Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 49

Θέμα: Πληροφοριες για Ναξο

  1. #31
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.086
    Thanked
    634
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Απο τα ομορφα και καθαρα νησια,πας διακοπες και μενεις ευχαριστημενος!
    Εχει ωραιες παραλιες,πολυ καλο φαι και την ηρεμια η την ανησυχια που ψαχνει καποιος.

    Πολυ καλη επιλογη!!!

  2. #32
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παρος ή Ναξος ?

    Παρο ειχα παει περισυ, εμενα Ναουσα, και περασα υπεροχα

  3. #33
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.086
    Thanked
    634
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ναξο φυσικα!!

    Και αν πετυχεις και κανα πανηγυρι χωσου μεσα,δεν θα εχεις ξαναδει τετοιο πραγμα!

  4. #34
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ναξο θελω να παω, αλλα ειμαι διχασμενος....

  5. #35
    Εγγραφή
    21-12-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    828
    Thanked
    627
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ntinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναξο θελω να παω, αλλα ειμαι διχασμενος....
    ούτε αμάξι να αγόραζες....

  6. #36
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ναι ρε γαμωτο, τι πραμα και αυτο ....

  7. The Following User Says Thank You to ntinos For This Useful Post:

    Ptboul (01-06-12)

  8. #37
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.086
    Thanked
    634
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αμα ψαχνει το ματι σου μεγαλους τζερτζελεδες και ξεκολιαρικα πιπινια πηγαινε στην Μυκονο,θα βρεις και κατι 50αρηδες γκει που χορεουν στα μπαρ με τα δερματινα γιλεκα και μολις κατεβουν μπορει να σου αναλυσουν και την οικονομικη κριση τις ελλαδος..

  9. #38
    Εγγραφή
    21-12-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    828
    Thanked
    627
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPower Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα ψαχνει το ματι σου μεγαλους τζερτζελεδες και ξεκολιαρικα πιπινια πηγαινε στην Μυκονο,θα βρεις και κατι 50αρηδες γκει που χορεουν στα μπαρ με τα δερματινα γιλεκα και μολις κατεβουν μπορει να σου αναλυσουν και την οικονομικη κριση τις ελλαδος..
    Άσε που τοτε θα είναι και η καλύτερη περίοδος για Μύκονο.

    εγώ δεν έχω καταλάβει ανάμεσα σε ποιά αμφιταλλαντεύεσαι?

    βγάλε έξω όσα έχεις πάει στις κυκλάδες, δες τις αποστάσεις και βουρ...

    Άνδρος είναι μια πολύ τίμια επιλογή επίσης...

    το σίγουρο είναι οτι η Νάξος δεν θα σε απογοητεύσει... υπάρχουν μάλιστα πολλοί που την αγάπησαν...

  10. The Following User Says Thank You to Cobalt For This Useful Post:

    ntinos (01-06-12)

  11. #39
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Cobalt Εμφάνιση μηνυμάτων
    με ενδιαφέρει και μένα να μάθω ποιές είναι αυτές οι 2 διαδρομές...
    Δεν σας ξέχασα, απλά είμαι απίστευτα πιγμένος...

    Όσον αφορά τις διαδρομές:



    Θεωρώ δεδομένο, ότι όταν κάποιος επισκέπτεται τη Νάξο, πέρα από τις γνωστές παραλίες, θα επισκευτεί και τα δύο ιστορικά χωριά, το Φιλότι και την Απείραθο αν και πλέον δεν είναι όσο όμορφα όσο ήταν πριν 10 χρόνια και είναι γεμάτα Waffle House. Όταν λέμε γεμάτα, εννοούμε γεμάτα. Ένα τουλάχιστον κάθε 10 μέτρα.

    Εν πάση περιπτώσει, αν φτάσει κανείς στην Απείραθο, μπορεί να πάρει το δρόμο που οδηγεί στην παραλία της Μουτσούνας. Ο δρόμος αυτός είναι πάνω στο βουνό, έχει συνεχές στροφιλίκι και είναι πάνω στην άκρη του γκρεμού. Γνώμη μου είναι ότι αν κάποιος φοβάται τα ύψη, μετά από λίγο θα γυρίσει πίσω. Η διαδρομή όμως είναι εξαιρετική. Ανταμοιβή γι' αυτή τη διαδρομή είναι το γεμιστό καλαμάρι στα κάρβουνα σε ένα ταβερνάκι στη Μουτσούνα, δίπλα στην αποβάθρα που φόρτωναν τα πλοία σμύριδα από τα ορυχεία στο βουνό. Πριν το καλαμάρι, πάντως, μπορείς να κάνεις μπάνιο στην παραλία της ψιλής άμμου, που ναι μεν δεν έχει τόσο κόσμο όσο οι υπόλοιπες και είναι και σαφώς πιο καθαρή, αλλά ο χωματόδρομος είναι πολύ σπαστικός.

    Η δεύτερη διαδρομή, είναι στο γυρισμό, που αντί να γυρίσεις από Κινίδαρο, που ο δρόμος είναι πιο σύντομος, να κάνεις ένα κύκλο, να περάσεις από την Κόρωνο, που εκτός από τον τόπο καταγωγής μου, είναι και ένα πολύ γραφικό μικρό νησιωτικό χωριουδάκι (και να μου πεις αν έχει μείνει και κανένας ζωντανός), να συνεχίσεις προς Απόλλωνα, και να κάνεις αυτό τον κύκλο, τέλος πάντων, που φαίνεται και στο χάρτη. Ο δρόμος είναι καινούριος, σωστά φτιαγμένος και με απίστευτη θέα. Και εσύ θα ευχαριστηθείς στροφές και η σύζηγος θα ευχαριστηθεί ένα όμορφο ηλιοβασίλεμα.

    Την τελευταία φορά που πήγα Νάξο, επιχείρησα να κάνω την ίδια διαδρομή με το έτερον ήμισυ και ένα νοικιάρικο 206 (που είχε όμως το διάολο μέσα του). Τελικά ούτε θέα ευχαριστήθηκα, ούτε στροφές. Γιατί μετά από τις πρώτες δυο τρεις, άρχισε το έτερον ήμισυ να ζαλίζεται, σταματήσαμε να ξεφορτωθεί το γεμιστό καλαμάρι που περιέγραψα παραπάνω (γεμιστό με φέτα, διάφορες πιπεριές, κάτι μυρωδικά, κλπ), και μετά άρχισε το αγαπημένο της σπορ, τη γκρίνια.


  12. The Following 4 Users Say Thank You to GiannisRob For This Useful Post:

    Kostas_1 (02-06-12), m-power_01 (02-06-12), Nino (02-06-12), ntinos (02-06-12)

  13. #40
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    378
    Thanked
    359
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πέστε στο παλικάρι ρε παιδία και για κείνες τις ΦΟΒΕΡΕΣ τηγανιτές πατάτες του νησιού

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP