Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 91

Θέμα: [E85] Z4 χαμηλωμα και καραβι

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή [E85] Z4 χαμηλωμα και καραβι

    Σκέφτομαι να φέρω το Ζ στο νησι γιατι θέλω να γυρίσω 5 μέρη και δεν μπορω! Υπάρχει κάποιος που έχει φορτώσει Ζ4 σε καράβι και αν ναι πόσο χαμηλό ήταν; Σίγουρα πρέπει να το σηκώσω αλλα δεν ξέρω πόσο.. Ο χρόνος που έχω είναι λίγος θα έρθω για τις εκλογες, πρέπει να το σηκώσω και να φύγω, γνωρίζει κάποιος ;

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω το ειχα παει Ηρακλειο. Αλλα ειναι μαμα.

    Το εχεις χαμηλωσει Φανη?

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή [E85] Z4 χαμηλωμα και καραβι

    Με το μαμά ύψος δεν είχες πρόβλημα ε; Κώστα θα κάνεις το κόπο να βρεις το ύψος μπρος πίσω θολος έδαφος γιατι είμαι μέσα σήμερα και δεν πιανει ούτε 3G; Αν θυμάμαι καλα πρέπει να είναι 5cm κάτω, ούτε τη πύλη για το λιμάνι δεν θα με αφήσουν να περάσω !

  4. #4
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ρυθμιζόμενες ?

  5. The Following User Says Thank You to Andri For This Useful Post:

    Snoo (30-05-12)

  6. #5
    Εγγραφή
    20-09-11
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    218
    Thanked
    243
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το μαμά ύψος δεν είχες πρόβλημα ε; Κώστα θα κάνεις το κόπο να βρεις το ύψος μπρος πίσω θολος έδαφος γιατι είμαι μέσα σήμερα και δεν πιανει ούτε 3G; Αν θυμάμαι καλα πρέπει να είναι 5cm κάτω, ούτε τη πύλη για το λιμάνι δεν θα με αφήσουν να περάσω !

    Εγώ φάνη με το κουπέ με stock ανάρτηση και 18άρες δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε καράβια. Δεν έχω μετρήσει ποτέ τι ύψος έχει, αλλά στο z4-forum είχε ένα post με τα ακόλουθα νούμερα:

    Here you go. I remember posting this before, once I thought about it.
    You should therefore be 590 fr and 576 rear

    The suggested BMW factory measure point is as follows:
    Attach measure to rim flange at bottom middle and measure to lower edge of wheel arch. By rim size you should get:

    Series (Standard)
    Front Rear (MM)
    16" 589 576
    17" 605 592
    18" 617 604
    19" 630 617
    20" 643 630

    Sport or ///M suspension
    Front Rear
    16" 574 560
    17" 590 576
    18" 602 588
    19" 615 601
    20" 628 614

    All should be +/- 10mm
    Πάντως αν μπείς λοξά στη ράμπα δε νομίζω να έχεις πρόβλημα και χαμηλωμένος, εκτός κι αν είναι εντελώς "ερπετό" το δικό σου

  7. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    12cm https://www.carsplusplus.com/specs2007/bmw_z4_30i.php

    Μπηκα μια μια ροδα, λοξα στη ραμπα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_1 : 30-05-12 στις 15:42

  8. #7
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι να φέρω το Ζ στο νησι γιατι θέλω να γυρίσω 5 μέρη και δεν μπορω! Υπάρχει κάποιος που έχει φορτώσει Ζ4 σε καράβι και αν ναι πόσο χαμηλό ήταν; Σίγουρα πρέπει να το σηκώσω αλλα δεν ξέρω πόσο.. Ο χρόνος που έχω είναι λίγος θα έρθω για τις εκλογες, πρέπει να το σηκώσω και να φύγω, γνωρίζει κάποιος ;
    ....για Ζ4 δεν ξερω,αλλα εχω ακουσει οτι σε χαμηλωμενα πιανουνε 2 ατομα απο τα μπροστινα φτερα και σιγσ-σιγα σηκωτα περνανε μεσα,αλλα και παλι εκει μεσα γινεται ενας χαμος!!!.....αν εισαι τυχερος θα σε βαλουνε σε κατω καταστρωμα να μην εχεις ανηφοριες αφου θα βρεις απο κατω.....για καλο και για κακο εαν θελεις σηκωσε το λιγο να εχεις λιγοτερη ταλαιπωρια.

    Προφανως εχεις ρυθμιζομενες αναρτησεις....γι'αυτο ρωτας ποσο να το σηκωσεις?

  9. #8
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εισητηριο πηγαινε - ελα για το αμαξι, συν αγχος, συν ενδεχομενη ζημια, (συν καποιο αναγκαστικο μπαξιμο προκειμενου να ανεβεις στον καταπελτη) = λιγοτερο απο το κοστος να νοικιασεις ενα αμαξακι στο νησι.

    Δεν σε επεισα μαλλον ε?

    Χμμμ...
    Σε αυτο που εχω για αβαταρ, πεσμενο κουτακι αναψυκτικου στην ασφαλτο, το ξυριζε. Αλλα ανεβαινε καταπελτες....
    Θα πας παραλληλα στον καταπελτη, 5 εκατοστα μακρια, θα στριψεις να πατησει πρωτα η ροδα, θα κινηθεις λιγο παραλληλα, και μετα η αλλη. Πρεπει ομως να ειναι αρκουντως φαρδυς ο καταπελτης, οπως επισης, να μην ειναι τραγικα φαγωμενως ο ντοκος εκει που πεφτει ο καταπελτης στο λιμανι....

    Κοντολογις, ασε το αυτοκινητο εδω...

  10. The Following 4 Users Say Thank You to ntinos For This Useful Post:

    Kostas_1 (30-05-12), nikos1400 (30-05-12), Nino (30-05-12), Ptboul (31-05-12)

  11. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή [E85] Z4 χαμηλωμα και καραβι

    Σας ευχαριστώ. Ναι έχω KW Variant 2. Θα το σηκώσω όσο γίνεται και αν είναι χάλια θα πάω στο μηχανικό του ζαχαρια να το κατεβασω. Θα είναι ταλαιπωρία το φόρτωμα στο καράβι και οι ώρες που θα χάσω μέχρι να έρθω Χίο ( με το αεροπλάνο έρχεσαι σε 45 λεπτα) αλλα δεν πάλευεται η κατάσταση! Μάλλον θα πάω απο νωρίς μήπως γλύτωσω τις ράμπες και τα αμπαρια.

    Κοψαν τα σταγερ για χώρα τα σ/κ λόγω καυσίμων, μας παίρνει ένα ΚΤΕΛ απο κατι κορφοβουνια γιατι απο το χωριό μέχρι τη μοίρα έχει 1 λωρίδα για 2 ρεύματα που ενω το βράδυ στο γύρισμο είναι κατηφόρα και δροσιά, τη μέρα κάνεις μπάνιο απο τον ιδρώτα και μέχρι να φτασεις λες γιατι δεν έκατσα παραμενων; Έχει μπουρινια συχνά και ξανακανεις μπάνιο μέχρι να φτασεις. Τις καθημερινές πρέπει να πάρεις ταξι και δεν έχεις πάντα έξοδο με τα άτομα που θες οπότε μπαίνεις 4αδα με ακυρους που αν είχες σφαίρα θα τους είχες πυροβολησει..

    Κλέβουν απο λεφτά και κινητά μέχρι παραλλαγές και πετσετες κατι βλαμμενοι, το πόρτ παγκαζ θα γίνει φοριαμος..

    Λιωνεις απο τη ζέστη και στο καπάκι ανοίγουν οι ουράνοι με αποτέλεσμα να μη βλέπεις μπροστά σου απο το νερο, αυτα που επλυνες και απλωσες δεν θα στεγνωσουν ποτε! Τα πλυντηρια/ στεγνωτηρια δεν ξέρω αν είναι καθαρά ( λες και όλα τα υπόλοιπα παίρνουν iso εδω μέσα αλλα μου τη δίνει ο υπεύθυνος φαντάρος που έχουν βάλει και δεν θέλω να έχω ανάγκη κανέναν. Τσάντα χώρα και 5aSec.

    Και το βασικοτερο, οι καλές παραλίες είναι στην άλλη άκρη, τα καλα μέρη είναι στην άλλη άκρη, θα απολυθω και το μόνο που θα έχω δει θα είναι η λαγκαδα και η χώρα.. Θα πετάξω και τη dslr μέσα να τράβηξω ότι θέλω.

    Έλεγα να μη το φέρω γιατι δεν θέλω να προκαλει εδω μέσα και να λένε βλακείες οι φαντάροι και 2-3 κομπλεξικοι εποπ που μου πανε κόντρα, το ξανασκεφτηκα και λέω να πανε να γ@μηθουν.

  12. The Following 3 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    bill_m3 (30-05-12), Ptboul (31-05-12), Vassilis ///M (30-05-12)

  13. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή [E85] Z4 χαμηλωμα και καραβι

    Ντινο γράφω απο το κινητο και δεν έιδα το πόστ σου, θα σε καλύψει το παραπανω μαζι με αυτο όμως! Αν είχα κανά σαραβαλακι ουνο η ματιζ θα το είχα φέρει ήδη. Ναι το άγχος υπάρχει αλλα για αυτο είναι η ασφάλεια. Δεν μπορω να νοικιάσω με το μήνα είναι ασυμφορο. Σκεφτήκαμε να βάλουμε λεφτά δια 4 αλλα ποιος θα υπογράψει και θα βάλει το όνομα του; Αν εγω έχω υπηρεσία σήμερα και δεν βγω, το πάρει ένας απο τη παρέα και κάνει μαλακια.. μπλεξιμο για το τίποτα.

Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP