Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 56

Θέμα: Σεβασμος στα Cayenne . . .

  1. #31
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προσωπικά, θεωρώ ότι η απάντηση σε προσβολές από ανθρωποειδή που όλη τους η ζωή είναι να το παίζουν νταήδες, ή να προσπαθούν να επιβάλλουν την (υποτιθέμενη) δύναμή τους στους τρίτους, είναι ανούσια και λανθασμένη. Άμα φταίω, ζητάω επί τόπου συγνώμη και για το 90% των φυσιολογικών ανθρώπων, λήγει εκεί το θέμα. Με το υπόλοιπο 10%, απλά δεν ασχολούμαι, το πολύ πολύ να το πάρω και λίγο στην πλάκα και άντε γειά. Από την άλλη, όταν φταίει ο άλλος και μου ζητήσει συγνώμη, ποτέ (αν και δεν μου έχει συμβεί και τίποτα τόσο τραγικό ώστε να θέσει σε κίνδυνο τη σωματική μου ακεραιότητα) δεν την έχω αρνηθεί, λέω οκ και συνιστώ στον καθένα να είναι πιο προσεκτικός. Αν πάλι, ο άλλος πουλάει και τρέλα και το παίζει νταής, του ρίχνω κανά ψιλομπινελίκι και καμιά ειρωνεία και μετά την κάνω. Ποτέ δε θα ασχοληθώ με απαίδευτους και απολίτιστους, πολύ απλά γιατί δεν τους αξίζει και γιατί μπορεί να θέσω σε πολύ μεγαλύτερο κίνδυνο τη σωματική μου ακεραιότητα, επειδή ο κάθε θρασύδειλος πιθανόν να κουβαλάει μαζί του περίστροφο, ρόπαλο, ή απλά να είναι παλαιστής! Η ζωή ορισμένων ανθρώπων είναι μόνο αυτό, για τους υπόλοιπους όμως, αυτά είναι γελοιότητες και αυτοί που τα κάνουν άξιοι της μοίρας τους. Άλλωστε, το μόνο εύκολο είναι να έχει ο καθένας μας από ένα ψεύτικο (μην πω και πραγματικό) πιστόλι μαζί του και να το παίζει καμπόσος και τι θα καταλάβει? Ο υγειώς σκεπτόμενος, το παραμικρό και αντίθετα θα αισθάνεται ασχημα που έπεσε στο επίπεδο των πιθηκοειδών. Για το νταή της δεκάρας πάλι, δε μιλάμε, γιατί ήδη έχει το πιστόλι από κοντά.

    Στη βία, είτε λεκτική, είτε σωματική, είτε ψυχολογική, δεν απαντάς με βία και αν το κάνεις, πρέπει να ξέρεις πως αμέσως χάνεις το μεγαλύτερο μέρος του δικαίου σου και ρισκάρεις για ψευτομαγκιές, πράγματα πολύ σπουδαιότερα. Από εκεί και πέρα, όλοι μας έχουμε τσακωθεί και πιο άσχημα και έχουμε παρεκτραπεί κάποιες φορές, κάτι που είναι φυσιολογικό σε μεγάλο βαθμό. αφού ο άνθρωπος εκτός από τα νοητικά και τα θυμοειδή μέρη, έχει και τα άλογα (όπως έλεγε και ο Πλάτων). Το θέμα είναι, η αντιμετώπιση αυτή να μην χρησιμοποιείται τακτικά και να μην αποτελεί το βασικό τρόπο απάντησής μας, διότι τότε δεν απέχουμε και πολύ από αυτά που κατηγορούμε.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Driver M For This Useful Post:

    Nick bmwlover (01-03-10), nikos1400 (04-10-10), sophie (04-10-10), z3 2.2 (01-03-10)

  3. #32
    Εγγραφή
    14-01-10
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    45
    Rides
    1

    Προεπιλογή


  4. #33
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    για να καταλαβεις πως ειναι κατι πρεπει να γινεις ενα με αυτο...η βια λυνεται με βια..ενα ζωο δε μπορεις να το μιλησεις, για να καταλαβει το ζωο τι του λες πρεπει κι εσυ να φερθεις σα ζωο..
    δεν πρεπει να το παιξεις ρομπεν των δασων ουτε τιμωρος των κωλοπαιδων κακομαθημενων...
    πρεπει να υπερασπιστεις την αντρικη σου αξιοπρεπεια και να μη δωσεις την χαρα σε κανεναν να γελαει με σενα σε τριτους οταν αφηγει την γελοιοποιηση σου...

    τουλαχιστον τωρα που ειμαι 21 ετσι σκεφτομαι...και ελπιζω να μην αλλαζει αυτο

  5. #34
    Εγγραφή
    14-01-10
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    45
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Έχει λογική αυτό που λες.Και όταν είσαι 21,βράζει το αίμα,έτσι γινόταν πάντα!

    Αλλά,όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα,τον τρώνε οι κότες!Δηλαδή,δεν αξίζει να χάσεις τη ζωή σου ή να τραυματιστείς για χάρη κάθε απαίδευτου,απολίτιστου.

  6. #35
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όταν δεν ασχολείσαι με τον κάθε τυχάρπαστο, δεν του δίνεις και αξία και φυσικά, αυτός που γελοιοποιείται δεν είσαι εσύ. Αλλά και το να γελοιοποιείσαι στους φίλους του κάθε απαίδευτου, που και αυτοί είναι ίδιοι αλλιώς δεν θα ήταν φίλοι του (όμοιως ομοίω πελάζει), για εμένα μόνο αρνητικό δεν είναι. Μην πω είναι και τιμητικό, ειδάλλως θα ανησυχούσα και για το δικό μου επίπεδο.

    Από εκεί και πέρα, ο άντρας φαίνεται από το μυαλό και το λόγο του και εκεί γίνεται η διαφορά γι'αυτούς που ξέρουν και αξίζουν. Η βία, είναι το ύστατο μέσο και χρησιμοποιείται μόνο όταν δεν υπάρχει άλλη διέξοδος προστασίας, ανάμεσά τους και η αδιαφορία. Επειδή έχουμε πολύ μικρή διαφορά ηλικίας φίλε Bάγγο, έχει τύχει και σε εμένα αρκετές φορές να αγανακτώ και να μου έρχεται να δείρω μερικούς. Μετά όμως, σκέφτομαι ότι έτσι το μόνο που έχω να κερδίσω, είναι να βγω νικητής σε ένα παιχνίδι με το οποίο είμαι αντίθετος και δεν θα έπρεπε καν να παίζω. Και ποτέ δεν ασχολήθηκα περαιτέρω, αισθανόμενος πραγματική ανωτερότητα και υπεροχή σε σχέση με κάτι τέτοιους ανθρωπίσκους. Άλλωστε, μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι και πίστεψέ με, τέτοιοι άνθρωποι τρώνε τόσο ξύλο από τη ζωή την ίδια καθημερινά (για να καταντήσουν έτσι), που το να τον δείρεις ή να σε δείρει είναι το τελευταίο!

    Κανείς δεν έγινε περισσότερο άνδρας δέρνοντας κάποιον και κανείς γενικά δε γίνεται περισσότερο άνδρας από αυτό που πρεσβεύει με το μυαλό και τις αξίες του. Βέβαια, όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος, αλλά μέχρι να γίνει μονόδρομος η λύση αυτή, πρέπει να έχουμε εξαντλήσει όλα τα υπόλοιπα μέσα και σχεδόν πάντα αυτό είναι εφικτό. Κάτι τέτοιο έκανε και το παιδί που βρέθηκε αντιμέτωπο με τον ψυχασθενή οδηγό της cayenne, μην αντιδρώντας και γλίτωσε πιθανόν πολύ χειρότερη κατάληξη, αφού με τους τρελούς, οι λογικοί δεν ασχολούνται. Ασ'τον τρελό στην τρέλα του που λέει και το άσμα...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  7. #36
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ολοι δικιο εχουμε....
    και αυτος με το καγιεν απο την μερια του δικιο εχει...
    συμφωνω οτι οταν εισαι μαγκας , δεν χρειαζεται να το παιζεις μαγκας
    και σου ευχομαι να μη σε φερει κανενας στο σημειο να της συμπλοκης

    εμενα με φεραν και ειδα οτι ειναι πολυ ευκολο..και εγω ειμαι ο πιο ηρεμος ανθρωπος που υπαρχει και πιστευω ακραδαντα στην αδιαφορια

  8. The Following User Says Thank You to xxxvagos For This Useful Post:

    Driver M (01-03-10)

  9. #37
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xxxvagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολοι δικιο εχουμε....
    και αυτος με το καγιεν απο την μερια του δικιο εχει...
    συμφωνω οτι οταν εισαι μαγκας , δεν χρειαζεται να το παιζεις μαγκας
    και σου ευχομαι να μη σε φερει κανενας στο σημειο να της συμπλοκης

    εμενα με φεραν και ειδα οτι ειναι πολυ ευκολο..και εγω ειμαι ο πιο ηρεμος ανθρωπος που υπαρχει και πιστευω ακραδαντα στην αδιαφορια
    Αυτός με την cayenne φυσικά και δεν έχει δίκιο, αν και πιστεύω ότι το λες ειρωνικά. Στα υπόλοιπα, συμφωνώ...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  10. #38
    Εγγραφή
    17-04-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    903
    Thanked
    322
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    για ολους εμας που καποτε ειμασταν κοκορια στον δρομο ,,,,απο τοτε που βγηκαν τα κουμπουρια χαθηκανε τα μπρατσα,,,,,,,,,,,

  11. #39
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τους ψαχνω κατι τετοιους!!!!!!1
    εγω τακτοποιησει κανα δυο με αρκετες σφαλιαρομπουνιες......
    ειμαι ετοιμος παντα για παρεξηγηση.....
    τελευταια θυμαμε .......ερχομενος απο αθηνα για κατερινη με το φορτηγο καπου στην λαμια στο κομματι που ειναι μονος ο δρομος ενας τυπος δεν μπορουσε να με περασει λογο κινησης.....
    και οταν με περασε εβγαλε το χερακι του εξω και μου ύψωσε το μεσαιο του δαχτυλο.....
    αλλα εκανε το λαθος να σταματησει στο 222 για βενζινη...
    χαρα εγω......σταματαω,τον βλεπω ποιο πολλα κυβικα απο εμενα......
    περνω τον λεβιε που σηκωνουμε την καμπινα και λεω τωρα οτι γινει.....
    του λεω...φιλε γιατι εκανες χειρονομια θες να σου γ******.......
    και μου λεει .....οχι ρε φιλε,εγω σε χαιρετησα επειδη εχω πατερα φορτηγατζη...
    χαχχααχαχαχα ρε πως μου ξεφυγε το θεικο θρεντακι !!!
    Ρε Θανο αυτο με το λεβιε του SCANIA για το κουβουκλιο το εχω εκσφεντονισει σε παρκινκγ μετα τα Τεμπη σε ενα μ@@@ο που μου εσκισε τα ραμματα με μουντζες και μπινελικια ,κορνες ,φωτα.
    το κακο ηταν οτι πεσανε κατι Βουλγαροι απανω και δεν εγινε χειροφιλημα εκ μερους του.

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  12. #40
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Atsa linos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για ολους εμας που καποτε ειμασταν κοκορια στον δρομο ,,,,απο τοτε που βγηκαν τα κουμπουρια χαθηκανε τα μπρατσα,,,,,,,,,,,

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP