Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 49

Θέμα: Tι αλλο αυτοκινητο "κοιτουσατε" οταν επιλεξατε τη BMW σας και τι βαρυνε την αποφαση?

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή Tι αλλο αυτοκινητο "κοιτουσατε" οταν επιλεξατε τη BMW σας και τι βαρυνε την αποφαση?

    Οταν πηρα την 1η 316 μου, ειχα καταληξει αναμεσα σε αυτην και στην Αλφα 156.
    Με κερδισε η στιβαρότητα, η αισθηση σιγουριας που ενεπνεε και βεβαια η γερμανικη καταγωγη.

    Οταν πηρα το Ζ4, ειχα να επιλεξω αναμεσα στο 2λιτρο που πηρα και σε ενα 2.2.
    Κερδισε το 2λιτρο λογω νεότερης ηλικίας (2 ετων), λιγοτερα χλμ, πιο οικονομικό και για τα περισσοτερα καλούδια που ειχε (ξενον, δερματινο πακέτο, κλπ).

    Σειρα σας....

  2. #2
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωραίο θέμα!!
    Εγώ έριξα μισή ματιά στο Α4 Turbo αλλά συνήλθα άμεσα.
    Η αγάπη για την BMW, ο έρωτας με την πρώτη ματιά με το Ε92 ήταν αρκετά για να αποφασίσω. Στα συν του Audi η ισχύς του κινητήρα ελέω turbo αλλά έχω μια παλιομοδίτικη προσκόλληση στα ατμοσφαιρικά αυτοκίνητα. Σε όλους τους άλλους τομείς ψήφιζα και ψηφίζω BMW παρότι δεν υποτιμώ το Audi το αντίθετο μάλιστα. Απλά το BMW - κατά το υποκειμενικό μου κριτήριο - είναι ακόμη μισό σκαλί πάνω.

  3. #3
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οταν πηγα να παρω το 92 αρι πηγαινα για το 335, η λογιστρια μου επεμενε τοτε οτι τα τεκμηρια θα ειναι ετσι, τα αλλα θα ειναι αλλιως......και πηρα το 320.......Μπαξαμε ομως νεο λογιστη.......
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν πηγα να παρω το 92 αρι πηγαινα για το 335, η λογιστρια μου επεμενε τοτε οτι τα τεκμηρια θα ειναι ετσι, τα αλλα θα ειναι αλλιως......και πηρα το 320.......Μπαξαμε ομως νεο λογιστη.......
    θα την ειχα εκτελεσει την λογιστρια

  5. #5
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.302
    Thanked
    435
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Οταν πηρα το δικο μου
    εψαχνα μονο Ε46 ασχετους κυβισμου,
    ηθελα οποσδηποτε να εχει ηλιοροφη.
    κατεληξα σε αυτο λογω των λιγων
    πραγματικων χλμ και του πληρη εξωπλισμου του.

    Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ MΙΑ Μ3!!!

  6. #6
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μεταξυ αλλων και Αudi TT.
    Δεν το εχω μετανοιωσει αλλα θα μου μεινει για παντα απωθημενο.

    Στο επομενο, αν δεν βγει τουρμπο στα 200 αλογα στην bmw, δυστυχως θα παω στο group vag.

  7. #7
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πριν παρω το ε46 καμπριο λοξοκοιταζα το χοντα ς2000.εντελως διαφορετικο σε φιλοσοφια.αλλα η αγαπη για τον ελικα με κερδισε καθως προυπηρχε bmw στην οικογενεια!

  8. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεταξυ αλλων και Αudi TT.
    Δεν το εχω μετανοιωσει αλλα θα μου μεινει για παντα απωθημενο.

    Στο επομενο, αν δεν βγει τουρμπο στα 200 αλογα στην bmw, δυστυχως θα παω στο group vag.
    Πήγαινε να δείς την γλύκα... 2 χρόνια Audi A4 ήταν αρκετά(δεν σου κάνει εντύπωση πόσα Α4 κυκλοφορούσαν το 1998-2000 και πόσα τώρα,οταν παθαίνεις μαθαίνεις) Το Ε46 το πήρα χωρίς να ψάξω για κάτι άλλο γιατι είχα αγανακτήσει απο το Α4.Το Ε60 το πήρα γιατί το έβαλα στο μάτι απο την πρώτη στιγμή που το είδα απο κοντά και το οδήγησα βέβαια συνέβαλαν και τα 8 χρόνια άριστης συμβίωσης με το Ε46.

  9. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν πηρα την 1η 316 μου, ειχα καταληξει αναμεσα σε αυτην και στην Αλφα 156.
    Με κερδισε η στιβαρότητα, η αισθηση σιγουριας που ενεπνεε και βεβαια η γερμανικη καταγωγη.
    Ακριβως το ιδιο!!!



  10. #10
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τωρα ισως να θελετε να με βαρεσετε,Honda Civic Type R κ Type S,Volvo C30,Audi TT,VW Golf GT,VW EOS,Opel Astra Cabrio 1.6 Turbo κ αλλα πολλα...
    Ο λογος που κατεληξα στην bmw 116i,οταν την ειδα απο κοντα τη μερα που την πηρα στα χερια μου την ερωτευτηκα,ειναι οτι παντα μου αρεσαν τα γκαζια,αλλα δεν μπορουσα ευκολα να αποχωρηστω την bmw...
    Ι donut understeer...

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP