Σελίδα 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 129

Θέμα: Ε46 Μ3 ESS

  1. #11
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι σοβαρά το συγκεκριμένο project για το αμάξι και θα ήθελα να μαζέψω γνώμες καθώς και προσωπικές εμπειρίες από τους ειδικούς.

    Το αμάξι το έχω πάρει καθαρά για τη προσωπική μου κ@υλ@, έχουμε άλλα δύο για τις καθημερινές μας μετακινήσεις (και ένα ....ποδήλατο), άρα δεν τήθεται θέμα ταλαιπωρίας σε κίνηση κάθε μέρα πάνω κάτω, αν και απ ότι έχω διαβάσει πρέπει να είναι απόλυτα γραμμικό στη λειτουργία του.

    Έπεσα και στο συγκεκριμένο λινκ https://www.esstuning.com/products/E...er-System.html το οποίο στη τιμή των 3.991 ευρώ μου φάνηκε .....φθηνό?

    Μετά είδα και αυτό https://www.esstuning.com/pages/E46-...Z4M-VT-SC.html το οποίο το λένε generation 2, αλλά δε βλέπω πουθενά τιμή....Ας πούμε το VT2-550 ακούγεται

    Τι λέτε???
    λοιπο φιλε Κωστα ακου να δεις πως εχουν τα δεδομενα......

    Οντως το κιτ Vt450 βγαινει 3990 + τελωνειο και μεταφορικα ακουμπανε μαζι με την τοποθετηση τα 5500 ευρω.......

    αν προσεξεις ομως διατηρει την μαμα εισαγωγη και ειναι χωρις i/c...

    και εκει ειναι ακριβως το σημειο που ταλαιπωρηθηκα......Δεν υπηρχε ιντερκουλερ στο να παγωσει το εισερχομενο αερα με αποτελεσμα να μην δουλευει.........

    ειχα φτασει σε σημειο να πουλησω και το Μ3........

    αυτα που ελειπαν ηταν μια εισαγωγη και ενα i/c τα οποια αναγκαστικα να τα φτιαξω Ελλαδα

    Εδω ειναι οπως το στελνει


    Και εδω ειναι με εισαγωγη και i/c


    Πλεον μπορω να σου πω οτι ειμαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα περα απο την ταλαιπωρια......

    Για μενα αν θες να ανεβει σοβαρα το Μ3 σου μονο με κομπρεσσορα το πετυχαινεις.......τα υπολοιπα ειναι ημιμετρα
    απο εδω και περα η ess απο οτι διαβαζω στην Αμερικη ειναι εξαιρετικη εταιρεια ασχετα με το συγκεκριμενο κιτακι δεν δουλευει Ελλαδα λογω θερμοκρασιων........

    τα νεα κιτακια διαθετουν και ιντερκουλερ και εισαγωγη.Ομως απο τον Οκτωμβρη που τα εχει βαλει σε φωτο,συνεχεια αλλαζει τον μηνα και εχουμε φτασει Μαρτιο.Οποτε υπολογησε για σιγουρα πραγματα για Ευρωπη με το καλοκαιρι

    Αν δεν μπορεις να περιμενεις υπαρχει το κιτ της active που τα διαθετει αλλα εδω πρεπει να ασχοληθεις με τον Καφουνη.Κοστολογια δεν γνωριζω αλλα λογικα κοντα στο 10ρικο

    Η VF εχει τον ιδιο κομπρεσσορα με την ess,Vortech.Ειναι ιδια δεδομενα αλλα εδω ο αντιπροσωπος μου ειχε πει κοντα στα 12 χιλιαρικα

    Οσο για τον προγραμματισμο η γνωμη μου ειναι οτι,οτι στελνουν αυτοι δεν δουλευει.........θελει για μενα προγραμματιστη απο την αρχη.....σε αυτο εχουμε λυση........

    Εγω στην θεση σου,θα κοιταζα να βρισκομασταν να σε παω μια βολτα να δεις τι κανει το πραγμα και απο εκει και περα θα κοιταζα να το επαιρνα.....απλα να ξερεις οτι τα κοστολογια με ολα τα περιφερειακα θα ακουμπησουν το 10ρικο

  2. The Following 2 Users Say Thank You to sokinm3 For This Useful Post:

    Monsta (12-02-10), Stathis (12-02-10)

  3. #12
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ Νίκο, απ ότι καταλαβαίνω το i/c είναι απαραίτητο για το κλίμα μας.

    Απ' ότι βλέπω εδώ https://www.vf-engineering.com/ το stage 1 έχει και i/c στα $9,900 ή 7 κάτι, άρα ναι το 10 είναι στο πρόγραμμα.

  4. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.004
    Thanked
    335
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    VF κυκλοφορεί δηλαδή στην Ελλάδα χωρίς προβλήματα;

  5. #14
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κοιτα αν διαθετεις και οι 3 εταιρειες ειναι καλες....απο προγραμμα μονο θεωρω οτι πασχουν και τι εννοω

    σιγουρα θα θελουν την διορθωση τους αφου βενζινες και κλιμα δεν ειμαστε στα ιδια δεδομενα

  6. #15
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yodas Εμφάνιση μηνυμάτων
    VF κυκλοφορεί δηλαδή στην Ελλάδα χωρίς προβλήματα;
    δεν υπαρχουν προβληματα....απλα ειναι τελικα τα πραγματα

    απλα στην δικια μου περιπετεια δεν υπηρχε συμφωνα με τις φωτο εισαγωγη με κουλερ.....αυτα ειναι τιποτε αλλο

  7. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ωραία πράγματα!!!
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  8. #17
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.004
    Thanked
    335
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θωμά το σκέφτεσαι;

  9. #18
    Εγγραφή
    23-01-10
    Περιοχή
    BAYSIDE,NY
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    229
    Thanked
    177
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγω θα πηγαινα με VF μαγκες εχω ακουσει πολους που ειναι ευχαριστημενοι εδω.

  10. #19
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα πηγαινα με VF μαγκες εχω ακουσει πολους που ειναι ευχαριστημενοι εδω.
    ιδια πραγματα ειναι,


    Ζαννη για να ετοιμαζεσαι σιγα σιγα να μου στειλεις το κιτακι απο hpf μπας και γλυτωσουμε κανα τελωνειο

  11. #20
    Εγγραφή
    23-01-10
    Περιοχή
    BAYSIDE,NY
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    229
    Thanked
    177
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sokinm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ιδια πραγματα ειναι,

    Ζαννη για να ετοιμαζεσαι σιγα σιγα να μου στειλεις το κιτακι απο hpf μπας και γλυτωσουμε κανα τελωνειο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 12-02-10 στις 16:03

Σελίδα 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP