Σελίδα 1 από 13 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 129

Θέμα: Ε46 Μ3 ESS

  1. #1
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή Ε46 Μ3 ESS

    Σκέφτομαι σοβαρά το συγκεκριμένο project για το αμάξι και θα ήθελα να μαζέψω γνώμες καθώς και προσωπικές εμπειρίες από τους ειδικούς.

    Το αμάξι το έχω πάρει καθαρά για τη προσωπική μου κ@υλ@, έχουμε άλλα δύο για τις καθημερινές μας μετακινήσεις (και ένα ....ποδήλατο), άρα δεν τήθεται θέμα ταλαιπωρίας σε κίνηση κάθε μέρα πάνω κάτω, αν και απ ότι έχω διαβάσει πρέπει να είναι απόλυτα γραμμικό στη λειτουργία του.

    Έπεσα και στο συγκεκριμένο λινκ https://www.esstuning.com/products/E...er-System.html το οποίο στη τιμή των 3.991 ευρώ μου φάνηκε .....φθηνό?

    Μετά είδα και αυτό https://www.esstuning.com/pages/E46-...Z4M-VT-SC.html το οποίο το λένε generation 2, αλλά δε βλέπω πουθενά τιμή....Ας πούμε το VT2-550 ακούγεται

    Τι λέτε???

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    εισαστε δυοοοο,
    εισαστε τρειιιιις..........
    .......



    Release date for stage 1 VT1-445 and stage 2 VT2-500 is scheduled for March 2010
    εχεις χρονο ακομα!



  3. #3
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    νομιζω πως ο sokkin μπορει να σου απαντησει!

  4. #4
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κωστα, χωρις να το εχω ψαξει το θεμα με του κομπρεσορες, και μιας και σκεφτεσε την αγορα κιτ, απ οσα ακουσα και απ οσα ειδα δεν θα σου ελεγα να πας σε ess.
    Δεν μπορω ακομη να καταλάβω το "κολλημα" που εχουν όλοι οι Ελλαδιτες με την ess.
    Ο Σοκιν ειχε ταλεπωρηθει παρα πολύ λογο του κιτ που δηλωσε οτι ηταν ελλειπες. Ασε που ειχε πεσει και σε ασχετους μαστορες και του βγαλαν την ψυχή...
    Απ την αλλη μερια εχουμε εδω στην Κυπρο δυο Μ3 Ε46 που φορανε κιτ της VF και εκτος οτι τα αμαξια γ@μ@νε, το κιτ ειχε ερθει πληρεστατο, ο προγραμματισμος εγινε απο τους προμηθευτες αφου ειχε σταλει ο ECU, και οι ιδιοκτητες και μηχανικος-βελτειωτης μιλάνε με τα καλυτερα λόγια τοσο για το κιτ οσο και για την εξυπηρετηση που ειχαν.
    Πιστευω οτι με οσα ειδα και ακουσα ειμαι προκατελημενος αρνητικά στην ess, και καλυτερα να ψαχνεσε και αλλου χωρις να κοιτας μονο την τιμη, αλλα να κοιτας και αλλα πραγματα οπως η αποδοση και το servise απο τον προμηθευτη .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chief : 12-02-10 στις 06:14

  5. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chief Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωστα, χωρις να το εχω ψαξει το θεμα με του κομπρεσορες, και μιας και σκεφτεσε την αγορα κιτ, απ οσα ακουσα και απ οσα ειδα δεν θα σου ελεγα να πας σε ess.
    Δεν μπορω ακομη να καταλάβω το "κολλημα" που εχουν όλοι οι Ελλαδιτες με την ess.
    Ο Σοκιν ειχε ταλεπωρηθει παρα πολύ λογο του κιτ που δηλωσε οτι ηταν ελλειπες. Ασε που ειχε πεσει και σε ασχετους μαστορες και του βγαλαν την ψυχή...
    Απ την αλλη μερια εχουμε εδω στην Κυπρο δυο Μ3 Ε46 που φορανε κιτ της VF και εκτος οτι τα αμαξια γ@μ@νε, το κιτ ειχε ερθει πληρεστατο, ο προγραμματισμος εγινε απο τους προμηθευτες αφου ειχε σταλει ο ECU, και οι ιδιοκτητες και μηχανικος-βελτειωτης μιλάνε με τα καλυτερα λόγια τοσο για το κιτ οσο και για την εξυπηρετηση που ειχαν.
    Πιστευω οτι με οσα ειδα και ακουσα ειμαι προκατελημενος αρνητικά στην ess, και καλυτερα να ψαχνεσε και αλλου χωρις να κοιτας μονο την τιμη, αλλα να κοιτας και αλλα πραγματα οπως η αποδοση και το servise απο τον προμηθευτη .
    ναι θα συμφωνήσω με τον συμπέθερο όσων αφορά τα ess απο όσα έχω διαβάσα απο τον νίκο και με τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε.
    γενικά στο εξωτερικό χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι, όλοι καταφευγουν στις
    vf engineering και active.
    πάντως στη δέυτερη περίπτωση, μιλάμε για κόστος κοντά στα 8.000 ευρώ.
    για την πρώτη δε γνωρίζω.
    απο την άλλη όμως αν αναλογιστεί κανείς οτι ο νίκος ναι μεν ταλαιπωρήθηκε,
    αλλά στο τέλος έβγαλε άκρη και πλέον μπορεί να δώσει λύσεις σε όλους μας
    για τυχόν προβλήματα που μπορεί να προκύψουν, δε θα ήταν άσχημο να βάζαμε και μια ζυγαριά για όλες τις εταιρείες.
    προσωπικά εγώ πάντως θα κοιτούσα σε αυτά τα λεφτά να πάρω κάτι ολοκληρωμένο και όχι να πάω να φτιάξω custom πρόγραμμα και εισαγωγή.
    υγ. ρε μαν εσύ πρόσφατα έμπαξες ελέυθερη εισαγωγή και alpha-n.
    με κάτι τέτοιο αυτά θα πρέπει να τα ξηλώσεις. δλδ τζάμπα λεφτά θα έχεις δώσει μέχρι τώρα αν κάνεις τέτοια αγορά. μήπως να το σκεφτόσουν για τπτ
    άλλο???πχ some exterior??? κάνα csl boot - κάνα φρενάκι κτλ???
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  6. #6
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Chris μ έβαλες σε σκέψεις και ρίχνοντας μια ματιά στο site της VF οι τιμές για 1ο στάδιο δεν απέχουν και πολύ από ESS, δλδ είναι στα $5.900 ή 4.300 Ε.

    Είδες άμα δε ξέρεις....

    Θωμά, το ξήλωμα στη καβούκα δε με πειράζει ούτε είναι big deal. Έτσι αλλιώς τα πήρα σε πάρα πολύ καλή τιμή μαζί με το Alpha N και τα παρελκόμενα, άρα μπορώ πιστεύω και να τα πουλήσω σε αντίστοιχα καλή τιμή για τον επόμενο τυχερό!

    Βαγγέλη, Νίκο που είστε???

  7. #7
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να σημειώσω βέβαια ότι με το αμάξι είμαι πολύ ευχαριστημένος (κυρίως με την εισαγωγή και το πρόγραμμα που - πολύ - πρόσφατα έβαλα) και ακόμα δεν το έχω καν ευχαριστηθεί.

    Έχει μεταμορφωθεί σε ένα μικρό κτήνος, τόση είναι η ηχητική πόρωση / πανδαισία που με κάνει να σκέφτομαι ότι θα μου λήψει σε τέτοιο βαθμό, ώστε να το αφήσω στην ησυχία του.

    Αααααχ αυτό το ρημάδι το μικρόβιο του modding αααχ θα με φάει!!!

    Θωμά, φρένα έβαλα καινούρια πριν 1 μήνα από csl, περιμένω και τις ζαντούλες μου τώρα.....

  8. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να το αφησεις οπως ειναι.
    Μια χαρα ειναι ετσι.

  9. #9
    Εγγραφή
    25-12-09
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    529
    Thanked
    741
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αρχισες να τρωγεσαι ετσι?Για να δουμε τι θα γινει λοιπον?

  10. #10
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m3est Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχισες να τρωγεσαι ετσι?Για να δουμε τι θα γινει λοιπον?
    Για πείτε καμιά γνώμη και σεις κύριε...

Σελίδα 1 από 13 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP