Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: Δισκοπλακες-ΤΑΚΑΚΙΑ για Z4 Ε85

  1. #1
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή Δισκοπλακες-ΤΑΚΑΚΙΑ για Z4 Ε85

    Καλησπερα.
    Αλλαξα πριν 2 εβδομαδες δισκοπλακες και τακακια στη ζετα μου.Λογω αυξημενων πλεον απαιτησεων σκεφτηκα να μη βαλω τα εργοστασιακα αλλα κατι καλυτερο διαλεγωντας brembo χαρακτες δισκοπλακες και trw τακακια τα οποια ομως ειναι αρκετα ******.
    Δυστυχως το πακετο δε φαινεται να μου βγηκε αφου στο φρεναρισμα ακουω ενα βαθυ υποκουφο θορυβο και μετα απο αρκετη πιεση τα τακακια μυριζουν σαν καμμενο δισκο αρα αναβουν για τα καλα...
    Προτεινετε αλλαγη σε ferrodo για υψηλοτερες θεμοκρασιες?
    Μπορει ο λογος που αναβουν τοσο γρηγορα τα τακακια να ειναι οτι οι δισκοι ειναι χαρακτοι?
    Εχετε κατι να προτεινετε?Ο μοναδικος λογος που δεν εβαλα ταμαμα ειναι οτι ζεσταινοντουσαν-μυριζαν επισης και τα πιο σκληρα τα φοβηθηκα λογω τριξιματος-ηχου που κανουν που με ανατριχιαζει πραγματικα...

  2. #2

    Προεπιλογή

    Οι χαρακιες είναι υπαιτιες για τον αυξημένο θόρυβο και την αυξημένη φθορά. Η μυρωδιά που λες όμως μαρτυρά μαλακό τακακι. Προτίμησε pagid.

  3. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    merbeind (27-07-12)

  4. #3
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Mε τα pagid θα λυθει το προβλημα λες?Επειδη χρειαζομαι και πισω τακακια σε λιγα χλμ λες να ταιριαζουν τα μπροστα πισω?Επισης το σηματακι-καπακι της ζαντας ποσα mm διαμετρο εχει επειδη μου εκλεψαν ενα και θελω να παραγγειλω αλλο.Ξερω ζαλαδα ειμαι με τις ερωτησεις αλλα αφου ξερεις βοηθεια pls

  5. #4

    Προεπιλογή

    Τώρα που σε ξαναδιαβαζω μου φαίνεται πολύ άγριου εσύ.
    Κοίτα τα pagid με τρυπητό Zimmerman συμπεριφέρονται πολύ καλά. Βέβαια το Ζ σου σαν 3λιτρο έχει μικρά φρένα και δεν ξέρω αν και αυτο θα είναι αρκετό. Μήπως πρέπει να πας σε κανα ebc yellow...
    Τα pagid που σου λέω είναι comfort τακακι. Δεν θέλει ούτε ζέσταμα ούτε τρίζει ούτε τίποτα. Αλλά παραμένει νορμαλ τακακι αν μπεις με 40 βαθμούς μέγαρα δεν θα μείνει τίποτα! Μήπως να εβαζες φρένα από 330 πρώτα ;

    Τα καπάκια νομίζω είναι 68χιλ

  6. #5
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Mιχαλη,τα καπακια στην αντιπροσωπεια κστιζουν 16 ευρω το ενα,στο e-bay 16 ευρω τα 4 μαζι με μεταφορικα....και ναι ειναι 68χιλ.

  7. #6
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αρη θα παραγγειλω της ζαντας που εβαλα και θα βγαλω τα bmw αν και μου αρεσουν...Θα δουμε...
    Τα φρενα Σπυρο δεν τα αλλαζω η αν τα αλλαζα τα μοναδικα που θα εβαζα ειναι τα κιτρινα τα performance που τα ειδα απο κοντα και χαζεψα.Ξερω το δικο μου οτι εχει μικρα.Πρεπει να ειναι το μοναδικο μοντελο της bmw με αυτα τα αλογα αλλα και τοσο μικτα φρενα(300mm).Τεσπα θα δοκιμασω και τα pagid και ελπιζω να σταματησει ο θορυβος.Tα ferrodo τι λενε επειδη μου τα προτειναν...

  8. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα φεροντο ειναι λιγο σκληρα και θα τριζουν

  9. #8
    Εγγραφή
    20-05-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.586
    Thanked
    2083
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως που έβαλα pagid σε φρένα 330 δεν κάνουν καθόλου θόρυβο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI
    Ηταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σα να οδηγας ενα TORNADO - EUROFIGHTER Καταδιωκτικο - Πολεμικο

  10. #9
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ειτε Pagid, ειτε Ferrodo βαλει το θεμα για να μην σφυριζουν εχει να κανει με την σειρα.
    Η καθε εταιρία βγαζει 5-6 σειρες απο τακακια.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to chief For This Useful Post:

    Kostas Maras (17-09-12), Kostas_1 (28-07-12)

  12. #10
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.284
    Thanked
    4208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο merbeind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα φρενα Σπυρο δεν τα αλλαζω η αν τα αλλαζα τα μοναδικα που θα εβαζα ειναι τα κιτρινα τα performance που τα ειδα απο κοντα και χαζεψα.
    OFFTOPIC
    Δεν έχεις δει άλλα γι'αυτό μιλάς....Κοίτα λίγο απο R8 και πες μου...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP