Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 28

Θέμα: Επιλογη καταλληλου Ελαστικου

  1. #11
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Antonis_Spartan Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εχει δοκιμασει κανεις σας τα Pizero Nero ?
    Έχω ακούσει ότι είναι σκληρό λάστιχο ισχύει? Με τα GLISTRELLI δεν είχα ποτέ πάρε δώσε πάντως.

  2. #12
    Antonis_Spartan Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yannisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ακούσει ότι είναι σκληρό λάστιχο ισχύει? Με τα GLISTRELLI δεν είχα ποτέ πάρε δώσε πάντως.
    Ειναι και τσιμπιμενη η τιμη τους αν δεν κανω λαθος..

  3. #13
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Yokohama Advan V 103 Χρηστοφορε

    εξαιρετικο λαστιχο και σε βροχη και σε στεγνο

    παραλληλα ζεσταινονται πολυ γρηγορα

  4. #14
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ φοράω προς το παρόν τα bridgestone potenza rft και από δυναμικά χαρακτηριστικά είμαι πολύ ικανοποιημένος. Αλλά, επειδή τα rft μου έχουν βγάλει το λάδι και αφού έχουν κάνει και τα χιλιόμετρά τους, σύντομα θα αντικατασταθούν με συμβατικά ελαστικά. Στην αρχή έλεγα για sport contact 3, αλλά μετά είδα τα goodyear f1 asymmetric (που μου πρότεινε ο Nick E60), τα οποία εμφανίζουν καλύτερη απόδοση στις μετρήσεις (και στεγνό και βρεγμένο) και είναι και λίγο οικονομικότερα. Συνεπώς, εκτός απροόπτου, αυτή θα είναι η επόμενη επιλογή μου.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  5. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ φοράω προς το παρόν τα bridgestone potenza rft και από δυναμικά χαρακτηριστικά είμαι πολύ ικανοποιημένος. Αλλά, επειδή τα rft μου έχουν βγάλει το λάδι και αφού έχουν κάνει και τα χιλιόμετρά τους, σύντομα θα αντικατασταθούν με συμβατικά ελαστικά. Στην αρχή έλεγα για sport contact 3, αλλά μετά είδα τα goodyear f1 asymmetric (που μου πρότεινε ο Nick E60), τα οποία εμφανίζουν καλύτερη απόδοση στις μετρήσεις (και στεγνό και βρεγμένο) και είναι και λίγο οικονομικότερα. Συνεπώς, εκτός απροόπτου, αυτή θα είναι η επόμενη επιλογή μου.
    Πολύ καλά πράγματι! Τα έβαλα και στη laguna του πατέρα μου (225/45/17) Τραίνο η laguna ...θέλει πολύ κόπο για να μπει το ABS σε στεγνό η βρεγμένο ..και αθόρυβα εντελώς!!

  6. #16
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.056
    Thanked
    8113
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    για μένα εξαρτάται από την χρήση του αυτοκινήτου που κάνεις.
    αν το χεις για καθημερινή χρήση βάλε λάστιχο με πιο σκληρή γόμα ώστε να χει και διάρκεια, αν το χεις για βόλτα προχώρα σε πιο μαλακό.
    είχα τα P ZERO NERO,έχω τα P ZERO ROSO πολύ ικανοποιημένος,επόμενη κίνηση τα toyo R1-R με δύο χρόνια εγγύηση αν θυμάμαι καλά...

  7. #17
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειμαι υπερμαχος των rosso... Λαστιχο για κανιβαλισμους!

    Pireli p zero rosso......
    Μιλαμε για λαστιχο,μαστιχα.
    Αλλα ξεχνα τις παρα πολλες χιλ. Χλμ
    Απλα οσα χλμ κανεις θα τα ευχαριστηθεις........
    Θα τα ξαναβαλω με χιλια.....

  8. #18
    Εγγραφή
    11-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    220
    Thanked
    122
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Kαι μενα ο λαστιχας μου προτεινει τα goodyear f1 asymmetric, τα dunlop (δν θυμαμαι το τυπο) και σαν φθηνη και καλη λυση τα AVON zz3. Η επιλογη λαστιχου ειναι δυσκολη περιπτωση.Εχω δοκιμασει ιδιες μαρκες σε διαφορετικα αυτοκινητα με αντιθετα αποτελεσματα. Παντως απο την τωρινη μου εμπειρια με τα MICHELEN δν τα συνιστω.Πολυ μαλακο λαστιχο, σκιζεται με την παραμικρη επαφη και μαγουλιαζει με πολλα στις στροφες

  9. #19

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Chris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι μενα ο λαστιχας μου προτεινει τα goodyear f1 asymmetric, τα dunlop (δν θυμαμαι το τυπο) και σαν φθηνη και καλη λυση τα AVON zz3. Η επιλογη λαστιχου ειναι δυσκολη περιπτωση.Εχω δοκιμασει ιδιες μαρκες σε διαφορετικα αυτοκινητα με αντιθετα αποτελεσματα. Παντως απο την τωρινη μου εμπειρια με τα MICHELEN δν τα συνιστω.Πολυ μαλακο λαστιχο, σκιζεται με την παραμικρη επαφη και μαγουλιαζει με πολλα στις στροφες
    Αν εχεις παραπονο απο τα michelin μην βαλεις avon...Απλα δεν θα σου κανουν!

  10. #20
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Continental contact3 225/40X18. Μόλις έκλεισα 2 χρόνια και 24000χλμ. Απόλυτα ικανοποιημένος όπως ήμουν και απ το contact2 νωρίτερα.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP