Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 23

Θέμα: υγραεριο σε Ζ3 ????

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ποσο δηλαδη σου καιει μεσο ορο?
    γιατι με 12000 το χρονο σε χιλ θα κανεις αποσβεση του κοστους εγκαταστασης το νωριτερο σε διετια

  2. #12
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...... θα κανεις αποσβεση του κοστους εγκαταστασης το νωριτερο σε διετια
    Με τις σημερινές τιμές...

  3. #13
    Εγγραφή
    26-08-11
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    152
    Thanked
    41
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    περυσι ειχα δωσει γυρω στα 900 ευρω για βενζινη στο ζεντ,φετος με την αυξηση της τιμης της πιστευω θα ξεπερασω το χιλιαρικο δυστηχως,οποτε μπορει να κανω αποσβεση και σε λιγοτερο απο εναμιση χρονο με τα σημερινα δεδομενα παντα!..εχω τον Μ54ΤUB νομιζω,αλλα απ οτι εχω διαβασει δεν υπαρχει προβλημμα παροτι ειναι βενζινοκηνητηρας διοτι υπαρχει συστημα ψεκασμου βενζινης οποτε δεν στεγνωνει κτλπ..βεβαια πρεπει να βαζω και βενζινη που και που αναλογα την χρηση νομιζω!

  4. #14
    Εγγραφή
    26-08-11
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    152
    Thanked
    41
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    στην πολη πιστευω οτι μου καιει γυρω στο 14 καποιες φορες..δεν εχω ενδειξη στο καντραν απλα προσπαθω να υπολογιζω!

  5. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panosz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    περυσι ειχα δωσει γυρω στα 900 ευρω για βενζινη στο ζεντ,φετος με την αυξηση της τιμης της πιστευω θα ξεπερασω το χιλιαρικο δυστηχως,οποτε μπορει να κανω αποσβεση και σε λιγοτερο απο εναμιση χρονο με τα σημερινα δεδομενα παντα!..εχω τον Μ54ΤUB νομιζω,αλλα απ οτι εχω διαβασει δεν υπαρχει προβλημμα παροτι ειναι βενζινοκηνητηρας διοτι υπαρχει συστημα ψεκασμου βενζινης οποτε δεν στεγνωνει κτλπ..βεβαια πρεπει να βαζω και βενζινη που και που αναλογα την χρηση νομιζω!
    τωρα να με συμπαθας αλλα 900 ευρω το χρονο αντιστοιχουν σε 75 ευρω το μηνα, ή σε 2.5 ευρω την ημερα,αν το αμαξι εξυπηρετει μεταβαση σε εργασια καθημερινα και βολτες τοτε το ποσο ειναι πολυ μικρο και δεν βρισκω λογο να μπεις σε τετοια διαδικασια.
    Η αποσβεση απο το κοστος εγκαταστασης θα ξεπερασει τα δυο χρονια, βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα τα της τσεπης σου.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    Dimzan (07-08-12), gnx (07-08-12), Ptboul (08-08-12)

  7. #16
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    1.809
    Thanked
    4003
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panosz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην πολη πιστευω οτι μου καιει γυρω στο 14 καποιες φορες..δεν εχω ενδειξη στο καντραν απλα προσπαθω να υπολογιζω!
    Μήπως έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα ?
    Το νούμερο είναι υψηλό !
    Εγώ με 28αρι μοτέρ στην πόλη είμαι στα 12 στη χειρότερη (με μέσο όρο ταχύτητας 30χλμ/ώρα).
    Τι μέσο όρο ταχύτητας έχεις ?

  8. The Following User Says Thank You to alexk For This Useful Post:

    Ptboul (08-08-12)

  9. #17
    Εγγραφή
    26-08-11
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    152
    Thanked
    41
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα να με συμπαθας αλλα 900 ευρω το χρονο αντιστοιχουν σε 75 ευρω το μηνα, ή σε 2.5 ευρω την ημερα,αν το αμαξι εξυπηρετει μεταβαση σε εργασια καθημερινα και βολτες τοτε το ποσο ειναι πολυ μικρο και δεν βρισκω λογο να μπεις σε τετοια διαδικασια.
    Η αποσβεση απο το κοστος εγκαταστασης θα ξεπερασει τα δυο χρονια, βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα τα της τσεπης σου.
    το χρησιμοποιω πλεον πιο πολλες φορες,αλλα οχι καθημερινα μες την βδομαδα και θελω γυρω στα 30-35 πλεον ευρω για να κινουμε μεσα στην αθηνα μονο..αλλα αν βγω και εκτος αθηνων θελω αλλα 50 ευρω περιπου για καποιο κοντινο μερος πηγαινε-ελα..δεν λεω οτι ειναι καποιο υπερογκο ποσο κτλπ αλλα αν η λυση του υγραεριου ειναι εξισου ακριβως αποτελεσματικη και εκανα αποσβεση θα ηταν καποιο λιγοτερο εξοδο,ειμαι φοιτητης και τελειωνω τωρα οποτε ο,τι καλυτερο θα βοηθουσε!ακομα και οι βολτες που θα κανα παραπανω καποιες φορες!τωρα για μηχανικο θεμα το χω κοιταξει και δεν εχω,μου ειπε και ο μηχανικος οτι τελευταια ολοι νομιζουν οτι το αμαξι τους χανει βενζινη! αλλα ολα οκ!

  10. #18
    Εγγραφή
    26-08-11
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    152
    Thanked
    41
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μεσο ορο ταχυτητας εχω 40 περιπου αλλα μες την πολη μιλαμε για πρωτη δευτερα τριτη,παραπανω σπανια!

  11. #19
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    1.809
    Thanked
    4003
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panosz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μεσο ορο ταχυτητας εχω 40 περιπου αλλα μες την πολη μιλαμε για πρωτη δευτερα τριτη,παραπανω σπανια!
    Πόσο έκαιγε πιο παλιά ?
    Σε λίτρα / 100 χλμ. όχι χρήμματα έτσι. Γιατί η βενζίνη είναι πολύ ακριβή πλέον.

  12. #20
    Εγγραφή
    30-03-12
    Περιοχή
    Δάφνη
    Μηνύματα
    376
    Thanked
    472
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φίλε μου έχω μπει κι εγώ σ' αυτό το τρυπάκι για αέριο, αλλά έχω δει κάτι Χ5 σε αντιπροσωπεία να θέλουν αλλαγή μοτέρ και με άγχωσαν..
    Περιμένω να διαβάσω εδώ τι παίζει, γιατί προσωρινά το έχω αφήσει στην άκρη το θέμα λόγω φοβίας..

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP