Σελίδα 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 130

Θέμα: 20 Χρόνια Honda Type R

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Λουτράκι
    Μηνύματα
    58
    Thanked
    81
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    omg και τρία lol!!! To EP3 ήταν εργαλείο, το FN2 ήταν ότι πιο άχρηστο έχω οδηγήσει και δεν πήγαινε και βήμα, 7 μήνες το κράτησα, δεν έστριβε εκαιγε δεν μπορούσες να ταξιδέψεις και δεν έκανε για τίποτα. Ηταν η αφορμή που σιχάθηκα τα honda, το S2000 ήταν άλλο πράγμα καθαρόαιμο καμία σχέση

  2. The Following 3 Users Say Thank You to yiannis2002 For This Useful Post:

    mark e92 (06-08-12), Stathis (04-08-12), Thomelef (04-08-12)

  3. #12
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    κανουμε ενα βασικο σφαλμα..συγκρινουμε ειδικες εκδοσεις με πολυ λιγοτερα κιλα...και ψαγμενες αναρτησεις-δυνατα μοτερακια με στοκ αμαξια...εγω επειδη το εχω κανει καμποσες φορες..γδυστε το αμαξι σας..πεταξτε περιττα πραγματα και πραγματικα θα δειτε διαφορα τοσο σε γκαζι οσο και σε στριψιμο..ετσι απλα...

    πως γινεται αληθεια ο μυθος του ταπερ να καταριπτεται σε στροφες απο το παχουλο golf gti?????ξανασκεφτειτε το..καντε το gti τοσο ελαφρυ οσο ενα taper και παμε παλι για δοκιμη...και δεν ειμαι και fan του gti να σημειωθει.....

    ειναι μοδα η ιαπωνια τα τελευταια χρονια...και προωθουν η υπερεκτιμουν τα προιοντα τους...τι να πουν και οι γαλλοι που οποτε βγαζουν ειδικη εκδοση σπανε τα χρονομετρα...???μπορει να σπανε 10 φορες παραπανω..αλλα θα πρεπει να τους δωσουμε τα ευσημα οταν φτιαχνουν μια καθαροαιμη κατασκευη...

    προσεξτε δεν λεω οτι τα type r δεν ειναι πολυ καλα αυτοκινητα...λεω απλα οτι θα μπορουσαν να ειναι και αρκετα καλυτερα.....οπως μας αποδεικνυουν αλλοι κατασκευαστες ανα τακτα χρονικα διαστηματα...

  4. The Following 4 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    alexk (04-08-12), S8N (04-08-12), Stathis (04-08-12), Thomelef (04-08-12)

  5. #13
    Stradale Guest

    Προεπιλογή

    Αυτοκινητάρες όλα τα type-R με προσωπικό αγαπημένο το integra. Μεγάλη εκτίμηση τα εχω. Και δεν ειναι κακό να εκτιμάς και άλλα αυτοκίνητα εκτός απο τα BMW, όπως και οι άλλοι εκτιμούνε τα σωστά BMW.

  6. #14
    Stradale Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανουμε ενα βασικο σφαλμα..συγκρινουμε ειδικες εκδοσεις με πολυ λιγοτερα κιλα...και ψαγμενες αναρτησεις-δυνατα μοτερακια με στοκ αμαξια...εγω επειδη το εχω κανει καμποσες φορες..γδυστε το αμαξι σας..πεταξτε περιττα πραγματα και πραγματικα θα δειτε διαφορα τοσο σε γκαζι οσο και σε στριψιμο..ετσι απλα...

    πως γινεται αληθεια ο μυθος του ταπερ να καταριπτεται σε στροφες απο το παχουλο golf gti?????ξανασκεφτειτε το..καντε το gti τοσο ελαφρυ οσο ενα taper και παμε παλι για δοκιμη...και δεν ειμαι και fan του gti να σημειωθει.....

    ειναι μοδα η ιαπωνια τα τελευταια χρονια...και προωθουν η υπερεκτιμουν τα προιοντα τους...τι να πουν και οι γαλλοι που οποτε βγαζουν ειδικη εκδοση σπανε τα χρονομετρα...???μπορει να σπανε 10 φορες παραπανω..αλλα θα πρεπει να τους δωσουμε τα ευσημα οταν φτιαχνουν μια καθαροαιμη κατασκευη...

    προσεξτε δεν λεω οτι τα type r δεν ειναι πολυ καλα αυτοκινητα...λεω απλα οτι θα μπορουσαν να ειναι και αρκετα καλυτερα.....οπως μας αποδεικνυουν αλλοι κατασκευαστες ανα τακτα χρονικα διαστηματα...
    Μα αυτό είναι η φιλοσοφία τους, έχουν τους όρχεις να το κάνουν αυτό από το εργοστάσιο,και όχι σαν κάποιους κάποιους που πρέπει να αλλάξω τα μισά ανταλλακτικά και ακόμα καθαρόαιμο δεν το λες. Ακου καταρρίπτεται ο μύθος του ταπερ απο GTi! Ενα GTi αγωνιστικό από ερασιτέχνες δεν έχω δει,σοβαρά τώρα.

  7. The Following User Says Thank You to Stradale For This Useful Post:

    S8N (04-08-12)

  8. #15
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Smile

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yiannis2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
    omg και τρία lol!!! To EP3 ήταν εργαλείο, το FN2 ήταν ότι πιο άχρηστο έχω οδηγήσει και δεν πήγαινε και βήμα, 7 μήνες το κράτησα, δεν έστριβε εκαιγε δεν μπορούσες να ταξιδέψεις και δεν έκανε για τίποτα. Ηταν η αφορμή που σιχάθηκα τα honda, το S2000 ήταν άλλο πράγμα καθαρόαιμο καμία σχέση
    John ειναι καλοφτιαγμενο αμαξι το FN2,ειδικα η εκδοση που εγραψα-δεν εισαγεται Ελλαδα-ειναι παρα πολυ καλη!

    Δεν ειναι καθαροαιμο σαν το ΕP3 αλλα και το EP3 δεν ειναι INTEGRA το οποιο ειναι σαφως καλυτερο.Γενικα οσο πιο παλιο τοσο πιο καθαροαιμο θα πω και ισχυει παντου νομιζω με ελαχιστες εξαιρεσεις.

    Ισχυει σε PEUGEOT RALLYE/M3/HONDA TYPE-R κτλ.
    insane in the ///Midbrain

  9. The Following User Says Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    Thomelef (04-08-12)

  10. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Λουτράκι
    Μηνύματα
    58
    Thanked
    81
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Johnny το FN2 έχει τελείως λάθος γεωμετρία, στο champ σώζεται από το μπλοκέ...αν ξαναέπαιρνα honda θα έπαιρνε είτε eg είτε S2000 από τα πρώτα (τα πιο καθαρόαιμα)

  11. The Following 2 Users Say Thank You to yiannis2002 For This Useful Post:

    m_power_lunatic (04-08-12), Thomelef (04-08-12)

  12. #17
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Thumbs up

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yiannis2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Johnny το FN2 έχει τελείως λάθος γεωμετρία, στο champ σώζεται από το μπλοκέ...αν ξαναέπαιρνα honda θα έπαιρνε είτε eg είτε S2000 από τα πρώτα (τα πιο καθαρόαιμα)
    Επειδη ειχες FN2 δεν μπορω να μην σε πιστεψω και επειδη ξερεις τι σου γινεται στο δρομο και με το τιμονι γενικοτερα.Με εβαλες σε σκεψεις να ζητησω ενος φιλου για βολτα.

    Για τα πρωτα S2K εχεις δικαιο απολυτο,2 κολλητοι φιλοι εχουνε παραγωγη 99-00 ο ενας και 2002 ο αλλος.Ετσι ειναι οπως το λες.Για eg δεν εχω αποψη.
    insane in the ///Midbrain

  13. #18
    Εγγραφή
    13-12-11
    Περιοχή
    Mαρκόπουλο Αττικής
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    1.734
    Thanked
    3234
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιάννη θυμάσαι το ασημένιο ΕΚ του γείτονα μου?

    +1 και από εμένα ειδικά στο S2000 αλλά και στο Ιντέγκρα.

  14. #19
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Λουτράκι
    Μηνύματα
    58
    Thanked
    81
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη ειχες FN2 δεν μπορω να μην σε πιστεψω και επειδη ξερεις τι σου γινεται στο δρομο και με το τιμονι γενικοτερα.Με εβαλες σε σκεψεις να ζητησω ενος φιλου για βολτα.
    σκέψου το εξής, στην Κ9 στα Μέγαρα , απλά δεν μπορούσε να στρίψει αξιοπρεπώς, (το αυτοκίνητο ήταν νορμάλ με pirelli p zero rosso). Στις Σέρρες όλα καλά , δεν το είχα ζορίσει και πολύ. Στον δρόμο απλά δεν έστριβε έμπαινε το αντισπίν με το παραμικρό και το έκοβε, με τον ίδιο τρόπο οδήγησης το σιρόκο R στα Μέγαρα έστριβε διαβήτης με +20 χλμ...και μιλάμε για την περίοδο που δούλευα εκεί και την είχα φάει την πίστα με το κουτάλι και είχα άποψη για το τι πως και που

  15. The Following 3 Users Say Thank You to yiannis2002 For This Useful Post:

    Bitz (06-08-12), m_power_lunatic (04-08-12), Stathis (04-08-12)

  16. #20

    Προεπιλογή

    Τρεις γενιες ΤΑΠΕΡ


  17. The Following 8 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    alexk (04-08-12), Azurius (08-08-12), gant (04-08-12), GiannisRob (04-08-12), Karizma Z4 (06-08-12), panose30 (10-08-12), S8N (04-08-12), Stathis (04-08-12)

Σελίδα 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP