Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 28

Θέμα: Χ1 Dynavin

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η dynavin κανει αναβαθμισεις; Τι πως που ποτε ; Εγω παντως 2 που άλλαξα αναβάθμιση δεν είδα πουθενα....

  2. #12
    Εγγραφή
    01-03-11
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    31
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η dynavin κανει αναβαθμισεις; Τι πως που ποτε ; Εγω παντως 2 που άλλαξα αναβάθμιση δεν είδα πουθενα....
    ωπ, βιάστηκα. Δεν κάνει;;;
    Το παίρνω πίσω. Δικό μου λάθος. Μολις έψαξα το site.
    (ειχα κατα λαθος σχηματισει την γνωμη οτι μπορουσες να αλλαξεις μεταξυ win και android λειτουργικών αλλα τωρα βλέπω οτι πρέπει να επιλέξεις στην αρχή).
    Συγνώμη για την ανακρίβεια, ξαφνικα η κινεζια που αγορασα αρχισε να δείχνει και γ@μw τα εργαλεία!!! (και εχει και 2 ιντσες αβαντάζ ;-) )

  3. #13
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χαχά κάπως έτσι!!! Βγάλανε μια αναβάθμιση μόνο για τα android τπτ άλλο μια χαρα είναι και αυτο που πήρες απλα τα dynavin είναι πιο κοντα στα εργοστασιακα σαν εμφάνιση

  4. #14
    Εγγραφή
    16-09-12
    Μηνύματα
    14
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δηλαδη να ψάξω στον κυρ εμπαη να το βρω μου είπαν για 900 ευρω τοποθετημένο !!

  5. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    προσωπικη μου αποψη αν παρεισ dynavin παρτο απο δω.αν βγαλει τπτ δεν σε καλυπτει ο εδω αντιπροσωπος οι γνωστες παπαριες της ελλαδας

  6. #16
    Εγγραφή
    16-09-12
    Μηνύματα
    14
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θα περιμένω τη γνώμη του φίλου απο το κινέζικο !! Μου αρέσει το joystick !!

  7. #17
    Εγγραφή
    16-09-12
    Μηνύματα
    14
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κανένα νεο ήλθε ο κιμ τσαο ; Με το joystick ?

  8. #18
    Εγγραφή
    01-03-11
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    31
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ηρθε εχθες το απογευμα, περασα το βραδυ μεσα στο αυτοκίνητο (μεχρι να γινει η Πέμπτη Παρασκευή τουλάχιστον!) και ειμαι κατενθουσιασμένος. Σήμερα την κανω με ελαφρά πηδηματάκια απο την δουλεια στις 6 και παω να βαλω και την καμερα. Πρωτες εντυπωσεις πάρα πολυ καλες, καλη ποιότητα πλαστικου, όχι τριγμοί, έυκολη (σχετικα) εγκατάσταση, πολυ ψαρωτικο joystick (που τελικα ειναι μονάχα ροδα με κουμπί πάνω, δεν κινειται πανω-κατω, αριστερα-δεξια οπως θα ηθελα). Η πιό ευχάριστη έκπληξη ήταν η οθόνη που είναι μεγάλη, φωτεινή και όχι "ξεπλυμένη" οπως συνηθίζεται σε αυτές τις συσκευές.
    Επανέρχομαι σύντομα, προς το παρον ψαχνω να βρω καλο navigation, αφου ήρθε με igo8 απο την εποχή του Κολοκοτρώνη. Εχει πολυ δυνατο επεξεργαστή οπότε ψάχνω να βρώ ένα που να κάνει παπάδες και να δείχνει ωραιο στα 800*480. Καμια ιδέα;

  9. #19
    Εγγραφή
    16-09-12
    Μηνύματα
    14
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Συγχαρητήρια το προτείνεις δηλαδή ; Πως ειναι η τηλεόραση ; Να μην πάω για το dynavin ? κόστος τοποθέτησης ;

  10. #20
    Εγγραφή
    01-03-11
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    31
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλημερα!

    Λοιπον, το τοποθέτησα ο ίδιος. Στο παρελθόν είχα κανει εγκατάσταση του κιτ της bmw με το garmin gps, και μετα εβαλα και το bluetooth kit της Motorola / Connect2 οπότε το ψιλο-κατέχω αρκετά το αντικείμενο! Δέν ήταν ιδιέταιρα δύσκολη διαδικασία αν και έχω εμπειρία απο diy απο την εποχη που ημουν πιτσιρικας και εφτιαχνα τα ηχοσυστήματα μονος μου σε ότι αυτοκίνητο είχα παλιότερα.

    ΟΚ, πρώτες εντυπώσεις, πολύ καλές. Οθόνη μεγάλη και φωτεινή, πλαστικά εξίσου καλα με αυτα του στερεοφωνικού του αυτοκινήτου. Το joystick ειναι πολύ ψαρωτικό, αφού μοιάζει πάρα πολύ του αυθεντικού και έχει φωτισμό που ανάβει με την κονσόλα του αυτοκινήτου. Δυστυχώς δέν είναι πολύ πρακτικό, αφού έχει περιορισμένη χρηστικότητα.

    Τo κεντρικο μενου εχει τις εξης επιλογες:
    gps Ακομα δεν μπορω να πω περισσότερα επειδη δεν εχω ασχοληθει με το gps. Η συσκευή ήρθε και φορούσε το igo 8 χωρις TTS αλλα με πρόσφατους χάρτες. Θελω να το αντικαταστήσω με Navigon για να δω τις πραγματικές ικανότητες του hardware που πρέπει να είναι καλές.
    tv που στην περιπτωση αγοραστηκε με το εσωτερικο mpg4 dvb-t decoder και ναι μεν πιάνει κανάλια, αλλα αντι για να έρθει με την κεραία αυτοκινήτου που μπαίνει συνήθως στο τζαμι, αλλα την μαγνητικη επιτραπέζια μίζερη που δινεται συνήθως με τα φτηνα USB tuners. Πιάνει πάντως όλα τα κανάλια στην Αττική (αυτα που γνωρίζω οτι υπάρχουν) αλλα χρειάζεται καλύτερη κεραία οπωσδήποτε.
    aux (που αναπαραγει τον ηχο της συσκευης που εχουμε συνδεσει με το "καρφακι" 3.5 μπροστα, δεν το δοκίμασα)
    ipod (δεν εχω μηχανήματα του διαβολου, δεν το δοκιμασα )
    τελος υπαρχουν τα
    settings (αυτονοητο)
    SD card &
    USB που οταν τα επιλέξουμε βγαζει καταλογο αρχειων στις 2 θεσεις. Υπαρχει το φακελακι που τα βγαζει ολα χυμα, το συμβολο της μουσικης που δειχνει μοναχα αρχεια MP3 και βίντεο που ακομα δεν εχω πολυψαξει, αν και εχω σοβαρους λογους να πιστευω οτι δεν παίζει mkv. Τελος υπαρχει και η επιλογη να φαινονται μοναχα οι εικόνες.


    Η κάμερα οπισθοπορείας είναι πολύ καλή, το switching είναι ταχύτατο και παίρνει το "σημα" απο το κιβώτιο ταχυτήτων (αυτοματο στην περίπτωσή μου) απο το canbus απευθείας, οπότε δέν χρειάζεται ψάξιμο και επιπλέον καλωδίωμα εκεί.

    Επίσης υπάρχει μια επιλογή παρακολούθησης του canbus που λεγεται νομιζω car info αλλα είναι πολύ μάπα. Πιό συγκεκριμένα βγάζει ταχύτητα, καταναλωση και υπόλοιπο σε χιλιόμετρα.

    Τι μου αρέσει:
    - Οτι ξεμπέρδεψα με πειράματα με διαφορετικά GPS και έχω κάτι που εχω μια οθονη που δέν "κλέβεται"
    - Οτι εχω καμερα οπισθοπορείας
    - Οτι η παραπάνω κάμερα ανάβει οποτε βαλω οπισθεν ακομα και αν εχω απενεεργοποιήσει την συσκευή
    - Οτι δεν περιορίζομαι σε 700ΜΒ mp3s
    - Οτι δεν εχω μια άχρηστη τρυπα πισω απο το κιβώτιο ταχυτήτων :-)
    Τι με χαλάει:
    - Οτι ακομα δεν ξερω πως μπορω να σταματησω την συσκευη απο το να συνεχιζει την μουσικη που επαιζε οταν εσβησα την μηχανη.
    - οτι μοναχα το IGO8 που ηρθε με το συστημα χρησιμοποιεί το εσωτερικό ακουστικό. Ολα τα άλλα navigators που εχω δοκιμασει και τρέχουν δουλευουν ταυτοχρονα και τα ηχεια του αυτοκινητου και μαλιστα μπερδευουν το media player που και αυτο χρησιμοποιει το ηχειο του gps, που ειναι αφάνταστα εκνευριστικό.
    - ο ηχος σε mp3 απο την συσκευη ειναι υποδεεστερος εκείνου του στερεοφωνικού (που δεν ηταν και για να σου σηκωθεί η τρίχα απο την λεπτομέρεια)
    - Που το joystick δουλευει μια χαρα στο κεντρικο μενού αλλα οταν μπαίνω σε υποκατηγορίες είναι άχρηστο (μοναχα το back λειτουργεί εκεί). Δηλαδη απο κεντρικη οθονη γυριζω και παει κατω στο SD, κανω κλικ τον κεντρικο επιλογεα και μπαινει, αλλα δεν μπορω να γυρισω την ροδα και να σκρολλάρω την λιστα απο φακέλους με mp3, πρεπει να βάλω δάχτυλο στην οθόνη.

    Ακολουθούν πληροφορίες όσο τις ανακαλύπτω!
    Ο'τι ερώτηση έχετε πολύ ευχαρίστως να απαντήσω.
    Για τιμη μονο με ΠΜ επειδη εχω σοβαρους λογους να υποπτευομαι πως παρακολουθεί το thread η σύζυγος και της έχω πει πως πούλησα τα 2 παλια gps και το αγόρασα χωρις να βαλω δεκαρα παραπάνω

  11. The Following 5 Users Say Thank You to art vandelay For This Useful Post:

    AntonisS (11-11-12), bill_m3 (08-10-12), Captain (18-02-13), Moufas E46 (31-10-12), Ε91 (08-10-12)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP