Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 56

Θέμα: Σεβασμος στα Cayenne . . .

  1. #41
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εκνευριζομαι αφανταστα και μερικες φορες σε σημειο τρελας οταν ο αλλος φταιει και αντι να ζητησει συγγνωμη ή εστω να κανει την κινηση με το χερι του σε βριζει απο πανω..Εκει λαμπαδιαζω..

    Να πεταγεται η θεια που θυμηθηκε στη συνταξη να βγαλει διπλωμα απο το στοπ,να πλακωνεσαι στα φρενα για να μην την χτυπησεις και σε στολιζει απο πανω..Ξερεις οτι η βια δεν ειναι λυση, ποσο μαλλον να χτυπησω καποια που θεωρητικα θα μπορουσε να ειναι η γιαγια μου..


    Ο κοσμος εχει ξεφυγει εντελως..Προσπερναμε τα λαθη μας και τα ριχνουμε παντα στον αλλον..

  2. #42
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκνευριζομαι αφανταστα και μερικες φορες σε σημειο τρελας οταν ο αλλος φταιει και αντι να ζητησει συγγνωμη ή εστω να κανει την κινηση με το χερι του σε βριζει απο πανω..Εκει λαμπαδιαζω..

    Να πεταγεται η θεια που θυμηθηκε στη συνταξη να βγαλει διπλωμα απο το στοπ,να πλακωνεσαι στα φρενα για να μην την χτυπησεις και σε στολιζει απο πανω..Ξερεις οτι η βια δεν ειναι λυση, ποσο μαλλον να χτυπησω καποια που θεωρητικα θα μπορουσε να ειναι η γιαγια μου..


    Ο κοσμος εχει ξεφυγει εντελως..Προσπερναμε τα λαθη μας και τα ριχνουμε παντα στον αλλον..
    Αλήθεια φίλε εκεί βγαίνω και εγώ έξω από τα ρούχα μου...καλό είναι να αποφεύγεις τους διαπληκτισμούς αλλά τρελλαίνεσαι όταν ο άλλος έχει άδικο και σου τη λέει και από πάνω....δυστυχώς έτσι είναι...τελικά η λογική και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο είναι από τα είδη υπό εξαφάνιση στις μέρες μας.
    When people talk, listen completely. Most people never listen. Ernest Hemingway

  3. #43
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yannisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια φίλε εκεί βγαίνω και εγώ έξω από τα ρούχα μου...καλό είναι να αποφεύγεις τους διαπληκτισμούς αλλά τρελλαίνεσαι όταν ο άλλος έχει άδικο και σου τη λέει και από πάνω....δυστυχώς έτσι είναι...τελικά η λογική και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο είναι από τα είδη υπό εξαφάνιση στις μέρες μας.
    Παραδειγμα:Περιμενω στα φαναρια του περιφερειακου για να παω προς ηλιουπολη,αναβει πρασινο και ξεκιναω.Απο το πουθενα και δεν γνωριζω με ποσα χιλιομετρα ερχεται ενας σφηνα μπροστα και παταω φρενο για να μην πεσω πανω του.Του χαριζω απλοχερα ενα γερο κορναρισμα και καποια στολιδια και βλεπω οτι με κανει και χειρονομια απο πανω!!! Σταματησα διπλα του γιατι κοντευα να αφρισω απο τα νευρα μου..Ευτηχως την εκανε και δεν συνεχιστηκε παραπανω..


    Δεν ειναι ντροπη να καταλαβεις το λαθος σου και να ζητησεις ενα συγγνωμη.Ουτε αποζημιωση θα παρω,ουτε και θα τον βγαλω στα καναλια γιατι ειπε ενα απλο συγγνωμη..

  4. #44
    Εγγραφή
    16-04-10
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτη η λογικη του εχω ακριβο αμαξι εισαι ανυπαρκτος διπλα μου υπηρχε-υπαρχει και θα συνεχιση να καλλιεργειται επ'αοριστον.Βεβαια στην περιπτωση που ξεφυγει η κατασταση παλι ο υπετειος θα εισαι εσυ...! Απο την αλλη ομως ξερεις αμα ο αλλος κουβαλαει κανα 45αρι πανω του και να μην σε στειλει να κανεις παρεα την γιαγια σου? Ειναι εικονες ντροπης αυτες που βλεπουμε καθημερινα στους δρομους να μην υπαρχει σεβασμος στον πολιτη και καταλυση καθε δικαιωματος που εχεις.
    Η γυναίκα δεν βλέπει ποτέ αυτά που κάνετε γι' αυτήν. Βλέπει μόνο αυτά που δεν κάνετε.

  5. #45
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    174
    Thanked
    44
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τους ψαχνω κατι τετοιους!!!!!!1
    εγω τακτοποιησει κανα δυο με αρκετες σφαλιαρομπουνιες......
    ειμαι ετοιμος παντα για παρεξηγηση.....
    Καλος μαγκακος εισαι κι εσυ ετσι;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Antonis_Spartan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει τετοιος κοσμος και καμια φορα και με ///Μ .....
    Δυστηχως..
    Μ αρεσε το καμμια φορα! Δε λες οτι η "καμμια φορα" ειναι σχεδον οι μισοι; Εχω τετοιες εμπειριες ειτε με το Ε30 ειτε παλιοτερα με μη BMW αμαξι.Οχι οτι ειναι ολοι ετσι,αλλα για πολλους BMWακηδες η μαγκια μαγκια ειτε με Μ ειτε με απλο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτος που εγραψε το αρθρο μαλλον βλεπει πολλες ταινιες...
    Μπα,μην το λες! Μου σκασε τυπας με Ε36αρι οπλο στην μουρη επειδη πεταχτηκε απο κοκκινο και τον ρωτησα "αν ειχε κοκκινα στο χωριο του"!
    Αυτο πριν 10 χρονια και ηταν ατυχη στιγμη.Μ εχε πιασει νευρικο γελιο.
    Αλλα συναιβει στην Αθηνα.Μετα απ αυτο βεβαια πολλα εγιναν γενικα.
    Θυμαστε πχ το σκηνικο με την μηχανη και τον τυπο που πυροβολησε τον συνεπιβατη καποιου; Παιζουν αυτα περισσοτερο απ οσο νομιζουμε...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσοχη παιδια στους τσαμπουκαδες στο δρομο.
    Μπορει να βρεθειτε απεναντυ σε κανενα ψευτομαγκα με κουμπουρι που να σας σημαδευει.........
    Εκει θα το ξανασκεφτειτε ΠΟΛΥ σοβαρα.
    Προσοχη,δε ξερεις τι βλαμενος μπορει να ειναι ο αλλος που οδηγει σαν καννιβαλος
    για την ψυχραιμη ματια!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά, θεωρώ ότι η απάντηση σε προσβολές από ανθρωποειδή που όλη τους η ζωή είναι να το παίζουν νταήδες, ή να προσπαθούν να επιβάλλουν την (υποτιθέμενη) δύναμή τους στους τρίτους, είναι ανούσια και λανθασμένη.

    Στη βία, είτε λεκτική, είτε σωματική, είτε ψυχολογική, δεν απαντάς με βία και αν το κάνεις, πρέπει να ξέρεις πως αμέσως χάνεις το μεγαλύτερο μέρος του δικαίου σου και ρισκάρεις για ψευτομαγκιές, πράγματα πολύ σπουδαιότερα. Από εκεί και πέρα, όλοι μας έχουμε τσακωθεί και πιο άσχημα και έχουμε παρεκτραπεί κάποιες φορές, κάτι που είναι φυσιολογικό σε μεγάλο βαθμό. αφού ο άνθρωπος εκτός από τα νοητικά και τα θυμοειδή μέρη, έχει και τα άλογα (όπως έλεγε και ο Πλάτων). Το θέμα είναι, η αντιμετώπιση αυτή να μην χρησιμοποιείται τακτικά και να μην αποτελεί το βασικό τρόπο απάντησής μας, διότι τότε δεν απέχουμε και πολύ από αυτά που κατηγορούμε.
    Ωραιος και ψυχραιμος! Πολυ ευστοχο το ποστ σου και ευχομαι να σκεφτονται πολλοι ανθρωποι στο δρομο ετσι!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xxxvagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τουλαχιστον τωρα που ειμαι 21 ετσι σκεφτομαι...και ελπιζω να μην αλλαζει αυτο
    Νταξει,δεν σε υποτιμω λογω ηλικιας,αλλα θα μεγαλωσεις και πιστεψε με το λεω πολυ πολυ καλοπροαιρετα.Στα 21 μου κι εγω ετσι σκεφτομουν.

    Και τελειωνοντας μιας που σας τα επρηξα θα θελα να πω πως τα βλεπω εγω τα πραγματα.Καθημερινα προσπαθω για εναν στοχο.Να μαι ηρεμος οσο γινεται.
    Μισω τις φωνες,μισω τα νταιλικια και το να τσακωνομαι με τον καθε τυχαιο αμορφωτο μαγκακο στο δρομο η εστω τον καθε μορφωμενο χωρις παιδεια.
    Στοχος μου ειναι να περασω καλα,ν ακουσω την μουσικη μου,να κανω τις μαλακιουλες με το Ε30,να κανω μια καλη διαδρομη,να φτασω με ασφαλεια σπιτι μου ή οπου πηγαινω και να μην εχω νευρα ειτε πριν ειτε αφου οδηγησω.
    Το αγχος και τα νευρα μας εχουν φαει την ζωη εδω στην Αθηνα.
    Νοιωθω οτι ως υπευθυνος για τον εαυτο μου πρεπει να με διαφυλαξω.
    Και πρεπει να κανω την διαφορα οσο μπορω τεσπα.
    Ξερω οτι και οι περισσοτεροι απο σας με ΒΜW η μη αυτο επιθυμουν.
    Ξερω οτι οσοι καθονται στην ουρα να στριψουν σ ενα φαναρι 10' και βλεπουν σε καθε πρασινο να χωνονται πανταχωθεν διαφοροι την τελ στιγμη αγανακτουν,αλλα απλα κανουμε υπομονη.Οσες φορες δεν το εκανα και βρεθηκα εγω ο βλακας που χωνεται το μετανοιωσα γιατι απο πισω ηταν η "μανα" μου,η "αδερφη" μου,ο "πατερας" μου,ο "παππους" μου και τεσπα καταλαβαινετε τι εννοω.Ανθρωποι που απλα εκανα υπομονη για να περασουν επιτελους νομιμα το εκαστοτε φαναρι.
    Υπομονη και ψυχραιμια λοιπον.Δεν θα χασετε τιποτα ετσι.
    Ν.

  6. The Following 4 Users Say Thank You to Fad3In For This Useful Post:

    BILL007 (20-05-10), Driver M (20-05-10), manos///3 (20-05-10), Κωνσταντίνος (20-05-10)

  7. #46
    Εγγραφή
    30-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    495
    Thanked
    115
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    "Φέρνει το τεράστιο υποκατάστατο πουλιού που οδηγεί κάθετα στην άσφαλτο, κλείνοντας μου το δρόμο."

    σωστοςςςςςς

  8. #47
    Isidoros Guest

    Προεπιλογή

    Αν και νεος στο φορουμ θα ηθελα να παρω μερος σ αυτη την κουβεντα σας επειδη την θεωρω σημαντικη.Το θεμα ειναι τι εχει να χασει ο καθενας μας.Δηλαδη.οι περισσοτεροι εχουμε μια πολυ ομορφη ζωη με την οικογενεια μας,τους φιλους μας και ολους οσους αγαπαμε.Στις μερες μας πλεον ειναι πολυ ευκολο να τα χασουμε ολα σε μια κακη στιγμη.Απο την φυση της η οδηγηση ειναι επικινδυνη ,κυνηγωντας και καυγαδες αυξανουμε τον βαθμο επικινδυνοτητας κατα παρα πολυ.Δεν χρειαζεται να πεσουμε σε ενα μπραβο,δολοφονο ,κακοποιο κτλ αρκει ενας συνανθρωπος μας που ετυχε να εχει μεινει ανεργος να τον κυνηγουν δανεια και αλλοι κακοι δαιμονες οποτε η καταλληλοτερη στιγμη για να βγαλει τον συσωρευμενο θυμο του ειναι αυτη.
    Θεωρω πως μια πολυ καλη ημερα ειναι αυτη που οταν ξαναμπουμε στο σπιτι μας το μυαλο μας ειναι το ιδιο ηρεμο οπως την ωρα που ξυπνησαμε.
    Καταλαβαινω πως ο ανδρικος μας εγωισμος δεν μας επιτρεπει να κλεινουμε παντα τα αυτια μας αλλα το παιδι μας,η γυναικα μας ή οι γονεις μας δεν τους ενδιαφερει αυτο.
    Υ.Γ Πιο πολυ τα γραφω για να τα διαβαζω εγω.

  9. The Following 7 Users Say Thank You to Isidoros For This Useful Post:

    aristent (04-10-10), fanisk (04-10-10), georggge46 (04-10-10), joseph (04-10-10), m-power_01 (04-10-10), nikos1400 (04-10-10), Z4 DCT (04-10-10)

  10. #48
    Εγγραφή
    20-09-10
    Περιοχή
    5-ELH
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    100
    Thanked
    29
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μιας και το ξέθαψες ας προσθέσω κάποια πράγματα.

    Καλά από την μια λέτε ότι ο κάθε βλαμμένος μπορεί να βγάλει όπλο,λοστό σπαθί μαχαίρι κτλπ και από την άλλη διαβάζω ότι κάποιοι χρησιμοποιήσατε κάποιο σίδερο ΕΣΕΙΣ οι ίδιοι? Σε τι σας διαφοροποιεί αυτό από τον κάθε "ψυχασθενή" στον δρόμο? ΤΙΠΟΤΑ απλά είσαστε σε αυτό το forum τίποτα παραπάνω. Ο κάθε αντίστοιχος "βαρεμένος" θα έχει μια τέτοια κοινότητα που θα επικροτεί αυτά που έκανε θα γελάνε και θα του λένε μπράβο.

    Και τι πετύχαμε? Τίποτα. Τσάμπα μάγκες όλοι και από τις 2 πλευρές χωρίς να λύνουμε αλλά να διαιωνίζουμε το πρόβλημα.

    Ντροπή και όχι πολιτισμός χαρακτηρίζεται αυτό το πράγμα.

    Αν είσαι κότα κάτσε στα αυγά σου όπως λέει και ο λαός μας και μην προκαλείς με ύβρεις, χειρονομίες ή οτιδήποτε άλλο.
    Αν νομίζεις ότι είσαι δυνατός ή έστω ότι πρέπει να απαιτήσεις το δίκιο σου να είσαι έτοιμος για ΟΛΑ και ΟΛΕΣ τις συνέπειες, στον πόλεμο υπάρχει νικητής και χαμένος ΜΟΝΟ, και φυσικά ΔΙΚΑΙΟΣ είναι ο νικητής επειδή το ορίζει έτσι, για αυτό ανέκαθεν στις μάχες όλα τα χρόνια σε αυτή την γη το δίκαιο θα επικρατεί, το καλό το σωστό....

    Υπάρχει και ο δρόμος της Αρετής αν και λίγοι τον επιλέγουν.

    Προσωπικά όταν έρθω σε αντιπαλότητα με κάποιον είμαι έτοιμος για όλα όσα μπορεί να γίνουν, δεν έχω τίποτα παραπάνω από το σώμα μου βέβαια, αλλά ο άλλος? Πρώτα θα προσπαθήσω να μιλήσω ΣΩΣΤΑ και να δείξω στον άλλο ότι έχει δίκιο θα με σκότωνε και όλα όσα πρέπει και αν δεν καταλαβαίνει και είναι βίαιος τότε ερχόμαστε στην έσχατη λύση.

    Τον να τον βρίσω ή να του πω ότι θα σου κάνω θα σου δείξω, θα αλλάξει κάτι? ΟΧΙ.-

  11. #49
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δλδ το ηθικο δηδαγμα ειναι η πλακωνεσαι στο ξυλο η βαλε την ουρα κατω απ τα σκελια και φευγα???????

  12. #50
    Isidoros Guest

    Προεπιλογή

    Το ηθικο διδαγμα για εμενα ειναι οτι δεν χρειαζεται να μπουμε σ αυτο το διλημα.Απλα (αν γινεται)δινεις τοπο στην οργη.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP