολα καλα και ηχος κρυσταλινος!
    Τι παιζει ρε παιδια? Καμια ιδεα γιατι συμβαινει! Παντως το ιδιο συμβαινει και με αυθεντικο retrofit κιτ για καρφι της bmw!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  4. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προφανως ο φορτιστης προκαλει τα παρασιτα.

    Τι φορτιστης ειναι? Αυθεντικός από σοβαρη εταιρεία ή τπτ κινεζικο?

  5. #14
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως ο φορτιστης προκαλει τα παρασιτα.

    Τι φορτιστης ειναι? Αυθεντικός από σοβαρη εταιρεία ή τπτ κινεζικο?
    Δεν ξερω...........ακριβως δεν τον εχω μπροστα μου αλλα απο media markt τον ειχα παρει 5 ευρω προσφορα!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  6. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ε τοτε μην αναρωτιεσαι τι φταιει...

  7. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    BILL007 (10-03-13)

  8. #16
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω........θα δοκιμασω σημερα με ενα αυθεντικο apple ενος φιλου και θα δω τι θα γινει!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  9. #17
    Εγγραφή
    20-03-11
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    158
    Thanked
    88
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχουμε κανα ηλεκτρονικο εδω ρε παιδια?
    Το diy που εκνα παραπανω ολα καλα...........αλλα σημερα για πρωτη φορα μετα απο καιρο εβαλα να φορτιζω το κινητο απο τον αναπτηρα και συγχρονως στο aux για μουσικη και το αποτελεσμα ηταν....... ......παρασιτα. Μολις εβγαζα τον φορτιστη ολα καλα και ηχος κρυσταλινος!
    Τι παιζει ρε παιδια? Καμια ιδεα γιατι συμβαινει! Παντως το ιδιο συμβαινει και με αυθεντικο retrofit κιτ για καρφι της bmw!
    Είναι παράσιτα επειδή έχεις σταθεροποίηση και μείωση τάσης απο 12 σε 5 volt.Σου προτείνω να βάλεις ένα αντιπαρασιτικό φίλτρο στο καλώδιο aux για να μήν ακούς τα παράσιτα...!!! Εμένα εκτός απο παράσιτα που άκουγα ,μου ενεργοποιούσε και τον κλιματισμό (κουλο....!!!!) . Σάς θέλω όμως σε κάτι πιό σημαντικό και πιό Ωραίο σε αυτό το θέμα........Σύνδεση ipod iphone με Μκ4 στην είσοδο (camera in)να έχουμε και video απο τις συσκευές .!!! Θέλω να μάθω άν με την γνήσια κάμερα οπισθοπωρείας πρέπει να γίνει και κάποια extra ρύθμιση για να μου ανοίγει το κανάλι στο μενού....!!!!έχει κάποιος κάμερα για να κάνω μετρήσεις έτσι ώστε να σχεδιάσω ένα καλώδιο το οποίο θα δίνει κανάλια ήχου και εικόνας στο navi?????

  10. #18
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο davids Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι παράσιτα επειδή έχεις σταθεροποίηση και μείωση τάσης απο 12 σε 5 volt.Σου προτείνω να βάλεις ένα αντιπαρασιτικό φίλτρο στο καλώδιο aux για να μήν ακούς τα παράσιτα...!!! Εμένα εκτός απο παράσιτα που άκουγα ,μου ενεργοποιούσε και τον κλιματισμό (κουλο....!!!!) . Σάς θέλω όμως σε κάτι πιό σημαντικό και πιό Ωραίο σε αυτό το θέμα........Σύνδεση ipod iphone με Μκ4 στην είσοδο (camera in)να έχουμε και video απο τις συσκευές .!!! Θέλω να μάθω άν με την γνήσια κάμερα οπισθοπωρείας πρέπει να γίνει και κάποια extra ρύθμιση για να μου ανοίγει το κανάλι στο μενού....!!!!έχει κάποιος κάμερα για να κάνω μετρήσεις έτσι ώστε να σχεδιάσω ένα καλώδιο το οποίο θα δίνει κανάλια ήχου και εικόνας στο navi?????
    Ενδιαφερουσα προταση .......για δωσε καμια πληροφορια φιλε μου εστω και μια φωτο απο αντιπαρασιτικο φιλτρο! Δεν το εχω ξαναχρησιμοποιησει ποτε μεχρι τωρα!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  11. #19
    Εγγραφή
    20-03-11
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    158
    Thanked
    88
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφερουσα προταση .......για δωσε καμια πληροφορια φιλε μου εστω και μια φωτο απο αντιπαρασιτικο φιλτρο! Δεν το εχω ξαναχρησιμοποιησει ποτε μεχρι τωρα!
    Θα πάς σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά εξαρτήματα πχ. αν είσαι αθήνα στον βενιέρη , και θα πάρεις ένα φίλτρο για γραμμή προενίσχυσης σάν αυτό που βάζουν στους ενισχυτές αυτοκινήτων, ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ φιλτρο ρευματος αλλά φίλτρο ήχου RCA ΣΕ RCA.Οσον αφορά την είσοδο εικόνας , πρέπει να φτιάξω μία πλακετίτσα με μικροελεγκτή , η οποία θα δίνει τα δεδομένα που δίνει η bmw tv στην γραμμή K-bas και ενεργοποιείται η λειτουργεία TV στο Navi .Το θεωριτικά δύσκολο κομμάτι είναι η κατασκευή της πλακέτας που για εμένα που προγραμματίζω και κατασκευάζω πλακέτες , είναι παιχνιδάκι, έχω κολλήσει όμως στο οτι δέν έχω bmw tv για να βάλω τον υπολογιστή στην γραμμή και να καταγράψω τα σήματα.Αν κάποιος έχει bmw tv σε e46 θα μας βοηθούσε αρκετά άν μας επέτραπε για 10 λεπτά να καταγράψουμε το σήμα.Μετά το περνάω στο τσιπάκι της πλακέτας και κοροιδέυω το k-bas και ενεργοποιείται η λειτουργεία tv.Επειδή θα τα καταφέρω κάποια στιγμή θέλω να ξέρουν τα μέλη που θα ενδιαφερθούν για την συσκευή, πως θα την αποκτήσουν στο κόστος των υλικών, Καθώς είναι ένα ευχάριστο χόμπι η όλη ιστορία...!!!

  12. The Following 2 Users Say Thank You to davids For This Useful Post:

    BILL007 (10-03-13), nikos valvetronic (23-09-12)

  13. #20
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω φιλε μου!
    Μακαρι να ειχα bmw tv ωστε να σε βοηθησω να φτιαξεις αυτο που θες .........αλλα και να περνουμε ιδεες και εμεις!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP