Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 85

Θέμα: Δεν παμε καθολου καλα...

  1. #1
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Thumbs down Δεν παμε καθολου καλα...

    Πριν λιγο μιλουσα με γνωστο συνεργειο στη Καλλιθεα, στο οποιο ειχα στειλει μια παραγγελια με φαξ, για να μου βγαλουν τιμες.. (θελω να αλλαξω συνεμπλοκ, μεσαια τριβη, flex disc, την επισκευη στο σασμαν και πολλα αλλα..)
    Τη παραγγελια την ειχα στειλει μια βδομαδα πριν και επειδη ειχαν περασει αρκετες μερες.. ειπα να παρω ενα τηλ, να δω τι γινεται..
    Και η απαντηση που πηρα ηταν.. ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΛΟΓ/ΣΜΟ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙΣ 20,00 ΕΥΡΩ!!!! ΘΕΛΩ 45 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΩ ΤΙΜΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ 104 ΚΩΔΙΚΟΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ!!!!
    Στην αρχη νομιζα οτι εκανε πλακα.. αλλα μετα καταλαβα πως το ελεγε σοβαρα..!!!

    Καταλαβαινω οτι οι κωδικοι ειναι αρκετοι, διοτι εχει μεσα και βιδακια, σκ@τ@κι@ και δεν ξερω εγω τι αλλο.. Οχι ομως να πληρωσω, για να μου βγαλουν τιμες..

    Εχω ψωνισει απο εκει 3-4 φορες, τοτε με τη μετατροπη.. Δεν πειραζει.. Απ'οτι φαινεται, δεν εχουν αναγκη.. Εγω τελειωσα και φυσικα θα τους διαφημισω και καταλληλα στο κυκλο μου..

    Απο εκει και περα.. τα συμπερασματα, δικα σας..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  2. The Following 13 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    120ie87 (17-01-12), 5555 (16-01-12), bmwcompactjohn (16-01-12), georggge46 (17-01-12), katsaraios (16-01-12), kostas 325 (16-01-12), Monsta (16-01-12), nikos valvetronic (16-01-12), Panos 316T (16-01-12), Ptboul (16-01-12), S8N (16-01-12), Vasilis (16-01-12), Vassilis ///M (16-01-12)

  3. #2
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τραβηγμενο να σου ζητησει χρηματα να το κανει, αλλα ....

  4. #3
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ntinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τραβηγμενο να σου ζητησει χρηματα να το κανει, αλλα ....
    Κοιτα να δεις.. χαζος δεν ειμαι..

    Και η ιντερνετικη BMWδοπαρεα, με ξερει χρονια..

    Δεν θα εβγαινα ΠΟΤΕ (διοτι ειναι πρωτη φορα που το κανω) να κατηγορησω καποιον, χωρις λογο..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  5. The Following 5 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    320d (16-01-12), BILL007 (16-01-12), black_beauty (16-01-12), katsaraios (16-01-12), tmilatos (16-01-12)

  6. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κοίτα Ζαχαρία...Χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κανενός για εμένα πολύ σωστά ο άνθρωπος ζήτησε κάτι εφόσον θα του κοστίσει σε ώρα (104 κωδικοί θέλουν κάμποσο ψάξιμο).Το σκεπτικό του είναι ότι οκ,εσύ θα πάρεις τους κωδικούς στα χέρια.Δεν είναι σίγουρο όμως ότι θα αγοράσεις και απο αυτόν...

    Θα μου πεις απο την άλλη ότι εφόσον γνωρίζεστε και έχετε κάνει συναλλαγές στο παρελθόν όπως λες,θα μπορούσε να κάνει μια εξαίρεση,δείχνοντας εμπιστοσύνη στον πελάτη.Τα χρόνια όμως είναι δύσκολα και οι πελάτες ψάχνουν και τα 10λεπτά κέρδος...

    Τι να πω...Και ο ένας έχει δίκιο και ο άλλος...

    Και αμα θες να το σκεφτείς και λίγο ανάποδα,αν όντως είναι τόσο απλό,κάντο μόνος σου...

    H γραμμή πλέον είναι πολύ λεπτή...Πιο πολύ το ολο θέμα είναι λεπτός χειρισμός,για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.Εγώ αν ήμουν στη θέση του,θα σου έβγαζα ένα γενικό κοστολόγιο χωρίς λεπτομέριες (θα τις κράταγα για εμένα) και αν προχωρούσε το θέμα θα έκανα την παραγγελία.Αν δεν αγόραζες τελικά απο εμένα,νο πρόμπλεμ...

    Y.Γ Καταλαβαίνεις ελπίζω το σκεπτικό μου,χωρίς παρεξήγηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 16-01-12 στις 13:46



  7. The Following 5 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Ptboul (16-01-12), Samaro (16-01-12), Vasilis (16-01-12), xxxvagos (17-01-12), zaharias (16-01-12)

  8. #5
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λιγο μιλουσα με γνωστο συνεργειο στη Καλλιθεα, στο οποιο ειχα στειλει μια παραγγελια με φαξ, για να μου βγαλουν τιμες.. (θελω να αλλαξω συνεμπλοκ, μεσαια τριβη, flex disc, την επισκευη στο σασμαν και πολλα αλλα..)
    Τη παραγγελια την ειχα στειλει μια βδομαδα πριν και επειδη ειχαν περασει αρκετες μερες.. ειπα να παρω ενα τηλ, να δω τι γινεται..
    Και η απαντηση που πηρα ηταν.. ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΛΟΓ/ΣΜΟ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙΣ 20,00 ΕΥΡΩ!!!! ΘΕΛΩ 45 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΩ ΤΙΜΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ 104 ΚΩΔΙΚΟΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ!!!!
    Στην αρχη νομιζα οτι εκανε πλακα.. αλλα μετα καταλαβα πως το ελεγε σοβαρα..!!!

    Καταλαβαινω οτι οι κωδικοι ειναι αρκετοι, διοτι εχει μεσα και βιδακια, σκ@τ@κι@ και δεν ξερω εγω τι αλλο.. Οχι ομως να πληρωσω, για να μου βγαλουν τιμες..

    Εχω ψωνισει απο εκει 3-4 φορες, τοτε με τη μετατροπη.. Δεν πειραζει.. Απ'οτι φαινεται, δεν εχουν αναγκη.. Εγω τελειωσα και φυσικα θα τους διαφημισω και καταλληλα στο κυκλο μου..

    Απο εκει και περα.. τα συμπερασματα, δικα σας..
    εντάξει, να δω τί άλλο θ'ακούσουμε
    ο κόσμος καίγεται κι αντί να μειώνουν τιμές ζητάνε και κερατιάτικα
    μαύρο

  9. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δλδ ο τύπος πληρωνεται 200 ευρω το 8ωρο αν θελει 20 ευρω για τα 45' !
    Και αντε να το καταλάβω οτι δεν μπορει να απασχολειται ενα ατομο μόνο για να
    βγάζει τιμές αλλα σε κάποια αλλη "εποχή" που οι πελάτες παρακαλούσαν να πάρουν
    σειρά.Τωρα που κηνυγάνε τον πελάτη με το δίκανο συνεχιζουν να προκαλούν ??
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Konstantinos E60 : 16-01-12 στις 13:40

  10. The Following User Says Thank You to Konstantinos E60 For This Useful Post:

    tmilatos (16-01-12)

  11. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ ο τύπος πληρωνεται 200 ευρω το 8ωρο αν θελει 20 ευρω για τα 45'
    Με το ίδιο σκεπτικό και ο υδραυλικός για να σου φτιάξει το καζανάκι θέλει 35 ευρώ για μισή ώρα δουλειά, ίσως και λιγότερο.Το 8ωρο καθαρίζει 560 ευρώ?

    Νομίζω αυτή η αναλογία δεν είναι και τόσο ορθή και φυσικά ούτε αληθής. -χωρίς παρεξήγηση!

    Τα πράγματα δυστηχώς είναι στενά για όλους.Eπαγγελματίες και πελάτες...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 16-01-12 στις 13:48



  12. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Vasilis (16-01-12)

  13. #8
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα Ζαχαρία...Χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κανενός για εμένα πολύ σωστά ο άνθρωπος ζήτησε κάτι εφόσον θα του κοστίσει σε ώρα (104 κωδικοί θέλουν κάμποσο ψάξιμο).Το σκεπτικό του είναι ότι οκ,εσύ θα πάρεις τους κωδικούς στα χέρια.Δεν είναι σίγουρο όμως ότι θα αγοράσεις και απο αυτόν...

    Θα μου πεις απο την άλλη ότι εφόσον γνωρίζεστε και έχετε κάνει συναλλαγές στο παρελθόν όπως λες,θα μπορούσε να κάνει μια εξαίρεση,δείχνοντας εμπιστοσύνη στον πελάτη.Τα χρόνια όμως είναι δύσκολα και οι πελάτες ψάχνουν και τα 10λεπτά κέρδος...

    Τι να πω...Και ο ένας έχει δίκιο και ο άλλος...

    Και αμα θες να το σκεφτείς και λίγο ανάποδα,αν όντως είναι τόσο απλό,κάντο μόνος σου...

    Εγώ πάντως αν ήμουν στη θέση του,θα σου έβγαζα ένα γενικό κοστολόγιο χωρίς λεπτομέριες (θα τις κράταγα για εμένα) και αν προχωρούσε το θέμα θα έκανα την παραγγελία.Αν δεν αγόραζες τελικά απο εμένα,νο πρόμπλεμ...

    Y.Γ Καταλαβαίνεις ελπίζω το σκεπτικό μου,χωρίς παρεξήγηση.
    Το καταλαβαινω αυτο ρε Μπιλ.. οτι ειναι πολλοι κωδικοι και θα φαει καποια ωρα.. Αλλα και παλι, πως θα το κανουμε..?? Αντε δλδ, αυτα χρειαζομαι, φερτα, οσα και να ειναι..??

    Χθεσινος δεν ειμαι, οπως ειπες.. Με ξερει.. του εχω αφησει καποια φραγκακια.. Δεν υπαρχει μονο αυτος.. Θα μπορουσε να το ειχε δει το θεμα καλυτερα.. Ανταλλακτικα BMW και εκπτωσεις μπορεις να βρεις παντου..
    Απο νησι παιρνω.. και μπορω να βρω απ'οπου θελω ανταλλακτικα..
    Το συμφερον μου κοιταω..
    Δεν φερεσαι ομως ετσι στους ΠΕΛΑΤΕΣ.. και ειδικα στις μερες μας..!!
    Τι ψαξιμο να θελει..?? Part numbers εχω γραψει και ηθελα απλα τιμες.. ενα συνολο και τι εκπτωση μπορει να κανει στο συνολο..
    Εγω με ενα προχειρο υπολογισμο τα βγαζω κοντα 1500 ευρω (χωρις εργατικα)..
    Θα δωσω και 20 ευρω για να μου βγαλουν τιμες..??
    Συγγνωμη κιολας, αλλα υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες..
    Απο μενα εφαγε τρελο Χ!!
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  14. The Following 4 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    BILL007 (16-01-12), katsaraios (16-01-12), nikos1400 (16-01-12), Vasilis (16-01-12)

  15. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καταλαβαινω αυτο ρε Μπιλ.. οτι ειναι πολλοι κωδικοι και θα φαει καποια ωρα.. Αλλα και παλι, πως θα το κανουμε..?? Αντε δλδ, αυτα χρειαζομαι, φερτα, οσα και να ειναι..??

    Χθεσινος δεν ειμαι, οπως ειπες.. Με ξερει.. του εχω αφησει καποια φραγκακια.. Δεν υπαρχει μονο αυτος.. Θα μπορουσε να το ειχε δει το θεμα καλυτερα.. Ανταλλακτικα BMW και εκπτωσεις μπορεις να βρεις παντου..
    Απο νησι παιρνω.. και μπορω να βρω απ'οπου θελω ανταλλακτικα..
    Το συμφερον μου κοιταω..
    Δεν φερεσαι ομως ετσι στους ΠΕΛΑΤΕΣ.. και ειδικα στις μερες μας..!!
    Τι ψαξιμο να θελει..?? Part numbers εχω γραψει και ηθελα απλα τιμες.. ενα συνολο και τι εκπτωση μπορει να κανει στο συνολο..
    Εγω με ενα προχειρο υπολογισμο τα βγαζω κοντα 1500 ευρω (χωρις εργατικα)..
    Θα δωσω και 20 ευρω για να μου βγαλουν τιμες..??
    Συγγνωμη κιολας, αλλα υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες..
    Απο μενα εφαγε τρελο Χ!!
    Κοίτα αν εσύ έκανες την βρώμικη δουλειά και τα είχες όλα έτοιμα ζητώντας μόνο τιμές,τότε ο τύπος είναι απλά ΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΟΣ!

    Εγώ νόμιζα ότι του είπες γενικά και αόριστα parts,οπότε τρέχα γύρευε...

    Πραγματικά μετά απο τέτοια στάση μην του στείλεις ούτε τρίχα!όχι πελάτη...

    ΡΙΧΤΟΥ ΑΠΕΙΡΟ Χ!!!!!!!!!!!

    Υ.Γ Στείλε μου και με pm το όνομα αν θες,για να έχουμε υπόψιν μας,μην πατήσουμε ποτέ απο εκεί,οχι μόνο εμείς αλλά και γνωστοί μας...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 16-01-12 στις 13:59



  16. The Following 2 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Nick bmwlover (16-01-12), Panos 316T (16-01-12)

  17. #10
    Εγγραφή
    16-04-10
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    201
    Thanked
    172
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    που αλλου δλδ εχετε ακουσει να πληρωνεις για να σου βγαλει καποιος τιμη σε κατι;;δε παει να ζητησει δανειο ο ανθρωπος.αντε με τα λαμογια ολα..ψαξου ρε φιλαρακι αλλου υπαρχουν και αλλοι που εκτιμανε το κοπο και τη τσεπη σου.
    M52B28 POWER

  18. The Following 2 Users Say Thank You to MIKEN636 For This Useful Post:

    Panos 316T (16-01-12), zaharias (16-01-12)

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP