Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 49

Θέμα: Βελτίωση Χ6 i35

  1. #21
    Εγγραφή
    25-12-09
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    529
    Thanked
    741
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ενα τηλεφωνο στην Αthens Car επισημο ντηλερ BMW στη λ.βουλιαγμενης μπορει να αποδειξει ποσα Χ6 35ι και 50ι και 3.0sd εχουν προγραμμα απο Speed & Style χωρις προβληματα.

    Υπαρχουν κι αλλοι επισημοι ντηλερ που συνεργαζομαστε χωρις κανενα προβλημα.

    Το οτι ενας ατυχος πελατης δεν εμεινε ευχαριστημενος γιατι το αυτοκινητο του ειχε προβλημα πραγματικα λυπαμαι.Σιγουρα εδω και η ιδια η BMW εχει δυσαρεστημενους πελατες.

    Αμφιβαλλω αν θα ικανοποιηθεις καποτε με τα γκαζια του Χ6 οποτε συντομα σου ευχομαι να βρεθεις μ ενα πολυ πιο γρηγορο αυτοκινητο οχι turbo που να τελικωνει ατελειωτα ωστε να ταιριαζει στον τροπο οδηγησης που εσυ ο ιδιος εχεις περιγραψει.
    Καλη συνεχεια.

  2. #22
    Εγγραφή
    06-02-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    37
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν αντιλέγω σίγουρα έχεις φτιάξει και καλές βελτιώσεις.


    Δε νομίζω όμως ότι έκανες κάτι καλύτερο σε αυτούς.


    Το θέμα είναι τη ζητάνε από το αυτοκίνητο τους και αν το έχουν ζορίσει καθόλου γιατί αν το πάνε χαλαρά δεν υπάρχει περίπτωση να τους βγάλει κάτι στο στάδιο που τα βελτιώνεις ( + 20 ΗΡ το πολύ )


    Από το αμάξι μου ήμουν πολύ ευχαριστημένος μέχρι που το ανάλαβες.


    Μια με την κακή τοποθέτηση που έγινε στις μπούκες τις εξάτμισης και φυσικά με το πρόγραμμα.


    Επίσης να σου ξανά υπενθυμίσω ότι το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ΟΥΤΕ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ( όπως θέλεις να λες για ευνόητους λόγους ) απλά υπάρχει δυσλειτουργία από τα προγράμματα που έχεις βάλει πάνω.


    Δεν είναι το μόνο αυτοκίνητο που είχα με TURBO και φυσικά κάποια από τα προηγούμενα τα είχα προχωρήσει σε ποιο ακραίες βελτιώσεις χωρίς προβλήματα.


    Να είσαι σίγουρος ότι τη λύση θα τη βρω ( έχει δρομολογηθεί η τοποθέτηση του νέου προγράμματος από μεγάλο και αξιόπιστο βελτιωτή ) και θα το μάθεις.


    Περίμενα από εσένα μια ποιο σωστή αντιμετώπιση σε έναν πελάτη που σου άφησε αρκετά χρήματα.


    Θα μπορούσες να βγεις και να παραδεχτείς το λάθος σου και όχι να κάθεσαι και να γράφεις ότι ΅Ά το ότι ένας άτυχος πελάτης δεν έμεινε ευχαριστημένος γιατί το αυτοκίνητο του είχε πρόβλημαΆΆ


    Εγώ λυπάμαι


    Καλή συνέχεια και σ΄εσένα ( μιας και τώρα έμαθες τη δεν πρέπει να κάνουμε στα Χ6 )
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη konstadas : 08-02-10 στις 14:01

  3. #23
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    θα παρακαλεσω να μη συνεχιστει η δημοσια συζητηση για το παραπανω θεμα.
    νομιζω εξαντληθηκε και απο τις δυο πλευρες.
    αν εχετε κατι αλλο ειναι καλυτερα να συναντηθειτε και να το συζητησετε.

    γεγονος ειναι οτι και στα καλυτερα καταστηματα υπαρχουν πελατες που δυσαρεστουνται δικαια ή αδικα και απο την αλλη αρκετα καταστηματα εχουν πελατες που αποφερουν περισσοτερο ζημια παρα κερδος.
    οι περιπτωσεις και οι υποπεριπτωσεις ειναι πολλες και καθε φορα η εκαστοτε πλευρα εχει τα δικαια και τα αδικα της.
    η δικη μας δουλεια ομως δεν ειναι να το αναλυσουμε εδω.

    ας μεινουμε λοιπον παρακαλω στο θεμα μας που ειναι η βελτιωση του Χ6.
    καταγραφηκε η εμπειρια ενος ιδιοκτητη, δοθηκε απαντηση, παμε παρακατω.

    ευχαριστω για την κατανόηση.

  4. #24
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα παρακαλεσω να μη συνεχιστει η δημοσια συζητηση για το παραπανω θεμα.
    νομιζω εξαντληθηκε και απο τις δυο πλευρες.
    αν εχετε κατι αλλο ειναι καλυτερα να συναντηθειτε και να το συζητησετε.

    γεγονος ειναι οτι και στα καλυτερα καταστηματα υπαρχουν πελατες που δυσαρεστουνται δικαια ή αδικα και απο την αλλη αρκετα καταστηματα εχουν πελατες που αποφερουν περισσοτερο ζημια παρα κερδος.
    οι περιπτωσεις και οι υποπεριπτωσεις ειναι πολλες και καθε φορα η εκαστοτε πλευρα εχει τα δικαια και τα αδικα της.
    η δικη μας δουλεια ομως δεν ειναι να το αναλυσουμε εδω.

    ας μεινουμε λοιπον παρακαλω στο θεμα μας που ειναι η βελτιωση του Χ6.
    καταγραφηκε η εμπειρια ενος ιδιοκτητη, δοθηκε απαντηση, παμε παρακατω.

    ευχαριστω για την κατανόηση.
    σε ολα τα tuning πολλες φορες δεν πετυχαινει κατι οπως και στην δικη μου περιπτωση στις αρχες......

    το θεμα ειναι ομως να υπαρχει after sale απο τους επαγγελματιες..........αν δεν υπαρχει,εχουμε θεμα

    Παντως για μενα,πρεπει να υπαρχει παντα ενημερωση και προπαντων διαλογος για ολα και για ολους

    κανενας δεν πρεπει να ειναι στο απυροβλητο

  5. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    στο απυροβλητο κανεις δεν πρεπει και κανεις δεν ειναι.
    αλλα οταν υπαρχει ενα θεμα για το οποιο γινεται chating με 4-5 απαντησεις απο την καθε πλευρα πανω στο ιδιο μοτιβο (χωρις να προστιθεται δηλαδη κατι επι της ουσιας, απλα συμφωνουν οτι διαφωνουν), δεν ωφελει και να συνεχιζεται.

    το καθε φορουμ δεν ειναι τοπος επιλυσης διαφορων, ουτε οι διαχειριστες και οι συντονιστες εχουν δουλεια να αποφασιζουν ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο.
    απλως προσφερουν βημα για εκφραση αποψεων.

    εδω λοιπον κατα την αποψη μου οι αποψεις εκφραστηκαν ελευθερα και απο τις δυο πλευρες και οποιος ενδιαφερεται μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του.

  6. #26
    Εγγραφή
    06-02-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    37
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σας.

    Κανένας δεν πρέπει να είναι στο απυρόβλητο.

    Στάθη καλά τα λες όσες φορές και να ποστάρουμε δεν θα βρούμε άκρη γιατί δεν υπάρχει.

    Αυτός νομίζει ορισμένα πράγματα εγώ είμαι σίγουρος για άλλα……

    Για μένα η υπόθεση με τον ποιο πάνω βελτιωτή σταματά εδώ ( αν και θα μπορούσα να το συνεχίσω αλλού και να αποδειχτούν αυτά που λέω ) και συνεχίζω μιας και έχω κανονίσει να κάνω την επόμενη πραγματική βελτίωση.

  7. #27
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σταματη θα σου προτεινα να παρεις μια γνωμη απο Δημητριαδη μερια

    εχει φτιαξει αρκετα 135 και ειδικα ενα που o κατοχος(dim 135) ασελγει επανω του

    καλη επιλογη να εχεις

  8. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    το 135 ειναι αρκετα διαφορετικο στη χαρτογραφηση απο Χ6 νικο...

  9. #29
    Εγγραφή
    06-02-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    37
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sokinm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σταματη θα σου προτεινα να παρεις μια γνωμη απο Δημητριαδη μερια

    εχει φτιαξει αρκετα 135 και ειδικα ενα που o κατοχος(dim 135) ασελγει επανω του

    καλη επιλογη να εχεις

    Νίκο τον ξέρω τον Δημήτρη ( πάρα πολύ δυνατό εργαλείο ) και τη χρήση που του κάνει.

    Μάλιστα σε κάποια δυναμομετρηση που κάναμε σε κάποιο άλλο φόρουμ είχε βγει το ποιο δυνατό ακόμα και από κάποια με παράλληλο.

    Με είχε πάει ο Δημήτρης στο Δημητριάδη αλλά τότε με έπεισαν να συνεχίσω στον ίδιο.

  10. #30
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 135 ειναι αρκετα διαφορετικο στη χαρτογραφηση απο Χ6 νικο...
    καμια αντιρρηση αλλα ο Δημητριαδης εχει φτιαξει Χ6 τα οποια βγαζουν απο 260 ροδα σε 320

    δεν το λεω τυχαια διοτι ημουν παρων και επειδη ο κυκλος του tuning ειναι παρα πολυ μικρος,γνωριζω οτι δουλευουν τεζα

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP