Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 104 από 104

Θέμα: Πίσω πάτωμα Ε46 Μ3 + Ε46

  1. #101
    Εγγραφή
    20-12-10
    Περιοχή
    ATHENS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    212
    Thanked
    178
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mάλλον γενικά δεν μπορείς να τον παραγγείλεις απ'οτι διάβασα Αιμίλιε...Εκτός και είναι batch ποσότητα που δεν θα σε συμφέρει
    Το έχεις βρει πουθενά αλλού μεμονομένα προς παραγγελία?



    Κάποιος τελικά λέει πως κατάφερε αλλά και πάλι η τιμή της BMW ήταν φθηνότερη!



    https://www.m3forum.net/m3forum/showthread.php?t=421501
    Σε έρευνα για το terocore 401 μονο τα 175ml βρίσκω το οποίο φαντάζομαι ότι είναι το Α+B σε έτοιμο?Απο τιμες https://www.loctite-glue.com/Teroson...%29_p32741.htm

    Απο Σφακιανάκη σήμερα που μίλησα μου είπε κάπου στα 200,00 αν και αύριο θα ξέρει με σιγουριά. Του έδωσα το τελευταίο κωδικό 83190007361 αλλά να σου πω την αλήθεια δε ξέρω αν η τιμή που μου έδωσε είναι για ένα η δυο φυσίγγια των 420ml.

    Κι εδώ έριξα μια ματιά...
    https://www.ecstuning.com/BMW-E46-M3...h/83190007361/
    βάλε και το τελωνείο...

  2. The Following User Says Thank You to aimiliosbmw For This Useful Post:

    BILL007 (09-02-16)

  3. #102
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.172
    Thanked
    14067
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aimiliosbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε έρευνα για το terocore 401 μονο τα 175ml βρίσκω το οποίο φαντάζομαι ότι είναι το Α+B σε έτοιμο?Απο τιμες https://www.loctite-glue.com/Teroson...%29_p32741.htm
    Θέλει πολλά τέτοια αν είναι μονά! 400 λέει είναι τα διπλά της BMW και χρειάζεται 4 διπλά για να γίνει συνολικά η όλη εφαρμογή!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 09-02-16 στις 23:39



  4. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    DK (10-02-16)

  5. #103
    Εγγραφή
    17-02-19
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    11
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σε ολους.

    Μιας που είδα ότι το συγκεκριμένο thread έχει αρκετά στοιχεία όσον αφορά την ενίσχυση του πατώματος και επειδή το έψαξα παρά πολύ το θέμα θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τι έκανα εγώ.

    Το αυτοκίνητο μου δεν είχε κανένα ράγισμα. Έγινε έλεγχος φυσικά αρχικά με την γέφυρα πάνω στο αμάξι αλλά επιβεβαιώθηκε όταν κατέβηκε για να ενισχυθεί το πάτωμα. Ότι έκανα έγινε καθαρά για προληπτικούς λόγους γιατί θεωρώ ότι είναι προτιμότερο να ενισχυθεί ένα πάτωμα πριν ανοίξει.
    Θεωρώ το standard που θα πρέπει όλοι να κάνουν είναι να κολληθούν πλακάκια από κάτω για να απλώσει το φορτίο. Εγώ επέλεξα τα πλακάκια του reddish Motorsport λόγω της εκτεταμένης έρευνας που έχουν κάνει και ότι ήταν το πρώτο επίσημο κιτ που βγήκε. Τα περισσότερα κιτ που κυκλοφορούν είναι είτε αντιγραφή είτε παραλλαγή των reddish.
    Επόμενο και νομίζω εξίσου αν όχι πιο σημαντικό από τα πλακάκια ειναι κάτι να δένει το πάτωμα από πάνω. Τα πλακάκια πρακτικά απλώνουν το φορτίο αλλά χρειάζεται από πάνω κάτι να μειώνει την κίνηση του πατώματος που πρακτικά σιγά σιγά προκαλεί το ράγισμα. Είχα δει διάφορες λύσεις που υπάρχουν στην αγορά (Vince bar, CMP) αλλά τελικά κατέληξα στο X brace της SME. O λόγος διπλός.
    Πρώτος: Δεν χρειάζεται κόψιμο ράψιμο και γενικά να πολύ δουλειά για να μπει(όπως ένα Vince bar για παράδειγμα). Δύο τρύπες για να περάσουν μεγαλύτερες βίδες προς την γέφυρα και άλλες δύο στα πλάγια που βιδωνει στους θόλους.
    Δεύτερος: Πολύ σημαντικός. Ειναι αναστρέψιμο. Άμα μελλοντικά θελήσω να το πουλήσω και σε κάποιον πιθανό αγοραστή δεν αρέσει βγαίνει πανευκολα και οι τρύπες που μένουν δεν έχουν καμία επιρροή στο υπόλοιπο πλαίσιο. Κλείνουν καθαρά για αισθητικούς λόγους με μια τάπα και αλλάζονται οι μοκέτες.
    Τριτος: Ελάχιστο βάρος. Το Χbar είναι φτιαγμένο από chromoly, ένα κράμα μετάλλου πιο γερο από ατσάλι οπότε με λιγότερο υλικό επιτυγχάνεται η ίδια στιβαρότητα. Αποτέλεσμα. Ζυγίζει μόλις 3 κιλά.

    Τα αρνητικά αν θα μπορούσα να πω είναι το υψηλό κόστος για μια μεταλλική μπάρα πρακτικά (550 ευρώ) και ότι είναι ένα "εμπόδιο" μέσα στο Πορτ μπαγκαζ που πραγματικά εμένα δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα αφού χωράει κανονικά παιδικό καρότσι.

    Μερικές φώτο από το αποτέλεσμα και τις τρύπες που θέλει στο πάτωμα.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Fanatic For This Useful Post:

    BILL007 (08-07-20), nik200 (19-04-20), zaharias (18-04-20)

  7. #104
    Εγγραφή
    17-02-19
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    11
    Rides
    0

  8. The Following 8 Users Say Thank You to Fanatic For This Useful Post:

    BILL007 (08-07-20), Dimimav (18-04-20), isou (18-04-20), nik200 (19-04-20), pilot (17-04-20), S8N (20-04-20), Vassilis ///M (17-04-20), zaharias (18-04-20)

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP