Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 98 από 98

Θέμα: Yγραέριο LPG σε μοτέρ Ν46 Β20 Valvetronic

  1. #91
    Εγγραφή
    29-03-13
    Μηνύματα
    140
    Thanked
    135
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν το συζητάμε, σε 2 βδομάδες κλείνω 3 χρόνια τρελής οικονομίας και τζιτζικόματος όταν έχω ανησυχίες....

  2. The Following User Says Thank You to enatos For This Useful Post:

    tasos.kamv (01-07-13)

  3. #92
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τελικα και μετα απο αρκετη σκεψη, διαβασμα στο internet αλλα και αμφιταλαντευση αποφασισα και τοποθετησα στην Χ3 μου (με τον γνωστο κινητηρα Ν46) το συστημα υγραεριου της Prins στη Qgas ( το οποιο εχουν βαλει κι αλλοι φιλοι
    απο το φορουμ. Μετα 1200 χιλ οι μεχρι τωρα εντυπωσεις ειναι θετικες λαμβανοντας υποψη την διαφορα τιμης βενζινης και αεριου, ωστοσο η καταναλωση ειναι αρκετα αυξημενη και ειδικα σε ενα γεμισμα με κινηση κυριως στην Αθηνα, υπολογισα πως εκαψε τουλαχιστο 20 % περισδοτερο αεριο. Θα συνεχισω το τσεκ της καταναλωσης οπως επισης και θα ζητησω να ρυθμιστουν οι στροφες στο ρελαντι κι οσο λειτουργει με βενζινη, γιατι ανεβοκαταβαινουν και μια φορα εσβησε. Οσο κι αν το ζητουμενο ειναι η οικονομια δεν παυει παρα να ειναι μια επεμβαση στη λειτουργια του αυτοκινητου με οτι αυτο μπορει να συνεπαγεται. Στα θετικα οτο δεν εχω καταλαβει διαφορα σε ρεπριζ,επιδοσεις.

  4. The Following User Says Thank You to spyrosK For This Useful Post:

    trueno (02-07-13)

  5. #93
    Εγγραφή
    26-08-12
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    206
    Thanked
    166
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα πρέπει να πάς μετά τα 2000 χιλιόμετρα για άλλη μια τελική ρυθμιση του αερίου όπως και να έχει και να τπου διευκρινύσεις ,τή είναι αυτό που σε προβληματίζει , όλλα ρυθμίζονται ....Καλορίζικό και καλοτάξιδω !

  6. The Following 2 Users Say Thank You to E461800 For This Useful Post:

    spyrosK (01-07-13), tasos.kamv (01-07-13)

  7. #94
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Σπύρο, το 20% εάν το αμάξι πιεστεί είναι μέσα στο εύρος που έχω παρατηρήσει εγώ.

    Ενδεικτικά να σου αναφέρω ότι έχω καταγράψει 47 γεμίσματα από άδειο και 15978.5 χιλιόμετρα. Η μέση αυτονομία 339.6 χλμ. Η χειρότερη αυτονομία 296.1 χλμ, η καλύτερη 401.4 χλμ.

  8. #95
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    προφανως εχουμε το ιδιο ρεζερβουαρ-σαμπρελα (το οποιο σε μενα γεμιζει με 45-46 λτ) , οποτε αν κρινω απο αυτα που αναφερεις και απο τα 3 γεμισματα που εχω κανει (με αυτονομία 320 χιλ, 295 χιλ και το τελευταιο με οδηγηση στην εθνικη στο οποιο πάω για 400 χιλ), μάλλον εκει κυμαινομαι κι εγω και δεν πρεπει να περιμένω κατι διαφορετικο.

  9. #96
    Εγγραφή
    29-03-13
    Μηνύματα
    140
    Thanked
    135
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα και μετα απο αρκετη σκεψη, διαβασμα στο internet αλλα και αμφιταλαντευση αποφασισα και τοποθετησα στην Χ3 μου (με τον γνωστο κινητηρα Ν46) το συστημα υγραεριου της Prins στη Qgas ( το οποιο εχουν βαλει κι αλλοι φιλοι
    απο το φορουμ. Μετα 1200 χιλ οι μεχρι τωρα εντυπωσεις ειναι θετικες λαμβανοντας υποψη την διαφορα τιμης βενζινης και αεριου, ωστοσο η καταναλωση ειναι αρκετα αυξημενη και ειδικα σε ενα γεμισμα με κινηση κυριως στην Αθηνα, υπολογισα πως εκαψε τουλαχιστο 20 % περισδοτερο αεριο. Θα συνεχισω το τσεκ της καταναλωσης οπως επισης και θα ζητησω να ρυθμιστουν οι στροφες στο ρελαντι κι οσο λειτουργει με βενζινη, γιατι ανεβοκαταβαινουν και μια φορα εσβησε. Οσο κι αν το ζητουμενο ειναι η οικονομια δεν παυει παρα να ειναι μια επεμβαση στη λειτουργια του αυτοκινητου με οτι αυτο μπορει να συνεπαγεται. Στα θετικα οτο δεν εχω καταλαβει διαφορα σε ρεπριζ,επιδοσεις.
    Σου έβαλε "ποτηράκια" στα μπεκ της βενζίνης?Από όσο έχω δει τσέκαρε τις προσαρμογές των μειγμάτων γιατί λίγο πονάνε οι αρχικές εγκαταστάσεις σε αυτό τον τομέα...Ετσι δεν είναι Ε461800??

  10. #97
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τωρα τι να σου πω για "ποτηρακια" δεν ξερω. Παντως οταν παω για ρυθμιση θα του πω οτι μου φαινεται οτι θελει επιπλεον ρυθμιση.

  11. #98
    Εγγραφή
    29-03-13
    Μηνύματα
    140
    Thanked
    135
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για φτώχεια καταραμένη στα μείγματα σε βλέπω όπως συνεβει και με τον Ε461800...Την εισαγωγή την τρύπησαν?

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP