Σελίδα 136 από 147 ΠρώτηΠρώτη ... 3686126134135136137138146 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.351 έως 1.360 από 1470

Θέμα: Απορίες Μ3 Ε46

  1. #1351
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17898
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αυτό που θέλω να πω είναι πως, κατά την γνώμη μου, αξίζει να έχεις τέτοιο αμάξι(όχι απαραίτητα Μ3) που έστω και μια φορά το μήνα να το ''καβαλάς'' να σε κάνει να ξεχνάς τα πάντα...γιατί νομίζεις κρατάω την μηχανή που κάνει 500 χλμ τον χρόνο??

    Και αυτό που μου πρότεινες για τις Σέρρες, έστω και αστεία, δείχνει οτι αυτό πιστεύεις και εσύ και απλά χρυσώνεις το χάπι με το μπαούλο που πήγες και πήρες!
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  2. The Following 5 Users Say Thank You to pilot For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (19-11-15), DaywalkeR (18-11-15), Leonidas_E39 (18-11-15), Lykouras (18-11-15), zaharias (18-11-15)

  3. #1352
    Εγγραφή
    13-10-13
    Μηνύματα
    769
    Thanked
    1395
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Με λίγα λόγια ο thomelf θέλει να μας πει ότι δεν αξίζει να δώσεις 15+ για αγορά συν άλλα 5-7 χαλαρά, για ένα αμάξι, συν ότι η εφορία σε έχει στο στόχαστρο...

    Με αυτά τα αυτοκίνητα οικονομία δε κάνεις, ειναι γνωστό, ούτε βασίζεσαι σε κάποια λογική....

    Όποιος θέλει και μπορεί το παίρνει από επιλογή... Γνώμη μου...
    Απλά αυτό...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Από 330 θέλω να μεγαλώσω να γίνω M3.

  4. #1353
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17898
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν είπα ποτέ οτι είναι λογική αγορά ένα τέτοιο αυτοκίνητο αυτή την στιγμή στην χώρα που ζούμε! Προσωπικά μιλάω, είναι το χόμπι μου, μπορώ να το έχω άνετα και έτσι το έχω και το γουστάρω..απλά πράγματα..αν πηγαίναμε με την λογική θα είχαμε i10 πετρέλαιο και χόμπι το τάβλι..
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  5. The Following 10 Users Say Thank You to pilot For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (19-11-15), diosak (18-11-15), doctore (19-11-15), EVERGET (18-11-15), gant (18-11-15), Leonidas_E39 (18-11-15), Lykouras (18-11-15), nikos valvetronic (19-11-15), zaharias (18-11-15), Ε91 (18-11-15)

  6. #1354
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αντε βρε με τα κουτιά σας και την κούτα σας ....
    Έπιπλο έχουμε ... Κομοδίνο !

  7. The Following 6 Users Say Thank You to vagmag For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (19-11-15), Kazakos Garage (19-11-15), Leonidas_E39 (18-11-15), nikos valvetronic (19-11-15), pilot (18-11-15), zaharias (18-11-15)

  8. #1355
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπιζουτιερα!!!!!!!

    σταλθηκε απο τον χειριστη σχοινοσυρμου!!!!!!

  9. #1356
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Με λίγα λογια, λέω αυτο που πάντα έλεγε απο τότε που άρχισε να φθάνει το συγκεκριμένο αμάξι και βγήκανε στη φορά τα κουσούρια του, παρέα με το γεγονός ότι πλέον αγοράζεις το ξεκαυλοτηρι τριών, ίσως και τεσσάρων προηγούμενων ιδιοκτητών.

    Το να αγοράσεις αμάξι απο την υψηλή κατηγορία τιμών, σημαίνει ότι το κανείς για να εχεις το κεφάλι σου ησυχο. Το να το χρυσοπληρώνεις και να κανείς ότι θα έκανες σε ενα απο τη χαμηλή κατηγορία, απλά εγώ το βρίσκω πεταμένα λεφτά.

    Τι και αν έχει τσαλακωμένα δέρματα, τι και αν έχει κανα σημαδακι, τι και αν καμμία κολόνα έχει ξεκολλημενη ταπετσαρία, τι και αν το τιμόνι ειναι φθαρμένο...

    Αν το αμάξι έχει συμπίεση, δεν βαράει πυρακια, τα ρουλεμάν και τα ψαλίδια ειναι εντάξει και στο μηχανικό σύνολο γενικότερα ειναι ολα οκ, θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος. Στο τέλος θα εχεις ενα ίδιο αμάξι με το ακριβό του καρ και 5-6 χιλιάρικα επιπλέον στη τσέπη.

    Εφόσον αγοράζεις για να λύσεις και να το πάρεις απο την αρχή, εμένα αυτη ειναι η γνώμη μου.

    Υγ. Και ποιος σου είπε ρε πουλεν ότι τα έλεγα για πλάκα το Σάββατο???

    Πέραν της πλάκας, εμένα μου έχει λείψει το αμάξι. Αλλα μου έλειψε το συγκεκριμένο, έτσι όπως το είχα. Η αλήθεια ειναι ότι ειναι η πρώτη φορά που έχω αμάξι συμβατικό, απλά για να με μεταφέρει. Ναι μου έχουν λείψει τα γκάζια και τα ουρλιαχτά, αλλα νομίζω ότι φτάνει. Μετα την κλοπή αναθεώρησα αρκετά πράγματα και πολλά τα είδα με άλλο μάτι. Για να αγοράσω καποιο αμάξι παρόμοιας φιλοσοφίας με το Μ3, θα πρέπει το ποσο που έχω για αγορά να ειναι για πέταμα.

    Αυτη τη στιγμή και αυτη την εποχή κοιτάω τι θα μπορούσα να στήσω για πίστα, μιας και μονο με αυτο αξίζει να ασχοληθείς αν σου αρέσει η γρήγορη οδήγηση στο όριο και τα γκάζια. Κάπου έχω καταλήξει, απλά δεν ειναι η ωρα ακόμα για να ξεκινήσω τις αγορές. Θελω να σιγούρεψε κάποια θέματα και μόλις γίνουν οίνοι 2 πρώτες βασικές αγορές, τότε γυρισμός δεν υπάρχει.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  10. The Following 6 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (19-11-15), Dimzan (19-11-15), Leonidas_E39 (18-11-15), pilot (18-11-15), vagmag (18-11-15), zaharias (18-11-15)

  11. #1357
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Talking

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    τρόπος του λέγειν είναι βρε μλκ το "κούτα"

    αυτό που λέω τελικά είναι το ότι δεν αξίζει να δώσεις πολλά λεφτά για αυτό το αμάξι, ιδίως αν είναι να το βάλεις μέσα και να το λύσεις.

    προληπτικά μέταλα, αλλαγή μαφ, κομπλέ σέρβις, ρύθμιση βαλβίδων, τσιριμπίμ τσιριμπόμ...

    να μιλάγαμε αμάξι το οποίο δεν θα γινόταν τπτ απο όλα αυτά, να το καταλάβω. να αγοράσεις τόσο προσεγμένο σε υψηλότερη τιμή και να αρχίσεις να ρίχνεις, εγώ δε συμφωνώ και ούτε θα κάτσω να απολογηθώ γιατί το βλέπω έτσι. το ίδιο και ο ζάχος βέβαια. έτσι του γουστάρει, έτσι κάμνει.

    απλά δεν κατάλαβα τι είπα εγώ πάνω σε αυτό το θέμα απο κοντά που λές.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λίγα λογια, λέω αυτο που πάντα έλεγε απο τότε που άρχισε να φθάνει το συγκεκριμένο αμάξι και βγήκανε στη φορά τα κουσούρια του, παρέα με το γεγονός ότι πλέον αγοράζεις το ξεκαυλοτηρι τριών, ίσως και τεσσάρων προηγούμενων ιδιοκτητών.

    Το να αγοράσεις αμάξι απο την υψηλή κατηγορία τιμών, σημαίνει ότι το κανείς για να εχεις το κεφάλι σου ησυχο. Το να το χρυσοπληρώνεις και να κανείς ότι θα έκανες σε ενα απο τη χαμηλή κατηγορία, απλά εγώ το βρίσκω πεταμένα λεφτά.

    Τι και αν έχει τσαλακωμένα δέρματα, τι και αν έχει κανα σημαδακι, τι και αν καμμία κολόνα έχει ξεκολλημενη ταπετσαρία, τι και αν το τιμόνι ειναι φθαρμένο...

    Αν το αμάξι έχει συμπίεση, δεν βαράει πυρακια, τα ρουλεμάν και τα ψαλίδια ειναι εντάξει και στο μηχανικό σύνολο γενικότερα ειναι ολα οκ, θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος. Στο τέλος θα εχεις ενα ίδιο αμάξι με το ακριβό του καρ και 5-6 χιλιάρικα επιπλέον στη τσέπη.

    Εφόσον αγοράζεις για να λύσεις και να το πάρεις απο την αρχή, εμένα αυτη ειναι η γνώμη μου.

    Υγ. Και ποιος σου είπε ρε πουλεν ότι τα έλεγα για πλάκα το Σάββατο???

    Πέραν της πλάκας, εμένα μου έχει λείψει το αμάξι. Αλλα μου έλειψε το συγκεκριμένο, έτσι όπως το είχα. Η αλήθεια ειναι ότι ειναι η πρώτη φορά που έχω αμάξι συμβατικό, απλά για να με μεταφέρει. Ναι μου έχουν λείψει τα γκάζια και τα ουρλιαχτά, αλλα νομίζω ότι φτάνει. Μετα την κλοπή αναθεώρησα αρκετά πράγματα και πολλά τα είδα με άλλο μάτι. Για να αγοράσω καποιο αμάξι παρόμοιας φιλοσοφίας με το Μ3, θα πρέπει το ποσο που έχω για αγορά να ειναι για πέταμα.

    Αυτη τη στιγμή και αυτη την εποχή κοιτάω τι θα μπορούσα να στήσω για πίστα, μιας και μονο με αυτο αξίζει να ασχοληθείς αν σου αρέσει η γρήγορη οδήγηση στο όριο και τα γκάζια. Κάπου έχω καταλήξει, απλά δεν ειναι η ωρα ακόμα για να ξεκινήσω τις αγορές. Θελω να σιγούρεψε κάποια θέματα και μόλις γίνουν οίνοι 2 πρώτες βασικές αγορές, τότε γυρισμός δεν υπάρχει.
    Επειδη ξερω οτι αναφερεσαι σε μενα Θωμα
    Εσυ το ειχες καποια χρονια και εκανες τη κ@υλα σου, τωρα θα γουσταρες ενα φτηνο χειροκινητο να το σπας..
    Εγω το ειχα αποθημενο και μπορεσα και το πηρα τωρα.. Δεν κανουμε την ιδια χρηση.. εγω το χαζευω και στο γκαραζ γυαλισμενο.
    Αγορασα το συγκεκριμενο γιατι μου αρεσε, ηθελα facelift και ειχε ενα καλο πακετο σαν συνολο (χρωματικος συνδυασμος-κατασταση-συντηρηση). Ηθελα ενα καλο Μ3 και πιστευω αυτο που πηρα ηταν το καλυτερο που υπηρχε και μπορουσα να παρω και οπως ηταν αναμενομενο το πληρωσα εις γνωση μου οσο αξιζει (φυσικα παραπανω απο τα φτηνα).
    Απλα θελω να φτιαξω 2-3 πραγματακια και το αμαξι θα ειναι ΤΕΛΕΙΟ για τα δικα μου δεδομενα..
    Δεν σκοπευω να αρχισω να το χτιζω απο την αρχη οπως το 330..
    Εχουμε μεγαλωσει πια και οι εποχες και οι προτεραιοτητες εχουν αλλαξει..

    Απο περιεργεια, ξερεις ποσο εχει πεσει η τιμη στο μαφ της Bosch? (100-130 ευρω καινουργιο!)

    Αντε και με το καλο να παρεις ενα που θα σε φτιαχνει..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  12. The Following 7 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    BILL007 (20-11-15), chrisgiapz3 (19-11-15), nikos valvetronic (19-11-15), pilot (19-11-15), scania124 (19-11-15), Skyline_IS (20-11-15), vagmag (19-11-15)

  13. #1358
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    γαμ τη μάνα ζάχο.

    καλά κάνεις και κάνεις ότι κάνεις αγορίνα. δε χρειάζεται να απολογείσαι για τπτ, ούτε και να εξηγείς. αν εσύ είσαι ευχαριστημένος, τα λόγια είναι περιττά.

    εμένα μη με συγκρίνεις, τελείως άλλα δεδομένα. άλλο αμάξι νόμιζα πως αγόραζα και άλλο αμάξι πήρα. εγώ νόμιζα πως αγοράζω το πιο γρήγορο και το πιο άσπαστο της σειράς 3 τότε. και πήγα και έσκασα 52. πρίν οχτώμιση χρόνια. τότε που το αμάξι είχε μαξ 2 πρώην ιδιοκτήτες και τα 90% των αυτοκινήτων είχε πραγματικά χιλιόμετρα. και αν ήταν γυρισμένα δεν ήταν καμμιά 150αρα κάτω απ'ότι είναι τα σημερινά, αλλά πολύ πιο λίγα, αρκεί να μην είναι εξαψήφιο το νούμερο.

    στο τέλος όταν τελειώσεις και δεις τι έχεις κάνει απο μόνος σου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και να είσαι εσύ ικανοποιημένος, θα δείς ότι θα σου έμενε και κανα τάληρο για να κάνεις μπαξίματα. είτε έτσι είτε αλλιώς, στο τέλος ιδίας κατάστασης αμάξι θα είχες εφόσον το πήρες με τη γνώση ότι θα του κάνεις δουλειές.

    αυτά με αγάπη και καλές μπάντες.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  14. The Following 4 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    BILL007 (20-11-15), chrisgiapz3 (19-11-15), vagmag (19-11-15), zaharias (19-11-15)

  15. #1359
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    όσο για το χειροκίνητο και να το σπάω που λές ζάχο, θα σου πώ ότι το smg είναι γενικά καλύτερο και πολύ πιο σπορ. ΑΛΛΑ, τις φορές που μου έλειψε, μου έλειψε πραγματικά και σε τεράστιο βαθμό.

    το θέμα όμως δεν είναι μόνο αυτό, είναι και οι ζημιές και τα κουστούμια που μπορεί να σου βγάλει ένα smg. μου τη δίνει απίστευτα το γεγονός ότι για 1-2 χρόνια περίπου, ήμουν με την απορία του πότε θα κλάσει η αντλία για να σκάσω το 2άρι. αστεία πράγματα πραγματικά...

    πολύ καλά έκανες και πήρες χειροκίνητο.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  16. The Following 4 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    BILL007 (20-11-15), chrisgiapz3 (19-11-15), vagmag (19-11-15), zaharias (19-11-15)

  17. #1360
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    ...τότε γυρισμός δεν υπάρχει.
    Ψηλέ πάρε με μαζί εκεί που θα πάς, χαχα!

    Αυτό που πρέπει να κοιτάξεις είναι το πάτωμα. Εάν δέν το γδύσεις τελείως δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

    Παραθέτω φωτο από το δικο μου στα 78000 χλμ. Πίσω αριστερά εκει που πιάνει η γέφυρα. Αυτή η τριχιά που μοιάζει με μαρκαδόρο.
    Attached Images Attached Images

  18. The Following 9 Users Say Thank You to gnx For This Useful Post:

    BILL007 (20-11-15), chrisgiapz3 (19-11-15), Leonidas_E39 (19-11-15), nikos valvetronic (19-11-15), pilot (19-11-15), Thomelef (19-11-15), vagmag (19-11-15), wheelman (19-11-15), zaharias (19-11-15)

Σελίδα 136 από 147 ΠρώτηΠρώτη ... 3686126134135136137138146 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP