Σελίδα 3 από 147 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 1470

Θέμα: Απορίες Μ3 Ε46

  1. #21
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Mε 43,000km και χωρίς να το χρειάζεται το αμάξι πας για μέταλλα? Να πω πως είχες 100,000+ ναι να το κάνεις προληπτικά, αλλά τώρα το θεωρώ υπερβολή!

    Ένας έμπειρος και καλός μηχανικός θα σου πει τι είναι ο ήχος που ακούς...δε χρειάζεται να προτρέξεις και να αλλάξεις κουζινέτα...
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  2. The Following User Says Thank You to EVERGET For This Useful Post:

    chief (24-04-12)

  3. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    άμα του το περνάνε και γίνεται δωρεάν, γιατί να μην το κάνει ρε νάσο???δεν είναι και τόσο τραγική η διαδικασία.
    βέβαια έχεις απόλυτο δίκιο για τα χιλιόμετρα, αλλά δεν ξέρουμε τι χρήση είχε το αμάξι απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη του, όπως επίσεις για το αν τα χιλιόμετρα είναι τα πραγματικά. 43κ για αμάξι εφταετίας πάντως μου φαίνονται πολύ λίγα. 6κ το χρόνο, είναι τραγικά πολύ λίγα για ένα αμάξι, άσχετα που υπάρχει γνωστός μας με λιγότερα και ίδιας χρονολογίας αυτοκίνητο.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  4. #23
    Stradale Guest

    Προεπιλογή

    Πάω με την λογική ότι είναι τζάμπα,οπότε τι έχω να χάσω;Έτσι το σκέφτομαι.

    Το αμάξι όντως έχει τόσα χιλιόμετρα,ήταν ακίνητο πολλά χρόνια.Το πήρα από μια υπηρεσία δημοσίου που κάνει κατασχέσεις λόγο χρεών στην εφορία για να καταλάβεις και το 2009 που το κατέσχεσαν είχε 41000χλμ το είδα σε επίσημο έγγραφο οπότε θέμα χιλιομέτρων δεν τίθεται.

  5. The Following User Says Thank You to Stradale For This Useful Post:

    Vassilis ///M (24-04-12)

  6. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ωραίος, και απο την στιγμή που γίνεται τζάμπα, η γνώμη μου είναι να το κάνεις...και εγώ όταν άνοιξα, δεν χρειαζόταν να αλλαχτούν.
    βλέπεις όμως σε τι κατάσταση είναι το μοτέρ σου, και νομίζω ότι αυτό μετράει πολύ. εγώ για αυτή την εργασία είχα πληρώσει κάτι παραπάνω απο 400 ευρά.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  7. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    BILL007 (25-04-12)

  8. #25
    Εγγραφή
    22-03-11
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.588
    Thanked
    1495
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Εγω προσωπικά αν όντως έχει τόσο λίγα χλμ,αν όντως φοράει ήδη τα καλα κουζινετα δεν βρίσκω κάποιο λόγο να το ανοιγα.
    Και ας ήταν τζάμπα.
    A4 2.0 TFSI FWD B7
    - M3 E46 sold

  9. The Following 2 Users Say Thank You to STREETRACING For This Useful Post:

    alexk (25-04-12), nik200 (25-04-12)

  10. #26
    Stradale Guest

    Προεπιλογή

    Άσχετο,αυτο που βάζουν στην BMW το κλειδι σου σε ένα μηχανηματακι star treck και τα βλέπουν όλα πολύ μπροστά...

  11. #27
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δηλαδή πως θα γινει τζάμπα εφόσον λες οτι με βάση τον αριρθμό του δεν τίθεται θέμα αλλαγής μετάλλων?

    Στην αντιπροσωπεία για να στο κάνουν τζάμπα πρέπει να είναι μέσα στις ημερομηνίες που πρέπει για την ανάκληση..σωστα?

  12. The Following User Says Thank You to steliosm46 For This Useful Post:

    BILL007 (25-04-12)

  13. #28
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή πως θα γινει τζάμπα εφόσον λες οτι με βάση τον αριρθμό του δεν τίθεται θέμα αλλαγής μετάλλων?

    Στην αντιπροσωπεία για να στο κάνουν τζάμπα πρέπει να είναι μέσα στις ημερομηνίες που πρέπει για την ανάκληση..σωστα?
    Tζάμπα????

    Να ετοιμάζει το 600αράκι ο φίλος μας....
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  14. #29
    Stradale Guest

    Προεπιλογή

    Όχι ρε παιδιά 1000 τα 100 δεν πληρώνω.η οδηγία της BMW λέει ότι πέρα απο τον αριθμό πλαισίου μπορεί να γίνει και στα υπόλοιπα "if necessary"

  15. #30
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stradale Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ρε παιδιά 1000 τα 100 δεν πληρώνω.η οδηγία της BMW λέει ότι πέρα απο τον αριθμό πλαισίου μπορεί να γίνει και στα υπόλοιπα "if necessary"
    αυτό λέω φίλος..το "if necessary" τι είναι για την αντιπροσωπεία πιστεύεις? οι ημερομηνιες παραγωγής που είχαν πρόβλημα..

    εφόσον εσύ απο οτι λες δεν είναι μέσα στις ημερομηνίες πως νομίζεις οτι μπορεί να στο κάνει τζάμπα? αυτοί βλέπουν τις ημερομηνίες και σου λέει κατευθείαν αν είναι μέσα σε αυτές της ανάκλησης και αν έχει γίνει παρόλα αυτά απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη κλπ.. και αν δεν έχει γίνει τότε και μόνο πιστεύω οτι θα στο βάλουν στην ράμπα.. Γιαυτο λέω εάν είναι 2005 όπως λες εγω νομίζω δεν υπάρχει περίπτωση να στο κάνουν τζάμπα..

    πήγες σε επίσημο το έλεγξες και σου είπε οτι στο κάνουν τζάμπα ή έτσι υπολογίζεις απο μόνος σου?

  16. The Following 2 Users Say Thank You to steliosm46 For This Useful Post:

    alexk (26-04-12), BILL007 (26-04-12)

Σελίδα 3 από 147 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP