Σελίδα 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 130 από 130

Θέμα: 20 Χρόνια Honda Type R

  1. #121
    Εγγραφή
    18-05-11
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    94
    Thanked
    33
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αγαπητε φιλε valerie..

    το nsx κανει τοσο γιατι ειναι σπανιο..τουλαχιστον στην ευρωπη..αυτα εκαναν οι hondaoi μια ζωη και γενικα οι ιαπωνες στα καλα τους μοντελα...επειδη δεν εχω οδηγησει, απλα μπορω να πω απο μερικα γιαπωνεζικα βιντεακια ολα πλην του type r ηταν πολυ μετρια στην πιστα..και οχι μυθος οπως λενε οι ιαπωνες..

    οδηγικα τωρα και σαν προσωπικη επιλογη για να απαντησω και τι θα ηθελα...η πρωτη θεση στην καρδια μου ανηκει σε porsche-ferrari..με το porsche να ειναι αυτος που συγχωρει και σε βοηθα και η ferrari να απαιτει εξαιρετικο οδηγο..αλλοι χαρακτηρες αλλα εξισου γοητευτικοι...και 3η αλλα σε πολυ πιο γηινα λεφτα ειναι η bmw....οπου εχει το τιμονι της porsche και γενικα συγχωρει αλλα πολυ βαρος...και σε μια 4η θεση θα εβαζα τις alfa...

    5η λοιπον επιλογη ενα type r...για μενα..
    Ναι βεβαια σωστος, το καθε ενα εχει την δικια του "μαγκια" εγω τα 3 απο τα 5 της λιστας σου τα εχω ταυτοχρονα, το καθε ενα εχει τα καλα του αλλα επειδη στο συγκεκριμενο τοπικ ολοι εχουν το bmw για το "καλο" δεν στροφαρουν να τα βαλουν κατω
    Μοτερικα πιστεψε με δεν ειναι το ιδιο ο κοφτης στις 6700 με τις 8800
    αλλος ηχος αλλο τραβηγμα , μισο γκαζι στις 7500 κ δωσιμο 2/3 νιωθεις την πεταλουδα να ανοιγει κ η εξατμιση να γεμιζει καυσαερια με το μοτερ να θελει να ξεκολλησει απο την βαση να παρει τον προφυλακτηρα κ να σε αφησει στην μεση του δρομου να κανεις τον φλιντστουν για να πας σπιτι (κατηγορια δλδ φερραρι, πορσε Gt3 και σειρα Μ μονο)
    Κιβωτιο, διαδρομες "αρθρωσης καρπου", νιωθεις τα γραναζια μεσα οτι κατι γινετε, οπως οταν τριβεις τα δοντια σου αναμεταξυ τους (κατηγορια χτενι φερραρι-λαμπο και ναι τα πορσε δεν εχουν τετοιο κιβωτιο πιστεψε με )
    Τιμονι, αλφα 156 με 2.2 στροφες κ διπλα ψαλιδια μπροστα με συνδιασμο 1250 κιλα βαρος, ΟΚ πολυ καλο αλλα να ξερεις οτι κ το s2000 ακριβως ετσι ειναι)
    Το Nsx S-type Zero δεν στριβει??? για κοιτα το ξανα

    Εκτος αυτου, εχεις καταλαβει οτι ελαχιστοι εχουν καταλαβει οτι το thread λεει 20 χρονια type R και εννοει ολα τα αμαξια που φορεσαν το σημα πανω κ οχι το ασημενιο civic του 2003 που ολοι νομιζουν
    γιατι λεει ο αλλος πες μου 18αρι μοτερ που παει σαν 318 η θελω πισω κινηση κτλ
    Επιχειρηματα τυπου "ποιοτητα,φινετσα κτλ" ειναι οταν παω στα μπαρακια να αφηνω μαζι με το πορτοφολι το μπρελοκ
    γιατι οταν μπαινω στο αμαξι προτιμω κοκκινο Recaro, momo τιμονι, λεβιε τιτανιου κ στροφομετρο με το κοκκινο να ξεκιναει στις 9000 και ολα αυτα με 10-15 χιλιαρικα ουτε 90 που θες για φερραρι 50 για πορσε 20 για Bmw και 3.2 gta για αλφα
    ουσιαστικα ειναι σαν να λεμε 40 χρονια Μ division
    δεν λεμε Μ3

  2. #122
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο valerios2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι βεβαια σωστος, το καθε ενα εχει την δικια του "μαγκια" εγω τα 3 απο τα 5 της λιστας σου τα εχω ταυτοχρονα, το καθε ενα εχει τα καλα του αλλα επειδη στο συγκεκριμενο τοπικ ολοι εχουν το bmw για το "καλο" δεν στροφαρουν να τα βαλουν κατω
    Μοτερικα πιστεψε με δεν ειναι το ιδιο ο κοφτης στις 6700 με τις 8800
    αλλος ηχος αλλο τραβηγμα , μισο γκαζι στις 7500 κ δωσιμο 2/3 νιωθεις την πεταλουδα να ανοιγει κ η εξατμιση να γεμιζει καυσαερια με το μοτερ να θελει να ξεκολλησει απο την βαση να παρει τον προφυλακτηρα κ να σε αφησει στην μεση του δρομου να κανεις τον φλιντστουν για να πας σπιτι (κατηγορια δλδ φερραρι, πορσε Gt3 και σειρα Μ μονο)
    Κιβωτιο, διαδρομες "αρθρωσης καρπου", νιωθεις τα γραναζια μεσα οτι κατι γινετε, οπως οταν τριβεις τα δοντια σου αναμεταξυ τους (κατηγορια χτενι φερραρι-λαμπο και ναι τα πορσε δεν εχουν τετοιο κιβωτιο πιστεψε με )
    Τιμονι, αλφα 156 με 2.2 στροφες κ διπλα ψαλιδια μπροστα με συνδιασμο 1250 κιλα βαρος, ΟΚ πολυ καλο αλλα να ξερεις οτι κ το s2000 ακριβως ετσι ειναι)
    Το Nsx S-type Zero δεν στριβει??? για κοιτα το ξανα

    Εκτος αυτου, εχεις καταλαβει οτι ελαχιστοι εχουν καταλαβει οτι το thread λεει 20 χρονια type R και εννοει ολα τα αμαξια που φορεσαν το σημα πανω κ οχι το ασημενιο civic του 2003 που ολοι νομιζουν
    γιατι λεει ο αλλος πες μου 18αρι μοτερ που παει σαν 318 η θελω πισω κινηση κτλ
    Επιχειρηματα τυπου "ποιοτητα,φινετσα κτλ" ειναι οταν παω στα μπαρακια να αφηνω μαζι με το πορτοφολι το μπρελοκ
    γιατι οταν μπαινω στο αμαξι προτιμω κοκκινο Recaro, momo τιμονι, λεβιε τιτανιου κ στροφομετρο με το κοκκινο να ξεκιναει στις 9000 και ολα αυτα με 10-15 χιλιαρικα ουτε 90 που θες για φερραρι 50 για πορσε 20 για Bmw και 3.2 gta για αλφα
    ουσιαστικα ειναι σαν να λεμε 40 χρονια Μ division
    δεν λεμε Μ3
    Βαλεριε εσυ δεν εχεις και το σουμπαρου το "θηριο" ποιο ειναι καλυτερο σε στροφες το σουμπαρου ή το σ2κ??
    εγω αν ειχα χρηματα θα επαιρνα ενα ef και θα του εβαζα ενα k20a μαζι με την σασμαναρα!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spar@ : 10-08-12 στις 14:38

  3. #123
    Stradale Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο valerios2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ουσιαστικα ειναι σαν να λεμε 40 χρονια Μ division
    δεν λεμε Μ3

  4. #124
    Εγγραφή
    18-05-11
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    94
    Thanked
    33
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο βιντεο που εβαλε ο φιλος με το Ζ του κωστα, το χοντα αν και οχι νορμαλ εμεινε πισω απο νορμαλ Ζ4.
    αρα το οτι θα ειναι οπουδηποτε κοντα σε Μ3 ειναι μια εικασια που δεν επιβεβαιωνεται απο πουθενα.
    η διαφορα των δυο αυτοκινητων σε ολους τους τομεις ειναι χαωδης.
    το ενα ειναι μικρο σουπερ-καρ, το αλλο εξελιγμενο σιβικ.

    ουτε κι εγω συμμετεχω συνηθως σε συζητησεις ποιος περναει ποιον, γιατι ειναι πραγματι αδιαφορο, ομως τοσο οφθαλμοφανεις αστικοι μυθοι οπως λεει και ο αλεξανδρος δεν πρεπει να μενουν ασχολιαστοι...
    Πες μου τα χαρακτηριστικα ενος οχηματος που το χρηζουν supercar και μετα πες μου πως το z4 ειναι ενω το s2000 δεν ειναι
    Τωρα αν εγω τα χριστουγεννα που ο αλλος θα σκασει 1200 ευρω για τελη κυκλοφοριας στο m3 και κατσει με τα λαστιχα του 08 πανω που ειναι "ενταξει μωρε μπροστα ειναι σαν καινουργια, πισω ας ειναι καλα το DSC"
    ενω εγω φοραω r888 και ξεκινησω πρωτη 5500 , αφημα συμπλεκτη, σουζα, τσιμπιμα χειροφρενο, βλεπεις οριζοντα παλι, αλλαγη δευτερα , εσωτερικο μενταλ ιματζ τον πατερα μου να μου λεει στην ακρη της λιμνης οτι η κοντρα ειναι σαν να τρως τσιζ κεικ , αλλαγη σε τριτη βλεπω το μ3 να πλησιαζει , συγκεντρωση στο στροφομετρο , βαθιες ανασες κ μικρο bluring effect στο background , αναβει 1 φορα το shift light , 2, 3 αλλαγη σε τεταρτη κ αρχιζει να περναει το μ3 ειναι αστικος μυθος???

  5. #125
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    το s2000 ειναι πιο σπορ αυτοκινητο απο το μ3 ειναι πριονι το μοτερ, βγαζει τρελο θορυβο οταν σκυλιαζει στις 9000rpm+ αν του εχεις βαλει προγραμμα βεβαια και μονομπουκη εξατμιση j's φοβερης αποδωσης αν εχεις εμπειρια με αυτο το αυτοκινητο κανεις θαυματα θυμαμαι εναν φιλο μου που ειχε σ2000 μαυρο μοντελο 05 αψογης καταστασης αφου ειχε πουλησει ενα μπεμβε ζ3 ηταν η μερα με την νυχτα οταν ξεκιναγε με λανσσσ κοντρολ απ τον παραλληλο εγκεφαλο που ειχε στις 6000 στροφες και λυσσαγε το μοτερ εστριβε απιστευτα στις στροφες του Σουνιου και μετα βγαινοντας απο Κερατεα παταγαμε στις ευθειες με διαφορα αυτοκινητα μεγαλης αξιας με αποτελεσματα υπερ μας θετικα και τρωγαμε μπριζολες και παιδακια στη πλατεια στα Καλυβια που εχει πολυ ωραιο τζατζικι δικιας του συστασης και δημιουργιας..........!!!!!!

  6. The Following User Says Thank You to spar@ For This Useful Post:

    alexk (12-08-12)

  7. #126
    Εγγραφή
    18-05-11
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    94
    Thanked
    33
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    το s2000 ειναι πιο σπορ αυτοκινητο απο το μ3 ειναι πριονι το μοτερ, βγαζει τρελο θορυβο οταν σκυλιαζει στις 9000rpm+ αν του εχεις βαλει προγραμμα βεβαια και μονομπουκη εξατμιση j's φοβερης αποδωσης αν εχεις εμπειρια με αυτο το αυτοκινητο κανεις θαυματα θυμαμαι εναν φιλο μου που ειχε σ2000 μαυρο μοντελο 05 αψογης καταστασης αφου ειχε πουλησει ενα μπεμβε ζ3 ηταν η μερα με την νυχτα οταν ξεκιναγε με λανσσσ κοντρολ απ τον παραλληλο εγκεφαλο που ειχε στις 6000 στροφες και λυσσαγε το μοτερ εστριβε απιστευτα στις στροφες του Σουνιου και μετα βγαινοντας απο Κερατεα παταγαμε στις ευθειες με διαφορα αυτοκινητα μεγαλης αξιας με αποτελεσματα υπερ μας θετικα και τρωγαμε μπριζολες και παιδακια στη πλατεια στα Καλυβια που εχει πολυ ωραιο τζατζικι δικιας του συστασης και δημιουργιας..........!!!!!!
    Aν ηξερες, οχι απο χοντα αλλα γενικα, πρωτα απο ολα δεν κερδιζεις αποδοση αλλα γλυτωνεις βαρος κ παει καλυτερα, τα τσογλανακια τα 18χρονα με τα R6-R1 στο Car.gr τον σεπτεμβρη που θα γεμισουν με αγγελιες θα σου λενε φοραει "ολοσωμη εξατμιση πανω να κανει φασαρια κ σου δινω κ την μαμα οποτε θες να παρεις αλογα"
    προγραμμα εννοεις κατεβασε κανα app στο νοκια κ αλλαζε καναλια στο φλοκαφε τις χρυσες εποχες
    εκκινηση μεσα στο Vtec απλα κανεις Burn out
    αλλα τα λες καλα, μου αρεσεις, εισαι νοτα φρεσκαδας

  8. #127
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    αδερφε πες μου λιγο για να μαθω η j's η εξατμιση εκτος απο βαρος μαζι με εισαγωγη j's και εναν εγκεφαλο παραλληλο ή αγραφο ποσο σου δινει? γιατι ποιαστηκαν κατι ασχετοι φιλοι μου βλακες και πηγαν και τα πληρωσαν!
    και ξερεις αν ποιαστηκαν και τωρα "βλακες" θα στεναχωρηθουν ειναι η 2η φορα, την 1η τους κοροιδεψε ο ιαπωνας με τα 240ps!
    οσο για τα r1-r6 μην το συνεχιζεις.... γιατι ειδικα τα μηχανακια βγαινουν τρελα πνιγμενα απο εξατμισεις...
    οσο για τις εκκινησεις στην παρεα μου εχουμε ενα κολλημα... "7 και αμολα"
    αμολαμε διαφορικα, ημιαξονια, καβουκια κλπ!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spar@ : 10-08-12 στις 15:54

  9. The Following 3 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    alexk (12-08-12), S8N (10-08-12), Thomelef (10-08-12)

  10. #128
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αρχιδει και κουραδει το θγεντ, δε νομιδετε;

  11. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    Stathis (10-08-12)

  12. #129
    Stradale Guest

    Προεπιλογή

    Ασε να υπάρχει και κάτι καυτό

  13. #130
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    χρονια πολλα στο type r, να τα εκατοστησει.

    για να μην εχουμε τιποτα μπανια στα δροσερα νερα του deepblue το θεμα θα κλεισει, εδω που τα λεμε ισως και να το διαγραψουμε εντελως, σε φορουμ οπαδων των bmw δεν χρειαζεται ουτε προσφερει τιποτα ενα θεμα για αυτοκινητα χοντα, ουτε μπορουμε να ανεχομαστε καθε φορα σαχλαμαρες και παπαρολογιες του καθε ασχετου να μας λεει ποσο καλυτερα ειναι τα χοντα απο τα bmw.

    σε οποιον αρεσουν τα χοντα και τα θεωρει καλυτερα, ας αγορασει ειναι ελευθερος και ας παει να γραφει στο φορουμ της χοντα, εδω εχουμε bmw αυτα μας αρεσουνε, αυτα επιλεξαμε, αν μας αρεσαν τα χοντα θα παιρναμε χοντα, θα μπορουσαμε, το αντιθετο μαλλον δεν γινεται κι απο κει οπως εχουν δειξει και αλλα παρομοια θρεντς στο παρελθον πηγαζουν τα περισσοτερα συμπλεγματα.

  14. The Following 7 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    alexk (12-08-12), Azurius (10-08-12), Kostas_1 (10-08-12), nikos1400 (10-08-12), S8N (10-08-12), spar@ (10-08-12), Vasilis M3 (10-08-12)

Σελίδα 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP