Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 56 από 56

Θέμα: Σεβασμος στα Cayenne . . .

  1. #51
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    .....να σεβομαστε το συνανθρωπο μας,

    και ας ειναι "μικροτερος" διανοητικα,
    και ας ειναι "μικροτερος" οικονομικα,
    και ας ειναι "μικροτερος" σωματικα,


    ολα εδω πληρωνονται.



    Ειρηνη υμιν τεκνα μου...
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  2. The Following User Says Thank You to nikos1400 For This Useful Post:


  3. #52
    Εγγραφή
    21-09-10
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    11
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τόσα χρόνια στο δρόμο έτυχε και σε εμένα σήμερα το βράδυ ένα περιστατικό.

    Εκεί που πήγαινα σε μια μεγάλη λεωφόρο (κάπου στην Πετρούπολη) αριστερή λωρίδα, βλέπω ξαφνικά από μακριά πίσω να έρχεται πατημένο ένα hyundai getz και να μου ανάβει μεγάλη σκάλα νομίζοντας προφανώς ότι θα του κλεινα το δρόμο. Φυσικά και έκανα δεξιά, δε βιαζόμουνα κιόλας και σχεδόν ποτέ δεν κλείνω τον άλλο εκτός και αν τύχει και ξεχαστώ.
    Περνώντας από αριστερά μου βλέπω ένα τύπο στο πίσω κάθισμα να ορύεται και να μου φωνάζει "κανε στην άκρη μωρή π0&^#@ν@ μη σου γ@μ!σ0 έχεις πιάσει όλο το δρόμο".

    Στράβωσα πολύ άσχημα σε 100 μέτρα μας έπιασε φανάρι και πάω δίπλα του έτοιμος να ρίξω πολλά καντήλια γιατί δεν νομίζω ότι άξιζα τέτοιο βρίσιμο.
    Βλέπω μέσα στο αμάξι τρία άτομα. Μια τύπισα να οδηγεί και δύο τύπους μαζί της.
    Ανοίγω παράθυρο και κάνω στον πισινό "γιατί βρίζεις έτσι ρε μεγάλε"
    Ανάθεμα και αν κατάλαβα τι φώναζε, το μόνο που ψιλοέπιασα ήταν κάτι σα να λέει "αντε ρε μη βγω απο το παράθυρο ρε ****** " και ο τύπος να χτυπιέται μέσα μόνος του.

    Ο μπροστινός και αυτός μια απ' τα ίδια. Η πρεζόνια ήταν ή μεθυσμένοι.(Για την οδηγό δεν ξέρω)
    Ο μπροστά ήταν έτοιμος να πέσει να κοιμηθεί, τραύλιζε τελίως, ο πίσω είχε αφηνιάσει και έκανε ότι θα έβγαινε έξω και ούτε καταλάβαινα τι φώναζε.Πάτησα λίγο γκάζι και σηκώθηκα και έφυγα, δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να μπλέξω ή να συμβεί τίποτα. Για κάνα μισάωρο μέχρι να φτάσω στον προορισμό μου ήμουνα απίστευτα τσιτωμένος.

    Ισως ήταν μαλακία μου που δεν τους ακολούθησα να έπερνα τηλ την αστυνομία να πήγαιναν καρφωτά τα ζώα. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο αλλά δεν ήθελα να μπλέξω με τρελλούς πρεζάκιδες. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πώς ένιωσα και τώρα λίγο που το σκέφτομαι, αλλά νομίζω ότι τελικά έπραξα σωστά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris__27 : 30-10-10 στις 03:27

  4. The Following 2 Users Say Thank You to dimitris__27 For This Useful Post:

    alexk (30-10-10), joseph (30-10-10)

  5. #53
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω ειμαι πωλητης σε εταιρεια βιομηχανικων και κανοντας πολλα χλμ την μερα,συναντω τετοιες καταστασεις συνεχως.Σπανια τσαντιζομαι,πιο σπανια ασχολουμαι ομως μια φορα τα πηρα πραγματικα στο κρανιο.Μου πεταγεται απο κοκκινο φαναρι,Mercedes C200,πλακωνομαι στα φρενα εντελως σιγουρος για τη στουκα,τελικα πεταω εγω εγω το κορσα μου στα δεξια παραλιγο στη κολωνα και αποφευγουμε το μοιραιο.Ο τυπας αρχιζει να με βριζει παρα πολυ ασχημα και οταν τσαντιζομαι και του ζηταω το λογο βγαζει πεταλουδα και την στριφογυριζει επιδεικτικα λεγοντας μου:εισαι μαγκας ρε???πιανω απ'το πισω καθισμα ενα πλαστικο φτυαροκονταρο 92cm που'χα για δειγμα και βγαινω εξω φωναζοντας του:τζαμπα μαγκας μ@λ@κ@?Ελα τωρα!Το βαζει στα ποδια,κι εγω του ριχνω μια στη πορτα καταστρεφοντας τη.Εφυγα ηρεμος πλεον......

  6. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    imolarot (14-11-10)

  7. #54
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κι ενα ακομη για το που μπορεις να μπλεξεις:Φιλος ψιλοτρελος με αδεια οπλοφοριας τσακωνεται μ'εναν τυπο στο φαναρι και για να τον τρομαξει βγαζει το κουμπουρι και τ'αφηνει πανω στο ταμπλω.Ξαφνικα το ιδιο κανει και ο αλλος!Χαμογελουν με νοημα(με μαφιοζους μπλεξαμε σκεφτονται οι συνοδηγοι) και αποχωρουν απ'τη σκηνη ηρεμα πλεον!!Φαντασου τι μπορουσε να γινει!Γι'αυτο ηρεμα παιδια στους δρομους,παντα υπαρχει καποιος πιο τρελος και δεν αργει πολυ να γινει το κακο....Οσες λιγοτερες φορες ριχνουμε το επιπεδο μας τοσο καλυτερος θα γινεται ο κοσμος μας...και ασε τους υπανθρωπους στον κσμο τους

  8. #55
    Εγγραφή
    30-09-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14
    Thanked
    8
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    λεει μια παλια παροιμια.... οποιος νυχτα περπατει λασπες και σκ..... πατει..!!
    θελει μεγαλη προσοχη πλεον η εκαστοτε βραδυνη μας εξοδος παιδια.. ειτε cayenne λεγεται ειτε lada niva, τα ''καλοπαιδα'' ειναι πλεον παρα πολλα που σουλατσαρουν στους δρομους μας..!
    και η κριση που περναει ο τοπος μας δεν θελει και πολυ να κανει πολλους να γυρισει η βιδα της λογικης τους και να αρχιζουν να δειχνουν τα ''αντριλικια'' τους στον καθε ανυποψιαστο οδηγο....

  9. The Following 3 Users Say Thank You to panos330 For This Useful Post:

    imolarot (14-11-10), Lambros46 (14-11-10), nikos1400 (14-11-10)

  10. #56
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.086
    Thanked
    634
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το θεμα ειναι απλο!

    "Κατα κεφαλην καλιεργεια"..Οποιος δεν θελει να μπλεξει δεν μπλεκει!

  11. The Following User Says Thank You to SuperSonic For This Useful Post:

    dimitris__27 (17-03-11)

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP