Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 17 από 17

Θέμα: [E92] Αντλία νερού?

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antoniskrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως παρατήρησα ότι όταν μου άναψε η ένδειξη για την θερμοκρασία, το καλοριφέρ δεν μου έβγαζε ζεστό αέρα.... Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται απλά εξαέρωση???
    Ετσι στα καλα καθουμενα να εχασε υγρο? δυσκολο....

  2. #12
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    42
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τελικά όπως το φανταζόμουν......Αντλία νερού είναι.... Το ανταλλακτικό κοστίζει 420 ευρώ.... Περαστικά μου.......

  3. The Following User Says Thank You to antoniskrg For This Useful Post:

    S8N (06-02-12)

  4. #13
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antoniskrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά όπως το φανταζόμουν......Αντλία νερού είναι.... Το ανταλλακτικό κοστίζει 420 ευρώ.... Περαστικά μου.......
    Κρίμα βρε Αντώνη. Ηλεκτρική είναι? Με την εργασία πόσο θα πάει δηλαδή?

  5. #14
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    42
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρίμα βρε Αντώνη. Ηλεκτρική είναι? Με την εργασία πόσο θα πάει δηλαδή?
    Ναι ηλεκτρική είναι. Με τα εργατικά περίπου 530 ευρώ μου είπανε. Πάντως και αυτοί μου έλεγαν οτι είναι κάπως σπάνιο στα χιλιόμετρα που έχω να βγάλει αντλία. Βασικά το πρώτο είναι που βλέπουν. Καθαρά μου είπαν αστοχία υλικού, αλλά είμαι 8 μήνες εκτός εγγύησης. Προσπάθησαν να μου μειώσουν κάπως το κόστος στο μισό, αλλά δεν είχαν τελικά περιθώριο. Παραγγείλαμε την αντλία που σημειωτέον μόνο 10 κομμάτια είχαν στα κεντρικά...Που σημαίνει ότι δεν είναι συνηθισμένη βλάβη στον Ν43. Τι να πεις.... ατυχία.... Αυτή η οικονομική κρίση μας κατέστρεψε..... 1 χρόνο πρίν μου είπε ο τεχνίτης θα μπορούσε να μου την βγάλει σαν βλάβη και να την επωμιστεί η αντιπροσωπία και ας ήμουν εκτός εγγύησης. Τους έχει μειώσει αρκετά η BMW τα χρήματα για τέτοιες περιπτώσεις....

  6. #15
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Έτσι ξαφνικά ανακάλυψαν Αντώνη πως δεν έχουν περιθώριο? Τότε τι στο αναφέρουν εξ' αρχής? Κάποτε περνούσαν ανταλλακτικά κι εκτός εγγύησης και σε ξένες καρτέλες και με μεγάλες εκπτώσεις. Σήμερα το 10% το κάνουν μεσανατολικό ζήτημα.

    Κάποιοι άλλοι είναι μπαγαπόντηδες. Όταν ρέταρε το δικό μου, μου είπαν πως θα αντικαταστήσουν στην εγγύηση τα μπεκ ως πιθανή αιτία αλλά πως έπρεπε να πληρώσω εγώ για τους πολλαπλασιαστές. Τελικά έμαθα πως για τα μπεκ υπήρχε καμπάνια... Άρα καμία χάρη δε μου έκαναν.

    Επίσης, πριν καιρό παρήγγειλα από τον Σφακιανάκη δυο ράβδους ενίσχυσης από το Μ5. Ακόμη περιμένω. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως έχουν έρθει τα μπουλόνια αλλά όχι και οι ράβδοι. Θεωρητικά έπρεπε να ήταν εδώ σε 10 ημέρες. Έχουν περάσει 30.

    Τέλος πάντων, για να μη ξεφεύγουμε από το θέμα πιστεύω πως ειδικά στην περίπτωσή σου (αποδεδειγμένη αστοχία υλικού) έπρεπε να κάνουν μια καλή έκπτωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S8N : 06-02-12 στις 16:33

  7. #16
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Πας σε δικο σου καταστημα με ανταλακτικα-αξεσουαρ,αγοραζεις μια αντλια για το αμαξι σου και πας σε εναν δικο σου μηχανικο και στην βαζει.Εγω σε πολο για αλλαγη τρομπας νερου και ιμαντων,η αντιπροσωπεια μου ζητουσε 510 ευρω,πηγα τα πηρα μονος μου απο μαγαζι τα εδωσα σε φιλο μηχανικο και η δουλεια εγινε με 250 ευρω!

  8. #17
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    42
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και στο ebay που κοίταξα την βρήκα καινούρια 400 ευρώ. Όσο περίπου και εδώ. Απ΄ ότι μου είπαν, 420 ευρώ η αντλία και μαζί με το ψυκτικό υγρό και τα εργατικά περίπου θα βγεί 530 ευρώ

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP