Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 135

Θέμα: Κυπριος στο στοχαστρο της F1

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #26
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Athens City
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.898
    Thanked
    4556
    Rides
    0

    Προεπιλογή DAY 1

    Η Marussia F1 Team ξεκίνησε το τεστ νεαρών οδηγών με τον Κύπριο Τίο Έλληνα να βρίσκεται στο τιμόνι της MR02 στο Silverstone συμπληρώνοντας 36 γύρους με καλύτερο χρόνο στο 1:36.676.

    Ο πρωτοπόρος στο πρωτάθλημα του GP3 Τίο Έλληνας, με την Marussia Manor Racing GP3, αποτελεί μέρος του προγράμματος νέων οδηγών της Marussia F1 Team, βρισκόταν στο τιμόνι της MR02 το πρωί. Αυτή ήταν η δεύτερη βόλτα του Τίο σε ένα μονοθέσιο της Formula1, η πρώτη ήταν ένα τεστ σε ευθεία γραμμή στο αεροδρόμιο Kemble τον περασμένο μήνα. Ήταν όμως η πρώτη του γεύση από την MR02 σε μία πιο τυπική πίστα. Σε ζεστές και ηλιόλουστες συνθήκες, ο Τίο είχε μια καθαρή πορεία στο πρόγραμμά του, το οποίο ξεκίνησε με κάποιο εγκλιματισμό για να εξοικειωθεί με τα συστήματα του αυτοκινήτου πριν από την χρησιμοποίηση του KERS και του DRS, και περαιτέρω ελέγχους συστημάτων.

    «Χωρίς αμφιβολία, σήμερα ήταν η καλύτερη στιγμή της ζωής μου. Ήταν μια φανταστική εμπειρία που ξέρω ότι θα θυμάμαι για πάντα. Νιώθω πολύ περήφανος που εκπροσωπώ τη χώρα μου και έχω τόσο μεγάλη υποστήριξη από τους ανθρώπους πίσω στο σπίτι στη Κύπρο.»

    «Έχω οδηγήσει το αυτοκίνητο μια φορά πριν, σε τεστ σε ευθεία γραμμή στο Kemble, αλλά αυτή ήταν η πρώτη μου φορά σε ένα μονοθέσιο της Formula1 σε μία σωστή πίστα και έτσι το ένιωσα σαν την πρώτη φορά ξανά. Υπήρχε πολλή εξοικείωση για την αρχή της ημέρας. Έχω προφανώς κάποια εμπειρία των πραγμάτων, όπως η πολύ περίπλοκη διάταξη στο τιμόνι. Είναι ακόμα τόσο πολλά για να χειριστώ. Χρησιμοποίησα επίσης το KERS και το DRS σήμερα για πρώτη φορά και υπάρχουν τόσα πολλά για να σκέφτομαι κατά τη διάρκεια ενός γύρου.»

    «Σύντομα αύξησα την αυτοπεποίθηση μου, και μετά από λίγους μόνο γύρους μάζευα μεγαλύτερα πακέτα γύρων και ήμουν πραγματικά σε θέση να αρχίσω να κάνω μεμονωμένα καλούς γύρους. Είμαι χαρούμενος με την απόδοσή μου σήμερα και η ομάδα φαίνεται να είναι ευχαριστημένη μαζί μου. Έχω λάβει σπουδαία σχόλια και υποστήριξη από αυτούς, έτσι δεν μπορώ να τους ευχαριστήσω αρκετά για αυτό. Όλα έχουν πάει σύμφωνα με το σχέδιο, έτσι δεν μπορώ να ζητήσω κάτι περισσότερο από αυτό τώρα. Τώρα θα προσπαθήσω να επικεντρωθώ στο πρωτάθλημα GP3 και τις φιλοδοξίες μου γι “αυτό, αυτή τη σεζόν.»






    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη soc12r : 18-07-13 στις 10:04
    Powered by

  2. The Following 3 Users Say Thank You to soc12r For This Useful Post:

    aristent (18-07-13), Kostas_1 (07-09-13), Thomelef (18-07-13)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP