Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 86 από 86

Θέμα: F30

  1. #81
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και ποιος ειπε οτι θα το δωσω.


    Χαβαλέ καναμε με το test drive για να εχουμε ολοκληρωμενη άποψη.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Leonidas_E39 For This Useful Post:

    aristent (10-07-12), nikos valvetronic (10-07-12)

  3. #82
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λεώ και εγώ το είδα το συγκεκριμένο αυτοκίνητο αλλά δεν το έκανα βόλτα.Το σαλόνι του
    μου έκανε πολύ καλή εντύπωση και οι χώροι του είναι καλοί σε σχέση με το 46άρι.Το βλέπω
    σαν ένα μεγάλυτερο βήμα από το e90,σε σύγκριση από e46 σε ε90.Η τιμή όμως ρε παιδιά
    μου φάνηκε τουλάχιστον αστεία για τα δεδομένα που ζούμε.Όλες οι εταιρείες κάνουν ότι
    μπορούν για να σταθούν στην αγορά και η BMW πετάει αετό.Έλεος.Τι να πω,ίσως μας φαίνεται
    έτσι επειδή πολλοί από μας πήραμε καλά αυτοκίνητα εισαγωγής σε τιμή 1/3 του καινούργιου,δεν ξέρω...
    Πάντως ελάχιστα F30 νομίζω ότι θα δούμε στους δρόμους μας...

  4. #83
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17896
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ρε Λεω θα μας τρελάνεις? Με το σμαρτάκι ''μπαίνω'' με 120 σε εκείνη την στροφή κάθε μέρα και είναι μια χαρά και εσύ ένοιωσες ασάφεια με την 3αρα? Αδυνατώ να το πιστέψω..
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  5. The Following 2 Users Say Thank You to pilot For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (11-07-12), michaelp900 (11-07-12)

  6. #84
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εχθές βρέθηκα στην BMW Αδαμίδης κ έκανα ένα test drive το 320d F30.

    Εξωτερικά μου άρεσε, αν κ η μούρη από κάποιες γωνίες δείχνει λίγο κακομούτσουνη, πιο επιθετική αλλά πλατσουκωτή.... τέσπα αυτά είναι εντελώς υποκειμενικά.

    Το εσωτερικό έχει κάποια στοιχεία πολυτέλειας κ κάποια στοιχεία σπορ.

    Για να σας βάλω στο κλίμα, το σκεπτικό είναι είτε 320d είτε 320i ή στην άλλη περίπτωση Μ3 Ε92 κ κρατώ το Prius για τα 60.000 χιλιόμετρα που κάνω ετησίως. ..οπότε βάσει αυτών έκρινα....

    Το μοτέρ δε με ενόχλησε από θόρυβο. Πολύ άνετο για ταξίδια, κάθεται καλά στο δρόμο. Δε μου φάνηκε ότι θα έπλεε ή ότι θα μου δημιουργούσε ανασφάλεια στα πολλά χιλιόμετρα, αλλά από την άλλη μόλις είχα βγει από το Prius που οι λέξεις αμεσότητα, επικοινωνία, τιμόνι, σπορ κλπ απλά δεν περιλαμβάνονται στο ρεπερτόριο. Ευχαριστημένος λοιπόν από το τιμόνι, από το τράβηγμα, μέχρι αρκετά ψηλά, κοντά στις 5000. Η απόκριση στο γκάζι έχει κάποια καθυστέρηση ακόμα και στο sport πρόγραμμά. Το αυτοκίνητο ήταν χειροκίνητο. Λίγο μπερδεύεσαι στα κατεβάσματα για το ποια σχέση πρέπει να έχει για να είσαι στο ωφέλιμο φάσμα. Θέμα συνήθεια φαντάζομαι.
    Λίγο που πάτησα το γκάζι σε κάποιες κλειστές το στροφές 2ας, το σύστημα ευστάθειας μπήκε άμεσα κ χωρίς να είναι άγαρμπο. Άλλο βέβαια ήθελα να δοκιμάσω (αν γλιστράει τουλάχιστο ικανοποιητικά) αλλά το DSC δεν το απενεργοποίησα σεβόμενος τον ευγενέστατο πωλητή δίπλα μου (τι φταίνε κ αυτοί αν εμείς είμαστε κάγκουρες...).
    Η βόλτα ήταν σύντομη (από Καλοχώρι μέχρι Σίνδο κ πίσω), οπότε στο τέλος ζήτησα το αυτοκίνητο για κάποιο test drive για ολόκληρη μέρα ή για κάποιες ώρες μήπως κ βγάλω περίσσότερα συμπεράσματα.

    Οι τιμές μου φάνηκαν αρκετά ακριβές.

    εξοπλισμός
    αυτόματο, Parking control, cruise control απλό, αισθητήρας βροχής-φώτων, hands free-usb.... μετά από εκπτώσεις, αποσύρσεις

    320d 42100
    320i 36200

    6000 ευρώ... διαφορά. Αν έχουν μεταξύ τους 4 λίτρα διαφορά στην κατανάλωση είναι περίπου 7-8 ευρώ ανά 100 χιλιόμετρα.
    8000 ευρώ στα 100.000. Ακόμα κ για εμένα που κάνω τόσα χιλιόμετρα η διαφορά αρχικής τιμής αρχίζει κ δείχνει μεγάλη.

    Από την άλλη 42000 για ένα φρέσκο 320d ή ένα Μ3 Ε92 με 33000 κ κρατάω κ το Prius. Το Prius θα κάνει τα χιλιόμετρα της δουλειάς κ το M3 τη βλακεία μου....

    Γενικότερα έμεινα ευχαριστημένος από το αυτοκίνητο, σαν μετακίνηση, σαν επιτάχυνση, σαν ποιότητα (τουλάχιστο αυτή που αισθάνεσαι σαν επιβάτης-οδηγός), αυτό που δεν ξέρω αν μπορεί να με ικανοποιήσει το αυτοκίνητο είναι στο σπορ κομμάτι, όπου φυσικά δεν περιμένω να είναι Μ3 αλλά να μπορείς να παίξεις. Ίσως το μάθω αν μου τηλεφωνήσουν για το μεγαλύτερο test drive...

  7. The Following User Says Thank You to vagmag For This Useful Post:

    bill_m3 (12-07-12)

  8. #85
    Εγγραφή
    24-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.454
    Thanked
    1890
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagmag Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για να σας βάλω στο κλίμα, το σκεπτικό είναι είτε 320d είτε 320i ή στην άλλη περίπτωση Μ3 Ε92 κ κρατώ το Prius για τα 60.000 χιλιόμετρα που κάνω ετησίως. ..


    Νομιζω οτι πας σε μ3 με κλειστα ματια. κρατας το prius και εισαι κομπλε, καλυπτεις ολες τις αναγκες σου.

    Μετα το ενδοξο 111s και οτι μεσολαβησε επειτα, αμαρτια ειναι να παρεις ντιζελ

  9. The Following User Says Thank You to StratosZ4 For This Useful Post:

    pilot (12-07-12)

  10. #86
    Εγγραφή
    10-09-11
    Περιοχή
    Βολος-Αθηνα
    Μηνύματα
    211
    Thanked
    140
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γεια σας θα ήθελα να πω και εγώ την γνώμη μου για την F 30 το αυτοκίνητο το είδα σε νταλίκα. Καταρχήν ήμουν απο το απέναντι ρεύμα και το μάτι μου πήγε κατευθείαν εκεί παιδια δεν ξέρω τι λέτε πάντως το αυτοκίνητο ειναι τούμπανο και καμμιά σχέση με τις φωτογραφίες γιατί και εμένα δεν μου άρεσε .Tο βράδυ πήγα το είδα απο κοντά εμένα μου φαίνεται ότι πλάγια μοιάζει με το ε90. Πίσω δεν μπορούσα να το δω καλα γιατί ήταν με την όπισθεν μέσα στην νταλίκα,απο μπροστα ειναι πολυ ωραιο ακομα και οι καρδιεσ που ειναι ενωμενεσ με τα φαναρια ,μεγάλο αλλα οχι άσχημο γιατι ειναι τουμπανιασμενο και φορούσε και μια 18 άρα ήταν πολυ καλο.
    Θα ήθελα να πω και κάτι άλλο για τα αυτοκίνητα που αναφέρετε ε26 ε30 ε36 ακόμα και το ε46 δεν μπορώ να καταλάβω τι συγκρίσεις κάνουμε ένα αυτοκίνητο 30χρόνων 1980 και με ένα του 2012 νομίζω και το λέω με πολυ καλη διάθεση ειναι τελείως άκυρη η σύγκριση πιστεύω.Μετα θα μου πείτε υπάρχει ιστορία πίσω απο κάποια μοντέλα σίγουρα αλλα μην περιμένετε το ε90 η το ε46 να έχει την ίδια ιστορία με τοε20 πριν 40 χρόνια.Οσο για το θέμα εμφάνισης μην ξεχνάτε ότι εκει ειναι όλα θέμα γουστου και ότι είμαστε στο 2012. Δεν μπορεί να μοιάζει η f30 στην ε36 αν έμοιαζε θα υπήρχε προβλημα έτσι δεν ειναι;
    Με συγχωρείτε αν σας κουρασα αλλα ειναι η προσωπική μου άποψη και ήθελα να την πω.
    ΚΩΣΤΑΣ

  11. The Following 4 Users Say Thank You to GanKostas-E90 For This Useful Post:

    alexk (29-07-12), anisos (29-07-12), joseph (29-07-12), Vasilis M3 (29-07-12)

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP