Σελίδα 4 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 172

Θέμα: Reflash ESS

  1. #31
    Εγγραφή
    16-02-11
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    144
    Thanked
    100
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nicholas02 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι είχα βάλει το ESS ts2 στο 46αρι όταν δεν αντιπροσωπεύotan στην Ελλάδα. Ήρθε από τη Νορβηγία μέσα στο κουτί του και το βάλαμε μέσα σε μια μέρα με τον μηχανικό μου στο Γκαραζ του σπιτιού μου.ΜΕτα από 135000 χλμ περίπου (207000 συνολικά) το αυτοκίνητο δουλεύει απροβληματιστα. Στα ταξίδια απολαυστικό και στα ´´παιχνιδιά´ πέραν του δέοντος . Καλή διασκέδαση λοιπόν φιλε!
    Ευχαριστω πολυ φιλε!

    Οντως το αμαξι ειναι σαν να βγηκε απο το εργοστασιο (φτου φτου) και δεν νομιζω βνα εχω κανενα προβλημα

  2. The Following User Says Thank You to Spiros335i For This Useful Post:

    Z4 DCT (02-02-12)

  3. #32
    Εγγραφή
    16-02-11
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    144
    Thanked
    100
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλοριζικο φιλε! αν θελεις την γνωμη μου πηγαινε μια βολτα απο το δυναμομετρο της Chiptronik να δεις τι εκανε ο Νικος. Γιατι εγω με ενα Reflash που μου εκαναν τα παιδια εκει εβγαλα 383 με 59 Κg ροπη και με κοστος μονο 600 ευρω και οχι 1700 του Νικ.
    Καταρχην ο καθενας κανει οτι νομιζει καλυτερο για το αμαξι του !
    Δεν εχω λογο να αμφισβητω τον Νικο,οπως κανεις εσυ και δεν ξερω γιατι!
    Μου εχει φερθει τελεια!

    Να το χαιρεσαι το αμαξι σου ειλικρινα και να το φτασεις οσα αλογα γουσταρεις,αλλα να θυμασαι το φτηνο καμια φορα βγαινει πιο ακριβο!

    Υ.Γ Το 1700 δεν μπορω να καταλαβω που το βρηκες...

    Φιλικα

  4. #33
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλοριζικο φιλε! αν θελεις την γνωμη μου πηγαινε μια βολτα απο το δυναμομετρο της Chiptronik να δεις τι εκανε ο Νικος. Γιατι εγω με ενα Reflash που μου εκαναν τα παιδια εκει εβγαλα 383 με 59 Κg ροπη και με κοστος μονο 600 ευρω και οχι 1700 του Νικ.
    Το ποσο χρηματων που αναφέρεις ειναι εξωπραγματικό φίλε μου....εχω και γω εσσ και σε καμια περίπτωση δε φτάνει σε τοσο μεγάλο ύψος τιμης απο τον Νικο.....

    Στο δεύτερο σταδιο και η εσσ δινει 390 αλογα με 50+ κιλα ροπη και 14,5 psi πιεση....

    Μια χαρα νουμερα δινει το αμαξι σου...

  5. The Following User Says Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    Spiros335i (03-02-12)

  6. #34
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλοριζικο φιλε! αν θελεις την γνωμη μου πηγαινε μια βολτα απο το δυναμομετρο της Chiptronik να δεις τι εκανε ο Νικος. Γιατι εγω με ενα Reflash που μου εκαναν τα παιδια εκει εβγαλα 383 με 59 Κg ροπη και με κοστος μονο 600 ευρω και οχι 1700 του Νικ.
    Ετοιμο προγραμμα ηταν φιλε ή εγινε στο δυναμομετρο?
    Το εχεις μετρησει σε αλλο δυναμομετρο ?
    M3 CSL

  7. The Following User Says Thank You to chief For This Useful Post:

    Spiros335i (02-02-12)

  8. #35
    Εγγραφή
    29-05-10
    Περιοχή
    Ασπροπυργος
    Μηνύματα
    546
    Thanked
    568
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλοριζικο φιλε! αν θελεις την γνωμη μου πηγαινε μια βολτα απο το δυναμομετρο της Chiptronik να δεις τι εκανε ο Νικος. Γιατι εγω με ενα Reflash που μου εκαναν τα παιδια εκει εβγαλα 383 με 59 Κg ροπη και με κοστος μονο 600 ευρω και οχι 1700 του Νικ.
    Σε τι δυναμομετρο έδειξε αυτα τα άλογα το αυτοκίνητο ; Είναι "κονσέρβα" το προγραμμα ή custom φτιαχτο ; Υπάρχει αυτοκίνητο φίλου που ενδιαφέρεται για δοκιμή μιας και είστε στα ίδια άλογα περίπου για να δει διάφορες μαζι σου!

    Αν ενδιαφερεσαι στειλε μου pm!


    E89 Z4 sDrive35i DCT

    Custom exhaust by Power Up Exhausts/CP-e DCI/Stett Performance FMIC/Forge Motorsport Dual BOV/ECU reflash by Ace Motorsport/stock twins/Work Emotion CR-CAI wheels

    Tuned by Ace Motorsport

  9. #36
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spiros335i Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχην ο καθενας κανει οτι νομιζει καλυτερο για το αμαξι του !
    Δεν εχω λογο να αμφισβητω τον Νικο,οπως κανεις εσυ και δεν ξερω γιατι!
    Μου εχει φερθει τελεια!

    Να το χαιρεσαι το αμαξι σου ειλικρινα και να το φτασεις οσα αλογα γουσταρεις,αλλα να θυμασαι το φτηνο καμια φορα βγαινει πιο ακριβο!

    Υ.Γ Το 1700 δεν μπορω να καταλαβω που το βρηκες...

    Φιλικα
    Χιλια συγνωμη. Δεν αμφισβητω κανεναν απλα καλο ειναι πριν κανεις κατι να ξερεις ποσο ηταν και ποσο εγινε . ειχα παει πριν 2 χρονια περιπου και ητιμη ηταν για δυο αυτοκινητα Χ6 και κουπε Αν ψαχτεις και Θες Fine Tunning ο μονος τοπ που στο φτιαχνει πανω στο δυναμομετρο ειναι καπου στο κορωπι οπως μου ειχε πει ενας φιλος με ενα 135 λευκο τουμπανο , ολα τα αλλα ειναι κονσερβες.

  10. #37
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χιλια συγνωμη. μονος τοπ που στο φτιαχνει πανω στο δυναμομετρο ειναι καπου στο κορωπι οπως μου ειχε πει ενας φιλος με ενα 135 λευκο τουμπανο , ολα τα αλλα ειναι κονσερβες.
    Δεν είναι ετσι τα πράγματα....μην τα ισοπεδώνουμε ολα...
    Υπάρχουν και αλλοι βελτιωτες που φτιάχνουν αμάξια πάνω στο δυναμόμετρο....οπως και ''κονσερβα'' προγράμματα απο καλές βελτιωτικές εταιρείες (ess), που φτιάχνουν Αξιοπιστα και safe προγράμματα

  11. #38
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ετσι τα πράγματα....μην τα ισοπεδώνουμε ολα...
    Υπάρχουν και αλλοι βελτιωτες που φτιάχνουν αμάξια πάνω στο δυναμόμετρο....οπως και ''κονσερβα'' προγράμματα απο καλές βελτιωτικές εταιρείες (ess), που φτιάχνουν Αξιοπιστα και safe προγράμματα
    εχεις δικιο απλα δεν ξερουν τι ζητανε π.χ. Σπανος 2800!!!

  12. #39
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις δικιο απλα δεν ξερουν τι ζητανε π.χ. Σπανος 2800!!!
    Άστους αυτούς.....εκει υπάρχει και μεσιτεία.......κέρδος....όνομα. ...prestige....κλπ....

  13. #40
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χιλια συγνωμη. Δεν αμφισβητω κανεναν απλα καλο ειναι πριν κανεις κατι να ξερεις ποσο ηταν και ποσο εγινε . ειχα παει πριν 2 χρονια περιπου και ητιμη ηταν για δυο αυτοκινητα Χ6 και κουπε Αν ψαχτεις και Θες Fine Tunning ο μονος τοπ που στο φτιαχνει πανω στο δυναμομετρο ειναι καπου στο κορωπι οπως μου ειχε πει ενας φιλος με ενα 135 λευκο τουμπανο , ολα τα αλλα ειναι κονσερβες.
    Δηλαδη κονσερβα προγραμμα ειναι το δικο σου και εβγαλε αυτα τα αλογα?

    Προγραμμα στο δυναμομετρο φτιαχνουν παρα πολλοι.
    M3 CSL

Σελίδα 4 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP