Σελίδα 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 891011 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 100 από 104

Θέμα: CSL vs M3 E92

  1. #91
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    1.809
    Thanked
    4003
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο micz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι εγώ το sport auto το οποίο σε κάθε τεστ αυτοκινήτων που πραγματοποιεί συγκρίνει τους χρόνους που κάνουν στο hockenheim.
    Τυχαίο;
    Τέλος πάντων εγώ πιστεύω ότι m3 e92 με gts δεν έχουν καμμία σχέση το gts είναι αλλού, γνώμη μου πάντα και είναι δύσκολο να την αλλάξω.
    Προηγουμένως έλεγες ότι θέλεις ένα καλό οδηγό να οδηγήσει και τα 2.
    Οπότε το sport auto είναι οκ τώρα.

    Το Χόκενχαϊμ ακόμη και στην μικρή μορφή του (εγώ έχω τρέξει μόνο την φουλ πίστα με την παραμπόλικα) είναι power circuit.
    Έχει πολλές επιταχύνσεις / επιβραδύνσεις και δεν έχει ροή (όπως το Ρινγκ ή το Σπα).

    Τέλος πάντων.
    Θωμά, Χριστόφορε και Μάνο, γιατί προσπαθούμε να πείσουμε τον φίλο ?
    Άς πιστεύει ότι θέλει !
    Άλλωστε εμείς πάμε πίστα και εμάς ενδιαφέρει η ουσία του πράγματος.

    Λοιπόν, θα κλείσω δίνοντας ακόμη ένα στοιχείο για το "μελετημένο" GTS.
    Το εμπρός σπόϊλερ που μπαίνει τσόντα κάτω από τον προφυλακτήρα, όταν οδηγείς στο δρόμο πρέπει να είναι τελείως μαζεμένο.
    Το ΚΤΕΟ δεν επιτρέπει να πηγαίνεις με το σποϊλερ κατεβασμένο γιατί δεν τηρεί προδιαγραφές ασφαλείας για τους πεζούς.
    Κοινώς αν πηγαίνεις με το σποϊλερ μη-αναρτημένο είτε η αστυνομία θα σε γράψει ή αν χτυπήσεις κάποιον η ασφάλεια δεν θα σε καλύψει.
    Το παραπάνω φυσικά ισχύει και για το Ρινγκ, μιας και είναι δημόσιος δρόμος .
    Υποθέτω το 7:48 έγινε με κατεβασμένο το σπόϊλερ, κοινώς παράνομο για χρήση δημοσίου δρόμου. Κλεψιά ή όχι ? Τα συμπεράσματα δικά σας.

  2. #92
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    1.809
    Thanked
    4003
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο soc12r Εμφάνιση μηνυμάτων



    By soc12r at 2012-08-28
    Μιλάμε για πολύ φωτοσοπ !
    Ελβετικά είναι τα αυτοκίνητα.



    https://www.cslregister.com/forum/showthread.php?t=7969

  3. #93
    Εγγραφή
    19-02-11
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    236
    Thanked
    435
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και αυτό συνεχίζω να υποστηρίζω και δεν είπα πουθενά ότι οι χρόνοι του sport auto δεν είναι οκ, απλά αυτούς έχουμε μπροστά μας για σύγκριση.
    Μπορείς να συνεχίζεις να αγωνίζεσαι σε όποια πίστα της Ευρώπης σου αρέσει και άσε εμάς τους αδαείς να ονειρευόμαστε.
    Αλλά κάνε μου το χατήρι αν δεις μια gts πίσω σου να σε προσπερνάει, να μας το πεις μην το κρύψεις!

  4. #94
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ok. case slosed...gts is better.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  5. #95
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό που λέμε όμως εδώ και 4 σελίδες, είναι ότι αν στο csl βάλεις φρένα και ανάρτηση, τελειώνει ο μύθος του gts.
    Θωμα αυτο που λες δεν ειναι απολυτο.

    Τα φρενα του csl αποδιδουν ικανοποιητικα , ομως εχουν θεμα με την επαναληψημοτητα.
    Επισης με αναρτηση αφτερμαρκετ , οπως αυτη που εχω, δεν θα δωσει τρελη διαφορα σε χρονους. Το μεγαλο πλεονεκτημα ειναι πως ρυθμιζεται αναλογα τις συνθηκες και τη πιστα.

    Επισης το clubsport cage της gts αμφιβάλλω αν αυξανει την ακαμψια, θεμα ασφαλειας ειναι περισσοτερο και ..... μαρκετινγκ.
    Πουλάω το BMW ή το ανταλλάζω με saxo

  6. #96
    Εγγραφή
    19-02-11
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    236
    Thanked
    435
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok. case slosed...gts is better.
    Αυτό που δεν έχεις καταλάβει είναι ότι δεν πάω να πείσω κανέναν (πως θα μπορούσα άλλωστε) ούτε είμαστε μικρά παιδιά να μου κάνεις το ''χατίρι'', ούτε έχω μετοχές στην BMW, ούτε το πρόβλημά μου ειδικά αυτή την εποχή είναι το gts! Απλώς forum είναι και παραθέτουμε απόψεις, καλοπροαίρετα πάντα.
    Τίποτα παραπάνω και τίποτα παρακάτω από αυτό που λέω.

  7. #97
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θωμα αυτο που λες δεν ειναι απολυτο.

    Τα φρενα του csl αποδιδουν ικανοποιητικα , ομως εχουν θεμα με την επαναληψημοτητα.
    Επισης με αναρτηση αφτερμαρκετ , οπως αυτη που εχω, δεν θα δωσει τρελη διαφορα σε χρονους. Το μεγαλο πλεονεκτημα ειναι πως ρυθμιζεται αναλογα τις συνθηκες και τη πιστα.

    Επισης το clubsport cage της gts αμφιβάλλω αν αυξανει την ακαμψια, θεμα ασφαλειας ειναι περισσοτερο και ..... μαρκετινγκ.
    στο ρινγκ ρε τρελέ, θέλεις την επαναληψημότητα. επίσεις η ανάρτηση που λές, αν πάρεις απο τα δικά σου αποτελέσματα, και όχι μόνο της ανάρτησης αλλά απο διαφορικό - ανάρτηση - φρένα (εξάτμιση δεν βάζω καν), είχες μια βελτίωση 2 δευτερολέπτων...απο 1.34κάτι, στο 1.32 κάτι...
    και αυτό σε μια πίστα τριών χιλιομέτρων. αν αυτό πάλι υποθετικά το κάνεις επί 7 και κάτι για να καλύψεις την απόσταση του ρινγκ, η διαφορά φαίνεται ναι μεν χαοτική, αλλά μπορεί να είναι και κάπου εκεί κοντά. δλδ μπορεί και πάνω απο 10 δευτερόλεπτα, για να μην πούμε 15-16 και γίνουμε υπερβολικοί.
    το μοναδικό που θα έπρεπε να κάνεις, είναι να τρέξεις με 3.91, και όχι με 4.10. τουλάχιστον απο το loaded που τρέχει με 3.91, δείχνει να είναι σωστό το βήμα για την διαδρομή. αλλιώς πιστεύω ότι θα έβαζαν κάποιο άλλο, χωρίς να ξέρουμε και αν όντως δοκίμασαν και τα άλλα δύο βήματα πρίν καταλήξουν.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  8. #98
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    1.809
    Thanked
    4003
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο micz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αυτό συνεχίζω να υποστηρίζω και δεν είπα πουθενά ότι οι χρόνοι του sport auto δεν είναι οκ, απλά αυτούς έχουμε μπροστά μας για σύγκριση.
    Μπορείς να συνεχίζεις να αγωνίζεσαι σε όποια πίστα της Ευρώπης σου αρέσει και άσε εμάς τους αδαείς να ονειρευόμαστε.
    Αλλά κάνε μου το χατήρι αν δεις μια gts πίσω σου να σε προσπερνάει, να μας το πεις μην το κρύψεις!
    Φυσικά και θα το πω, δεν έχω τέτοια κολλήματα !
    Άν και δεν νομίζω το GTS να κάνει 30λεπτα session

    Ένας Ελβετός έχει Μ3 Ε92 με ανάρτηση KW, χωρίς πίσω καθίσματα, φρένα, εξάτμιση akrapovic και σεμισλικ.
    Έχουμε βρεθεί 3-4 φορές στην πίστα στην Γαλλία που πηγαίνω.
    Είναι απλά αστεία η σύγκριση με το CSL.
    Θα ήταν ωραία να αγόραζε το GTS και να βρισκόμασταν μετά

    Μου έδωσες ιδέα τώρα.
    Έχω υπ'όψιν μου 2 γνωστούς γνωστών με GTS στην Ελβετία.
    Θα πω στους γνωστούς μου, αν θέλουν να βρεθούμε στην πίστα παρέα να μετρήσουμε χρόνους και διαφορές.
    Εύχομαι να τα έχουν πάρει για πίστα και όχι καφετέρια.
    Θα ζητήσω να τα ζυγίσουν κι'όλας, βλέπεις όλοι οι CSLάκηδες έχουμε ζυγίσει και ξέρουμε πως και τι.
    Το Ελβετικό ΚΤΕΟ πάντως λέει ένα M3 GTS (με καύσιμο) είναι 1595 κιλα.
    Το CSL (με καύσιμο) είναι 1460 κιλά.

  9. #99
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    To αποτελεσμα των 2 δευτ κατω στις Σερρες προηλθε περισσοτερο απο βελτιωση γραμμων, 60 κιλα μειωμενο βαρος, κοντο βημα.

    Τα alcon φρενα με βοηθησαν να εχω το ιδιο αποτελεσμα πεδησης απο το 1ο μεχρι το 5ο γυρο.

    Η αναρτηση εδωσε 3-4 δεκατα κατω.
    Πουλάω το BMW ή το ανταλλάζω με saxo

  10. #100
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο micz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που δεν έχεις καταλάβει είναι ότι δεν πάω να πείσω κανέναν (πως θα μπορούσα άλλωστε) ούτε είμαστε μικρά παιδιά να μου κάνεις το ''χατίρι'', ούτε έχω μετοχές στην BMW, ούτε το πρόβλημά μου ειδικά αυτή την εποχή είναι το gts! Απλώς forum είναι και παραθέτουμε απόψεις, καλοπροαίρετα πάντα.
    Τίποτα παραπάνω και τίποτα παρακάτω από αυτό που λέω.
    Μιχαλη φιλε μου γνωριζω οτι εχεις τρομερες αποψεις στο θεμα bmw

    μιας και απο τα χερια σου εχουν περασει τα πιο κορυφαια μοντελα παραγωγης !!!

    Απλα το csl δεν ειναι στην ιδια κλαση με το gts . . .

    Δες το μοτερικα δες το εμαφανισιακα φρενα σαλονι κιλα δεν ειναι Μ3 με

    φτερουγα και προγραμμα ειναι ενα εντελως Μ3 καμια σχεση με αυτα τις σειρας

    οι ανθρωποι τις division εδωσαν τον καλυτερο τους εαυτο για το csl !!!

    Και εγω πρωσοπικα ειμαι υπερ με το το csl και δεν μπορω να το συγκρινω με

    το gts ειναι πολυ ανωτερο (ποτε δεν θα ξεχασω το 2005 την διαδρομη με το

    csl του αλεξη) . . .




    Υ,Γ Εβαλε φωτο ο μ@λ@κ@ς ο soc και το βραδυ δεν θα κοιμηθω παλι !!!

  11. The Following User Says Thank You to Christos 330 For This Useful Post:

    alexk (28-08-12)

Σελίδα 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 891011 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP