Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 17 από 17

Θέμα: mini cooper s r 56 προβλημα στο τιμονι...

  1. #11
    Εγγραφή
    12-09-11
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    626
    Thanked
    303
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολυ κατατοπιστικός



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ε91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ως παλιός κάτοχος ΜΙΝΙ R56 απλού (το πούλησα πριν ένα μήνα, αλλά ψάχνω διακαώς για περιποιημένο μτχ Cooper S, γιατί μου λείπει απίστευτα), σου λέω τα ακόλουθα:
    Κόκκινη ένδειξη με τιμόνι και λουκέτο: Δυσλειτουργία του μηχανισμού κλειδώματος του τιμονιού-πρόβλημα που απαιτεί επίσκεψη στο συνεργείο-σύμφωνα με το manual κανονικά το αυτοκίνητο δεν θα έπρεπε να παίρνει καν εμπρός, ενώ εάν καταφέρεις και το βάλεις εμπρός μην το σβήσεις.
    Κίτρινη ένδειξη με τιμόνι και λουκέτο: Ο μηχανισμός κλειδώματος του τιμονιού έχει ενεργοποιηθεί - δεν είναι πρόβλημα - απλά για να ξεκλειδώσει το τιμόνι πρέπει λίγο να το στρέψεις.
    Εμένα μέσα σε 2 χρόνια που είχα το αυτοκίνητο, μου είχε κλειδώσει το τιμόνι 1-2 φορές και όταν προσπάθησα να το βάλω εμπρός μου έκανε ένα χαρακτηριστικό κρακ-κρακ, που σταματούσε όταν γύριζα το τιμόνι και ξεκλείδωνε.
    Συμπέρασμα: Διάβασε τις τελευταίες σελίδες του manual λίγο πριν από το ευρετήριο, όπου επεξηγείται τι σημαίνει το κάθε εικονίδιο και πήγαινε το συντομότερο σε κάποιο συνεργείο, γιατί ενδεχόμενη ζημιά στο τιμόνι είναι αφενός σοβαρή για την ασφάλειά σου, αφετέρου δαπανηρή για την τσεπη σου,

  2. The Following User Says Thank You to super duper For This Useful Post:

    Ε91 (13-03-12)

  3. #12
    Εγγραφή
    12-03-12
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μόλις έμαθα το μπουγιουρντί...100 γιουργια...αντε να δούμε...΄μακάρι να είναι μονο αυτό...σας ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια....

  4. #13
    Εγγραφή
    18-12-11
    Μηνύματα
    567
    Thanked
    1529
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ποιο ήταν το πρόβλημα τελικά;
    Το έλαβες το mail με το manual;

  5. #14
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    με 100 γιούρια κάνανε επαναπρογραμματισμό. Είναι το πρώτο που κάνουν. Αν έχει πρόβλημα ξανά πάει για αλλαγή κρεμαγιέρας ή κολώνας τιμονιού
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  6. #15
    Εγγραφή
    12-03-12
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οπως λεει και ο φιλος bimmer-corfu,κανανε επαναπρογραμματισμο(και εφτιξαν και ενα προβλημα που ειχα με το πισω φαναρι)μου ειπαν οτι αν ξαναβγει η ενδειξη τοτε θα πρεπει να αλλαξω εναν αισθητηρα που βρισκεται επανω στο τιμονι.....τιμη αισθητηρα 250,00...μακαρι να μη χρειαστει...

  7. #16
    Εγγραφή
    12-03-12
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ε91....το ελαβα το email...σε ευχαριστω πολυ...

  8. #17
    Εγγραφή
    18-12-11
    Μηνύματα
    567
    Thanked
    1529
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Νά'σαι καλά. Εύχομαι να το απολαύσεις το ΜΙΝΑΚΙ και να μην ξαναχρειαστεί τίποτα.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP