Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 21

Θέμα: [E46] Ολικο βαψιμο coupe

  1. #11
    Εγγραφή
    29-05-11
    Περιοχή
    Μπραχαμι
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    149
    Thanked
    86
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο joseph Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο site τις ΑΕΖ, τις δινει απο 18ιντζες και πανω, σιγουρα σου ειπε για αυτες?
    Ναι μου εδειξε καταλογο τις ΑΕΖ και μου εδειξε τις συγκεκριμενες γιατι εχουν βγει για την καινουργια ΒΜW ,αυτο που λες οτι τις ειδες στο σιτε της ΑΕΖ 18' το ειδα και εγω αλλα ειπα για να μου τις δειχνει κατι θα ξερει.Θα παω να ψαξω και σε αλλα μαγαζια οποτε θα δουμε .

  2. #12
    Εγγραφή
    09-02-12
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    15
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    φιλε καλησπερα καταρχας αν το χρωμα σου δεν ειναι ταλαιπωρημενο βαψε τα σημεια που θελεις και κανε μια αλοιφη το υπολοιπο.οταν ειναι να το βαψεις να παρεις καταρχην το ιδιο νουμερο που γραφει επανω στο θολο του αυτοκινητου προσεψε μονο το χρωμα να ειναι νεροδιαλυτο για να μην σε κανει σαμαρακια.παρε φτηνο χρωμα αλλα ακριβο βερνικι και καλο αποτελεσμα

  3. The Following User Says Thank You to DIMITRIS E36 For This Useful Post:

    GEORGE BMW 316ci (27-02-12)

  4. #13

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DIMITRIS E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε καλησπερα καταρχας αν το χρωμα σου δεν ειναι ταλαιπωρημενο βαψε τα σημεια που θελεις και κανε μια αλοιφη το υπολοιπο.οταν ειναι να το βαψεις να παρεις καταρχην το ιδιο νουμερο που γραφει επανω στο θολο του αυτοκινητου προσεψε μονο το χρωμα να ειναι νεροδιαλυτο για να μην σε κανει σαμαρακια.παρε φτηνο χρωμα αλλα ακριβο βερνικι και καλο αποτελεσμα
    Το να πας να πάρεις χρώμα ... Έτσι κοιτώντας τον κωδικό και να πας να πεις 1/2 κιλό 354 είναι συνταγή αποτυχίας.
    Η θα πας σε χρωματά να το βγάλει με φασματογράφο ή σε βεφέα με έμπειρο μάτι.
    Τα χρώματα με τον καιρο ξεθωριαζουν. Έτσι βγαίνουν οι διχρωμίες.
    Επίσης το σκεπτικό του φτηνού χρώματος με ακριβό βερνίκι δεν το καταλαβαίνω!
    Και καλά τι ; Ότι το χρώμα είναι απο κάτω , και το βρε ίππο είναι αυτο που φαίνεται ;
    Αν το χρώμα δεν είναι καλό, τι υπόστρωμα θα δημιουργήσει για το βερνικι; Θα έχει καλή συνάφεια , θα μείνει εκει και δεν θα ξεφλουδισει;

  5. The Following 3 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (27-02-12), Civileng (08-03-12), GEORGE BMW 316ci (28-02-12)

  6. #14
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το φορουμ ειναι για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον.σωστα?
    οσοι γνωριζουν για βαφες μπορει να γραψει ΠΩΣ θα καταλαβω εγω αν ο βαφεας ειναι καλος?.πρεπει να δω τι μαρκα χρωμα και τι βερνικια χρησιμοποιει?
    ποια ειναι τα καλυτερα? τι αλλο πρεπει να προσεξω?τι τιμες να περιμενω για σωστη δουλεια στη σημερινη ελλαδα?

  7. #15
    Εγγραφή
    29-05-11
    Περιοχή
    Μπραχαμι
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    149
    Thanked
    86
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προτιμω να παω σε ενα φανοποιω και να βαψω ολο η ακομα και ορισμενα κομματια του αυτοκινητου, παρα να καθησω και παιδευομαι να το κανω μονος μου απο την στιγμη που δεν εχω εμπειρια και θα εχω και το αγχος να μην κανω καμια μπαμπατσα.

  8. #16
    Εγγραφή
    26-06-10
    Περιοχή
    Ηρακλειο-Κρητη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    407
    Thanked
    499
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmwz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το φορουμ ειναι για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον.σωστα?
    οσοι γνωριζουν για βαφες μπορει να γραψει ΠΩΣ θα καταλαβω εγω αν ο βαφεας ειναι καλος?.πρεπει να δω τι μαρκα χρωμα και τι βερνικια χρησιμοποιει?
    ποια ειναι τα καλυτερα? τι αλλο πρεπει να προσεξω?τι τιμες να περιμενω για σωστη δουλεια στη σημερινη ελλαδα?
    Η σωστες τιμες που ζητας ειναι υποκειμενικες, ο καθενας κοστολογει τη δουλεια του οσο θελει και νομιζει ο ιδιος σωστη. Για μενα θα πρεπει να κανεις μια μικρη ερευνα να παρεις τιμες για αυτα που θελεις να βαψεις στο αμαξι σου και αντιστοιχα να βλεπεις και ενα δειγμα δουλειας του καθενος....γιατι οπως ξερουμε το ακριβοτερο δεν ειναι παντα και το πιο καλο...οπως φυσικα και το αντιθετο....

  9. The Following User Says Thank You to tzanis320si For This Useful Post:

    BILL007 (28-02-12)

  10. #17
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ναι παιδια οκ
    αυτο κανεις οταν θεωρεις δεδομενο οτι κοβει το ματι σου απο τετοια πραγματα.εγω δε ξερω να ξεχωριζω κατι που εγινε σωστα ή οχι στο βαψιμο.
    και διαβαζω οτι η μαγκια ειναι να αντεξει στο χρονο η βαφη.εγω που να το ξερω αυτο...
    αν θεωρησω οτι παω να δω καποιο φανοβαφειο και δω την δουλεια καποιων αυτοκινητων,πρεπει να μην φαινεται διαφορα με τα υπολοιπα κομματια και να μην εχει σταξει πουθενα και φαινεται εντονα?τι ρωταω και εγω τωρα,συγχωρεστε με.

  11. #18
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φίλε, το θέμα δύσκολα να λυθεί από το πληκτρολόγιο. Πήγαινε το αμάξι σε εναν επαγγελματία detailer (πχ monsta - είναι μέλος του φορουμ) και ρώτα κατά πόσο θα έρθει το αμάξι με πηλό- γυάλισμα και με τοπική βαφή στα σημεία. Μάθε για τιμές, βάλτα κάτω και αν σε συμφέρει, προχώρα.



    Μετά, αν το αυτοκίνητο χρειάζεται οπωσδήποτε ολικό βάψιμο, πηγαίνεις σε έναν καλό βαφέα ο οποίος θα αναλάβει τα υπόλοιπα (προσωπικά ξέρω απίστευτο βαφέα αλλά είναι ακριβός)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ie87 : 28-02-12 στις 15:52

  12. The Following 2 Users Say Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    GEORGE BMW 316ci (28-02-12), Monsta (08-03-12)

  13. #19
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DIMITRIS E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παρε φτηνο χρωμα αλλα ακριβο βερνικι και καλο αποτελεσμα
    τα χρωματα τωρα πια ειναι μονο υδατοδιαλυτα δεν υπαρχει μονης οπως παλια επισης δεν μπορεις να ανακατεψεις χρωμα π.χ. SIKKENS και βερνικη BODY !

  14. #20
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κάνε έρευνά που κάνουν καλή δουλειά (εννοείται να χούν φούρνο κ φανοποιο δικό τους) κ όταν πας ζήτησε του να σου δείξει άμα μπορεί κάποια από τις παλλες δούλες του, δωσε κάτι παραπάνω κ βαψ' το ολο, μην κάνεις τοπική με αλοιφές κτλ είναι πεταμένα λεφτά
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP