Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 71

Θέμα: Στηριξη πυροσβεστηρα

  1. #61
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nickolas_s2k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω το Bracket θελω να φερω Φανη αρχικα να δω πως θα κατσει στο καθισμα..ο πυροσβεστηρας δεν με νοιαζει να ειναι ο οεμ μιας και βρισκουμε με πολυ λιγοτερα χρηματα ''ιδιο'' ετσι δεν ειναι?
    Ενταξει το βλεπουμε, παμε στο θεμα μας τωρα. Ποτε εχεις κενο Σ/Κ να λυσουμε το αμαξι να σταματησουμε τους τριγμους?

  2. #62
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    338
    Thanked
    656
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ρε με το χαμηλωμα και τη σκληροτητα που εχεις εσυ στη ζετα μην περιμενεις να γινουν θαυματα..αντε να καταφερουμε ενα καλο σφιξιμο σε οτι εχει ξεσφιξει λιγο και καποια τμηματα που κουνιουνται στην κεντρικη κονσολα απο μεσα να τα σταθεροποιησουμε με καποιο ειδικο υλικο σαν αφρολεξ που σου λεγα την προηγουμενη φορα για να μη γινεται παρτυ εκει μεσα..ομως προσπαθησε να ακουσεις καλα απο που προερχονται οι τριγμοι να τους εντοπισεις και μη βιαστεις να μου πεις : ''απο παντου !!'' χαχαχαχ τι διαολο ζ4 ειναι εχει τη διπλασια ακαμψια απο ζ3!!

    μπορουμε να το κανονισουμε ενα σ/κ να δουμε τι μπορει να γινει..

  3. #63
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στο Ε46 ο ΟΕΜ πυροσβεστήρας δεν κάνει κιχ. Πάντως παρότι είναι ένα πολύ όμορφο αξεσουάρ, είναι μόνο για ομορφιά μιας και είναι κόνεως (όχι αφρού) οπότε χειρότερο θα γίνει το αμάξι από τη σκόνη του πυροσβεστήρα παρά εάν αρπάξει λίγο
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  4. The Following 2 Users Say Thank You to EVERGET For This Useful Post:

    Nickolas_s2k (29-04-13), pilot (29-04-13)

  5. #64
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    338
    Thanked
    656
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλα και μονο για ομορφια δε μας χαλαει.. mind games μολις ανοιγει η πορτα ειναι αυτα

  6. #65
    Εγγραφή
    20-09-11
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    218
    Thanked
    243
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ προτίμησα στα δύο σιδεράκια που δίνει η bmw για τη στήριξη του πυροσβεστήρα να βάλω "κανονικό" πυροσβεστήρα 1 κιλού ΑBCE 90, που υποτίθεται ότι έχει την αποσβεστική ικανότητα 2κιλου πυροσβεστήρα. Από θόρυβο δεν κάνει το παραμικρό και είναι πολύ διακριτικός. Σύνολο δεν πρέπει να πέρασα τα 50 ευρώ (πυροσβεστήρας γύρω στα 20 και οι μεταλικές βάσεις κάνα τριαντάρι μάξιμουμ). Α ναι και ο πυροσβεστήρας αναγωμόνεται. Όταν βγάλω φωτογραφίες θα τις ποστάρω.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to kostas1.6 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (30-04-13), BILL007 (30-04-13)

  8. #66
    Εγγραφή
    02-03-13
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    23
    Thanked
    39
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Διαβάζοντας ότι σχεδόν όλοι υπογραμμίζετε το αισθητικό κομμάτι, σας προτείνω και μία άλλη λύση, πολύ απλή στην τοποθέτηση και πολύ εντυπωσιακή, την έχω υιοθετήσει από τον 1ο μήνα που αγόρασα τη Z4 το 2006:
    Στο διχτάκι που βρίσκεται στα πόδια του (της) συνοδηγού, οριζόντια-όπως το διχτάκι, αλλά όχι τυχαίος πυροσβεστήρας κόκκινος από το Praktiker (δεν πά να ναι και από BMW): inox, από τον "Παύλου" (Νέα Ερυθραία), χωρίς καμία ετικέτα. Και με πιστοποιητικό. Κορυφαία ποιότητα κατασκευής. Χωρίς υπερβολή, δεν είναι πυροσβεστήρας. Είναι κόσμημα. Αν τον ενδιαφέρει κανέναν αυτή η ιδέα, πείτε μου να βγάλω φωτογραφία.

  9. The Following User Says Thank You to dbehrakis For This Useful Post:

    S8N (01-05-13)

  10. #67
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dbehrakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζοντας ότι σχεδόν όλοι υπογραμμίζετε το αισθητικό κομμάτι, σας προτείνω και μία άλλη λύση, πολύ απλή στην τοποθέτηση και πολύ εντυπωσιακή, την έχω υιοθετήσει από τον 1ο μήνα που αγόρασα τη Z4 το 2006:
    Στο διχτάκι που βρίσκεται στα πόδια του (της) συνοδηγού, οριζόντια-όπως το διχτάκι, αλλά όχι τυχαίος πυροσβεστήρας κόκκινος από το Praktiker (δεν πά να ναι και από BMW): inox, από τον "Παύλου" (Νέα Ερυθραία), χωρίς καμία ετικέτα. Και με πιστοποιητικό. Κορυφαία ποιότητα κατασκευής. Χωρίς υπερβολή, δεν είναι πυροσβεστήρας. Είναι κόσμημα. Αν τον ενδιαφέρει κανέναν αυτή η ιδέα, πείτε μου να βγάλω φωτογραφία.
    Βγαλε να το δουμε και αυτο.

  11. #68
    Εγγραφή
    11-08-12
    Περιοχή
    Athens - Alimos
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    218
    Thanked
    210
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nickolas_s2k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε με το χαμηλωμα και τη σκληροτητα που εχεις εσυ στη ζετα μην περιμενεις να γινουν θαυματα..αντε να καταφερουμε ενα καλο σφιξιμο σε οτι εχει ξεσφιξει λιγο και καποια τμηματα που κουνιουνται στην κεντρικη κονσολα απο μεσα να τα σταθεροποιησουμε με καποιο ειδικο υλικο σαν αφρολεξ που σου λεγα την προηγουμενη φορα για να μη γινεται παρτυ εκει μεσα..ομως προσπαθησε να ακουσεις καλα απο που προερχονται οι τριγμοι να τους εντοπισεις και μη βιαστεις να μου πεις : ''απο παντου !!'' χαχαχαχ τι διαολο ζ4 ειναι εχει τη διπλασια ακαμψια απο ζ3!!

    μπορουμε να το κανονισουμε ενα σ/κ να δουμε τι μπορει να γινει..
    Θα έρθω κ εγώ ακάλεστος να δω τους γκουρού της Ζ, να τα κάνω μετά μόνος μ σπίτι γιατί κ εγώ ακούω 3-4 τριξίματα :P
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kapamaru1 : 01-05-13 στις 19:44

  12. #69
    Εγγραφή
    02-03-13
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    23
    Thanked
    39
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αυτός είναι ο inox πυροσβεστήρας του "Παύλου", τοποθετημένος στο διχτάκι του συνοδηγού...
    Attached Images Attached Images

  13. The Following 3 Users Say Thank You to dbehrakis For This Useful Post:

    BILL007 (16-05-13), fanisk (01-05-13), kapamaru1 (01-05-13)

  14. #70
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Δεν μ'αρεσει μεσα στη μεση.. νομιζω κατω απο το καθισμα θα ηταν καλυτερα

  15. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    BILL007 (02-05-13)

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP