Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Λιγος σεβασμος στα ΑΜΕΑ

  1. #1
    Εγγραφή
    26-06-10
    Περιοχή
    Ηρακλειο-Κρητη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    407
    Thanked
    499
    Rides
    1

    Προεπιλογή Λιγος σεβασμος στα ΑΜΕΑ

    Η εποχή που ζούμε δεν χαρακτηρίζεται από ιδιαίτερο ιδεαλισμό.

    Οι περισσότεροι άνθρωποι μπροστά στα καθημερινά προβλήματα ζωής που...αντιμετωπίζουν ή στο κυνηγητό του κέρδους και της επιτυχίας είναι εύκολο να χάσουν την ευαισθησία τους για τις κοινωνικές ομάδες που θέλουν στήριξη.
    Η αναγνώριση των δικαιωμάτων των ατόμων με ειδικές ανάγκες (ΑΜΕΑ) είναι αδιαπραγμάτευτο συνταγματικό δικαίωμα κάθε πολιτισμένης κοινωνίας
    .Δείτε όλοι σας λοιπόν την ταινία μικρού μήκους που ακολουθεί (μόλις 10 λεπτά θα σας πάρει) και πριν παρκάρετε το αυτοκίνητο σας την επόμενη φορά, παρατηρήστε καλά, αν το βάλατε σε σωστή θέση! Είναι κρίμα κάποιοι άνθρωποι να ταλαιπωρούνται, γιατί απλά βαριόμαστε να ψάξουμε λίγο καλύτερα!
    https://www.youtube.com/watch?v=VNnH...ayer_embedded#!

  2. The Following 27 Users Say Thank You to tzanis320si For This Useful Post:

    alexk (12-05-12), aristent (27-04-12), Bassakos (12-05-12), BILL007 (11-05-12), chief (12-05-12), Driver M (27-04-12), georggge46 (11-05-12), gnx (27-04-12), hades7 (27-04-12), katsaraios (27-04-12), konstantinaM3 (27-04-12), Kostas_1 (27-04-12), Nick bmwlover (11-05-12), Nino (27-04-12), oldcarskickass (27-04-12), Panos 316T (27-04-12), S8N (08-05-12), Samaro (27-04-12), saulm3 (08-05-12), Stathis (27-04-12), StratosZ4 (27-04-12), Thomelef (27-04-12), Vasilis (27-04-12), Vasilis M3 (27-04-12), Vassilis ///M (27-04-12), YiorgosXania (08-05-12), z3 2.2 (11-05-12)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ειδικά στο media markt κάθε φορά που πάω, μου γυρνάνε τα μυαλά. ακριβώς μπροστά στην είσοδο είναι όλες οι αναπηρικές θέσεις, και μαντέψτε. κάθε φορά είναι γεμάτες. ειλικρινά, πολύ θα ήθελα να περιφέρεται εκεί η τροχαία, όπως και σε πολά άλλα μέρη και να μοιράζει κλήσεις των 400ων ευρώ, συνοδευόμενες με αφαίρεση διπλώματος...έτσι για να μαθαίνουνε οι εξυπνάκηδες αδιάφοροι, και το λέω φυσικά και για την γυναίκα μου που είμαι σίγουρος ότι το κάνει όταν δεν είμαστε μαζί. απλά μόνο το δίπλωμα να της πάρουν για κάνα χρόνο, γιατί την τετρακοσσάρα, θα την πλερώσφ εγώ το κέρατο μου μέσα!!!
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  4. #3
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    η ηλιθιοτητα δεν ειναι αναπηρια.τα parking AMEA EINAI ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΗΡΟΥΣ!!ΖΩΑ ΕΛΛΗΝΕΣ.τι να το κανεις το parking αφου και να παρκαρεις δεν μπορεις μονος σου να κινηθεις στη βρωμοελλαδα με τα πεζοδρομια 15 εκατοστων που φτιαχνουν οι γελοιοι και δεν μπορουν να φτιαξουν σωστα ουτε ΜΙΑ ραμπα.ουτε μια το κερατο μου ουτε μια σωστη.δεν τουσ βλεπετε εξω οχι επειδη δεν υπαρχουν αλλα επειδη δεν μπορουν να κυκλοφορησουν.η ελλαδα boys ειναι πισω,πολυ πισω σε αυτο το θεμα.τα parking ειναι ενα τιποτα μπροστα σε αυτα που αντιμετωπιζουν αυτοι οι ανθρωποι εξω.

  5. #4
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μπορεί το παρκινγκ να μην είναι το παν όπως αναφέρθηκε σωστά παραπάνω , ωστόσο είναι κάτι που δείχνει ότι κανείς μας δεν συμπεριφέρεται ανθρώπινα σε άτομα που πραγματικά και αποδεδειγμένα έχουν κάποιο πρόβλημα και ούτε θέατρο παίζουν ούτε τίποτα...Έχω δει να πάνε να γράψουν αμάξι αναπήρου επειδή απλά ήταν παρκαρισμένο σε χώρο αναπήρου...ο λόγος? ήταν όλες οι θέσεις πιασμένες και ξεκίνησαν το γράψιμο από το καλύτερο εκεί πέρα...(bmw 330cd e46) Δεν είδαν καν ότι το ταμπλώ είχε το σχετικό ταμπελάκι ελευθέρας για πάρκινγκ !

  6. #5
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σήμερα πέτυχα γυναίκα οδηγό να κορνάρει AMEA με ηλεκτρικό καροτσάκι επειδή ψιλοέκλεινε το δρόμο και να τον προσπερνάει με χίλια.
    Θα μου πείτε σιγά το πράγμα....και λέω, δεν έπρεπε να κάνει υπομονή ως ένδειξη σεβασμού ?

  7. #6
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μιχάλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα πέτυχα γυναίκα οδηγό να κορνάρει AMEA με ηλεκτρικό καροτσάκι επειδή ψιλοέκλεινε το δρόμο και να τον προσπερνάει με χίλια.
    Θα μου πείτε σιγά το πράγμα....και λέω, δεν έπρεπε να κάνει υπομονή ως ένδειξη σεβασμού ?
    Ένας χαρακτηρισμός της αξίζει αυτής και τους παρόμοιούς της ,Υπάνθρωποϊ.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to gant For This Useful Post:

    Thomelef (11-05-12), tokiko (11-05-12)

  9. #7
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μιχάλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα πέτυχα γυναίκα οδηγό να κορνάρει AMEA με ηλεκτρικό καροτσάκι επειδή ψιλοέκλεινε το δρόμο και να τον προσπερνάει με χίλια.
    Θα μου πείτε σιγά το πράγμα....και λέω, δεν έπρεπε να κάνει υπομονή ως ένδειξη σεβασμού ?
    Δεν ξέρουν αυτοί και οι όμοιοι της πως είναι να έχεις ΑΜΕΑ στην οικογένεια σου ή άλλα άτομα που πραγματικά χρήζουν ανάγκη φροντίδας(ανάπηροι από τροχαίο ή κάτι ανάλογο) για αυτό και συμπεριφέρονται έτσι...Μακάρι ποτέ να μην μάθουν πως είναι, γιατί τότε θα κλαίνε ....

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP