Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 34

Θέμα: 135i KOSTADAS

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KOSTADAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτι κατσει
    και τι εχει κατσει μεχρι στιγμης?

  2. #12
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Μανδρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    111
    Thanked
    38
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dim135 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σταματα ρε παλιοκοντρακια εσυ...

    πολυ καλο το αμαξι του κostada και θα μας ξυρισει ολους μολις το ολοκληρωσει

    KΑΡΑΦΛΑΣ RULES!

  3. #13
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Μανδρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    111
    Thanked
    38
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dim135 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σταματα ρε παλιοκοντρακια εσυ...

    πολυ καλο το αμαξι του κostada και θα μας ξυρισει ολους μολις το ολοκληρωσει
    Kαι το δικο σου δεν παει πισω κουφαλιτσα!!

  4. #14
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπράβο ρε Κώστα. Παρόλο που διαφωνούσα με τον επαναπρογραμματισμό βλέπουμε όλοι οτι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά. Συνέχισε έτσι αγόρι μου, είσε σε καλό δρόμο. Άντε να μπεί η εξάτμηση με τα downpipes και να ρυθμίσεις ξανά και να τρέχουμε να κρυφτούμε.

    Sokin το μυαλό σου στα πατήματα εσύ? Θα γίνει χαμός ένα βράδυ στον ΑΒ... να έχουμε και κάμερες

  5. #15
    Εγγραφή
    01-02-10
    Μηνύματα
    161
    Thanked
    43
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο ρε Κώστα. Παρόλο που διαφωνούσα με τον επαναπρογραμματισμό βλέπουμε όλοι οτι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά. Συνέχισε έτσι αγόρι μου, είσε σε καλό δρόμο. Άντε να μπεί η εξάτμηση με τα downpipes και να ρυθμίσεις ξανά και να τρέχουμε να κρυφτούμε.

    Sokin το μυαλό σου στα πατήματα εσύ? Θα γίνει χαμός ένα βράδυ στον ΑΒ... να έχουμε και κάμερες
    στρατο γιατι διαφωνεις με το custom? ειναι καλυτερα να δουλευεις χαρτες ρυθμισμενους σε αλλη ηπειρο με αλλες βενζινες και αλλο κλιμα και γενικα αλλες προδιαγραφες?

    μην κοιτας τα προγραματα κονσερβες που δεν αποδιδουν αμα ρυθμιστει σωστα ο εγκεφαλος κανει θαυματα. για να το παω και λιγο παραπερα επειδη παρακολουθω τους αμερικανους το καινουργιο v4 απλα καταφερε μετα απο τοσα χρονια να συμπεριφερεται σαν ενα καλο reflash !

  6. #16
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο ρε Κώστα. Παρόλο που διαφωνούσα με τον επαναπρογραμματισμό βλέπουμε όλοι οτι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά. Συνέχισε έτσι αγόρι μου, είσε σε καλό δρόμο. Άντε να μπεί η εξάτμηση με τα downpipes και να ρυθμίσεις ξανά και να τρέχουμε να κρυφτούμε.

    Sokin το μυαλό σου στα πατήματα εσύ? Θα γίνει χαμός ένα βράδυ στον ΑΒ... να έχουμε και κάμερες
    Βασιλοπουλο μια χαρα θα ειναι

  7. #17
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Μανδρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    111
    Thanked
    38
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sokinm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασιλοπουλο μια χαρα θα ειναι
    δεν λες οχι εσυ

  8. #18
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KOSTADAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν λες οχι εσυ
    μας εχει τρελανει στην βροχη ο κωλοκαιρος

  9. #19
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν διαφωνώ με το reflash, απλά διαφωνώ να βάλει κάποιος χέρι σε ένα αρκετά πιεσμένο μοτέρ ενώ υπάρχουν παράλληλα δοκιμασμένες λύσεις.

    Όταν τοποθετείς τον εγκέφαλο ακόμα και με τους προεγκατεστημένους χάρτες είναι όλα ΟΚ. Επίσης, κατεβάζεις κάθε λίγο τις καινούριες εκδόσεις που περιέχουν σχετικές τροποποιήσεις.

    Πλεονέκτημα είναι οι δικλίδες ασφαλείας: δεν σε αφήνει να ανεβάσεις πίεση αν δεν φτάσεις τους 80 βαθμούς λάδι και ρίχνει πίεση όταν φτάσεις τους 120.

    Επίσης δεν χρειάζεται επαναπρογραμματισμός κάθε φορά που κάνεις κάποια βελτίωση. Βάζεις downpipes και περνάς stage 2 χάρτες απλά.

    Επίσης επιτρέπει στον χρήστη να κάνει μόνος του ρυθμίσεις χωρίς να είναι απαραίτητα προγραμματιστής. Κάνεις μικρές αλλαγές στο ignition correction και στους χάρτες πίεσης για fine tuning.

    Επίσης, το σημαντικότερο πλεονέκτημα είναι οτι μπορείς να αλλάζεις χάρτες ανάλογα με τα γούστα σου. Εγώ δουλεύω συνέχεια με τον εργοστασιακό και με ένα πάτημα ενός κουμπιού βάζω τον χάρτη που θέλω για να κάνω κανένα πάτημα.

    Δεν είναι ανιχνεύσιμο απο το διαγνωστικό με τίποτα ενώ όταν κάνεις ορογραμματισμό βγάζει στο διαγνωστικό Number of reflashes: xxx Τέλος, αν κάνεις κάποιο update δεν χάνεις το πρόγραμμα που έχεις περάσει και δεν χρειάζεται να τρέχεις.

    Τέλος, δίνει την δυνατότητα να κάνεις logs με όλες τις παραμέτρους και αν κάτι δεν πάει καλά αλλάζεις μόνος σου κάποιες ρυθμίσεις. Επίσης, διαβάζει τυχόν βλάβες πουέχει καταγράψει ο εγκέφαλος και τις σβήνεις αν χρειαστεί.

    Εκεί είναι τα σημεία που δεν υποστηρίζω το reflash. Όχι οτι έχω πρόβλημα με αυτό ή με κάποιον βελτιωτή αλλά βρίσκω σημαντικά πλεονεκτήματα με την χρήση παράλληλου εγκεφάλου

  10. The Following 3 Users Say Thank You to stratos For This Useful Post:

    chief (10-02-10), Stamatis (10-02-10), Stathis (10-02-10)

  11. #20
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διαφωνώ με το reflash, απλά διαφωνώ να βάλει κάποιος χέρι σε ένα αρκετά πιεσμένο μοτέρ ενώ υπάρχουν παράλληλα δοκιμασμένες λύσεις.

    Όταν τοποθετείς τον εγκέφαλο ακόμα και με τους προεγκατεστημένους χάρτες είναι όλα ΟΚ. Επίσης, κατεβάζεις κάθε λίγο τις καινούριες εκδόσεις που περιέχουν σχετικές τροποποιήσεις.

    Πλεονέκτημα είναι οι δικλίδες ασφαλείας: δεν σε αφήνει να ανεβάσεις πίεση αν δεν φτάσεις τους 80 βαθμούς λάδι και ρίχνει πίεση όταν φτάσεις τους 120.

    Επίσης δεν χρειάζεται επαναπρογραμματισμός κάθε φορά που κάνεις κάποια βελτίωση. Βάζεις downpipes και περνάς stage 2 χάρτες απλά.

    Επίσης επιτρέπει στον χρήστη να κάνει μόνος του ρυθμίσεις χωρίς να είναι απαραίτητα προγραμματιστής. Κάνεις μικρές αλλαγές στο ignition correction και στους χάρτες πίεσης για fine tuning.

    Επίσης, το σημαντικότερο πλεονέκτημα είναι οτι μπορείς να αλλάζεις χάρτες ανάλογα με τα γούστα σου. Εγώ δουλεύω συνέχεια με τον εργοστασιακό και με ένα πάτημα ενός κουμπιού βάζω τον χάρτη που θέλω για να κάνω κανένα πάτημα.

    Δεν είναι ανιχνεύσιμο απο το διαγνωστικό με τίποτα ενώ όταν κάνεις ορογραμματισμό βγάζει στο διαγνωστικό Number of reflashes: xxx Τέλος, αν κάνεις κάποιο update δεν χάνεις το πρόγραμμα που έχεις περάσει και δεν χρειάζεται να τρέχεις.

    Τέλος, δίνει την δυνατότητα να κάνεις logs με όλες τις παραμέτρους και αν κάτι δεν πάει καλά αλλάζεις μόνος σου κάποιες ρυθμίσεις. Επίσης, διαβάζει τυχόν βλάβες πουέχει καταγράψει ο εγκέφαλος και τις σβήνεις αν χρειαστεί.

    Εκεί είναι τα σημεία που δεν υποστηρίζω το reflash. Όχι οτι έχω πρόβλημα με αυτό ή με κάποιον βελτιωτή αλλά βρίσκω σημαντικά πλεονεκτήματα με την χρήση παράλληλου εγκεφάλου

    Εχω ΧΑ-ΖΕ-ΨΕΙ...

    έχουμε φτάσει σε τέτοια επίπεδα;

    Παρακολουθώ με ενδιαφέρον τα θρεντ για τα πειράγματα των -35i και έχω μείνει εντελώς μ%λάκας...

    Παιδιά μπράβο σας.

  12. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    stratos (10-02-10)

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP