Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 82

Θέμα: ελαστικά

  1. #21
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Μηπως ειναι τα Petlas..??

    Ζευγαρι 255/35/18 220 ευρω τοποθετημενα, τα πηρα εγω.. Μεχρι στιγμης καμια 300αρα χλμ εχω κανει.. μια χαρα δειχνουν.. και ειναι ΠΟΛΥ μαλακά..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zaharias : 01-06-12 στις 15:11
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  2. The Following 4 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (01-06-12), BILL007 (08-06-12), bill_m3 (01-06-12), Panos 316T (01-06-12)

  3. #22
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως ειναι τα Petlas..??

    Ζευγαρι 255/35/18 220 ευρω τοποθετημενα, τα πηρα εγω.. Μεχρι στιγμης καμια 300αρα χλμ εχω κανει.. μια χαρα δειχνουν.. και ειναι ΠΟΛΥ μαλακά..
    Σωστος!!!!Ειναι αντιγραφη του Eagle F1 που εβγαζαν το 2000.Τα εχω περασει πληρες τεστ,με τελευταιο την προηγουμενη βδομαδα,επιστροφη απο Θεσσαλονικη με νεροποντη.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ,ουτε μια στιγμη ενιωσα να γεμιζει νερο!


    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  4. #23
    Εγγραφή
    15-05-11
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    66
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστος!!!!Ειναι αντιγραφη του Eagle F1 που εβγαζαν το 2000.Τα εχω περασει πληρες τεστ,με τελευταιο την προηγουμενη βδομαδα,επιστροφη απο Θεσσαλονικη με νεροποντη.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ,ουτε μια στιγμη ενιωσα να γεμιζει νερο!

    Στο ελαστικό πάντως εγώ δεν το ρισκάρω...με 450 ευρώ βάζω το καλύτερο ίσως ελαστικό στην κατηγορία του...αν τα κρατήσω 3 χρόνια έδωσα και 5 ευρώ το μήνα παραπάνω σε σχέση με ένα άλλο, όχι γνωστό, ελαστικό....τέλος, σε ότι αφορά τα τεστ με το 'μάτι' κτλ τι να πώ...ασχολίαστο

  5. The Following User Says Thank You to gupakos For This Useful Post:

    dark knight (02-06-12)

  6. #24
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gupakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ελαστικό πάντως εγώ δεν το ρισκάρω...με 450 ευρώ βάζω το καλύτερο ίσως ελαστικό στην κατηγορία του...αν τα κρατήσω 3 χρόνια έδωσα και 5 ευρώ το μήνα παραπάνω σε σχέση με ένα άλλο, όχι γνωστό, ελαστικό....τέλος, σε ότι αφορά τα τεστ με το 'μάτι' κτλ τι να πώ...ασχολίαστο
    Με 450 ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να βαλεις τα καλυτερα ελαστικα της κατηγοριας.
    Μιλαω για 225/40 και 255/35 σε 18αρες 2ζευγαρια.Να παρεις ισως τα μπροστινα μπορει!!
    Δεν τα κραταω 3 χρονια,βγαζω 2 καλοκαιρια και δεν τα λυπαμαι ΟΥΤΕ ΣΤΙΓΜΗ!
    Τωρα οσον αφορα το'τεστ με το ματι',δεν μιλησα ,ουτε εδειξα καποια εικονα,διατυπωσα την εμπειρια μου,οπως και εμπειριες ειναι ολες οι υπολοιπες κριτικες που διαβαζεις και ακους!Και συνηθως εμπειριες επαγγελματιων οδηγων,σε πιστα,με ελεγχομενς συνθηκες,και συνηθως μια παρεα απο την αφροκρεμα των τετρατροχων.
    Επαγγελματιας οδηγος ειμαι.Με την αφροκρεμα των τετρατροχων εχω μονο οφθαλμικη επαφη οπως και με τις πιστες της Ευρωπης και ποσο μαλλον με τις 'ελεγχομενες συνθηκες' τους.Τοσα χρονια ακριβοπληρωνα λαστιχα για οτινανε αυτοκινητα,οπως το Polo που ειχα πριν 13χρονια,που χρυσοπληρωναμε λαστιχα για αυτοκινητα που δεν πιαναν ουτε στο μισο τις δυνατοτητες του ελαστικου.Ασε για τις ελεγχομενες συνθηκες....τσουπ ξαφνικα βροχη!
    Επρεπε να διαλεξω στο να κοψω το καπνισμα η'να κρατησω το αμαξι με τα χειμερινα......πακετο.Μια επωνυμη τετραδα ,στις διαστασεις που ειπα,κανει περιπου 1000Ε.Και ερχομαι τωρα οχι στο διλημα αλλα στο ΤΡΙλημα! 1)κοψε τον κ@λο σου και βρες 1000Ε για λαστιχα... 2)Βαλε μεταχειρησμενα-απατητα,1ης τοποθετησης και οτι αλλο χαζο θες να ακουσεις-. και 3)Βαλε τα Β κατηγοριας,καινουρια αλλα Β.Και ναι ωραια αλλα ΠΟΙΑ αφου μου ειναι ΟΛΑ αγνωστα!ΠΟΙΑ αφου ολα κανουν περιπου 650-750Ε...και?Αξιζει 300Ε η διαφορα??????
    Ναι αξιζει,αλλα 500 οχι 300 απο τα επωνυμα~!Πως σου φαινεται?Αντι για 1000 να δωσεις 500?και να φορας και ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ λαστιχο???Παρακαμπτεις του λαστιχαδες και το πετυχαινεις!Και να σου πω και κατι τελευταιο??????Μην τρελλενεσαι μια 4αδα Contisport5 δεν προκειται να σου δωσει ΠΑΡΑΠΑΝΩ αλογα!!!Και μην μου πεις για ασφαλεια και τα συναφη,Απο επωνυμη εταιρια αγορασα αλλα μη διαφημιζομενη,απλα.Και ενα τελευταιο, το Μ3 φοραει 275,θα πρεπει να αρχισω να φοβαμαι μηπως σπασω προσφυση τα 255 μου με το 2,2 μοτερ μου????

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  7. #25
    Εγγραφή
    15-05-11
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    66
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 450 ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να βαλεις τα καλυτερα ελαστικα της κατηγοριας.
    Μιλαω για 225/40 και 255/35 σε 18αρες 2ζευγαρια.Να παρεις ισως τα μπροστινα μπορει!!
    Δεν τα κραταω 3 χρονια,βγαζω 2 καλοκαιρια και δεν τα λυπαμαι ΟΥΤΕ ΣΤΙΓΜΗ!
    Τωρα οσον αφορα το'τεστ με το ματι',δεν μιλησα ,ουτε εδειξα καποια εικονα,διατυπωσα την εμπειρια μου,οπως και εμπειριες ειναι ολες οι υπολοιπες κριτικες που διαβαζεις και ακους!Και συνηθως εμπειριες επαγγελματιων οδηγων,σε πιστα,με ελεγχομενς συνθηκες,και συνηθως μια παρεα απο την αφροκρεμα των τετρατροχων.
    Επαγγελματιας οδηγος ειμαι.Με την αφροκρεμα των τετρατροχων εχω μονο οφθαλμικη επαφη οπως και με τις πιστες της Ευρωπης και ποσο μαλλον με τις 'ελεγχομενες συνθηκες' τους.Τοσα χρονια ακριβοπληρωνα λαστιχα για οτινανε αυτοκινητα,οπως το Polo που ειχα πριν 13χρονια,που χρυσοπληρωναμε λαστιχα για αυτοκινητα που δεν πιαναν ουτε στο μισο τις δυνατοτητες του ελαστικου.Ασε για τις ελεγχομενες συνθηκες....τσουπ ξαφνικα βροχη!
    Επρεπε να διαλεξω στο να κοψω το καπνισμα η'να κρατησω το αμαξι με τα χειμερινα......πακετο.Μια επωνυμη τετραδα ,στις διαστασεις που ειπα,κανει περιπου 1000Ε.Και ερχομαι τωρα οχι στο διλημα αλλα στο ΤΡΙλημα! 1)κοψε τον κ@λο σου και βρες 1000Ε για λαστιχα... 2)Βαλε μεταχειρησμενα-απατητα,1ης τοποθετησης και οτι αλλο χαζο θες να ακουσεις-. και 3)Βαλε τα Β κατηγοριας,καινουρια αλλα Β.Και ναι ωραια αλλα ΠΟΙΑ αφου μου ειναι ΟΛΑ αγνωστα!ΠΟΙΑ αφου ολα κανουν περιπου 650-750Ε...και?Αξιζει 300Ε η διαφορα??????
    Ναι αξιζει,αλλα 500 οχι 300 απο τα επωνυμα~!Πως σου φαινεται?Αντι για 1000 να δωσεις 500?και να φορας και ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ λαστιχο???Παρακαμπτεις του λαστιχαδες και το πετυχαινεις!Και να σου πω και κατι τελευταιο??????Μην τρελλενεσαι μια 4αδα Contisport5 δεν προκειται να σου δωσει ΠΑΡΑΠΑΝΩ αλογα!!!Και μην μου πεις για ασφαλεια και τα συναφη,Απο επωνυμη εταιρια αγορασα αλλα μη διαφημιζομενη,απλα.Και ενα τελευταιο, το Μ3 φοραει 275,θα πρεπει να αρχισω να φοβαμαι μηπως σπασω προσφυση τα 255 μου με το 2,2 μοτερ μου????
    Προφανώς δεν επιθυμώ να αντιπαρατεθώ με κανέναν...απλά τη Δευτέρα (28/5) έβαλα τα Goodyear Asymmetric 2, σε διάσταση 225/45/17, DOT Ιανουάριος 2012 με 450 ευρώ. Τα συγκεκριμένα ελαστικά θεωρούνται από πολλούς τα καλύτερα στην κατηγορία τους...

    Φυσικά τα ευρώ είναι του καθένα μας και τα κάνει ότι θέλει...μπορείς να συνεχίζεις να αγοράζεις τρίτες μάρκες με 250 ευρώ...απλά κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να ρισκάρεις....
    φιλικά πάντα...

  8. #26
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    To προφανες δεν καταλαβα.Συγκρινεις ανομοιες διαστασεις,ανομοια ποσα,αλλο 1000Ε και αλλο 450Ε!.Δεν προσπαθω να πεισω ΚΑΝΕΝΑΝ,αφηγουμαι.Και δεν βρισκω το λογο να απολογουμαι.

    Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

    Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    11εβδομαδα του 2012 ολοφρεσκο λεμε
    Αυτα απο μενα,απο την αρχη ΔΕΝ ειπα την εταιρια,στην πορεια βγηκε,με το προφανες να ειναι πως μιλησα για το πως πηρα λαστιχα,παρα να επαινεσω συγκεκριμενη μπραντα!
    Καλοπατητα τα GoodYear σου και καλοταξιδευτα!Κοιταξε το λιγο εμπορικατο θεμα και θα καταλαβεις ;-)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bazil Van Sinner : 02-06-12 στις 00:11

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  9. #27
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG][IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  10. The Following User Says Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    BILL007 (08-06-12)

  11. #28
    Εγγραφή
    15-05-11
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    66
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    To προφανες δεν καταλαβα.Συγκρινεις ανομοιες διαστασεις,ανομοια ποσα,αλλο 1000Ε και αλλο 450Ε!.Δεν προσπαθω να πεισω ΚΑΝΕΝΑΝ,αφηγουμαι.Και δεν βρισκω το λογο να απολογουμαι.

    Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

    Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    11εβδομαδα του 2012 ολοφρεσκο λεμε
    Αυτα απο μενα,απο την αρχη ΔΕΝ ειπα την εταιρια,στην πορεια βγηκε,με το προφανες να ειναι πως μιλησα για το πως πηρα λαστιχα,παρα να επαινεσω συγκεκριμενη μπραντα!
    Καλοπατητα τα GoodYear σου και καλοταξιδευτα!Κοιταξε το λιγο εμπορικατο θεμα και θα καταλαβεις ;-)
    Ευχαριστώ για τις Ευχές
    Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση γιατί προφανώς επειδή γράφω λιγότερα μάλλον δεν εξηγώ καλά το ότι έβαλα στη διάσταση μου (225/45/17), ένα από τα καλύτερα ελαστικά που κυκλοφορούν (Asymmetric 2) σε μία πολύ ανταγωνιστική τιμή (450 Ευρώ)...για αυτήν την τιμή νομίζω ότι δεν αξίζει να πάει κάποιος σε φθηνότερο μεν αλλά μη επώνυμο ελαστικό δε...και πάλι ευχαριστώ για τις ευχές!

  12. The Following User Says Thank You to gupakos For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (02-06-12)

  13. #29
    Εγγραφή
    07-01-10
    Περιοχή
    malmo ,sweden
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.280
    Thanked
    917
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    to lastixo einai to mono pou exei epafi me tin asfalto kai tin gi se ena autokinito. den kanoume tsigounies ekei , kalytera na tsigouneutoume se kanena gyalisma , dvd kai tetoia.
    live free and drive hard

  14. The Following 2 Users Say Thank You to atha For This Useful Post:

    dark knight (02-06-12), hades7 (02-06-12)

  15. #30
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ενας απλος και παραδοσιακος τροπος για να δεις αν εκανες σωστη επιλογη στο λαστιχο σου ειναι να βρεις μια ευθεια.
    Βαλε ενα σημαδι, περνα με 70 χιλιομετρα και πλακωσου στα φρενα.
    Σημαδεψε το σημειο οπου σταματησες.

    Βαλε τα νεα σου λαστιχα, κανε καποια χιλιομετρα και επανελαβε τη διαδικασια.

  16. The Following 5 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (02-06-12), BILL007 (08-06-12), nikos1400 (26-09-12), Panos 316T (28-09-12), zaharias (02-06-12)

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP