Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 84

Θέμα: [E9x] How to install angel eyes bulb

  1. #11
    Εγγραφή
    10-09-11
    Περιοχή
    Βολος-Αθηνα
    Μηνύματα
    211
    Thanked
    140
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω εχθες ειδα του Ανδρεα και επαθα πλακα πολυ ωραιο
    ΚΩΣΤΑΣ

  2. The Following User Says Thank You to GanKostas-E90 For This Useful Post:

    aristent (17-06-12)

  3. #12
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 120ie87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή τα watt τα έχει για στραγάλια ο κινέζος ή ο τρόπος που ειναι τοποθετημένα τα led είναι λάθος.
    Κακά τα ψέμματα, θα έπρεπε να φωτίζουν περισσότερο, γι αυτό άλλωστε και πληρώθηκαν 65ευρώ.

    ^Φιλικά το παραπάνω και συγνώμη αν σας ξενερώνω αλλά προσπαθώ να έχω μια πιο θετική-επιστημονική ματιά και να μην μένω στα "ναι μα η γωνια αν ηταν διαφορετική", "αν το κινητό έβγαζε καλύτερες φωτογραφίες από μακριά βράδυ", "αν ήταν 7-8k", "ήταν η χειρότερη ώρα της ημέρας γι αυτό τα ΟΕΜ φαίνονται πιο φωτεινά" κλπ.

    Η αλήθεια είναι μία: αγοράστηκαν για να είναι πιο φωτεινά από τα ΟΕΜ και δεν είναι

    ...πάντως είναι πολύ ωραία και δείχνουν όμορφα στο αυτοκίνητο του Άρη



    Υ.Γ ελπίζω πάνω στο μαύρο αμάξι μου να μην "μπλεδίζουν" γιατί θα είναι πολύ κιτς για μένα και θα τα βγάλω αμέσως....
    Δεν εχεις αδικο Ηλια,περιμενα και εγω πολυ περισσοτερα.....αλλα δεν εχω μετρο συγκρισης με αντιστοιχα 10βατα λεντ.......

    στα θετικα θα καταλογισω την χαμηλοτερη τιμη απο αλλα αντιστοιχα 10βατ,την ποιοτητα των υλικων κατασκευης......αυτα.

    οσο για το μπλεδισμα???...,δεν εχει οσο ειχα εγω με τις 8500Κ gp thunder,αλλα και παλι τα 7000Κ ειναι πανω απο τα 5800Κ των ξενον που εχουμε απο το εργοστασιο.....ισως κατι σε 6000Κ θα ηταν πιο σωστο.

  4. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    120ie87 (17-06-12)

  5. #13
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ 'Αρη!
    (ωχ αν μπλεδίζουν..... είχα βάλει led παλιότερα και τα έβγαλα λόγω μπλε "χροιάς")


    Όμως, όπως και να χει, σε κάθε περίπτωση το διασκεδάσαμε το group buy!!!

  6. The Following User Says Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    aristent (17-06-12)

  7. #14
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    A, ξέχασα, για το θέμα των watts:

    Αγόρασα τελευταία ένα μπροστινό φως για ποδήλατο- LED φακό με μπαταρία στα 2watts με 50ευρω και πραγματικά σκοτώνει (κινείσαι άνετα το βράδυ με ποδήλατο μόνο με αυτό το φως- δεν αντέχεις να τον στρέψεις στα μάτια σου από 3-4μέτρα απόσταση)..... τα πραγματικά 10watts σε LED δεν θέλετε να ξέρετε πόσο δυνατά είναι..... θα το μάθετε όταν δείτε κανονικά φώτα για το σπίτι- για να φωτίζουν ένα δωμάτιο, με 4-5 watts max...

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ie87 : 17-06-12 στις 10:00

  8. #15
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 120ie87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    A, ξέχασα, για το θέμα των watts:

    Αγόρασα τελευταία ένα μπροστινό φως για ποδήλατο- LED φακό με μπαταρία στα 2watts με 50ευρω και πραγματικά σκοτώνει (κινείσαι άνετα το βράδυ με ποδήλατο μόνο με αυτό το φως- δεν αντέχεις να τον στρέψεις στα μάτια σου από 3-4μέτρα απόσταση)..... τα πραγματικά 10watts σε LED δεν θέλετε να ξέρετε πόσο δυνατά είναι..... θα το μάθετε όταν δείτε κανονικά φώτα για το σπίτι- για να φωτίζουν ένα δωμάτιο, με 4-5 watts max...

    ασε,τα "ειδε" ολα ο Μιχαλης που το αναψε εξω απο το φαναρι!!!

  9. The Following 2 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    120ie87 (17-06-12), tokiko (17-06-12)

  10. #16
    Εγγραφή
    16-05-12
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.121
    Thanked
    1482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω ακομα δεν τα εβαλα γιατι ειναι εντελως διαφορετικος ο τροπος απο αυτον που μας δειχνει ο Μιχαλης.Το παλεψε και ο Αρης να μου τα περασει (many thanks) αλλα εκει που ειναι δεν μπαινει χερι αν δε βγει το φαναρι.Οποτε αυριο παω ηλεκτρολογο και μολις ειναι ετοιμο παραθετω φωτο!

  11. The Following 2 Users Say Thank You to dafidack For This Useful Post:

    120ie87 (17-06-12), aristent (17-06-12)

  12. #17
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 120ie87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλικά το παραπάνω και συγνώμη αν σας ξενερώνω αλλά προσπαθώ να έχω μια πιο θετική-επιστημονική ματιά και να μην μένω στα "ναι μα η γωνια αν ηταν διαφορετική", "αν το κινητό έβγαζε καλύτερες φωτογραφίες από μακριά βράδυ", "αν ήταν 7-8k", "ήταν η χειρότερη ώρα της ημέρας γι αυτό τα ΟΕΜ φαίνονται πιο φωτεινά" κλπ.
    Δεν ξενερώνεις κανέναν και εμείς συμφωνούμε. Αλλά ισχύει το εξής, αν ήταν παραπάνω τα K θα φαινόντουσαν περισσότερο τη μέρα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 120ie87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    A, ξέχασα, για το θέμα των watts:

    Αγόρασα τελευταία ένα μπροστινό φως για ποδήλατο- LED φακό με μπαταρία στα 2watts με 50ευρω και πραγματικά σκοτώνει (κινείσαι άνετα το βράδυ με ποδήλατο μόνο με αυτό το φως- δεν αντέχεις να τον στρέψεις στα μάτια σου από 3-4μέτρα απόσταση)..... τα πραγματικά 10watts σε LED δεν θέλετε να ξέρετε πόσο δυνατά είναι..... θα το μάθετε όταν δείτε κανονικά φώτα για το σπίτι- για να φωτίζουν ένα δωμάτιο, με 4-5 watts max...

    Τα βατ της απλής λάμπας δεν έχουν σχέση με τα βατ των led, γιαυτό και αν δεις τα led τα μετράν με τα lumens ή k ήή...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    ασε,τα "ειδε" ολα ο Μιχαλης που το αναψε εξω απο το φαναρι!!!
    Εκεί ναι είδα το Άγιο φως!!

    υ.γ Ηλία φιλικά έτσι δεν σου τη λέω ή και καλά να πω ότι κάνεις λάθος

  13. #18
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λάθος Μιχάλη.

    Τα watt των led και της λάμπας πυρακτώσεως ή οποιασδήποτε άλλης λάμπας είναι η ισχύς που καταναλώνει. Τα led είναι πιο αποδοτικά σε σχέση με άλλες τεχνολογίες με αποτέλεσμα να παράγουν περισσότερο φως καταναλώνοντας λιγότερη ισχύ (watts)


    lumens είναι μονάδα μέτρησης της έντασης του φωτός (δηλάδή της φωτεινότητας) και ισχύει και για τα led και για οποιαδήποτε άλλη πηγή φωτός.


    Οι βαθμοί Kelvin (K) ορίζουν το μέρος του φάσματος στο οποίο εκπέμπει ΚΑΘΕ φωτεινή πηγή (είτε Led, είτε οποιαδήποτε άλλη)


    ΔΕΝ ΣΤΗΝ ΛΕΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΧΑΛΗ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ ΦΥΣΙΚΗ
    (αν δεν σου είναι κατανοητά τα παραπάνω, διάβασε κάποιο βιβλίο για τις ιδιότητες του φωτός)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ie87 : 17-06-12 στις 11:23

  14. #19
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μιχάλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξενερώνεις κανέναν και εμείς συμφωνούμε. Αλλά ισχύει το εξής, αν ήταν παραπάνω τα K θα φαινόντουσαν περισσότερο τη μέρα.




    Τα βατ της απλής λάμπας δεν έχουν σχέση με τα βατ των led, γιαυτό και αν δεις τα led τα μετράν με τα lumens ή k ήή...



    έχεις μπερδέψει τα μπούτια σου αγόρι μου

    Φιλικά έτσι και με πολύ χιούμορ αλλά η φυσική δεν πρέπει να ήταν από τα δυνατά σου σημεία στο πανεπιστήμιο ε?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ie87 : 17-06-12 στις 11:30

  15. #20
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το ξαναγράφω: ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP