Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 34

Θέμα: εξυπνο εργαλειο αλλαγης φουσκας ημιαξονιου

  1. #1
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή εξυπνο εργαλειο αλλαγης φουσκας ημιαξονιου

    πολυ εξυπνο εργαλειο... αν σκεφτειτε οτι για να βγουν οι φουσκες πρεπει να λυθει σχεδον ολο το ημιαξονιο, με αυτο το εργαλειο σου λυνονται τα χερια απο αποψη χρονου!
    το μονο θεμα ειναι κατα ποσο αντεχουν οι συγκεκριμενες φουσκες που μπαινουν με αυτο το μηχανημα!



    https://sites.google.com/site/ergale...-synergeiou-so

  2. The Following 10 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    A8hnaios (13-09-12), BILL007 (30-08-12), Eleni (30-08-12), Kostas_1 (28-08-12), Lambros46 (28-08-12), nikos1400 (30-08-12), S8N (28-08-12), Stamatis (28-08-12), Stathis (30-08-12), Thomelef (28-08-12)

  3. #2
    Εγγραφή
    20-05-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.586
    Thanked
    2083
    Rides
    1

    Talking

    Σαν πολύ σοβαρεύτηκες εσυ μετά το banάκι και αρχίζω και αγχώνομαι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI
    Ηταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σα να οδηγας ενα TORNADO - EUROFIGHTER Καταδιωκτικο - Πολεμικο

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Lambros46 For This Useful Post:

    Eleni (30-08-12), Ptboul (29-08-12)

  5. #3
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σπύρο μη με κάνεις να 'ρχίσω με τις φούσκες... Χρυσές τις έχω πληρώσεις τις #$@@#^%$#

  6. #4
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    δεν ειμαι εγω μαλλον γι αυτο...
    το νου σας με τα οφτοπικ γιατι θα βαλουν την Σασα να γραφει για σας...
    προλαβαινω τον Ηade που θα μου πει οτι αυτο το μηχανημα το ειχε δει σε μια ταινια πριν 3 χρονια του rocco... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!

  7. #5
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GiannisRob Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σπύρο μη με κάνεις να 'ρχίσω με τις φούσκες... Χρυσές τις έχω πληρώσεις τις #$@@#^%$#
    Τις εχεις πληρωσει χρυσες γιατι δεν με εχεις παρει ενα τηλ..αχαχαχαχ
    το εψαξα πολυ το θεμα.. οι εργοστασιακες φουσκες στα γαλλικα ειναι 10κλικ καλυτερα απ ολες τις αλλες..
    εγω αλλαξα τα ημιαξονια γιατι δεν με συμφερε να αλλαξω φουσκες μιας και για να παρω καλο γρασσο φουσκες κλπ με 30ευρο παραπανω επαιρνα ολοκληρο ημιαξονιο gkn/delphi ανακατασκευης, ελα ομως που βαζωντας διπλα διπλα, τα εργοστασιακα ημιαξονια peugeot ειχαν πολυ καλυτερες φουσκες...
    οποτε τωρα τα ξαναφτιαχνω..
    και μου χουν μεινει στοκ αλλα 2 ημιαξονια!

  8. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν εχουν αναγκη ρε οι φουσκες. Προσαρμοζονται

  9. #7
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις εχεις πληρωσει χρυσες γιατι δεν με εχεις παρει ενα τηλ..αχαχαχαχ
    το εψαξα πολυ το θεμα.. οι εργοστασιακες φουσκες στα γαλλικα ειναι 10κλικ καλυτερα απ ολες τις αλλες..
    εγω αλλαξα τα ημιαξονια γιατι δεν με συμφερε να αλλαξω φουσκες μιας και για να παρω καλο γρασσο φουσκες κλπ με 30ευρο παραπανω επαιρνα ολοκληρο ημιαξονιο gkn/delphi ανακατασκευης, ελα ομως που βαζωντας διπλα διπλα, τα εργοστασιακα ημιαξονια peugeot ειχαν πολυ καλυτερες φουσκες...
    οποτε τωρα τα ξαναφτιαχνω..
    και μου χουν μεινει στοκ αλλα 2 ημιαξονια!
    Έπαθα και έμαθα Σπύρο.

    Κάποια στιγμή ανακαλύψαμε εδώ στην Πάτρα ένα μικρό συνεργείο για BMW που ένας φίλος πήγαινε το Ε36 του. Πιάνοντας κουβέντα με το μάστορα, μου λέει ότι δεν έχει θέμα να πηγαίνω το Κλιό εκεί. Για απλά πράγματα οι χρεώσεις του ήταν πραγματικά ψίχουλα! Κάποια στιγμή αποφάσισα να αλλάξω τις φούσκες γιατί κάποιες είχαν σκιστεί, και λέω να τις βάλω όλες καινούριες. Και έτσι και έκανα, μόνο που ο τύπος έβαλε χάρτινες ή δεν ξέρω και γω τι!

    Όταν σκίστηκε πρώτη αυτή του ημιαξονίου - διαφορικού και άδειασε όλες τις βαλβολίνες του διαφορικού, δοκίμασα άλλο συνεργείο (μακράν καλύτερο όπως αποδείχθηκε) που πρότεινε τις εργοστασιακές. Συγκρίνοντας τες με αυτές που έβαλε ο προηγούμενος, η διαφορά πάχους/ποιότητας ήταν η μέρα με τη νύχτα!

    Ημιαξόνια δεν νομίζω να έχουν αλλαχθεί ποτέ, χρειάζομαι οπωσδήποτε όμως μπιλιοφόρους μπροστά γιατί κοπανάνε. Τους έχεις αλλάξει ποτέ εσύ?

    Αλήθεια, το γαλλοπουλάκι σου, πόσα χιλιόμετρα έχει?


  10. #8
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχουν αναγκη ρε οι φουσκες. Προσαρμοζονται
    δεν καταλαβα...

  11. #9
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GiannisRob Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έπαθα και έμαθα Σπύρο.

    Κάποια στιγμή ανακαλύψαμε εδώ στην Πάτρα ένα μικρό συνεργείο για BMW που ένας φίλος πήγαινε το Ε36 του. Πιάνοντας κουβέντα με το μάστορα, μου λέει ότι δεν έχει θέμα να πηγαίνω το Κλιό εκεί. Για απλά πράγματα οι χρεώσεις του ήταν πραγματικά ψίχουλα! Κάποια στιγμή αποφάσισα να αλλάξω τις φούσκες γιατί κάποιες είχαν σκιστεί, και λέω να τις βάλω όλες καινούριες. Και έτσι και έκανα, μόνο που ο τύπος έβαλε χάρτινες ή δεν ξέρω και γω τι!

    Όταν σκίστηκε πρώτη αυτή του ημιαξονίου - διαφορικού και άδειασε όλες τις βαλβολίνες του διαφορικού, δοκίμασα άλλο συνεργείο (μακράν καλύτερο όπως αποδείχθηκε) που πρότεινε τις εργοστασιακές. Συγκρίνοντας τες με αυτές που έβαλε ο προηγούμενος, η διαφορά πάχους/ποιότητας ήταν η μέρα με τη νύχτα!

    Ημιαξόνια δεν νομίζω να έχουν αλλαχθεί ποτέ, χρειάζομαι οπωσδήποτε όμως μπιλιοφόρους μπροστά γιατί κοπανάνε. Τους έχεις αλλάξει ποτέ εσύ?

    Αλήθεια, το γαλλοπουλάκι σου, πόσα χιλιόμετρα έχει?

    θες μπιλιοφορους γιατι μαλλον ειχαν δουλεψει χωρις γρασσο, δηλαδη ειχαν σκιστει οι φουσκες και δουλεψαν χωρις γρασσο!
    το αυτοκινητο μου εχει 98 000κμ αλλα ζορισμενα και τα χω αλλαξει σχεδον ολα... επειδη το φτιαχνω μονος μου γενικα το ψαχνω!
    οι μπιλιοφοροι δεν αξιζουν στα δικα μας να αλλαχτουν οταν θα θες να το φτιαξεις στειλε μου ενα πμ να σου πω ακριβως!
    ισως σε 2 βδομαδες κατσω να επισκευασω ημιαξονια και θα ανοιξω Thread!

  12. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν καταλαβα...
    Ειπες πριν:
    ...κατα ποσο αντεχουν οι συγκεκριμενες φουσκες που μπαινουν με αυτο το μηχανημα!
    και λεω:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχουν αναγκη ρε οι φουσκες. Προσαρμοζονται

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP