Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 20

Θέμα: προβλημα με κλειδι

  1. #11
    Εγγραφή
    07-01-13
    Περιοχή
    Athens/ Κορυδαλλός
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    860
    Thanked
    619
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα.
    Όταν αγόρασα το αμάξι (Το πήρα μεχ/σμο πριν λίγους μήνες) δουλεύανε και τα δύο κλειδιά
    τώρα το ένα έχει remote εντολές άνοιγμα κλείσιμο πόρτες κλπ δίνει ρεύμα στο αμάξι αλλά δεν το βάζει μπροστά παρά μόνο άμα βάλω το άλλο πρώτα το βάλω μπροστά και μετά αυτόματα δουλεύει για λίγο..
    Ξέρει κανείς τι παίζει;;;

  2. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το πιθανοτερο θελει παλι κωδικοποιηση με το gt1 για να το αναγνωρισει το immobiliser

  3. #13
    Εγγραφή
    07-01-13
    Περιοχή
    Athens/ Κορυδαλλός
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    860
    Thanked
    619
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πιθανοτερο θελει παλι κωδικοποιηση με το gt1 για να το αναγνωρισει το immobiliser
    το gt1 είναι ένα μικρό έ;;;
    αυτό δεν το παρέλαβα ποτέ στα χέρια μου.. άλλη λύση υπάρχει;

  4. #14
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οχι το gt1 ειναι το διαγνωστικο της bmw

  5. #15
    Εγγραφή
    07-01-13
    Περιοχή
    Athens/ Κορυδαλλός
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    860
    Thanked
    619
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι το gt1 ειναι το διαγνωστικο της bmw
    Ρώτησα στην bMW και μου είπαν ότι δεν γίνετε κάτι χωρίς καν να δουν το κλειδί
    παρά μόνο να πάρω ένα καινούργιο έναντι 150+ ¤ από ότι θυμάμαι.
    Δηλαδή να πάω και να τους πω να μου κάνουν ένα αναπρογραματισμό στο κλειδί;

  6. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ναι θα πας σε ενα συνεργειο που το εχει και θα σου κανει μια κωδικοποιηση το κλειδι. αν δεν δουλεψει τοτε ισως να πρεπει να παρεις αλλο αν και πολυ δυσκολο να χαλασει το immobilizer του κλειδιου

  7. The Following User Says Thank You to gyiama For This Useful Post:

    Christopherk (07-01-13)

  8. #17
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αν και δεν εχει σχεση με το θεμα, partly...σημερα αποφασισα να πλυνω λιγο το μπουφαν μου επειδη ειχε λερωθει τοπικα και μαζι ειπα να πλυνω μεσα στην λεκανη και το κλειδι του αυτοκινητου..ετσι να δω αν περναει τεστ το τεστ ηλιθιοτητας ιδιοκτητη..και οτι τα bmw κλειδια φτιαχνονται απο το υπερμαχο ανθεκτικο υλικο καποιου εξωτικου πλανητη..σε αντιθεση με τα αλλα ανταλλακτικα ...αφου στεγνωθηκε με πετσετα και πιστολακι,ανοιξε κανονικα την πορτα,και εκανε και εκινηση.. ντι μπεστ ποιοτητα,τι να λεμε τωρα..εμεινα εκθαμπος..μακαρι βεβαια να χαλαγε χιλιες φορες το κλειδι και να μην εδινα ενα 700αρι σε αλλα πραγματα φετος,αλλα τελος παντων μην ειμαστε και αχαριστοι,γουσταρουμε ποιοτητα..

  9. #18
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    1. Εγώ ξέρω ότι όταν πλένουμε κάτι τοπικά, βάζεις λίγο σαπούνι, παίρνεις το σφουγγαράκι από την κουζίνα και τρίβεις σαν να μην υπάρχει αύριο, για να γλιτώσεις το πλυντήριο. Εσύ, αφού έβγαλες λεκάνη, θα μπορούσες να το πλύνεις κανονικά. Αλλά ποιος είμαι εγώ που μιλάω, που τελευταία φορά που πήγα να πλύνω πιάτα, παραλίγο να βάλω φωτιά στο σπίτι.

    2. Στο τεστ ηλιθιότητας ιδιοκτήτη κόβεται αυτόματα όποιος γράφει εδώ. Είναι προφανές και είναι σαφές.

    3. Σε σύγκριση με το υπόλοιπο αμάξι, που από πλευράς ανθεκτικότητας θα μπορούσε να είναι φτιαγμένο από βρεγμένες χαρτοπετσέτες, ναι, το κλειδί θα μπορούσε να είναι από κρυπτονίτη. Αλλά και να μην ήταν, πάλι θα δούλευε. Πρόσφατα, σε μια στιγμή απελπισίας, την οποία δε θα σου περιγράψω για να μην το κάνεις εικόνα και σε στοιχειώσει για πάντα, μου έπεσε το κλειδί από το Yaris της συντρόφου στη λεκάνη. Της τουαλέτας. Την κανονική λεκάνη, όχι αυτή που πλένουμε τοπικά τα μπουφάν. Αν και το είδα (και άκουσα) νωρίς, πριν κάνω τη δουλειά μου δηλαδή, το κλειδί έκανε ένα μακροβούτι στο νερό της λεκάνης και το ξέπλυνα στο νερό του νιπτήρα, που ήταν και δίπλα άλλωστε. Το κλειδί δουλεύει μια χαρά, μη σου πώ ότι φορτίστηκε και η μπαταρία του. Το υπόλοιπο μπρελόκ το έκαψα τελετουργικά στο τζάκι και στις στάχτες του έψησα κάστανα.

  10. #19
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γατακια…..

    Ε21. Θα επιζησουν και μετα απο τους πυραυλους του Πουτιν.
    Και με αστρεοειδη να συγκρουστουμε, θα τα βρουν οι εξωγηινοι και θα λενε: τι εφτιαχαναν οι αθρωπες. Ντας μπεστεν κοαλιτατ ηταν τα ατομα
    Attached Images Attached Images

  11. #20
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ετσι για την ιστορια,επειδη δεν μπηκα σε λεπτομερειες ,οχι οτι περναω το τεστ και ετσι,αυτο που μπηκε σε λεκανη ηταν η τσεπη μονο του μπουφαν αλλα το κλειδι ηταν μεσα στην τσεπη,ξεχασμενο.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP