Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 104 από 104

Θέμα: CSL vs M3 E92

  1. #101
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τα πράγματα (στο μυαλό μου) είναι απλά παίδες.

    Το E92 M3 GTS είναι ένα πιο γρήγορο Ε92 Μ3 με cage και το E46 CSL είναι μια ειδική κατασκευή από το M Division (ίσως η τελευταία ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ Μ) με lightweight χαρακτηριστικά, Μ φιλοσοφία και αγωνιστικό προσανατολισμό.

    Η ευελιξία της Ε46 νομίζω είναι μνημειώδης και αξιοσημείωτη κάτι που δε μπορεί να φτάσει η GTS.

    Σχετικά με τους χρόνους στο Ring (που για μένα δεν είναι πίστα και κακώς έχει γίνει το άγιο δισκοπότηρο της αυτοκίνησης) η διαφορά τους είναι 2 δευτερόλεπτα. ΟΚ. Μη ξεχνάμε ότι έχουν 20 άλογα στο τόνο διαφορά! Δυο δευτερόλεπτα στο ring είναι σαν να λέμε 3 δέκατα σε πίστα που γυρίζει στο 1:30.

    Θέλω να πω ότι η διαφορά από τη δύναμη και μόνο είναι λογική και αναμενόμενη.

    Μη μπερδευόμαστε όμως. Άλλο πράγμα η GTS κι άλλο η CSL.

    Από τα δυο θα προτιμούσα CSL...any day, anytime, anywhere...
    Nikos

  2. The Following User Says Thank You to Nikos! For This Useful Post:

    alexk (28-08-12)

  3. #102
    Εγγραφή
    19-02-11
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    236
    Thanked
    435
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christos 330 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιχαλη φιλε μου γνωριζω οτι εχεις τρομερες αποψεις στο θεμα bmw

    μιας και απο τα χερια σου εχουν περασει τα πιο κορυφαια μοντελα παραγωγης !!!

    Απλα το csl δεν ειναι στην ιδια κλαση με το gts . . .

    Δες το μοτερικα δες το εμαφανισιακα φρενα σαλονι κιλα δεν ειναι Μ3 με

    φτερουγα και προγραμμα ειναι ενα εντελως Μ3 καμια σχεση με αυτα τις σειρας

    οι ανθρωποι τις division εδωσαν τον καλυτερο τους εαυτο για το csl !!!

    Και εγω πρωσοπικα ειμαι υπερ με το το csl και δεν μπορω να το συγκρινω με

    το gts ειναι πολυ ανωτερο (ποτε δεν θα ξεχασω το 2005 την διαδρομη με το

    csl του αλεξη) . . .
    Χρηστάρα μα και εγώ στην αρχή του post μου είπα respect για την csl, αλλά βλέποντας την απαξίωση της gts τόσο μεγάλη, θεώρησα πως δεν την αξίζει. Το καταλαβαίνω ότι μετά την csl οι προσδοκίες όλων των bmwδόφιλων ήταν για ένα αμάξι που να χτυπάει στα ίσα ή και να είναι καλύτερο από gt3, αλλά διαψεύστηκαν και κάποιοι αναθεμάτησαν κιόλας.

    Όμως όταν οι χρόνοι του στο hockenheim είναι οι καλύτεροι όλων των m κατασκευών, όταν στο ring έχει 7.48 (7.50 η csl), ε δεν μπορώ να πω ότι είναι κατώτερη από csl! Αφού είναι έστω και οριακά καλύτερη πως να το κάνουμε!

    Άλλο τώρα αν οι προσδοκίες μας με βάση την csl δεν επαληθεύτηκαν. Αλλά σαν αμάξια η csl (πάντα σε στοκ μορφή εννοώ) είναι ένα κλικ κατώτερη κατ' εμέ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη micz : 28-08-12 στις 14:53

  4. #103
    Εγγραφή
    13-12-11
    Περιοχή
    Mαρκόπουλο Αττικής
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    1.734
    Thanked
    3234
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φίλε μου...

    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάτι που ξεκίνησε απο εδώ:


    Να καταλήγει σήμερα σε κάτι σαν το GTS.Η Ε30 κοντραριζόταν στα ίσα με Porsche,Mercedes,Ford,Audi κ.α.

    Είναι το καλύτερο Touring Car του πλανήτη και ξεκίνησε τον μύθο της Μ3.Απο 960 κιλά γιατί έχουμε καταλήξει στα 1600?

    Μήπως δεν έχουν την τεχνολογία-τεχνογνωσία να μειώσουν το βάρος?Οκ μεγάλωσαν οι διαστάσεις,οκ...δεν είπα να το κάνουν 960 κιλά αλλά μπορούσαν να το κάνουν 1400.

    Προσωπικά το θεωρώ το GTS όμορφο (ελα τώρα δεν το λες άσχημο) αλλά μόνο αυτό.Για την καφετέρια καλό είναι.Γιατί για πίστα 1600κιλά αμάξι και με υποτίθεται πιστάδικο προσανατολισμό δεν το σκέφτεσαι καν...Γενικός πλέον το σήμα ///M έχει γίνει πολύ εμπορικό και τα αμάξια σιγά σιγά "μπασταρδεύονται" χάνουν δηλαδή τον αγωνιστικό προσανατολισμό της Ε30....

    Δηλαδή που να έρθει και η καινούργια Μ3 απο το 13'...χειρότερη απο την Ε92?

    Κρίμα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vasilis M3 : 28-08-12 στις 15:13

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Vasilis M3 For This Useful Post:

    alexk (28-08-12), Thomelef (28-08-12)

  6. #104
    Εγγραφή
    19-02-11
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    236
    Thanked
    435
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μα βρε παιδιά δεν είπα ότι δεν έχει χάσει τον προσανατολισμό της η bmw, εδώ πάει να βγάλει m performance μοντέλα και έχει βάλει στα ηχεία της νέας m5 τον θόρυβο από τον κινητήρα για να πορώνεσαι!!!!! Αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα.
    Ούτε είπα ότι δεν είναι θεόβαρη η gts, λέω εδώ και τόσα post ότι παρόλα αυτά φαίνεται ότι είναι η γρηγορότερη m αυτή τη στιγμή σύμφωνα με έγκυρες μετρήσεις στις πίστες που ξέρουμε. ΄

    Και για να μην παρεξηγούμε οι top m κατασκευές που θα ήθελα στο γκαράζ μου (λέμε τώρα) είναι κατά σειρά πρωτεραιότητας οι:
    1) M8 (εκείνο το κόκκινο πρωτότυπο είναι έρωτας)
    2) Μ3 Ε30 Sport Evolution (1991)
    3) η περιβόητη gts
    4) Csl
    5) M1 και
    6) Μ3 Ε90 CRT

    Y.Γ.
    Δεν έχω κάποια κολλήματα επειδή σήμερα έχω e92 να την υποστηρίξω κιόλα γιατί αύριο (ξέρει ο Χρήστος), όπως πάμε μπορεί να έχω Ε36 316!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη micz : 28-08-12 στις 15:35

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP